Hunza Health Education Center

האם אי ספיקת כליות, "כשל כליות", תפקוד כליות ירוד הוא מצב בלתי הפיך?
מאמר שלישי בסדרה

ד"ר ערן אשחר N.D  נטורולוג, M.P.H – מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה, (מהפקולטה לרפואה, האוניברסיטה העברית והדסה).
  טל –  03-3724200 

חברות וחברים

זה הוא המאמר השלישי בסדרת הסרטונים שדנה בשאלה –  האם כשל כליות או מה שקרוי "אי ספיקת כליות כרונית"  הוא מצב בלתי הפיך?

אז ראשית, אני רוצה לומר לאלה שחושבים, שכשל כליות הוא מצב סופי או בלתי הפיך, שהמידע שתקבלו בסרטונים האלה יכול ליצור בתודעה שלכם אמונה חדשה ומנוגדת למסר הרפואי שמצבכם בלתי הפיך ושאתם חייבים להכין את עצמכם לדיאליזה. אתם עשויים להאמין שבמרבית המקרים המצב עדיין הפיך ולכן לא כדאי לכם למהר ולהכין את עצמכם לדיאליזה או השתלת כליה. 

חברים, אני מציע לכם להאזין לסרטונים בקשב רב ולהפנים את הנאמר כאן משום שהמידע הזה יכול להציל אתכם או את מישהו מבני המשפחה שלכם מסבל גדול ומוות מוקדם.

 

אז השאלות שאני רוצה להתמודד איתן במאמר הזה הינן :

א. מדוע בכלל תפקוד הכליות שלכם מתדרדר עם השנים?

ב. מה הן שלוש עשרה הסיבות המשמעותיות והחשובות ביותר להתדרדרות בתפקוד הכליות שלכם?

 

אם כך בואו ונדון בשאלה הראשונה מדוע בכלל תפקוד הכליות שלכם מתדרדר עם השנים?

אז ישנן לפחות 13 סיבות להתדרדרות בתפקוד הכליות:

א. תזונה לא מתאימה מבחינה גנטית לגוף האדם.

ב. צריכת חלבון מוגזמת בתזונה שלכם.
ג.
שתיית מים בכמות מוגזמת.
ד.
שימוש בחומרים רעילים, מגרים והרסניים לכליות. למשל, חומצה זרחתית שמצויה בקולה, חומץ ועוד רכיבים רבים.
ה. תזונה שיוצרת חומציות בנוזלי הדם והתאים שלכם.
ו. עשון.
ז. צריכת אלכוהול.

ח. זיהום אוויר.

ט. חשיפה לגורמי סיכון בעבודה.

י. גנטיקה.

יא. מצב רגשי ונפשי ואמונות שמאוכסנות בתת המודע שלכם.

יב. תאונות מסוגים שונים.

יג.  רשלנות רפואית.


אז בואו נותחיל לדון בגורמים האלה בקצרה.

ובכן, מה ההשפעה של התזונה הרגילה – המערבית על תפקוד הכליות:

התזונה המערבית, המזון המהיר והמזון המוגש במסעדות והנמכר בסופרים, כולם מורכבים ברובם ממזון שעבר תהליכים הרסניים של עיבוד תעשייתי שגרם למזון להפסיד במהלך הטיפול בו וחשיפתו לחמצן ולאור והליטוש שלו את הרכיבים החיוניים שבו מלבד בדרך כלל רכיב אחד בודד כמו למשל, עמילן, סוכר, או שומן. גישה הרסנית זאת למזון גורמת לחוסר איזון חמור שבו רכיבים חיוניים במזון כגון ויטמינים, מינרלים, חומצות שומן חיוניות, פיטוכימיקלים, פיטואסטרוגנים, פוליפנולים קרטנואידים, אנטיאוקסידנטים, ביופלבנואידים, סיבים תזונתיים וחומרים נוספים אינם מתקבלים מהמזון בכמות מספקת. חוסר האיזון הזה גורם לבנייה של תאי גוף חלשים, רקמות חלשות ואיברים חלשים. כתוצאה מכך תפקוד האיברים ובניהם תפקוד הכליות הולך ומתדרדר. אני קורא לזה הזדקנות התנהגותית, כלומר התדרדרות או הזדקנות של איברים כתוצאה מהתנהגות שגויה ולא מודעת כלפיהם.


