Hunza Health Education Center

ריפוי טבעי של אי ספיקת כליות, "כשל כליות", שיפור תפקוד כליות ומניעת דיאליזה:
מאמר ראשון בסדרה

ד"ר ערן אשחר N.D  נטורולוג, M.P.H – מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה, (מהפקולטה לרפואה, האוניברסיטה העברית והדסה).  טל –  03-3724200 
האם כשל כליות ואי "ספיקת כליות כרונית"  הוא מצב בלתי הפיך?

הסיכוי שתשמעו את הדברים שכתובים כאן מפי רופאים קונבנציונאליים, מומחים לטיפול בכשל כליתי, כשל כליתי חמור, תפקוד כליות לקוי, קריאטינין (creatinine) גבוה, אוריאה( urea) גבוהה, יוריק אסיד (uric acid) גבוה, הוא לא קלוש, הוא פשוט אפסי.
גישת הנטורולוגיה איננה נלמדת בבתי ספר לרפואה ולכן איננה מיושמת על חולים בבתי חולים בישראל ובעולם המערבי. עקב כך מאות אלפי חולים חווים שטיפת מוח שלילית על ידי רופאים והצוותים הרפואיים שמלעיטים אותם במידע שגוי, שקרי ואינטרסנטי. עשרות אלפי חולים מסכנים מגיעים בכל שנה למצב של דיאליזה, שזה הוא טיפול קשה והורס את איכות החיים של האדם, סתם ללא כל סיבה מוצדקת ובעיקר בגלל רשלנות פושעת של הרופאים, החל מרופא המשפחה ועד לרופא הכביכול "מומחה".
אין לי ספק שאם כל חולה במצב של כשל כליתי, כשל כליתי חמור, תפקוד כליות לקוי, קריאטינין (creatinine) גבוה, אוריאה( urea) גבוהה, יוריק אסיד (uric acid) גבוה, היה קורא את המאמר הקצר הזה סיכויו להגיע לכשל כליות ועד לדיאליזה היו יורדים לקרוב ל- 0!!!
אני אומר זאת על סמך 25 שנות ניסיון קליני עם חולים במצבי כשל כליות חמור ולעתים לפני דיאליזה ואפילו במצב של דיאליזה שמצבם השתפר ללא הכר עד כדי יציאה מוחלטת מהקטגוריה של כשל כליתי ודיאליזה. אינני יכול להבטיח במקרה של בעיית כליות חמורה ריפוי לכל אדם בכל מצב, זה לא יהיה אחראי מצדי לומר זאת, במיוחד שזה בכלל לא תלוי בי אלא במצבו הגופני של המטופל וברמת המוכנות שלו לעשות 100% ממה שנדרש כדי להבריא, אבל להערכתי מעל 90% של החולים שאינם במצב קשה ובלתי הפיך יוכלו לשפר את מצבם ולצאת מסכנת הדיאליזה.
שוב, הדבר תלוי במידה רבה באדם עצמו ובנחישות שלו לעשות את העבודה הנחוצה לכדי להגיע לתוצאה הרצויה. כמו כן תלוי עד כמה המצב חמור. ככל שאדם היגיע לערכים גבוהים יותר של קריאטינין ואוריאה כך פוחתים הסיכויים להחזיר את המצב לאחור, אבל גם אנשים עם ערך של קריאטינין 5.5 יכולים להחלים ולמנוע דיאליזה. אין זה אומר שמצב בריאותם ואולי גם תפקוד הכליות של אלה עם ערכים גבוהים יותר לא ישתפר. נהפוך הוא, מצב בריאותם ישתפר מאוד אבל ייתכן שמבחינת הכליות זה יהיה כבר מאוחר מידי.
אני רק רוצה להדגיש נקודה קריטית: הסיכוי להפוך את המצב תלוי יותר בעבודה על התת מודע מאשר העבודה הפיזית. לכן אני מאמין שגם ערכים גבוהים של קריאטינין יכולים להשתפר באמצעות עבודת לייזר חזקה ומדויקת על התת מודע, כי מבחינת התת מודע שלנו הכל אפשרי.
אלה עובדות ששום רופא לא יספר לכם עליהן. לא רק שלא יספר אלא שכשהוא ישמע אותן הוא ילגלג עליהן, ישלול אותן ויאמר לכם שנפלתם בידי נוכל.
האם תפקוד הכליות שלך בהתדרדרות
