Hunza Health Education Center

האם לחץ הדם שלך באמת תקין?
מאמר מס' 6

ד"ר ערן אשחר N.D  נטורולוג, M.P.H – מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה, (מהפקולטה לרפואה, האוניברסיטה העברית והדסה). 
מומחה לתזונה כירורגית המובילה לריפוי מלחץ דם גבוה טל –  03-3724200 
            הערה: נא קראו את המאמר החמישי בסדרה לפני קריאת המאמר הזה. 

רבים מחפשים את המסלול המהיר, הנוח והקל שלא דורש מהם שינויים:

גם הרפואה וגם כל מיני שרלטנים אלטרנטיביים מעודדים את החולים לקחת פתרונות קלים ומהירים שלא מחייבים אותם לערוך שינויים באורח החיים שלהם. הם "מלמדים" אותם שאפשר להישאר באזור הנוחות המדומה, מבלי לטלטל את עצמם נפשית ופיזית, מבלי להיפרד מההתמכרויות למזון זבל גורם מחלות, מבלי לחשוב, מבלי להיות מודעים לנזקים שהם גורמים לעצמם, למשפחתם ולסביבה. קחו כדורים, צמחים, שיקויים, שורשים וזהו זה. מאלה אפשר לעשות המון כסף ובקלות על הגב שלכם. רק תבלע וזה כבר יעשה עבורך את העבודה. אין לך מה לעשות בחיים וללכת עכשיו לאשחר שרוצה לדחוף לך לראש 25 הרצאות ופגישה ותכניות לשינוי אורח החיים ומציע לך להיות הרופא של עצמך? מה זה השטויות האלה? בשביל מה יש רופאים, עזוב אותך, תישאר באזור הנוח והמוכר שלך, תהנה מהתזונה שאתה אוהב ממילא אתה חי רק פעם אחת. הינה, אתה הרי רואה שלחץ הדם שלך יורד עם הצמחים והגלולות אז מה הבעיה בכלל? ובכלל אשחר הוא שרלטן כשהוא אומר שיש ריפוי טבעי והגוף יודע לרפא את עצמו. איפה נשמע כדבר הזה?
זה מה שהם אומרים לכם רוכלי התרופות, הצמחים והשיקויים. ולא רק אומרים לכם אלא אפילו מידי פעם שולחים את העיתונות לכתוב כתבה מכפישה ושקרית על אשחר כדי להרחיק מעליו עוד ועוד אנשים שמחפשים מרפא אמיתי.

אז אתם מבינים שכאשר מציעים לכם דרך קצרה ובלי להזיז את הישבן שלכם ולשנות משהו באורח החיים שלכם אז מרבית הסיכויים שתבחרו בה ולא בדרך שנראית לכם קשה וארוכה גם אם היא האמיתית והנכונה. יש בכם עצלות קשה והחשיבה שלכם היא שטחית ולטווח קצר והראייה שלכם מעורפלת. אינכם רואים את כל התמונה כי אתם בוחרים לא לראות אותה, אתם בוחרים לעצום עיניים ולא לראות את ההפסדים שלכם. אבל אז לצערנו אתם מתעוררים בבית חולים אחרי אירוע מוחי או התקף לב, ואם נשארתם בחיים אתם שואלים את הרופא בהפתעה – מדוע זה קרה לי?
זה קורה למשהו כמו 30,000 אנשים בשנה בישראל!
מידי פעם אני מוצא את עצמי נאבק עם מטופל שמבקש לדלג מעל הקורס ולהגיע ישר לקבלת התכניות, מבלי ללמוד דבר מ- 44 הנושאים שעליהם אני מדבר בקורס הבסיסי שלי – מבוא לריפוי טבעי. הם חושבים שזה ממש מיותר, אין להם כח וסבבלנות לשמוע הרצאות, הם רק מבקשים את השורה התחתונה. לזה אני קורה עצלות מחשבתית. האדם יכול להקדיש עשרות אלפי שעות ליצירת הכנסה אבל לא מוכן להקדיש כמה שעות בודדות ליצירת בריאות מצויינת שעשויה להכפיל ולהשליש את יכולת ההשתכרות שלו.
לזה אני קורא – ראייה שטחית ומעורפלת ולטווח המידי. לשמחתי 100% מהמטופלים ששוכנעו על ידי לשמוע את הקורס הודו בפה מלא שטעו לחלוטין בשיקול הדעת שלהם ואפילו התנצלו. הם הודו שהמידע שקיבלו היה מדהים ומציל חיים ממש.

