Hunza Health Education Center

אוסטיאופורוזיס – ריפוי נטורולוגי לבעיה בריאותית מסוכנת וקשה

מאמר מספר 3 בסדרה

ד"ר ערן אשחר N.D  נטורולוג, M.P.H – מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה, (מהפקולטה לרפואה, האוניברסיטה העברית והדסה). 
מומחה לתזונה כירורגית המובילה לריפוי ממחלות פנימיות טל –  03-3724200 
הודעה חשובה: 
המאמר הזה פורסם בעמוד הפייסבוק האישי והעסקי שלי ושל המרכז, אבל פייסבוק חסם אותו וביטל את פרסומו. הטענה שלהם – פרסום דברי ספאם.
חברים, זה עידן חשוך בתולדות האנושות שבה תעשיית התרופות והרפואה מנסים לשלוט במוצא פיהם של כל בני האדם. כל אמירה ששוללת את הפרקטיקה של טיפול במחלות באמצעות תרופות נמחקת ונחסמת מלהגיע לציבור המשווע לריפוי אמיתי. התשובה שלכם צריכה להיות – הפצה מאסיבית של המאמר הזה בקרב כל אדם בעולם שאיליו אתם יכולים להגיע. תבורכו חברים ושתזכו להרבות את האור והאמת בעולם.
אנא אל תשבו בחיבוק ידיים כי מדובר על החופש והחיים שלכם ושל בני משפחותיכם. הפיצו את המאמר הזה בכל הכח ואין לי ספק שתתגמלו על כך משמיים. למי שלא יודע איך להעביר הינה הקישור:

https://www.dreshkharhealth.com/%d7%90%d7%95%d7%a1%d7%98%d7%99%d7%90%d7%95%d7%a4%d7%95%d7%a8%d7%95%d7%96%d7%99%d7%a1-%d7%a8%d7%99%d7%a4%d7%95%d7%99-%d7%a0%d7%98%d7%95%d7%a8%d7%95%d7%9c%d7%95%d7%92%d7%99-%d7%9c%d7%91%d7%a2%d7%99-3/
 
אם אתם שולחים בואטסאפ אז אחרי הדבקת הקישור המתינו עד שיופיע שם המאמר ורק אחרי כן שילחו.
תופעת בריחת הסידן או האוסטיאופורוזיס פוגעת במאות אלפי ישראלים ואחראית לעשרות אלפי שברים בכל שנה. מבוגרים שמועדים לנפילות יכולים בקלות לשבור את מפרק הירך ולהיקלע לסיבוכים שגורמים למוות בגלל טיפול רפואי רשלני ותזונה לקויה לאחר הנפילה והשבר. למיליוני אנשים נוספים יש ירידה הדרגתית וחמורה בצפיפות העצם שתלך ותחמיר עם השנים אם אורח החיים והרגלי הבריאות לא ישתנו.
במאמר הקודם התחלתי לציין את הסיבות לתופעת בריחת הסידן מהעצמות. במאמר זה אמשיך ואציין גורמים נוספים לאוסטיאופורוזיס. 

 

מחסור חמור בויטמין D בדם:

אני מזכיר שמעקב אחרי רמת הויטמין D בדם היא הכרחית. מסתבר שגם בארצות שטופי שמש אנשים רבים סובלים ממחסור חמור בויטמין D. לכן הגיוני לעקוב אחרי רמת ויטמין D באופן שוטף ולצרוך במידת הצורך תוסף מתאים. במשך שנים אני עוקב אחרי רמות הויטמין D בקרב מטופלי ומצאתי להפתעתי אחוז גבוה של אנשים עם מחסור חמור בויטמין D. ויטמין D הוא גורם מוביל באוסטיאופורוזיס ולכן בליעת סידן בשעה שיש מחסור חמור בויטמין D בדם היא לא הגיונית. יש לציין שהשכיחות הגבוהה של מחסור בויטמין D היא למרות שאנשים כבר נוטלים גלולות של מולטי ויטמין הכוללות בתוכן 400 יב"ל של ויטמין D. בגלל שטיפת מוח של הרפואה אנשים בכל העולם נמנעים מחשיפה לשמש בגלל חשש מסרטן והזדקנות העור. אדגיש שתוספת של ויטמין D דרושה עוד יותר בתקופת החורף.

צריכת מלח בתזונה גורמת לבריחת סידן:
כמויות המלח הנצרכות בתזונה הישראלית הממוצעת הן ענקיות. מזון המוגש במסעדות מזון מהיר עשיר במיוחד במלח ובא לחפות על טעמו של המזון הלא טרי. מלח הוא חומר אנאורגני, מיותר ומזיק לגוף האדם. הגוף מקבל את צרכי הנתרן והכלור האורגניים שלו ממזון טבעי והנתרן והכלור שבמלח לא רק שלא תורמים לבריאות, אלא מזיקים לגוף. עובדה היא שהמלח מוביל ליתר לחץ דם, מזיק לכליות וגורם למגוון גדול של בעיות בריאות אחרות וגם תורם לאובדן סידן בשתן ולאוסטיאופורוזיס. עודפי הנתרן מהמלח חייבים להיות מופרשים מהגוף באמצעות השתן. לצורך כך משתמש הגוף במאגרי הסידן שלו ומאבד גם אותם בשתן. זאת תופעה שגורמת לבריחת סידן וכך מתדלדלים מאגרי הסידן בגוף. על כן, צמצמו את צריכת המלח שלכם או הפסיקו אותה לחלוטין.

