Hunza Health Education Center

אבחון מדויק מציל חיים, האם זה נכון?
מאמר 1 בסדרה

ד"ר ערן אשחר N.D  נטורולוג, M.P.H – מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה, 
(מהפקולטה לרפואה, האוניברסיטה העברית והדסה).   טל –  03-3724200 

הריצה אחרי והחיפוש של מומחה לאבחון מדויק

במאמר הזה אני רוצה לדון בנושא חשוב ואפילו קריטי לחייכם, אבחון מדויק של הבעיה שלכם.

אז אני מאמין שכל אחד מכם חושב שאם יש לו בעיית בריאות כל שהיא, כאב, אי נוחות, מועקה, חוסר תפקוד תקין של מערכת כל שהיא אזי הוא חייב לגלות את הסיבה או הגורמים המדויקים שגרמו לבעיה שלו כדי לדעת לתת מענה מדויק לבעיה שלו. לכן הוא רץ לחפש מומחה לבעיה שלו כדי שיעשה לו אבחון מדויק בתקווה שהוא יוכל למצוא מה הבעיה וגם את הפתרון המדויק לבעיה שלו.
לכן ב- 200 השנים האחרונות קמו שיטות רבות ששמו דגש על אבחון של בעיות בריאות באמצעות שיטות מגוונות ולדעתי לעיתים אפילו הזויות ותמוהות.
יש כאלה שמתיימרים לאבחן מחלות באמצעות מפה של גלגל העין וכאלה שיאבחנו באמצעות מפה של כף הרגל וכאלה שיאבחנו באמצעות צבעים או צבע ההילה שלכם או הדופק שלכם, או הצואה או השיער שלכם וכן הלאה.
המשותף לכל שיטות האבחון האלה הוא שרובן מעולם לא נבדקו בסטנדרטים מדעיים ולא כומתו ונותחו באמצעות כלים סטטיסטיים כדי לגלות את מידת הדיוק והאמינות שלהן. למרות זאת זה לא מפריע למיליארדי אנשים בעולם לרוץ למאבחנים האלה ולקבל את האבחון שלהם כתורה מסיני.
אודה על האמת, גם אני למדתי חלק משיטות האבחון האלה במהלך שנות ההתפתחות המקצועית שלי, אבל בדומה לאחרים שנצמדים למה שלמדו ומגנים על תורתם כמהופנטים, אני הבנתי מהר מאוד את חוסר הבהירות והיעילות שלהן וזנחתי את רובן. אז האם נותרתי ללא כלי אבחון?
ממש לא. אבל את זה תבינו בהמשך.

 

מדוע האבחון המדויק כביכול איננו מה שאתם צריכים?

אז אולי אתם מאמינים שיש היגיון בחיפוש האובססיבי אחרי האבחון של בעיית הבריאות שלכם, אבל למרבה ההפתעה זה לרוב לא נחוץ, בכל אופן לא בכיוון שאתם מחפשים את שורש הבעיה.
ומדוע לא?
משום שזה שמישהו מזהה תוצאה מסוימת שמופיעה באיבר כל שהוא בגוף שלכם לא אומר כלום לרופא על הסיבה שגרמה לסטייה הזאת מהתפקוד התקין ויותר מזה הרופא לא מסיק מהתוצאה שום דבר אמיתי על מה צריך לעשות כדי לפתור את הבעיה. אז מה הוא בכל זאת עושה?
מנסה להעלים את התוצאה בלבד, למחוק אותה באופן זמני מעל פני השטח וטוען שזה הריפוי.
אתם מבינים מה הם עושים עם הכאילו אבחון הזה?
אז אלפי ספרים נכתבו על עניין החשיבות הקריטית של האבחון של מחלות או בעיות בריאות וכיצד יש לעשות אותו, אבל בואו נשאל את עצמנו, ככל שמדובר ברפואה, מה המטרה האמיתית של האבחון הרפואי?
כדי לתת תשובה לשאלה הזאת אני אפעל בשיטה של הליכה מהסוף ולאחור ואשאל את עצמנו – והיה והרפואה תמצא את הסיבה לבעיה, על פי תפיסתה כמובן, מה אז יהיה הטיפול?
אז הטיפול שהרפואה נותנת בגדול לכל בעיה הוא טיפול סימפטומטי, כלומר זיהוי המצוקה ושיכוכה על ידי מניפולציה, התערבות באמצעות חומר מסוים, לעיתים קרובות חומר מסוכן ורעיל שקרוי תרופה, שרעילותו ומסוכנותו מפורטים בהרחבה בעלון המצורף לכל תרופה, או על ידי שריפה, או חיתוך של המקום.
על פי התפיסה של הרפואה הטבעית המסתמכת על כוחות הריפוי של הגוף עצמו בלבד, שיטת הטיפול הרפואית שתוארה כאן בתמצית היא חסרת ההיגיון והיעילות הגדולים ביותר, היא הבזבזנית ביותר לחברה מבחינה כלכלית והיא בסופו של דבר ההרסנית ביותר מבחינת הבריאות, אבל עדיין לצערנו היא השולטת בפרקטיקה הרפואית בעולם המערבי ומגלגלת טריליוני דולרים כל שנה.
אין ספק שהמחלות שלכם הפכו לעסק ריווחי מאוד עבור הרפואה.