הפתרון האמיתי והסופי לבעיית לחץ הדם הגבוה

כפי שהראיתי, לח"ד 120/80 ומעלה מעיד כבר על מצב של נוקשות וטרשת של העורקים, שיכולה להוביל תוך מספר שנים או פחות לפגיעה בעורקים ולהתפוצצותם או לחסימה מוחלטת בעקבות היתקעות של קריש דם במקום צר מאוד בכלי הדם וגרימת אירוע מוחי או התקף לב.
כמו כן, לחץ דם גבוה יכול ליצור ולהחמיר בעיות כמו, שטפי דם ובצקות ברשתית העין, פגיעה בכליות, החרפת הסתיידות העורקים ועוד.
בישראל נעשים בשנה כ- 25,000 צנתורים ו- 6000 ניתוחי מעקפים. ללחץ דם גבוה יש תרומה לכך. אולי לחץ דם של 120/80 איננו לחץ שגורם לנזק, אבל התעלמות ממנו בהחלט יכולה להוביל לערכים גבוהים שכן מסוכנים. נזקים גופניים הם תולדה של תהליך הדרגתי ומצטבר ואינם אפס או 100%. על פי גישה זו כל עליה של 5-10 יחידות בלחץ הדם מגבירה את הנזקים לאיברים פנימיים, גם אם אלה לא נראים כרגע לעיננו.
לכן, פעלו כדי להוריד את לחץ הדם שלכם ללחץ של 90/60 שהוא הכי רחוק ממסוכן משום שאם לא תעשו זאת אז בהכרח לחץ הדם שלכם ימשיך לעלות משום שלא טיפלתם בשורש הבעיה.
קשה לי לראות את המערכת הרפואית שאיננה מתייחסת לבעיות קשות בהרבה ברצינות הראויה מתייחסת ללחץ דם 120/80 כראוי לטיפול מניעתי. הרפואה נוקטת בגישה שעד שלא רואים פגיעות מוכחות ומשמעותיות באיברים מסוימים אין המטופל או התופעה ראויים להתייחסות או טיפול. נזקים כאלה קורים אחרי שנים של סטייה מהערכים הנורמליים ועלייה הדרגתית בהם כאשר לכל אורך הדרך מתעלמים מהם או מטפלים בהם בתרופות שלא מונעות לבסוף את הנזקים.
קשה לי להאמין שהרפואה תודה מתי שהוא שהיא טועה ומטעה או שיש לה העדפות ואינטרסים שאין להם קשר לבריאות שלכם. לכן לא נותר לכם אלא לדאוג לעצמכם ולפעול כדי למנוע את עליית לחץ הדם שלכם לערכים מסוכנים יותר. 

"תזונה כירורגית" – שיטת עבודה חדשנית וייחודית שתעלים את לחץ הדם הגבוה:

