Hunza Health Education Center

האם לחץ הדם שלך באמת תקין
 מאמר מס' 2 

ד"ר ערן אשחר N.D  נטורולוג, M.P.H – מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה, (מהפקולטה לרפואה, האוניברסיטה העברית והדסה). 
מומחה לתזונה כירורגית המובילה לריפוי מלחץ דם גבוה טל –  03-3724200 
            הערה: נא קראו את המאמר הראשון לפני קריאת המאמר הזה. 

מדוע לחץ דם של 120/80 איננו משקף בריאות מקסימלית של העורקים?


לרופאים הנטורולוגים ואני מניח שלכל מומחה בתחום לב וכלי דם ידוע שהתהליך שמוביל להתפתחות של לחץ-דם-גבוה הוא תהליך טרשת העורקים. טרשת עורקים היא התהליך של שקיעה והידבקות של שומנים רוויים ומשקעים אנאורגניים על גבי הדופן הפנימית של כלי הדם. זיזים ובלטים או חלקים מחוספסים יותר שעל גבי הדופן הפנימית של כלי הדם מגבירים את התהליך. טרשת העורקים גורמת להצרת כלי הדם, הקטנת הקוטר שלהם, התקשחותם ואובדן גמישותם. כתוצאה מכך מאבדים העורקים מיכולת ההתרחבות שלהם בזמן זרימת דם חזקה בעורקים ונפגע הצורך בשמירה על לחץ דם ברמה נמוכה ולא מסוכנת בזמן מאמץ גופני והגדלת צריכת הדם והחמצן לתאי הגוף.
ועכשיו, יש כמה עדויות לכך שלחץ דם תקין הוא לח"ד שנמוך בהרבה מ- 120/80 ולמעשה הוא לח"ד שנע סביב 90/60:
א. ניסיוני הטיפולי מראה בקביעות שלחץ הדם של מטופלים שפועלים על פי שיטת "התזונה הכירורגית" במשך מספר חודשים במהלך ליווי צמוד וגורמים בכך לכלי הדם שלהם להתנקות מהשומנים שהצטברו בהם, יורד ומתייצב על 90/60. התופעה נכונה גם לאלה שמגיעים אלי עם לחץ דם סיסטולי שמעל 220.
המסקנה הפשוטה הינה – שכאשר כלי הדם מנוקים לחלוטין מרובדי השומנים שנדבקו לדופן הפנימית שלהם (מה שהרפואה מכחישה בכלל כאפשרי ואילו אני הוכחתי כבר אלפי פעמים כאפשרי) אזי לחץ הדם הטבעי של האדם הינו באזור ה- 90/60, ללא שום תרופות רעילות! זה לחץ הדם הטבעי של האדם בכלי דם נקיים מטרשת עורקים.
מובן שכל מטופלי מופתעים מהממצאים האלה מאוד וחלקם אפילו מתקשים להיפרד מהפחד שהטמיעו במוחם רופאים שסיפרו להם שלחץ-דם תקין עומד על 120/80 ולחץ דם נמוך מזה הוא לא תקין.
אמונת הכזב הזו מובילה אותם לחשוב שלחץ דם של 90/60 הוא נמוך מידי ואפילו מסוכן ועלול לגרום להם לבעיות כמו – סחרחורות, חולשה ועוד. לחששות אלה אין שום בסיס.
רופאים טוענים שלחץ דם של 90/60 אינו תקין ומשקף ליקוי כל שהוא.
מדוע?

משום שהם אף פעם לא רואים לחץ דם כזה אצל המטופלים החולים שלהם שכבר מגיל צעיר מאוד כלי הדם שלהם נמצאים במצב גרוע.
מחקר על ילדים שנפטרו בגיל 2-3 שנים הראה תהליך ראשוני של טרשת עורקים בכלי הדם שלהם!
המסקנה הינה פשוטה – תהליך טרשת העורקים מתחיל בגיל מוקדם מאוד בילדות ולכן כבר בגיל העשרה כלי הדם צרים ונוקשים יחסית למצב הבריא לחלוטין. לכן, כיוון שרופאים רואים לרוב אנשים עם לחץ דם של 120/80 ומעלה בניהם צעירים בגיל העשרה הם חושבים שלחץ הדם הנמוך ביותר האפשרי או התקין הוא 120/80.