עודפים של חלבון:

במקביל, התפתחה תפיסה בקרב מטפלים ודיאטניות שיש קושי לספק מספיק מאבות המזון העיקריים – ובעיקר חלבונים ושומנים – לגוף מהמזון שלנו. תפיסה זאת מטופחת על ידי נטורופתים ומטפלים בתוספי תזונה ואולי גם על ידי רופאים ודיאטניות מכל הסוגים והיא גורמת לכך שהתזונה תהיה עשירה מדי בחלבונים ומהסוגים הגרועים ביותר לגוף האדם. מעל 90% מהציבור צורך חלבונים שהינם הרסניים ומוכחים מחקרית כיוצרים מחלות בגוף האדם. צריכה של חלבונים אלה מעודדת את הרס הכליות וגורמת להתדרדרות בתפקוד שלהם. למרבה הצער, רופאים ודיאטניות קליניות לא אומרים מילה לחולי כשל כליות על הוצאת החלבונים האלה מהתזונה שלהם ולכן גורמים להמשך ההתדרדרות במצב הכליות שלהם עד כדי הגעה לדיאליזה ולהשתלות כליה.
חברים, תפקחו את העיניים שלכם, אם העצות של הרופאים לאנשים במצב כליות מדורדר והתחלתי היו טובות ומועילות אז מצב הכליות היה צריך להשתפר או לפחות להפסיק להתדרדר, אבל מה שקורה הוא בדיוק הפוך מזה. מצב הכליות של 100% מבעלי תפקוד כליתי לקוי מתדרדר עם הזמן. מה יותר מזה מוכיח שכל העצות של הדיאטניות הקליניות והנפרולוגים לחולי כליות הן פשוט חסרות תועלת ומזיקות להם?
לעומת זאת שינוי התזונה שאני מציע למטופלים אלה משפר את מצב בריאותם בכלל ואת תפקוד הכליות שלהם בפרט. אז תחליטו אתם מה עדיף לכם.

אז ראשית אתם צריכים לשנות את סוגי החלבונים שאתם צורכים ושנית אתם צריכים להקטין את הכמות של החלבונים שאתם צורכים באלפי אחוזים, כן אלפי אחוזים וזאת איננה טעות במספרים.
חברים, אם לא תעשו זאת אל תתפלאו שמצב הכליות שלכם ימשיך להתדרדר בוודאות.

כימקלים רעילים בתזונה ובשתייה שלכם:

אבל זה עוד לא הסוף בנוגע לתזונה. התזונה התעשייתית הלא אורגנית עשירה גם בכימיקלים רעילים שמגיעים אליה בעקבות שיטות הגידול הלא אורגניות של החקלאות התעשייתית. במצב זה, הכליות שתפקידם העיקרי הוא לסנן ולנקות את נוזלי הגוף ולסלק את הרעלים מהדם, מותקפים ברעלים שפוגעים בתאים של הכליות ומפחיתים את התפקוד שלהם.
תוסיפו לזאת את השתייה של משקאות קלים ומורעלים בכימיקלים ובחומצות הרסניות לתאי הכליות כמו החומצה הזרחתית המצויה במשקה הנערץ, קוקה קולה ותבינו איזה עומס גדול אתם מטילים על הכליות שלכם.

שתיית מים בכמות מוגזמת:

ואם כל זה לא מספיק אז מגיעה העצה הגרועה של מומחי בריאות כביכול שמציעה לכל אחד לשתות 8-12 כוסות מים ביום כביכול כדי לעזור לכליות להוציא רעלים מהגוף ושהכליות לא יתייבשו.
אז חברים, התזונה המערבית גורמת לצימאון מלאכותי משום שהיא עשירה בחומרים מגרים ובכמויות גדולות של מזון יבש. אני לרוב לא שותה אפילו כוס אחת של מים ביום כבר 36 שנה.
קחו בחשבון שכמות מופרזת, בלתי הגיונית ומיותרת של מים שמכילים מינרלים אנאורגניים מטיל על הכליות עומס עבודה של פי 10 ממה שנדרש. הכליות מנקות כל דבר שעובר דרכן, כולל את המים שאינם לגמרי נקיים מאבנית ורכיבים אנאורגניים. אז אם הכליות עושות זאת בנוסף לכל העומס של החלבונים המיותרים והרעלים האחרים שמוחדרים לגוף ובמקביל לירידה באיכות של תאי הכליה אז אתם מבינים שזה עוד מכת פטיש לתפקוד של הכליות שלכם.
חברים, אדם שאוכל מזון בריא איננו זקוק לשתייה של מים לאורך כל היום, גם בימים חמים. אני אומר זאת מניסיון אישי של 36 שנים וניסיון עם מעל 13,000 מטופלים שצריכת המים שלהם ירדה כמעט ל- 0 לאחר הייעוץ שלי. אני מבין שזה נשמע לכם לא הגיוני בגלל שטיפת המוח שהפרסומות עושות לכם במשך עשרות שנים, אבל חזרה על שטות או שקר במשך מיליון פעמים לא הופכת אותו לאמת. שוב, אני לא שותה מים למרות שאני רץ כל יום קילומטרים רבים. אז אל תפסיקו לשתות מים אם אתם צמאים, אבל כשתשנו את התזונה שלכם לתזונה כמו שלי לא תצטרכו יותר מים משום שפשוט לא תהיו צמאים.

