Hunza Health Education Center

וד"ר ערן אשחר N.D נטורולוג, M.P.H, מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה, מהפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית בירושלים והדסה.

21.11.11

יצירת משברים מכוונים במערכת הרפואית:

ד"ר ערן אשחר N.D נטורולוג, M.P.H – מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה, מהפקולטה לרפואה והדסה

—————————————————————————————————————–

זה חודשים אני שומע על הסיכסוך של הרופאים והמתמחים עם ראשי האוצר. זה חודשים שאני רוצה לכתוב את דעתי השונה ולהפיצה ברבים.

זה לא שבעבר לא עשיתי זאת, אבל אתם יודעים, הדברים נשכחים. קשה היה לי לא להגיב כאשר אני שומע שוב ושוב טיעוני סרק, בכיות סרק ודרישה לעושק של הקופה הציבורית, כלומר של הכיס של האזרחים משלמי המיסים.

מידי מספר שנים חוזר על עצמו התסריט של משבר במערכת הרפואית. לאזרחים התמימים אין שום מושג אמיתי על מה ולמה התביעות, השביתות והמחאות והם מוזנים באינפורמציה המגמתית של המערכת הרפואית. כך הם מבינים שהמערכת הרפואית "קורסת תחת הנטל" "שאין מספיק כח אדם" שאנשי הצוות עובדים אין סוף שעות בתנאים קשים ובתגמול שאינו הולם את המאמץ" "שאין מספיק מיטות" "שאין מספיק ציוד", "שאין מספיק צוותים בפריפריה וכן הלאה" (נא ראו את מכתבו של ד"ר מיקי הייפלר –

http://www.doctors.co.il/ar/12480/%D7%A9%D7%91%D7%99%D7%AA%D7%AA+%D7%94%D7%9E%D7%AA%D7%9E%D7%
97%D7%99%D7%9D:+%D7%9E%D7%9B%D7%AA%D7%91+%D7%A4%D7%AA%
D7%95%D7%97+%D7%9C%D7%9E%D7%A0%D7%9B%D7%9C).

אתם יודעים מה? הכל נכון, אבל הכל גם לא נכון!!! מה פירוש?

אני מניח שמרבית קוראי יכנסו מיד למלכודת של חשיבה מסוג " הוא הזוי, הוא מדבר שטויות, לא יתכן שמה שהוא אומר נכון, הרי נעשית פה עבודת הצלת נפשות, הצוות הרפואי מקריב את כל מה שהוא יכול להצלת חייהם של החולים, זה הרי לא תלוי בהם…" וכן הלאה. אולם אצל אלה שכבר חוו בימי חייהם את טעם הטיפול הרפואי הרגיל חסר התוחלת והריפוי כנראה שהדברים יפלו על קרקע סבלנית יותר והם ימשיכו לקרוא את דברי.

למעשה יש כאן אחיזת עיניים שנוצרה במשך עשרות ומאות שנים בעולם המערבי. המערכת הרפואית יצרה בקרב ההמונים עשרות ואולי מאות אמונות יסוד שטבועות עמוק במוחנו ומתקבלות כמובנות מאליהן ללא ערעור. על כן כל הצהרה שמנוגדת לאמונות אלה תדחה מידית בביטול ושלילה מוחלטים.

אני מצהיר כאן שכל אמירותיי כאן יהיו עבור מרביתכם הצהרות מהסוג הזה. לכן אם אתם לא פתוחים לרעיונות חדשים, אנא אל תגרמו עוגמת נפש לעצמכם ואל תמשיכו לקרוא את הדברים כיוון שאין כוונתי כאן לעסוק בהשמצות חסרות אחריות כדי להשיג אינטרסים אישיים כלשהם, מסקנה שאותם קוראים בלתי פתוחים עלולים להסיק.

לגופו של ענין, מה הן השגותיי וטענותיי?