צריך הרבה שיחות הסבר עם מטופל שחרד עקב שטיפת המוח הקטלנית של הרופאים והאמונות השגויות שהם מחדרים למוחם של מטופלים. מה שמחזק את אמונתם של המטופלים שאין בעיה עם לחץ דם של 90/60 זה שמרבית המטופלים רואים די מהר שבמקביל ללחץ הדם הנמוך נעלמות כל התופעות שהם סבלו מהן לאורך השנים ושמצב הבריאות שלהם דווקא משתפר מאוד, בניגוד לנבואות השחורות של הרופאים.
אם כך, זו ההוכחה הטובה ביותר שאין שום בעיה בלחץ דם של 90/60, לא?
ב. גם מחקרים על אוכלוסיות, שחיות בעיקר בעולם השלישי, שניזונות בעיקר ממזון טבעי ועשיר בסיבים מגלים שלחץ הדם שלהם הוא נמוך מאוד ומתייצב סביב 90/60. קבוצות אוכלוסייה גדולות שניזונות ממזון טבעי ותופעת אכילת היתר אצלן נדירה ניחנות בלחץ דם נמוך מאוד, 90/60, ולא רק שאינן מגלות שום בעיית בריאות עקב כך, אלא שמצב בריאותן הכללי טוב בהרבה ממה שמתגלה בעולם המערבי.
ג. לחץ הדם שלי במצב מנוחה, לאחר כ- 36 שנים של חיים על פי גישת הנטורולוגיה, הוא אכן 90/60. לח"ד "נמוך" כזה כשהוא נובע מסיבות טובות של בריאות מעולה לא רק שהוא לא מהווה בעיה אלא הוא מעיד על כלי דם נקיים מטרשת עורקים, גמישים ובמצב מעולה. מצב זה מאפשר לי לרוץ 6 פעמים בשבוע בין 4-7 ק"מ ללא כל קושי גם בשיא החום באמצע היום. תמיד מצחיק אותי מחדש שכשאני מגיע לתרום דם נתקף המתנדב שלוקח דם בהלם כשהוא רואה את לחץ הדם שלי. הוא מיד אומר לי – "מצטער אני לא יכול לקחת ממך דם כי לחץ הדם שלך נמוך מידי". אני מסביר לו שאני נטורולוג ולחץ הדם שלי הוא הלחץ התקין והטוב ושאין לו ממה לחשוש, אבל תמיד התשובה היא – אסור לי לקחת דם במצב כזה אני צריך לקבל אישור מהרופא ה… רק לאחר שיחה אישית שלי עם הרופא הוא מקבל אישור לקחת דם. ואז אני מקבל מהמתנדב את ההנחיה הבאה – "אני מבקש שאחרי ניתוק המחט תשכב 5-10 דקות לפני שאתה קם ובזמן זה תשתה לפחות 4 כוסות מים כדי למנוע סכנה של סחרחורות והתעלפות". לאחר התרומה אני קם מיד בלי לשתות בכלל מים אומר תודה ורץ מהמקום כשהמתנדב מסתכל עלי בחרדה, משתומם וחסר אונים.
אני חייב לציין שמעולם לא הרגשתי אחרי תרומת דם לא סחרחורת, לא תחושת עלפון ולא חולשה כל שהיא.
מה המסקנה? המסקנה היא שהתאוריה הקונבנציונאלית לגבי לחץ דם תקין שגויה מיסודה.

האם לחץ דם גבוה הוא סמן למצב של הצרות בכלי הדם?
מדוע לחץ דם של 120/80 נחשב לתקין בעיני הרופאים?
התייחסות מסוכנת של הרופאים והציבור ללחץ דם גבוה יותר מ- 120/80. 
 

מה הוא הפתרון האמיתי היחיד שיגן עליכם מלחץ דם גבוה, אירוע מוחי והתקף לב וכנראה גם שאר המחלות כולל
 קורונה -covid 19, במשך כל החיים? 

לקבלת התשובות ומידע הדן בנושאים אלה המשיכו לקריאת המאמר ה – 3 בסדרה.

הערה:
אתם חושבים שהמאמר נתן לכם ערך?
אנא שלחו את הקישור למאמר לכל מכריכם, אני מאמין שסיכוי גדול שתצילו מישהו מאירוע מוחי, או לבבי ואפילו נכות ומוות.

התקשרו עכשיו לטל: 03-3724200 והתחילו מיד בתהליך ההבראה שלכם מלחץ הדם הגבוה.

או מלאו את פרטיכם בתיבת צור קשר פה למטה ואנחנו נחזור אליכם ככל שיותר מוקדם