Hunza Health Education Center

האם אי ספיקת כליות, "כשל כליות", תפקוד כליות ירוד הוא מצב בלתי הפיך?
מאמר ראשון בסדרה

ד"ר ערן אשחר N.D  נטורולוג, M.P.H – מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה, (מהפקולטה לרפואה, האוניברסיטה העברית והדסה).  טל –  03-3724200 

הקדמה:
אני יוצא כאן בסדרת מאמרים הנוגעים לבעיה חמורה שהולכת וגדלה בישראל, תפקוד כליות ירוד או אי ספיקת כליות.
אלה שחווים ירידה בתפקוד הכליות שלהם ולאחר מספר שנים נאמר להם שכשל כליות הוא מצב בלתי הפיך יכולים המאמרים האלה להוות קרן אור גדולה באפלה.
אני מציע לכם לקרוא את המאמרים או להאזין לסרטונים המקבילים להם ולהפנים את הנאמר כאן משום שהמידע הזה יכול להציל אתכם או את מישהו מבני המשפחה שלכם מסבל גדול ומוות מוקדם.

ובכן, השאלה המרכזית שעליה אני אנסה לענות בסדרת המאמרים והסרטונים כאן היא – האם כשל כליות ואי "ספיקת כליות כרונית"  הוא מצב בלתי הפיך?

במאמר ראשון זה אני אעלה שש שאלות ואנסה להשיב עליהן.
להלן השאלות:

א. מדוע מאות אלפי חולים חווים שטיפת מוח שלילית על ידי רופאים והצוותים הרפואיים שמלעיטים אותם באמונה שמצבם בלתי הפיך ושאין להם שום ברירה אלא להכין את עצמם לדיאליזה.

ב. מה ראיתי במשך 26 שנות ניסיון קליני עם חולים במצב של תפקוד כליות לקוי ולעתים לפני דיאליזה ?

ג. מה הסיכוי של חולה כליות להחלים מהמצב שלו/ה?

ד. עד איזה ערך של קריאטינין המצב עדין הפיך?

ה. מה הכלי החשוב ביותר לשיקום תפקוד כליות ירוד?

ו. איך תוכלו להינצל משטיפת המוח השלילית של רופאים שמייאשים אתכם.

מה לא תשמעו מהמערכת הרפואית?

קודם כל אני חייב להזהיר אתכם שהסיכוי שתשמעו את הדברים שאני אומר כאן מפי רופאים קונבנציונאליים, מומחים לטיפול בתפקוד כליות לקוי (בכשל כליתי, כשל כליתי חמור, , קריאטינין (creatinine) גבוה, אוריאה( urea) גבוהה, יוריק אסיד גבוה ( uric acid), הוא לא קלוש, הוא פשוט אפסי.

גישת הטיפול שלי איננה נלמדת בבתי ספר לרפואה וזאת למרות שלפני 22 שנים הצעתי אותה לשר הבריאות בפגישה אישית בינינו במשרדו והוא אף הבטיח לקדם אותה. לצערי אנשי המשרד שלו, ובמיוחד מדענית משרד הבריאות דאז שאיתה ישבתי, דאגו פשוט למוסס את הרעיון ולהעלים אותו מעל פני השטח. זה רק מראה לכם כמה עניין יש לאנשי משרד הבריאות בבריאות אמיתית. כנראה שלאנשי המשרד הזה יותר חשובה ההופעה בכלי התקשורת והפצת כתבות שקריות והערות אזהרה באינטרנט נגד מטפלים טבעיים מאשר ללמוד דרכים חדשות ולסגל תפיסות חדשות שבאמת יעזרו לשים קץ לסבלם של מיליוני חולים.

דרך אגב, הצעתי למשרד הבריאות בעינה עומדת. נשיא החברה שלי מר אסף חפץ, מפכ"ל המשטרה לשעבר, הציע לשר הבריאות, בראיון עם מיכאל בלום שנערך עימו לפני כשנה וחצי, לפנות אלי ולשבת איתי כדי לקדם באמת את בריאות הציבור בישראל.
לידיעתכם, ראיון זה הוסר מאתר האכסון vimeo שלקח על עצמו להיות השוטר של תעשיית התרופות והחיסונים ולסגור כל חשבון שבו מועלים סרטונים שנוגדים את התפיסה הקונבנציונאלית, גם אם התוכן שלהם הוא אמת מדעית ומוכח קלינית ומידע בדרגה של הצלת חיים.