לא אכנס ברשומה קצרה זו לפירוט כל גישתי שהרי הדברים כתובים בפירוט באתרי. אולם אומר רק שגישת הנטורולוגיה שממנה אני שואב את ידעותי וניסיוני המקצועי היא הגישה הטבעית והמדעית ביותר שקיימת בהתייחסות לבריאות ומחלה. כאדם שינק את התפיסה של המחקר המדעי מלב הרפואה הקונבנציונאלית בפקולטה לרפואה והדסה וביצע מחקרים לא יוכלו להאשים אותי שאין לי מושג מהו מחקר מדעי ומה הוא מדע.

יו"ר הסתדרות הרופאים, יורם בלשר, הצהיר כבר ש "הרפואה איננה מדע מדויק", כלומר איננה מדע, כי הרי אין מדע מדויק ולא מדויק, מדע חייב להיות מדויק אחרת הוא לא מדע. נקודה!!
אי אפשר להתווכח למשל עם "כח הכובד" וחוקים פיזיקליים אחרים. במדע אמיתי אין מצב כזה כמו ברפואה שעל אחד הוא "עובד" ועל השני לא, כך שעל כל אחד ההשפעות עלולות להיות שונות. כן, אני יודע שהחדירו בנו את האמונה השגויה – ש"כל אחד והגוף שלו". רובנו מאמין בסיסמא השקרית הזו ללא עוררין.

בכל אופן 220 שנות מחקר וידע של מאות רופאים וחוקרים של גישת הנטורולוגיה (היגיינה הטבעית) ו- 20 שנות ניסיון אישי שלי ביישום גישה זו על חולים בכל סוגי המחלות כמעט הובילו אותי להסיק את המסקנות הבאות:

1. הרפואה איננה מחפשת את הגורמים העמוקים למחלות אלא מטפלת בתוצאות שלה בלבד.

2. טיפול בתוצאות נעשה לרוב באמצעות תרופות גורמי הרעלה ונזקים וניתוחים שאינם מובילים לריפוי אמיתי משום מחלה.

3. תעשיית התרופות היא שהשתלטה, כדבריהם של פרופ' קמפבל ופרופ' מנדלסון, על תכניות הלימודים בפקולטות לרפואה, היא מממנת אותם ומכתיבה לימודים בכיוון של טיפול תרופתי בלבד (קראו את הספר של פרופ' קמפבל "מחקר סין" – בהוצאת פוקוס).

4. הרפואה מסרבת להודות בחשיבות הקריטית של הרעלה כרונית, תזונה גרועה, גורמים נפשיים עמוקים והרגלי חיים נוספים ביצירת כל המחלות.

5. לרפואה אין אינטרס אמיתי שאנשים יבריאו כיוון שאחרת כל מערכת הרפואה תקרוס מחוסר עבודה (אני יודע, זו הצהרה קשה ולא קלה לעיכול).

6. לצורך יצירת תלות של הציבור במערכות הרפואיות מגיל מינוס 9 חודשים ועד המוות היא מזינה את הציבור בקביעות באמונות שגויות כמו: הכל עניין של גנטיקה, חיידקים, וירוסים, אין מה לעשות, הגיל עושה את שלו, לא ניתן להזדקן ללא חולי, שינויי תזונה לא באמת עוזרים לטיפול במחלות, אף אחד לא מסוגל לעמוד בשינויי תזונה לאורך זמן ולכן אין ברירה אלא לתת לכולם תרופות, חייבים לעשות ניתוח…ועוד.

7. הרפואה לא רוצה להעביר את האחריות על הבריאות של האדם לו עצמו והיא משדרת לו כל הזמן סיסמאות ומסרים שבריאות זה עניין למומחים, שחייבים כל הזמן להיבדק (בבדיקות שמגלות מאוחר מידי שקיימת כבר מחלה), שחייבים לקחת את התרופות בזמן. נגד כל מי שחושב אחרת ומביע זאת בקול רם מופנה זעם רב של כל הצוות, הוא מסומן כבעייתי והוא זוכה מיד ליחס גרוע ולאפליה.