לצערי מיליוני ישראלים לא יודעים שתפקוד הכליות שלהם מתדרדר במהירות ושרופאים ברוב המקרים מתעלמים מעובדה זו עד שהמצב כבר מוגדר על ידם חמור.
זו התנהגות נפוצה ברפואה ביחס לכל המחלות בכלל.
בכל אופן, מה שחשוב ביותר להבין הוא שכמעט כל אדם שניזון מהתזונה המערבית והישראלית הנפוצה ימצא שמצב תפקוד הכליות שלו ממש לא אופטימלי.
אמירה זו מבוססת על הסתכלות שלי על מעל 11,000 בדיקות דם לאורך 25 שנים. אני מדבר על בדיקות דם של תינוקות, של ילדים, של מתבגרים, של בוגרים ושל מבוגרים, כלומר כל טווח הגילאים הקיים. סקירה כזאת מלמדת שמדדי תפקוד הכליות בקרב תינוקות וילדים הם נמוכים להפליא, בהשוואה ל "טווח התקין" שנקבע על ידי הרפואה לכולם כאחד. מנקודת מבט זו, לא פגשתי אדם בוגר או מבוגר אחד שתפקוד הכליות שלו באמת תקין. מובן מאיליו שרופא קונבנציונאלי שמתייחס לטווחים שנקבעו על ידי הרפואה כתקינים הוא  בבחינת עיוור שהאמת מונחת לנגד עיניו אך הוא לא רואה אותה. לכן גם לא תשמעו מרופאת המשפחה או הרופאה המומחית הנפרולוגית (מומחית למחלת כליות, לא לריפוי כליות) שמצב הכליות שלכם לא תקין עד לרגע שבו יבשרו לכם שמצב הכליות שלכם חמור, כלומר עברתם את הקצה העליון של הטווח התקין. אבל אז הרופאים ידאגו להכניס לכם לראש שהמצב כה חמור שאין לכם שום ברירה אלא להתכונן לדיאליזה בעתיד גם אם הם ייתנו לכם בינתיים כמה עצות סרק מזיקות ויאמרו לכם – תהיה במעקב של כל 3 חודשים. 
ההשפעה של התזונה הרגילה – המערבית על הכליות: 
התזונה המערבית עשירה מדי בכל אבות המזון. לא רק זאת אלא שלרוב האנשים ניזונים מחלבונים ושומנים באיכות גרועה ביותר שבונים תאים ורקמות חולות ולכן גם איברים חולים לאורך השנים. כתוצאה מכך התפקוד שהאיברים האלה צריכים לבצע הולך ומתדרדר. אחד מהאיברים האלה הם הכליות שתפקידם העיקרי הוא לסנן ולנקות את נוזלי הגוף ולשמור על רמות תקינות של פרמטרים שונים בדם. רמות גבוהות מידי של פרמטרים שונים יכולים לגרום להרעלה ואף למוות ולכן יש חשיבות עצומה לרמת התפקוד של הכליות.
לצערנו הרופאים מתייחסים באדישות לעובדה שלנגד עיניהם מצב הכליות של כל האנשים הולך ומתדרדר עם הזמן. הם מקבלים את העובדה כקשורה לגיל וכמחוייבת המציאות. לשמחתנו אין בזה שמץ של אמת. 
אשליית הטווח התקין:
אכן אנחנו רואים בבדיקות עליה מתמדת של רמת ה – קריאטינין (creatinine) בדם של כל הישראלים. כדי להימנע מטיפול גורף במיליוני אנשים וזה רק בבעיית בריאות אחת מצאה הרפואה פתרון קל, לאפשר לאנשים להיות חולים תחת מעטה פיקטיבי, כוזב ואשלייתי של המושג טווח תקין. למעשה קבעה הרפואה טווח לא הגיוני של רמת הקריאטינין בדם באופן שאחוז גבוה מהאוכלוסייה ייפול תמיד בתוך הטווח הזה ויחשוב לתומו שמצב הכליות שלו תקין. דרך אגב, נוהג פסול זה נכון לגבי מרבית בדיקות הדם. התוצאה של נוהג זה היא שמיליוני אנשים מולכים שולל ואינם ערים לעובדה שמצב הכליות שלהם בפועל הולך ומתדרדר. הם יושבים ומסתכלים על העלייה ברמת הקריאטינין שלהם ולא הם וכמובן לא הרופאים נוקפים אצבע כדי לעצור את התהליך הזה.