האם לאבחון המדויק של הרפואה יש תוצאות?
קשה מאוד לאנשים כמוני להבין איך האנושות ממשיכה להרשות לחבורה של אינטרסנטים ומתחזים לשוחרי בריאותה לנהל את הבריאות שלה, שהרי הכישלון המתמשך של הרפואה בריפוי של כל המחלות גלוי לעין כל. אני מדגיש שאני מדבר על ריפוי ממחלות ולא על רפואת חירום ותאונות.

אין ספק שזה נובע מהעובדה שהרפואה יודעת לנצל ביעילות רבה מאוד את המיליארדים שמוענקים לה, ללא כל הצדקה, אם ניקח בחשבון את התוצאות העלובות של הפעולות שלה, לטובת יחסי ציבור ושטיפת מוח קשה של הציבור במסרים שקריים על מחקרים פורצי דרך, התקדמות בחקר המחלות והצלחות מדומות. כל הגרפים של החולי מעידים על ההפיך הגמור מזה. הם מעידים על מגפת סוכרת, מגפת לחץ דם גבוה, מגפת סרטן ועוד הרבה מגיפות אמתיות ולא מפוברקות.
למעשה הרופאים מסתתרים מאחורי חזות של אנשים אקדמאיים, מלומדים, בעלי תארים מתקדמים שעושים רושם על הציבור כאילו מדובר על מומחים בתחום הבריאות. לכן מיליונים רצים אליהם כדי לקבל אבחון.
אבל חברים, האם חשבתם פעם על כך שהמומחים באבחונים האלה לעולם לא ייעצו לכם לטפל בשורש של הבעיות שלכם כדי להבריא באמת מהמחלה?
הרי שורש כל הבעיות שלכם הוא אורח החיים הלקוי שלכם והנפש המוכה שלכם. מי מאותם מומחים מתייחס לגורמים האלה לכל המחלות ויושב ומלמד אתכם מה הוא אורח חיים בריא וכיצד להבריא את הלחצים והקונפליקטים וליישב את האמונות הסותרות שבנפשכם?
אף אחד מהם. אבל אתם רצים אליהם שוב ושוב בכל בעיה כדי להמשיך לקבל את אותו הטיפול השקרי של אבחון התוצאה וקבלת טיפול קטלני להעלמה שלה עד להתפרצות הבאה.
אתם עושים זאת משום שזאת הרפואה שהשתלטה על העולם ואומצה על ידי כל מדינות המערב ונחשבת כמדעית. אבל חברים, אין גרם אחד של מדעיות בלהילחם בתוצאות של הבעיות באמצעות כלים שהורסים את הגוף.
הכליות של מיליארדי חולים בעולם שמקבלים תרופות רעילות נהרסים בגלל הטיפול הלא מדעי והבלתי הגיוני הזה.
אז מדוע כל כך קשה לכם לראות את זה? מדוע אתם ממשיכים לשעבד את גופכם ונפשכם לתעשיית המחלות, התרופות והניתוחים וממשיכים לשלם על כך מחיר גופני, נפשי, כלכלי וחברתי ענק? לא ראיתם איזה הרס גרמה לכם השיטה הזאת בשנתיים שלוש האחרונות?
ואם אתם חושבים שהתעשייה הזאת שבעה ומעכשיו תחוו רק שקט ושלווה ובריאות שופעים כי כולכם כבר הרי מחוסנים אז אתם חיים באשליות. האריה לעולם איננו שבע.

 

"מומחי הבריאות" אינם באמת מומחים לבריאות!