מחסור חמור בתנועה ובפעילות גופנית משמעותית:
העצמות הן מבנה חי ודינאמי. בעצמות יש תהליך קבוע של הרס עצם ישנה ובנית עצם חדשה. חוזק העצם קשור ישירות לחוזק השרירים. ככל שמוטל עומס גדול יותר על השרירים של הגוף כך מפעילים השרירים לחץ גדול יותר על העצמות. בתגובה העצמות מתחזקות באמצעות החדרת עוד סידן ומינרלים בוני עצם לתוך העצמות. עצמות, כמו שרירים מגיבות לעומס בכך שהן נהיות גדולות וחזקות יותר, וכמו השרירים הן מגיבות לחוסר שימוש בכך שהן נחלשות ומתרככות ואפילו מתכווצות.
נשים שמועדות יותר לבריחת סידן וגם גברים חייבים לשמור על מסת העצם שלהם ולהאט את האיבוד הטבעי עם הגיל באמצעות תרגילי כוח מאסיביים שמפעילים לחץ כבד על העצמות שלהם. אחד המכשירים היעלים ביותר שמסוגלים להפעיל כל שריר בגוף ולמעשה לחזק כל מערכת שרירים בגוף ובכך לתרום לחיזוק מסת העצם בכל הגוף הוא הבולוורקר. אני משתמש במכשיר זה מעל 40 שנה.
מסקירה של הרגלי הפעילות הגופנית של אלפי נשים ב- 30 השנים האחרונות מצאתי שמרבית אם לא כל הפעילות הגופנית המבוצעת על ידי נשים איננה תורמת לבניית עצם משמעותית ולכן אובדן העצם ממשיך למרות תרגילי הפילאטיס והאימונים האחרים. נשים מונחות בדרך כלל לתרגילים קלים מידי של נשיאת משקל של חלק מהגוף ועל שרירים מסוימים. לפעילות כמו הליכה ואימוני מדרגות יש תרומה מועטה מאוד למניעת אובדן מסת העצם של נשים. פעילות כזאת מסייעת במעט למפרקי הירכיים אבל לא למערכות אחרות בגוף. תרגול למניעת בריחת סידן חייב להיות מקיף ולכלול הפעלה של כל שרירי הגוף. לכן המכשיר המועדף עלי הוא הבולוורקר העושה זאת באופן יעיל יותר מכל מכשיר בודד אחר שאני מכיר שאיננו מצריך יציאה לחדר כושר. עלות המכשיר נמוכה מאוד והמכשיר ישמש אתכם במשך עשרות שנים.
תוכלו לקבל ממני פרטים על חנות שממנה ניתן לרכוש בהנחה את המוצר בטלפון. המכשיר יגיע אליכם במשלוח עד הבית. שלחו לנו מייל שלכם ותקבלו מייל עם הפרטים של החנות שממנה תוכלו לרכוש את המכשיר. המכשיר מגיע עם סט של תמונות שמראות לכם איך לבצע את התרגילים השונים. בסך הכל התרגילים מאוד פשוטים ואין סיכוי לא להסתדר לבד עם המכשיר. מי שמעונין יוכל לקבל ממני הדרכה קצרה על שיטות שונות לשימוש במכשיר.

הישראלים סובלים ממחסור בפעילות גופנית משמעותית:
ככלל, הישראלים אינם פעילים פיזית במידה מספקת שתורמת לבריאות. רבים סבורים שהליכה מתונה מספקת כדי לתרום למרכיבי הכושר הגופני. זאת טעות קשה. אני באופן אישי מקפיד לרוץ בכל בוקר כ- 20 דקות לפחות.
למעשה, עם העלייה בגיל יש ירידה דרמטית בפעילות הגופנית בקרב המבוגרים ישראלים. תופעה זאת נובעת כמובן מאורח חיים והרגלי בריאות לקויים לאורך שנים. אלה מובילים לבריאות לקויה, למחלות, לצריכה של תרופות שהופכות את האדם למסומם, עייף, חלש וחסר מוטיבציה לנוע במשך כל היום. כל אלה יחד עם תזונה לקויה עתירת שומנים מובילים לעליה במשקל, כבדות וחוסר תפקוד. לאדם במצב פיזי ובריאותי כזה אין שום מוטיבציה ויכולת לעשות פעילות פיזית כל שהיא ובטח לא פעילות אגרסיבית ויעילה מבחינת הבריאות ומבחינת התרומה שלה לבניית העצם.