תזונה עתירת חלבונים ותעשייתית שרופאים ממליצים עליה:

תופעה נוספת שגורמת להרס הכליות ופגיעה בתפקוד שלהן היא התזונה שרופאים ממליצים לחולי כליות.
מלבד תזונה עשירה בחלבונים מציעים הרופאים לחולי כליות לצרוך מזון תעשייתי משומר מבקבוקים וקופסאות שמכילים רכיבים שבתוכם חבויים חלבונים מזיקים וחומרים מזיקים לכליות. לצערנו, אני רואה שהרופאים התחילו לשמש כסוכנים של תעשיות מזון מסחריות ולשווק מזונות מרוכזים שנוצרו במפעלים ולא בטבע כאילו זה עדיף על המזון שאלוהים ברא. חברות מסחריות הצליחו להחדיר את עצמן למערכת הרפואית ולדאוג לכך שכל רופא ימליץ על המוצר התעשייתי שלהן, ללא קשר לכך שיש בו חומרים שמזיקים לכליות באופן חמור ורכיבים שידועים במחקר המדעי כמסרטנים.
מזונות מדומים אלה בבקבוקים מוצעים באופן גורף גם לחולי כליות ומחמירים את מצב הכליות שלהם.

למה מוביל השינוי בתזונה?

באופן גורף ניתן לומר ששינוי עמוק של התזונה במצבי כשל כליות גורם לשיפור מידי של מצב הכליות והערכים השליליים בדם מתחילים לרדת תוך חודש עד חודש וחצי.

לאור כל זאת מוזר שהרופאים מתייחסים לעובדה, שלנגד עיניהם ממש מצב הכליות של כל האנשים הולך ומתדרדר עם הזמן, באדישות וכגזירת גורל של הגיל ומחכים שהמצב יתדרדר עד כדי כך שהוא יצדיק הפנייה לדיאליזה או חלילה להשתלת כיליה. בעיני זאת רשלנות פושעת ופגיעה קשה בבריאות הציבור.
לשמחתי,
יש לי מטופלים גם בגיל 70 שמגיעים אלי עם מצב כליות ירוד וקריאטינין ברמה של 4 ומעלה ואחרי כמה שבועות של עבודה על כל גורמי הסיכון לאי ספיקת הכליות שלהם אני רואה ירידה דרסטית בערכי הקריאטינין והאוריאה שלהם בדם, מה שמעיד שתפקוד הכליות הולך ומשתפר מהר מאוד עקב הטיפול שלי.

ובכן עד כאן חמשת הגורמים הראשונים להתדרדרות בתפקוד הכליות.

במאמר הבא אמשיך לדון בשאר הסיבות לירידה בתפקוד הכליות שלכם.

אתם מוזמנים לעקוב אחרי המאמרים והסרטונים הבאים בסדרה, מי יודע, אולי תצילו את עצמכם או מישהו ממעגל המכרים שלכם בעולם מדילאיזה מיותרת או השתלת כליה.

אז ביי חברים

ונתראה במאמר/סרטון הבא בסדרה

הערה: אם המאמר תרם לכם קחו בחשבון שהוא יכול לתרום גם לכל מכריכם וחבריכם ולהציל אותם מאסון בריאותי. עשו להם טובה ושלחו להם את הקישור למאמר הזה.

התקשרו עכשיו לטל: 03-3724200 והתחילו מיד בתהליך ההבראה שלכם מכשל הכליות.

או מלאו את פרטיכם בתיבת צור קשר פה למטה ואנחנו נחזור אליכם ככל שיותר מוקדם  

עדויות לריפוי מכשל כליות לפני דיאליזה – עובדות שרופאים והמשרד לקידום מחלות ("משרד הבריאות") מתעלמים מהן ומותירים מיליוני אנשים מופקרים לתעשיית התרופות וטיפולי הסרק בסבל וייסורים עד למותם המוקדם.
אם המידע הזה היה מגיע לציבור והיה מיושם, אזי מחלקות הדיאליזה היו נעלמות