8. המערכת הרפואית עצמה, שמטפלת במחלות אקוטיות (קצרות, חריפות וחולפות מעצמן) בצורה שגויה שוב ושוב, מובילה להרעלה כרונית של המטופל, בלימת הסימפטומים שלו ויצירת סימפטומים קשים יותר בהמשך, כל זאת תוך התעלמות מהגורמים לחולי. כאשר גורם הבעיה איננו מטופל האיבר הפגוע יכול להמשיך להינזק עד להגעה למצב בלתי הפיך והגדרת המצב כ"מחלה כרונית".

9. טיפול שגוי הממוקד בתוצאות ומחמיר את הסימפטומים מוביל להזדקקות כרונית של מיליוני חולים למערכת הרפואית ומטיל עומס בלתי פתיר על כל

המערכות שקורסות תחת הנטל.

10. הרופאים שחונכו להאמין בצורה עיוורת ברפואה המערבית הכביכול מדעית לא מסוגלים להאמין שיש אלטרנטיבות טובות יותר וזולות בהרבה ממה שהרפואה מציעה ועושה. למען האמת קשה מאוד לבוא בתביעה לרופא שהשקיע 10 שנים ויותר מחייו על לימוד גישת טיפול מסוימת לשנות את תפיסתו ולשלול אותה מהיסוד. הוא ירגיש מותקף, מוקטן, נשלל מכל כוחו ומפוחד לאבד את מטה לחמו. במצב זה רק בעלי נשמות גבוהות יוכלו להודות שהגישה מוטעית מיסודה, גם אם מרבית הרופאים מודעים לכך בתוך תוכם. לא מפתיע הוא שכל הרופאים שיצאו בסופו של דבר נגד המערכת היו אלה שבמשך עשרות שנים נהנו ממשמניה, משרות מכובדות, קביעות, שכר והטבות ורק כשפרשו לגימלאות פתחו פתאום את פיהם והתחילו לבקר את המערכת שממנה ניזונו. מדוע הם לא עשות זאת כשהיו בתוך המערכת? מדוע שמרו על קשר של שתיקה? משום שהם פחדו לעתידם הכלכלי!!! אז הם ניסו להשקיט את מצפונם באמצעות פרסום דעתם בציבור. טוב, מוטב מאוחר מאשר אף פעם.

11. אין שום קשר בין הוספת מיטות לחולים, בניית בתי חולים נוספים, השקעה בציוד נוסף וחדש העלאת השכר לרופאים וכדומה לבין שיפור הבריאות של האזרח!! אני יכול להביא כאן אין ספור טיעונים ודוגמאות שיוכיחו את הצהרתי זו, אבל כבר פירטתי אותם באתרי. לכן, הטיעון של כל הרופאים – הוסיפו לנו כסף, כח אדם, ציוד…ותראו ישועה הוא ריק מתוכן ולא יעמוד במבחן המציאות, כפי שזה א קרה עד היום. האם מישהו במערכת הבריאות בדק את הקשר בין תוספת משאבים למערכת לבין תוספת בריאות, בין תוספת רופאים, מיטות או כל טכנולוגיה אחרת לבריאות האמיתית של האוכלוסייה? והכוונה שלי היא לחקריה אמיתית ואוביקטיבית עם מדדי בריאות אמיתיים (כפי שאני עשיתי במחקר הדוקטוראט שלי) ולא כוזבים ומדומים.

כמדומני שלא.
מה שדרוש הוא שינוי יסודי של גישת הטיפול (שאותה הם לא רוצים ולא יודעים לעשות) ולא עוד משאבים מכל סוג שהוא שרק ירוששו את הקופה הציבורית. בקצרה ובראשי פרקים אומר שהטיעונים שלי להוכחת דברי יתבססו על:

א. ניסיוני הקליני בשיפור בריאותם של אלפי אנשים במחלות רבות ללא תרופות וללא כל משאבים מיוחדים, רק באמצעות שינוי אמונות והרגלי חיים.