אני ממליץ להתייחס ברצינות רבה ללחצי דם גבוהים יותר מ – 120/80 ולטפל בהם מידית באמצעות "תזונה כירורגית", שיטת העבודה שפתחתי לטיפול בריפוי של מחלות כרוניות. כאשר אתם מספקים תזונה כירורגית (תזונה שמשתנה באופן תכוף מספר רב של פעמים לאורך מספר חודשי ליווי צמוד) לגופכם במשך מספר חודשים הגוף נאלץ להיכנס ל- 100,000 ק"מ של כלי דם וממש לפרק, להמיס ולעכל את השומנים שדבוקים לדפנות הפנימיים של כלי הדם. פעולה זאת גורמת להרחבת כלי הדם למצבם המקורי ולהגמשתם. או אז לחץ הדם שלכם ירד ל- 90/60 ללא תרופות. לחץ הדם שלי הוא 90/60 כבר 34 שנים. גם לחץ הדם של מטופלים שלחץ הדם שלהם הוא מעל 200/100 אפילו, שמגיעים אלי ועושים תהליך ניקוי עמוק של כלי הדם שלהם באמצעות תזונה כירורגית, יורד ל- 90/60. מה זה אומר על לחץ דם תקין באמת?
זה אומר שכאשר כלי הדם מנוקים לחלוטין משכבות השומנים שנדבקו לדפנות הפנימיים שלהם אזי לחץ הדם יורד באופן טבעי ל- 90/60 ולא ל- 120/80 למשל. מדוע לחץ הדם לא נעצר ב- 120/80 אם זה לחץ הדם הכביכול תקין על פי הרופאים?
משום שאין שם שום תחנה טבעית וזה לא לחץ הדם הנמוך ביותר שגוף בריא שואף איליו. עובדה שאצל כל המטופלים שכלי הדם שלהם מתנקים הלחץ יורד ל- 90/60 ולא ל- 120/80. האם הגוף של כולם טיפש וטועה באופן עקבי או האם כל הרופאים טועים?
אני מעדיף לחשוב שהרופאים טועים משום שעם האינטליגנציה האין סופית של הגוף אף אחד לא יכול להתחרות. המסקנה פשוטה וברורה – הגוף עצמו שואף ללחץ של 90/60 בכלי דם נקיים מטרשת עורקים. זו הוכחה חותכת לכך שלחץ דם של 90/60 הוא הלחץ התקין שלנו במצב בריאות מושלמת של כלי הדם כי הגוף נשאר שם לתמיד אחרי ניקוי עמוק של כלי הדם.
אז חברים וחברות, אתם יכולים להמשיך לחפש וללכת על פתרונות שטחיים, לא אמיתיים, אשלייתיים, קלים שמשאירים אתכם באזור הנוחות שלכם מבלי שתצטרכו לערוך שינוי באורח החיים ולזרוק לפח את כל הג'אנק פוד שאתם אוכלים. אתם יכולים לבחור להיצמד לכל ההתמכרויות שלכם שגורמות לכם לנזק לגוף. אתם יכולים להמשיך לעצום את העיניים ולהעמיד פנים שאתם קורבן למחלה שתקפה אתכם ולא אתם יצרתם את המחלה שלכם במו ידכם. ואתם יכולים להמשיך להיות תלויים בסמים, רעלים, שיקויים ליקוריץ, עלי זית ועוד מוצרים רעילים להזיק לאברים שלכם עד להגעה לקריסה ולא ללכת עם האמת. אבל יגיע הרגע שלא תתחמקו מהתשלום של המחיר, והוא יהיה כבד ובלתי נסבל. אף אחד לא רוצה לשבת על כיסא גלגלים אחרי אירוע מוחי ולהיות מובל 3 פעמים בשבוע לשיקום מתיש וחסר תועלת. אף אחד לא רוצה לאבד את יכולת החשיבה, הדיבור והתקשורת שלו עם הסביבה שלו בעקבות נזק מוחי. אבל ראיתי הרבה אנשים כאלה שעבורם כבר לא הייתה דרך חזרה. הם הפכו לכאלה שחיים רק בזכות אחרים שסועדים אותם.
אני בטוח שזה לא מה שאתם רוצים, אבל חכם הוא מי שלומד מניסיונם של אחרים ולא מניסיונו שעלול להיות הניסיון האחרון שלו.
בזמנו סיפרתי לנשיא החברה שלי מר "אסף חפץ" שלאחר שראש הממשלה לשעבר, אריק שרון, לקה באירוע המוחי הראשון שלו פניתי למשפחתו והזמנתי אותם ללכת על הטיפול שלי. כתבתי להם שהטיפול והשיקום הרגיל לא ימנע ממנו את האירוע השני והשלישי שאחד מהם עלול לקטול אותו סופית ולכן כדאי שהוא יעשה שימוש בשיטתי, התזונה הכירורגית, כדי למנוע את האירועים הבאים. לצערו ולצערם הם הודו לי בנימוס וכתבו שישקלו ואם יהיה נכון אז יפנו. לעולם לא שמעתי מהם יותר והסוף ידוע – אחרי האירוע השלישי הוא הפך לצמח. "אסף חפץ" שעבר גם הוא אירוע מוחי ושיקום ולאחר מכן היגיע אלי אמר לי – אחרי הטיפול שעברתי אצלך אין לי ספק בכלל שאם אריק שרון היה מגיע אליך הוא היה היום חי. אני יודע את זה בוודאות כי חוויתי את תוצאות הטיפול שלך על הגוף שלי ועל כלי הדם שלי, לא בתיאוריה. ראיתי איך הכושר שלי משתפר פלאים ואני חוזר ממש עשרות שנים אחורה בגיל שלי. יכולות מוגברות כאלה הן אך ורק בזכות הגברת הדם והחמצן לכל שרירי הגוף שלי עקב פתיחה והרחבה של כלי הדם. זה ברור לחלוטין.
אז הינה לכם דוגמא איך חיים ומוות בידי האדם עצמו, או בני משפחתו.
כן, לצערנו מרבית האנשים בוחרים במוות ולא בחיים. הינה לכם דוגמא נוספת:
לפני כחודש, בערב כיפור נפטר בחור בגיל 59 בשם חיים קמחי, אח של אבי מטופל שלי. אבי ביקש ממני לפני 8 חודשים לפנות לאחיו כדי לנסות לעזור לו לשפר את בריאותו הירודה. לאחר שיחה ארוכה עם חיים הבהרתי לו שמצבו חמור ביותר ודורש טיפול דחוף. חיים אמר לי – השתכנעתי, אני מתחיל בטיפול. למחרת כשפנינו לאשתו להעברת תשלום היא אמרה – זה לא בשבילו, הוא לא יעמוד בזה, חיים אוהב לאכול הכל.
8 חודשים אחרי כן נפטר חיים והותיר אלמנה ושלושה ילדים שיצטרכו עכשיו לעמוד באובדן של אביהם.
לצערנו לא מעט אנשים מוכנים לוותר על החיים שלהם ולא על ההתמכרויות והפחדים שלהם משינוי.