אחוז ניכר של המעורבים בפעילות גופנית למעשה עושים פעילות גופנית לא יעילה לעצירת ההתדרדרות של הבריאות בכלל ומסת העצמות שלהם בפרט.
לכן הפתרון איננו נקודתי. בהרבה מקרים לא ניתן לטפל רק בפרמטר בודד משום ששאר הפרמטרים הלא תקינים יגבילו את השיפור של הפרמטר הבודד הזה. מה שדורש הוא תכנית כוללת לשיפור הבריאות. תכנית כזאת חייבת לכלול התייחסות לכל הבטי הבריאות – תזונה, ניקוי גוף, ריפוי של מחלות באופן טבעי, שאיפה לירידה מכל התרופות הרעילות, העלאת רמת האנרגיה, ירידה משמעותית במשקל ובמסה השומנית של הגוף.
רק לאחר שאלה הושגו יוכל האדם להשתלב באמת בפעילות גופנית מאומצת שתלך ותתגבר עם העלייה בכושר הגופני.
 
הנזק שגורמות תכניות ראווה לשיפור הרייטינג:
ראיתי מספר תוכניות טלוויזיה וראליטי מטופשות שלוקחות אנשים במצב גופני גרוע ביותר ומכניסות אותם למשטר חמור של פעילות גופנית. זאת גישה בלתי מקצועית ורשלנית שעלולה לשבור את רוחו של כל אדם. אדם במצב בריאות גרוע ובמשקל גדול לא זקוק לפעילות גופנית אינטנסיבית. גופו איננו כשיר לפעילות כזאת. כלי הדם שלו צרים ונוקשים, הוא רכרוכי ואיננו מורגל בעבודה קשה ולמעשה ניתן להגדיר את כל תאי גופו כתאים חולים וחלשים. לכן מאמץ קשה מידי עלול לגרום לנזקים גופניים ואף למוות.
מה שנדרש לכל אדם במצב בריאות לקוי ובעודף משקל הוא קודם כל שיפור במצב הבריאות שיהיה קשור תמיד לירידה משמעותית במשקל, דילול הדם, שיפור החמצון בתאים ועלייה משמעותית ברמת האנרגיה וכל זה ללא פעילות גופנית חריגה. רק לאחר השיפור המוכח והמדיד בכל הפרמטרים האלה ניתן לשלב פעילות גופנית בתהליך.
בסופו של דבר, כמובן שככל שרמת הפעילות הגופנית והגיוון שלה יגדלו כך תעלה גם מסת העצמות.
על כן, אני מציע להסתכל על הטיפול באוסטיאופורוזיס כחלק מטיפול כולל בבריאות ולא רק כטיפול נקודתי מקומי. כמובן שאם מצב הבריאות לא גרוע כל כך ניתן לעבוד ישירות ובאופן מידי על תרגילים לחיזוק מאסיבי של השרירים והעלאת מסת העצמות.
רוצים לקרוא על עוד גורמים לבריחת סידן?
עקבו אחר המאמר הבא בסדרה.
הערה: אם המאמר תרם לכם קחו בחשבון שהוא יכול לתרום גם לכל מכריכם וחבריכם ולהציל אותם מאסון בריאותי. עשו להם טובה ושלחו להם את הקישור למאמר הזה.

התקשרו עכשיו לטל: 03-3724200 או – 054-5742631 והתחילו מיד בתהליך ההבראה שלכם מאוסטיאופורוזיס.
אם אתם סובלים מנזקים של מחלת האוסטיאופורוזיס ואתם רוצים לנסות להחלים ולשקם את הבריאות שלכם על ידי תהליך עמוק של ניקוי ושיקום הבריאות שלכם התקשרו אלי ואתאר לכם את התכנית שלי לשיקום הבריאות שלכם,

או שתמלאו את הפרטים בתיבת צור קשר כאן למטה ואנחנו נחזור אליכם בהקדם.

בביבליוגרפיה: 
 1. Sinaki M Stronger. Back muscles reduce the incidence of vertebral fractures: a prospective 10 year follow-up of postmenopausal women. Bone, 2002;30(6):836-841.

   

 2. Rubenstein LZ, Josephson KR. The epidemiology of falls and syncope. Clin Griatr Med 2003, 18:141-58.

   

 3. Logue AC. Acud suppression raises hip fracture risk. Family Practice News July 15, 2003. p.53.

   

 4. Optimal calcium intake. NIH Consensus Statement Online 1994 June 6-8; 12(4):1-31.

   

 5. Owusu W, et al. Calcium intake and the incidence of forearm and hip fractures among men. J Nutr1997;127:1782-7.

   

 6.  FeskanichD et al. Milk, dietary calcium, and bone fractures in women: a 12 year prospective study. Am J Public Health1997;87:992-7.
 7. FeskanichD et al. Calcium, vitamin D milk consumption and hip fractures: a prospective study among postmenopausal women. Am J Clin Nutr 2003 Feb;77(2):504-11.

   

 8. Whiting SJ. The inhibitory effect of dietary calcium on iron bioavailability: a cause for concern? Nutr Rev 1995 Mar;53(3):77-80.