אז כיוון שגישתי איננה נלמדת בבתי הספר לרפואה היא איננה מיושמת על חולים בבתי חולים ובקרב רופאים של קופות החולים בישראל ובעולם המערבי. עקב כך מאות אלפי חולים חווים שטיפת מוח שלילית על ידי רופאים והצוותים הרפואיים שמלעיטים אותם באמונה שמצבם בלתי הפיך ושאין להם שום ברירה אלא להכין את עצמם לדיאליזה. עשרות אלפי חולים מיסכנים מגיעים בכל שנה למצב של דיאליזה, שזה הוא טיפול קשה והורס את איכות החיים של האדם, סתם ללא כל סיבה מוצדקת ובעיקר בגלל רשלנות של הרופאים, החל מרופא המשפחה ועד לרופא הכביכול "מומחה לכליות" הקרוי נפרולוג.

אין לי ספק שאם כל חולה במצב של, תפקוד כליות לקוי, קריאטינין (creatinine) גבוה, אוריאה( urea) גבוהה, יוריק אסיד (uric acid) גבוה, היה מאמץ את הגישה שלי אז סיכויו להגיע לכשל כליות ועד לדיאליזה היו פוחתים מאוד.

 

על סמך מה אני אומר את הדברים שנשמעים קשים לאוזניים ומצד שני גם אופטימיים?

אני אומר זאת על סמך 26 שנות ניסיון קליני עם חולים במצב של תפקוד כליות לקוי ולעתים לפני דיאליזה שמצבם השתפר ללא הכר עד כדי יציאה מוחלטת מהקטגוריה של כשל כליתי ודיאליזה.

חברים, אני חייב לומר לכם במפורש – אני לא יכול להבטיח במקרה של בעיית כליות חמורה ריפוי לכל אדם בכל מצב, זה לא יהיה אחראי מצדי לומר זאת, במיוחד שזה כמעט ולא תלוי בי, אלא במצבו הגופני של המטופל וברמת המסוגלות שלו לעשות 100% ממה שנדרש כדי להבריא, אבל להערכתי מעל 90% של החולים שאינם במצב קשה ובלתי הפיך יוכלו לשפר את מצבם ולצאת מסכנת הדיאליזה.
אז מה זה מצב קשה ובלתי הפיך?
אז ככל שאדם היגיע לערכים גבוהים יותר של קריאטינין ואוריאה כך תהיה הדרך יותר ארוכה להחזיר את המצב לאחור, אבל אל יאוש – גם אנשים עם ערך של קריאטינין 5.5 יכולים להוריד את ערכי הקריאטינין והאוריאה שלהם ולהימנע מדיאליזה, כל זמן שישמרו באדיקות על חוקי הבריאות.
שימו לב, אני לא אומר שמצב בריאותם ואולי גם תפקוד הכליות של אלה עם ערכים גבוהים יותר מ – 5.5 לא ישתפר. נהפוך הוא, מצב בריאותם ישתפר מאוד אבל ייתכן שמבחינת הכליות זה יהיה כבר מאוחר מידי.

אני רק רוצה להדגיש נקודה קריטית: הסיכוי להפוך את המצב תלוי יותר בעבודה על ועם התת מודע מאשר העבודה הפיזית. לכן ככל שהמאמצים שלכם לשנות תזונה לטבעית ובריאה יהיו גדולים עדיין הסיכוי להחזיר את תפקוד הכליות לתקין ולהימנע מדיאליזה קטן אם לא תעשו עבודה מעמיקה עם התת מודע שלכם. לכן עבודה עם סתם דיאטנית קלינית או טבעית או נטורופת זה אוחר או צמחי מרפא או טריקים אחרים לא יעזרו כאן.
אני אומר ומדגיש זאת כאן כדי שלא תבזבזו זמן וכסף ותתאכזבו משום שאחרי כמה ניסיונות כושלים אתם תחשבו שכבר ניסיתם הכל ותרימו ידיים.
כיוון שהשפעתו של התת מודע על הגוף שלכם היא עצומה, לכן אני מאמין שעם עבודה מקצועית עם התת מודע שלכם גם ערכים גבוהים של קריאטינין יכולים להשתפר באמצעות עבודת לייזר חזקה ומדויקת עם התת מודע שלכם, כי מבחינת התת מודע שלנו הכל אפשרי. על זה עוד נדבר בהמשך הסדרה הזאת.

אז חברות וחברים יקרים, אלה הן עובדות ששום רופא לא יספר לכם עליהן. לא רק שלא יספר, אלא שכשהוא ישמע אותן הוא ילגלג עליהן, ישלול אותן ויאמר לכם שנפלתם בידי נוכל.
מדוע?
משום ש:

לרופאים עצמם אין שום כלים לשיפור של תפקוד הכליות שהולך ומתדרדר.
כל מה שהם אומרים למטופל שמצב הקריאטינין שלו הולך ועולה לאורך השנים זה – אנחנו צריכים לעקוב אחריך, אז תחזור אלי בעוד חצי שנה למעקב.