הפחד משינוי הוא אשליה
לא מעט אנשים רוצים לדעת מראש מה אוכלים ומה התפריט המדויק כדי לדעת "האם הם יעמדו בזה".
הפחד הנורא שלהם ששינוי קל או יותר מזה בתזונה שלהם יזעזע אותם נפשית ופיזית יחד עם ההתמכרות הקשה לסוג מסוים בלבד של מזון והקיבעון בהרגלים מובילים אותם לחשוב שעדיף למות מאירוע מוחי או התקף לב מאשר לשנות משהו בתזונה שלהם. הם לא שואלים את עצמם – מה זה אומר על התזונה שלי שאנשים מבריאים כשהם מגיעים לאשחר ומשנים את התזונה שלהם.
ברור שאם היו שואלים הם היו חייבים לתת את התשובה – נראה שהתזונה שלי גורמת לחולי שלי.
ואולי הם כן מבינים שהתזונה שלהם קלוקלת אבל אומרים – אני לא מסוגל, לא יכול, לא רוצה לשנות את התזונה כי בטוח שהתזונה הטבעית מגעילה ולא טעימה. באמצעות חשיבה זו הם חוסמים את עצמם קודם כל מללכת עם האמת המדעית ובוחרים להמשיך לחיות תחת ההשפעה הקטלנית של תעשיות המזון וההנאה החולנית והקלוקלת שהם מספקים לאנשים. הם חוסמים את עצמם מלחוות כל התנסות אחרת, מרוממת, מבריאה, מחדשת, מבריאה, מרעננת, משמחת וכזאת שלוקחת אחריות מלאה על הבחירות שעשו לאורך החיים. אלפי אנשים היגיעו אלי, עשו שינוי וזה מה שהם מרגישים. אבל הרבה יותר מהם פנו אלי, שמעו שהם צריכים לשנות משהו וברחו. אני מניח שחלק גדול מהם כבר לא איתנו ואחרים הפכו לסיעודיים עקב אירועים מוחיים והחמרה קשה במצב בריאותם.
כמה צער וסבל והוצאות מיותרות הייתם יכולים למנוע מבני המשפחה שלכם, מהילדים שלכם מבני/ות הזוג שלכם אם הייתם לוקחים אחריות מלאה על הבריאות שלכם ולא טומנים את ראשכם בחול ומתעלמים מכל עזרה שממש מונחת לפני האף שלכם.

אני מאחל לכם להיפתח לכל הטוב, האור השמחה והאושר שחוקי הבורא, הבריאה והבריאות יכולים להכניס לחייכם. 

הערה:
אתם חושבים שהמאמר נתן לכם ערך?
אנא שלחו את הקישור למאמר לכל מכריכם, אני מאמין שסיכוי גדול שתצילו מישהו מאירוע מוחי, או לבבי ואפילו מוות מוקדם.

מקורות:
1. ד"ר אשחר .ע (מחקר לתואר דוקטור בנטורולוגיה): השפעת "התזונה הכירורגית" על הפחתת ערכי לחץ-דם בקרב חולי יתר לחץ דם בשנים 2001-2004 בישראל. המרכז לנטורולוגיה מדעי הבריאות והתזונה, 2005.
2. Goldhamer A, Lisle D: “Telling the Truth about High Blood Pressure”, in: Health Science, Jur’ of American Natural Hygiene Society, July 2000, p. 10.
3. Goldhamer A, Lisle D, Parpia B, Anderson SV, Campbell T.C: “Medically Supervised Water-only Fasting in the Treatment of Hypertension”, Journal of Manipulative ad Physiological Therapeutics, Vol’ 24, Num’ 5, June 2001.
4. Goldhamer A: “High Blood Pressure – Learning to Live Without It”, in: Health Science, Jur’ of American Natural Hygiene Society, fall 2002,

התקשרו עכשיו לטל: 03-3724200 והתחילו מיד בתהליך ההבראה שלכם מלחץ הדם הגבוה.

או מלאו את פרטיכם בתיבת צור קשר פה למטה ואנחנו נחזור אליכם ככל שיותר מוקדם