אז חברים, הרשו לי להצהיר כאן באופן ברור – מכל אלה שמופיעים מולכם כבר שנים על מסכי הטלוויזיה שלכם וגם במקומות אחרים אין אחד או אחת שהם באמת מומחים לבריאות. אני בספק האם הם בכלל מומחים גם למחלות, שהרי גם את המחלות הם רואים דרך המשקפיים של הפרשנויות שלהם ולא דרך האמת המוחלטת. הם מעולם לא עסקו כמוני בהוראת כללי הבריאות לאנשים חולים ולא הבריאו באמת אדם אחד ממחלה כל שהיא. אז מדוע אתם מתייחסים למוצא פיהם כדברי אלוהים חיים? למומחה בבריאות כמוני מספיק להביט במומחים האלה אפילו דרך מסך הטלוויזיה ולראות את החזות החיצונית שלהם כדי להבין שהם בעצמם אינם אנשים בריאים.
כיצד אם כך אנשים כאלה יכולים לדבר איתכם בכלל על בריאות?
אני לא ביקרתי רופא במשך 40 שנה בגלל בעיית בריאות כל שהיא. נדמה לי שזה אומר משהו על הבנתי בבריאות.

 

מה הם כלי האבחון הטובים ביותר?
אז ככל שמדובר באבחון הכלים הטובים ביותר לאבחון הם שאלון, בדיקות הדם ושיחה עם המטופל.
שאלון מעמיק שלומד מה הוא אורח החיים של המטופלת, מה התזונה שלה, מה האמונות שלה, מה מידת הלחצים בחיים שלה, מה המצב הגופני שלה שמשתמע ומתבטא באמצעות העור, הלשון, הציפורניים והאיברים האחרים בגוף ושיחה אישית מלב אל לב יכולים לספק תמונה מדויקת על הגורמים לכל בעיית בריאות כמו שכל האבחונים המתוחכמים והבדיקות המשוכללות בעולם לא יכולים לספק. למרבה הפלא דווקא באלה אף אחד מהמומחים המהוללים ובעלי התארים האקדמיים איננו משתמש. אם כך איך הוא יכול באמת לגלות את המקור והסיבות לבעיית הבריאות של המטופלים שלו?
אז כאמור, אבחונים רפואיים יכולים במקרה הטוב לגלות כשל בחוליה מסוימת בשרשרת התהליכים המובילים למחלה מסוימת, אבל הם לעולם לא עונים על השאלה – מדוע היגיע הגוף לכשל הזה, מדוע הוא יצר אותו, את התהליך הסרטני, את הדלקת, את לחץ הדם הגבוה, את הסוכרת, את הטרשת, את הבעיה ברשתית של העיניים, את הפארקינסון ואת כאב הראש. לא משנה מה הבעיה, הם לעולם לא יחפשו את הגורמים האמיתיים למחלות ויכריזו עליהם בפני כל הציבור מעל מסכי הטלוויזיה שעליהם הם השתלטו.
חברים היגיע הזמן שתבינו שכל המחלות נובעות מאותו מכלול של סיבות – חוסר טיפוח של הגוף והנפש שלכם, זה הכל.
אתם אולי תגידו אוקיי, אבל זה כללי מידי, מה בדיוק הגורם.
חשיבה כזאת שוב תפיל אתכם בפח של האבחונים הלא יעילים והמיותרים. אני חוזר שוב, מה שצריך הוא לחקור את אורח החיים והרגלי הנפש שלכם.
מלבד שאלון הבריאות יש שיטות חקירה עמוקות יותר בהן אני משתמש כדי ללמוד על מצבו הנפשי של האדם, האמונות שלו, מערך הרגשות שלו, מפת הנפש שלו. כל אלה יוצרים בריאות או חולי וניתנים לשינוי באמצעות התייחסות וטיפול מתאימים. כשגם הצד הפיזי, תזונתי וגם הצד הנפשי מטופלים, רק אז אפשר לראות החלמה אמיתית וסופית ממחלות. זה לרוב לא יקרה באמצעות האבחון הרפואי המתקדם והמשוכלל ביותר שבסופו תקבלו תוכנית עלובה של הרעלת הגוף שלכם בסמים או ניתוח להסרת התוצאה של הסטייה מחוקי הבריאות.