אוקיי, מעקב מעקב, אבל מה עם טיפול?
אפס, כלום, שום תכנית ריפוי שיכולה להציל את האדם מדיאליזה בסופו של דבר. הם יושבים בחיבוק ידיים ולא עושים כלום, לא נוקפים אצבע להציל את האדם. אז על מה הציבור משלם ממיטב כספו מס בריאות למערכת הכושלת הזאת?
היו אצלי מאות אנשים עם תפקוד כליות ירוד שסיפרו לי שזה בדיוק מה שרופאים עשו איתם.
פשוט כלום!! לא יאמן ממש.

הרופאים עיוורים לאפשרות של ריפוי טבעי:

חברים, אם לא היה מה לעשות באמת, אז הייתי אומר שבאמת אין כלים לשיפור המצב, אבל ריבונו של עולם יש כלים והם לא למדו עליהם בבתי הספר המהוללים לרפואה שבהם לומדים בעיקר על תרופות. מבחינתם אין תרופה, הם לא למדו על קיומה של שום תרופה לבעיה הזאת, אז אין מה לעשות, רק לחכות שהכליות יתדרדרו ויגיעו לבסוף לדיאליזה.

אז כיוון ששום רופא לא למד ושמע על כלים לשיפור תפקוד הכליות, כי לרפואה טבעית, לתזונה טבעית ולעבודה עם התת מודע, הם מתייחסים בזלזול ובביטול, אז כל מי שיבוא ויגיד להם, היי אנשים – יש ריפוי למצב הזה, הם יצאו נגדו ויאשימו אותו בשרלטנות.

זה בדיוק מה שעשה כנגדי המשרד שקורא לעצמו משרד הבריאות במודעה השקרית שהוציא לציבור לפני כשנה. המשרד הזה, שכאמור העומד בראשו הסכים לקבל את תכניתי לפני 22 שנים, העלים את ההצעה שלי והוריד אותה מעל סדר היום, לאחר שהממשלה נפלה, להערכתי מטעמים כוחניים ואינטרסנטיים לחלוטין.
אז אם הרופאים לא יאשימו אותי בשרלטנות הם יצטרכו לעשות חשבון נפש ולשאול את עצמם איך זה שיש פתרון והם לא יודעים עליו, איך זה שהם לא למדו על קיומו ולא גילו אותו למרות שהם משופעים באין סוף כסף שמוענק להם על ידי תעשיית התרופות כביכול למחקרים לקידום ה"בריאות"/התרופות?

יותר מזה, הם יצטרכו לשאול את עצמם – מדוע הם מקבלים את כל הכסף של מס הבריאות שלכם באמצעות המדינה ולא אנשים כמוני שיכולים לעזור לכם להחלים מהמצב הזה? כשזה לא קורה אתם צריכים לשלם לי באופן פרטי כדי לעזור לכם להבריא. מדוע?
משום שהמדינה לא עושה זאת.
ואתם אולי עדיין מאמנים שיש לכם מערכת בריאות מצוינת ומדעית שתמיד רוצה בטובתכם.
אוקיי,
אז עם השאלות הלא נעימות שהעליתי המערכת הרפואית הכושלת והרופאים לא ירצו להתמודד. אז הכי טוב זה לשלול את מי שטוען שהוא יודע יותר טוב מהם ולכנות אותו נוכל.

אבל חברים וחברות,
האם שאלתם את עצמכם פעם – מדוע בכלל תפקוד הכליות שלכם מתדרדר עם השנים?

והאם זה מחויב המציאות שמצב הכליות ילך ויתדרדר עם השנים, מה שקורה בקרב כמעט מעל 90% מהאוכלוסייה בעולם המערבי?

 

 

ואיך אתם יכולים בעצמכם לבדוק האם תפקוד הכליות שלכם מתדרדר?

 

 

על שאלות אלה ועוד אענה במאמר ובסרטון הבא בסדרה הזאת.

הערה: אם המאמר תרם לכם קחו בחשבון שהוא יכול לתרום גם לכל מכריכם וחבריכם ולהציל אותם מאסון בריאותי. עשו להם טובה ושלחו להם את הקישור למאמר הזה.

התקשרו עכשיו לטל: 03-3724200 והתחילו מיד בתהליך ההבראה שלכם מכשל הכליות.

או מלאו את פרטיכם בתיבת צור קשר פה למטה ואנחנו נחזור אליכם ככל שיותר מוקדם  

עדויות לריפוי מכשל כליות לפני דיאליזה – עובדות שרופאים והמשרד לקידום מחלות ("משרד הבריאות") מתעלמים מהן ומותירים מיליוני אנשים מופקרים לתעשיית התרופות וטיפולי הסרק בסבל וייסורים עד למותם המוקדם.
אם המידע הזה היה מגיע לציבור והיה מיושם, אזי מחלקות הדיאליזה היו נעלמות 

צפו ושמעו מה אומרים מדען ורופא, פרופ' ברוס ליפטון ופרופ' קרוסיס, על ההשפעה
של מחשבות, אמונות, התת מודע ותפילה על ריפוי של מחלות קשות