ב. מחקריו של פרופ' קמפבל חוקר הבריאות והתזונה הבכיר בעולם.

ג. ניסיונם ותיאורי המקרים של מאות רופאי גישת ההיגיינה הטבעית ורופאים אחרים בעולם שפרשו לרפואה הטבעית וראו הצלחות מרשימות עם אפס כח אדם, וללא כל בתי חולים וציוד מתוחכם.

ד. מצב הבריאות בעם ההונזה ובאוכלוסיות פרימטיביות בעולם השלישי שם ההקצאה הכספית לבריאות היא אפסית כמעט לעומת מצב הבריאות הנואש במערב שם מוציאים מליארדים בשנה על טיפול במחלות. ועוד.

12. הפוליטיקאים, כמו הציבור כולו, אינם מודעים מספיק לכל מה שציינתי ב- 11 הסעיפים לעיל ולכן הם נלחצים בקלות על ידי ראשי המערכת הרפואית שמאשימים אותם באדישות ובהתעלמות ממצוקתם של החולים וקביעת סדר עדיפויות לאומי שגוי. ראשי המערכת הרפואית מפעילים אנשי יחסי ציבור, יוצרים לובי בכנסת ומנסים לעשות סחיטה רגשית של הציבור כדי להפעיל לחץ גדל והולך על הפוליטיקאים ה"אטומים" כדי שיפתחו את הכיס.

כך חוזרת על עצמה ההצגה הזו מידי כמה שנים ותמיד המערכת מצליחה לבסוף לכופף את האוצר ולהוציא מהקופה הציבורית את מה שהיא רוצה.

והבריאות, מה איתה, האם היא משתפרת? קדחת, החולאים של המערכת ושל הציבור ממשיכים כשהיו שהרי כבר היו אין ספור שביתות וניצחונות של המערכת הרפואית, האם עקב כך השתפרה הסטטיסטיקה של המחלות? לא ולא!! קראו על כך באתרי.

מה אנחנו יכולים לעשות?

קודם כל לקחת את האחריות למצב עלינו ולא להשאירה לאחרים. להבין את הסוגיה, להתארגן, לבנות נציגות, להגיע לפוליטיקאים ולבקש בתוקף שינוי יסודי, כי בנפשנו, בכיסנו ובגופנו היא.

ליבי עם אותם רופאים שמתחילים את צעדיהם בעולם הרפואה, שמנוצלים במשך שעות רבות ובשכר נמוך ולא מתגמל על שנות לימודים קשות ביותר. אולם מצד שני יש את הרופאים בעלי המעמד שמילאו את ראשיהם של הסטודנטים לרפואה באמונות שווא ובאמצעי טיפול עלובים, לא מרפאים ולא מועילים. אלה כבר רכשו את מעמדם ומקומם במערכת ואינם צריכים להילחם על שכרם. תבינו, מי שיושב על צנצנת השמנת לא יכול לוותר עליו בקלות, גם אם הוא נראה לכם צדיק הדור. הרופאים לא יוותרו בקלות על הממלכה שלהם ולכן זה חסר טעם לפנות אליהם בבקשה עדינה וצנועה שישנו את אמונותיהם ואת גישת הטיפול שלהם מיסודה. יתר על כן, מעורבות בכך תעשיות ענק של תרופות בעלות עוצמה הון וכח שמסוגלות לקנות כל רופא ופוליטיקאי נגד טובת הציבור והאזרחים (קראו מה כותב על כך פרופ' קמפבל ב"מחקר סין".).