אשליית המעקב:

עד הצגה שנהוגה בקרב רופאים הינה אשליית המעקב. כאשר הם כבר רואים שהמדדים של תפקוד הכליות של המטופל גבוהים מידי אפילו ביחס לטווח שהם קבעו הם מזמנים את המטופל לשיחה שבסופה הם מייעצים לו לערוך שינויים קלים, חסרי תועלת ואף מזיקים בחלקם בהתנהגויות שונות שלו ואומרים לו – אוקיי תגיע למעקב בעוד 3 חודשים.
שום פעולה אמיתית לא ננקטת לשיקום הכליות באמת.
אחרי 3 חודשים שהמצב כמובן ממשיך להתדרדר, הם מזמינים את החולה לבדיקה בתכיפות גדולה יותר אבל שוב לא נותנים לו שום תכנית טיפול אמיתית לריפוי ממצב אי ספיקת הכליות המתגברת.
שוב ושוב עורכים בדיקות, רואים התדרדרות ומצפים אולי לנס שלא יקרה כמובן. מדוע שיקרה? הרי לא נקטו בשום פעולה של ריפוי אמיתי של המצב.
מה שחשוב זה המעקב!
מה יעשו במעקב? יצפו במצב הכליות המתדרדר ולא ינקפו אצבע. לא יציעו חלילה שום שינוי תזונתי משמעותי שיכול להציל את הכליות כי הם בכלל לא מאמינים בתזונה ובקשר שלה למחלות ובטח לא לתפקוד הכליות, מה הקשר? אין שום קשר לדעתם. זה לא נלמד בבתי הספר לרפואה אז זה לא קיים מבחינתם.
המטופל כמובן חי באשלייה שלמעקב חסר התועלת הזה יש איזה שהוא ערך. הוא לא יודע שמאות אלפי אנשים שהיו במצבו ועברו את "המעקב" המיותר והטיפשי הזה כבר הגיעו לדיאליזה. הוא חושב שהרופאים אולי ישלפו איזה קסם מהכובע, אבל זה לא קורה.
ובכן, הרופאים מחכים עד שהקריאטינין יגיע ללא פחות מאשר 3.5-4.5 ואז מתחילים לצעוק גוואלד, המצב מסוכן אתה חייב להתכונן לדיאליזה. עוד קורבן של מערכת כושלת שיכולה הייתה בקלות למנוע מהמסכן להגיע למצב כזה לו הייתה משנה את כל התפיסות והתיאוריות ההזויות שלה על הסיבות (הבלתי ידועות מבחינם) למחלות ודרך הטיפול בהן ועושה את הדרוש – לספק ייעוץ תזונתי אמיתי, כדי למנוע את החורבן העתיד לבוא. 
הייעוץ של דיאטניות קלינות מחמיר את מצב הכליות
הבדיחה הגרועה ביותר הן הדיאטניות הקליניות שאליהן מופנים חולי כשל-כליות בראשית הדרך.
הדיאטניות האלה שהודרכו על ידי המערכת הקונבנציונאלית ונקנו ממש על ידי תעשיות המזון (כמו שניסו לקנות אותי לפני שנים) לעולם לא ידברו על תזונה כמרפאה מחלות, בטח לא ריפוי של "אי ספיקת כליות כרונית". מה פתאום מרפאה, הרי ריפוי (מזויף) הוא הטריטוריה של הרופאים ולהן אסור לדבר על ריפוי באמצעות תזונה. כאשר זו היא הגישה הבסיסית אז מדוע שדיאטנית תחשוב שהיא בכלל יכולה לעזור לחולה הכליות למנוע את הדיאליזה? אבל היא כן תגיד לו בנחישות שהוא צריך להמשיך ולאכול בדיוק את קבוצות המזונות שמלכתחילה הובילו את מצב הכליות שלו להיהרס.

המדהים הוא שהן רואות מול עיניהן שהייעוץ שלהן לא מועיל בכלום ואולי אפילו מזיק אבל הן ממשיכות לומר למטופלים בלהט מטורף והזוי שהם חייבים להתבסס על התזונה הקלוקלת שלהם כדי לשפר אולי את התפקוד המתדרדר של הכליות שלהם. לצערנו זו מערכת רפואית אשליתית, כוזבת ושקרית על כל חוליותיה.
הדיאטניות נותנות לחולים האלה עצות סרק ועצות מינוריות כדוגמת כאילו הגבלת אחוז החלבון בתזונה והגבלת מלח כאשר בפועל הן מלעיטות את המטופל בעשרות אחוזי חלבון בתפריט היומי שהן נותנות לו. בורות, טיפשות וחוסר יושר במנות גדולות שמתערבבים להם בהונאה אחת גדולה של האזרח התמים. 
גישת הנטורולוגיה והתזונה הכירורגית:

לא אכביר כאן על הגישה עצמה כי תוכלו למצוא באתרים שלי חומר מפורט על כך, אבל מניסיוני הרב בריפוי חולים במצב של כשל כליתי, כשל כליתי חמור, תפקוד כליות לקוי, קריאטינין (creatinine) גבוה, אוריאה( urea) גבוהה, יוריק אסיד (uric acid) גבוה, וכאלה שהם ממש לפני דיאליזה ראיתי ששינוי התזונה לטבעית באמת הוא קריטי להחלמה וריפוי מהמצב הקשה הזה. ברגע שאנחנו מספקים לגוף את התזונה המיטבית מתחיל הגוף לפרק ולבנות את עצמו מחדש. תופעה זו איננה פוסחת על הכליות או על איבר אחר בגוף. לכן תפקוד הכליות עשוי להשתפר באופן מרשים ביותר. אין זה מסלול כל כך פשוט והוא כרוך בהרבה מאוד שלבים, עליות וירידות ולכן הליווי של חולה במצב כזה חייב להיות לאורך חודשים רבים ועל ידי אדם מקצועי ומיומן ביותר, אחרת זה יכול להיגמר בכשל כליות מוחלט ודיאליזה. 
ריפוי מטאפיזי:

רבים מדברים על קשר בין גוף לנפש אבל כשזה מגיע לאיך מרפאים מחלה קשה הכלים שמציעים למטופל רחוקים מלהיות עמוקים ויעילים כדי להוביל אותו לריפוי אמיתי וסופי.
ב- 20 השנים האחרונות חקרתי לעומק את הנושא המטפיזי, חקר הנפש האנושית והשפעתה על הבריאות שלנו. פיתחתי מומחיות בעבודה עם התת מודע ושינוי החומר שיושב שם לטובת המטופל. באמצעות שיטה סדורה ועמוקה אני מלמד את המטופלים שמעוניינים בכל להשפיע על בריאותם באמצעות השפעה על האמונות היושבות אצלם עמוק בנפש ברבדים העמוקים של התת מודע. כל שמקרה החולי מסובכים יותר לריפוי כך יש צורך גדול יותר בעבודה על התת מודע כדי ליצור ריפוי. בסופו של דבר התוצאות מופלאות ושוות את זה. אני מציע לכל חולה בכל מחלה שהיא לעשות שימוש בריפוי מטאפיזי אחרת הוא יגלה שכל שיפור יעלם תוך זמן כזה או אחר משום שלא ניתן להתעלם מחלק משמעותי של הגורמים שיצרו את החולי ולהחלים באמת.

האם טיפול בשיטות טיפול אלטרנטיביות, "טבעיות" יכול להבריא כשל כליות?
אני רוצה לומר כאן דברים שאני מעלה אותם באתרי בפעם הראשונה מזה 35 שנה אבל אין לי ברירה אלא לומר אותם. בישראל ישנם מאות אלפי מטפלים במגוון רחב של שיטות שנחשבות בעיני הציבור כטבעיות. לרוב העוסקים בהן יש הכשרה שטחית ביותר במכללה זו או אחרת שהכשירה אותם לטפל בשיטה מסוימת שהינה בעיקרה טיפול בסימפטומים של הבעיות ולא בשורש שלהן. הם כמובן יגידו לכם שהם מטפלים בשורש הבעיה, אבל משיחה עם רבים מהם שהגיעו אלי לטיפול בבעיות הבריאות שלהם מסתבר שרובם ככולם אינם יודעים בכלל מה שורש הבעיה, הם רק חושבים שהם יודעים. לכן הם לא יטפלו בשורש הבעיה שלכם. טיפלתי בלא מעט מדקרים שמטפלים באנשים חולים שלא ידעו מה הסיבה למחלה שלהם והם שמעו עליה לראשונה רק ממני. כיוון שאני מניח שכולם עוברים הכשרה דומה ולימוד דומה אני מניח שגם חבריהם כמותם אינם יודעים מה היא באמת הסיבה למחלות. אבל הם כמובן יגידו שהם יכולים לעזור לכם וידקרו אתכם בסדרה של טיפולים שיראו לכם כעוזרים במשהו אבל תמיד יכשלו לבסוף.
שיטת טיפול שאיננה מבוססת קודם כל על שינוי טוטאלי של התזונה ועבודה עמוקה על התת מודע נועדה לכישלון.

כזו היא הרפואה והרבה מאוד מהשיטות האלטרנטיביות. יחד עם זאת גם בתחום הטיפול בתזונה יש גישות רבות הזויות שאינן מבוססות על מחקרים, מדע מדויק וניסיון קליני עשיר של מאות שנים. 
במאמר הבא אתאר מספר מקרים של ריפוי של כשל כליות ואי ספיקת כליות חמורים של ממש לפני דיאליזה שהסכנה של דיאליזה סרה מעל ראשם.
אז קראו את המאמר הבא בסדרה.

התקשרו עכשיו לטל: 03-3724200 והתחילו מיד בתהליך ההבראה שלכם מכשל הכליות.

או מלאו את פרטיכם בתיבת צור קשר פה למטה ואנחנו נחזור אליכם ככל שיותר מוקדם  

עדויות לריפוי מכשל כליות לפני דיאליזה – עובדות שרופאים והמשרד לקידום מחלות ("משרד הבריאות") מתעלמים מהן ומותירים מיליוני אנשים מופקרים לתעשיית התרופות וטיפולי הסרק בסבל וייסורים עד למותם המוקדם.
אם המידע הזה היה מגיע לציבור והיה מיושם, אזי מחלקות הדיאליזה היו נעלמות