הציבור חסר מודעות ומנוצל על ידי המערכת
לצערנו מרבית הציבור חסר הכלים בולע את הלוקשים שהרפואה מלעיטה אותו ולא מפעיל חשיבה אינטואיטיבית ואפילו לא הגיונית כדי להבין שעובדים עליו. זה אותו הציבור שימשיך שוב ושוב לבחור כמנהיגיו את אותה החבורה שמוכרת את אותם המסרים הלעוסים והשחוקים, אבל לעולם לא באמת תתעמק בבעיות הבריאות של הציבור כדי להגיע להבנה עמוקה של הצרכים והפתרונות האמיתיים של הציבור הסובל והמדוכא נפשית ובריאותית. נפגשתי אישית עם בכירי הפוליטיקאים בישראל ואני יודע מה הם מבינים בבריאות. הפוליטיקאים הם בסך הכל כלי שרת בידי הרפואה כדי לקדם את האינטרסים שלה ושל שולחיה, תעשיית התרופות וחיסוני הסרק.

 

מה אתם צריכים לעשות?
אז חברים, אם אתם סובלים מבעיית בריאות כל שהיא, קטנה או גדולה, תעצרו רגע, שנו כיוון חשיבה, תפסיקו להמשיך וללכת באותו המסלול שאתם רואים שלא מוביל אתכם לשום שיפור או שינוי משמעותי במשך שנים. הפנימו את העובדה שהכיוון הזה שגוי, הרי אחרת הוא היה נותן לכם תוצאות. דעו לכם שיש פתרון אבל הוא לא בטריטוריה של אלה שקיבלו את הבלעדיות המוסדית לשלוט בבריאות שלכם ושהם לעולם לא יגידו לכם שאין להם באמת יכולת לטפל בכם ויותר מכך הם לא יגידו לכם שהטיפול שלהם בעצם מזיק לכם, הורס לכם את הכבד, את הכליות וגורם לכם לסרטן. פרופ' בת שבע כרם יצאה כבר לפני 10 שנים בהצהרה שטיפולים כימותרפיים גורמים לסרטן. האם מישהו ברפואה התייחס לתוצאות המחקר שלה? ממש לא.
אז פתחו את הראש והעיניים וחפשו נתיב אחר.
הנתיב האחר הוא לעשות אבחון של אורח חיים ומפת הנפש לכם. אלה המקומות שבהם חבויים כל הגורמים לבעיות הבריאות שלכם. חפשו לכם מטפל אמין שדבריו נשמעים לכם הגיוניים ולכו לעשות אבחון של הגורמים האמיתיים של המחלות שלכם. רק תדאגו שיש לו גם תכנית לטיפול בגורמים האלה והוא איננו מתכוון להלעיט אתכם ב- 200 תוספי תזונה ולספר לכם שהם יפתרו לכם את כל הבעיות שלכם, משום שאחרת גם הוא מטפל שטחי שמוכר לכם סיפורים. אורח חיים לקוי וחשיבה ונפש פגועים צריכים ריפוי יסודי וזה לא יקרה באמת על ידי שינוי שטחי של התזונה ואורח החיים או על ידי תוספי תזונה, גם אם בכמה מהם יש תועלת מסוימת.

אז חברים, מי ייתן שראייתכם תתרחב, עיניכם יפתחו לראיית, הבנת והפנמת האמיתות הגבוהות שהעליתי כאן ושתשתחררו מהעבדות, הרודנות והעריצות שהמערכת הרפואית המערבית כופה עליכם.

ברוכים תהיו
ואתם מוזמנים לעקוב אחרי המאמרים הבאים
מי יודע, אולי תפיקו מהם תועלת לחיים שלכם

הערה: אם המאמר תרם לכם קחו בחשבון שהוא יכול לתרום גם לכל מכריכם וחבריכם ולהציל אותם מאסון בריאותי. עשו להם טובה ושלחו להם את הקישור למאמר הזה.

התקשרו עכשיו לטל: 03-3724200 והתחילו מיד בתהליך ההבראה שלכם מכל בעיית בריאות שממנה אתם סובלים.

כי הבריאות נמצאת רק בידיים שלכם!

או מלאו את פרטיכם בתיבת צור קשר פה למטה ואנחנו נחזור אליכם ככל שיותר מוקדם  

עדויות לריפוי מכשל כליות לפני דיאליזה – עובדות שרופאים והמשרד לקידום מחלות ("משרד הבריאות") מתעלמים מהן ומותירים מיליוני אנשים מופקרים לתעשיית התרופות וטיפולי הסרק בסבל וייסורים עד למותם המוקדם.
אם המידע הזה היה מגיע לציבור והיה מיושם, אזי מחלקות הדיאליזה היו נעלמות