לכן את הפוליטיקאים יש להכריח לבצע שינוי!!! אין שום סיכוי שהם יעשו אותו בעצמם. לצורך כך צריך להתארגן ולהיות גוף בעל עוצמה. חברים, אדם אחד לא יכול להוביל את המערכה הזו, הוא יחוסל מהר מאוד על ידי כל תאבי הכח השלטון והשררה בעלי הממון. אני מכיר כמה אנשים שחוסלו כלכלית וציבורית בידי החבורה הזו. ניסיתי לעשות שינוי כמעט לבד. פגשתי את שר הבריאות לפני 13 שנים במשרדו וישבנו אני והוא ועוד 4 רופאים במשך שעה ויותר. לא יצא מזה כלום למרות הבטחתו לעשות מהפיכה. אחרים גם ניסו, בניהם עורכי דין, וקיבלו איומים שהם יחוסלו אם ימשיכו לעודד את המאבק נגד החזקים. אני יודע שדברי נשמעים מטורפים, אבל כל מילה אמת היא. רק מסה גדולה של אנשים תוכל לשאת את הנטל הזה ולעשות מהפיכה במצב הכלכלי והנפשי של הציבור. ניתן לחסוך מיליארדי דולרים שמועברים מידי שנה למערכת הטיפול במחלות ולהעבירם לדיור, לחינוך ולאפיקים חיוניים ביותר שמשוועים להם. ניתן לעשות מהפיכה עצומה בכל תחומי החיים אם נשנה את גישתנו לבריאות ולחולי וניקח אחריות על חיינו וחיי ילדינו. אסור לנו להשאיר את המצב כמות שהוא משום שכך נוביל את עצמנו ממשבר למשבר ולכישלון טוטאלי. לעומת זאת פתרון סוגיית הבריאות והחולי לעומקה תוביל לפריחה כלכלית ונפשית של מיליוני אנשים בארצנו.

יש לזה מחיר לא קל של שינוי אמונות, תפיסות ועמדות. זה כרוך בוויתור על עמדות של כח ושררה, על רצון לשליטה בהמונים, על רצון לגרוף הון בכל צורה ובכל מחיר. זה מחייב התמקדות באהבת הזולת, בנתינה, במודעות גבוהה של שירות לבני אדם. זהו אתגר גדול שאנחנו חייבים לקחת אותו למען עתיד טוב יותר לילדינו ולדורות הבאים.

התחילו בצעד הראשון ושלחו את המאמר הזה לכל אהוביכם ומכריכם.

בברכה

ד"ר ערן אשחר N.D נטורולוג, M.P.H –
מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה, מהפקולטה לרפואה והדסה.

נושא הראיון של ד"ר ערן אשחר עם מיכאל בלום: הרפואה – האם באמת היא פועלת למען בריאותכם?

הנושאים שנדונו בראיון:
א. מה מצב הבריאות בישראל? האם אזרחי ישראל נהנים מבריאות טובה? 
ב. מה עושה "הרפואה המתקדמת ביותר בעולם" נוכח המצב הזה?
ג. איך זה שהרפואה לא מרפאה שום מחלה כרונית.
ד. מה לא בסדר בזה והאם אפשר אחרת?
ה. רפואה מדעית היא רפואה שמבריאה אתכם באמת מהמחלה.
ו. מה מראה הניסיון שלי ומה המסקנות שלי? 

 

עדות אישית של נשיא החברה – מפכ"ל המשטרה לשעבר, מר אסף חפץ. אסף חפץ מדבר על: 
א. מדוע החליט לפנות לד"ר אשחר כאשר המערכת הקונבנציונאלית הציעה לו את כל מערך הטיפולים המתקדמים שלה אחרי שעבר אירוע מוחי. 

ב. מה התוצאות שקיבל כתוצאה מהטיפול הטבעי של ד"ר ערן אשחר בהשוואה לטיפול שקיבל מהרופאים לאורך השנים.
ג. מה התובנות והמסקנות שלו בהקשר ליעילות של הרפואה בטיפול בחולים באמצעות תרופות לעומת היעילות של הטיפול הטבעי.
ד.  מה הוא מציע לעשות כדי לתת מקום מרכזי ואפילו ראשוני לטיפול הטבעי בחולים בישראל.

יש לכם בקשה, שאלה או תרומה כל שהיא לנושא?
אם כן אז אתם מוזמנים להתקשר לטל: 03-3724200 

או מלאו את פרטיכם בתיבת צור קשר פה למטה ואנחנו נחזור אליכם