Hunza Health Education Center

מדוע אינכם מבריאים מלחץ הדם הגבוה שלכם?
מאמר 5 בסדרה 

ד"ר ערן אשחר N.D  נטורולוג, M.P.H – מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה, (מהפקולטה לרפואה, האוניברסיטה העברית והדסה). 
מומחה לתזונה כירורגית המובילה לריפוי מלחץ דם גבוה טל –  03-3724200 

הערה: קראו את המאמר הרביעי בסדרה לפני שאתם קוראים את המאמר הזה. 

המטרה של סדרת המאמרים האלה הינה לעזור לאלה שאינם מבינים מדוע אינם מבריאים מלחץ הדם שלהם (וגם מכל מחלה אחרת) לברר עם עצמם איך המחשבות, הרגשות, החששות, הפחדים, החרדות, סדר העדיפויות, ההתמכרויות ועוד גורמים סמויים משפיעים על ההחלטה שלהם להישאר למעשה חולים.  
ובכן, מדוע חלק ניכר מהחולים ביתר לחץ דם לא יבריאו מלחץ הדם שלהם ויגיעו לצערנו לאירועים מוחיים והתקפי לב.
אז הסיבה השביעית לכך היא המחשבה ש:

להיות בריא כרוך בוויתור על ההנאות האמיתיות של החיים  
הבעיה הקשה כאן היא בעיה של הגדרה מה הן באמת ההנאות האמיתיות של החיים.  
אין ספק שהגוף האנושי מסוגל לחוות הנאות פיזיות והוא רוצה לחזור ולחוות אותן שוב ושוב. אבל הבעיה מתחילה בנקודה שהאדם משלם מחיר כבד על ההנאות האלה. ככלל בכל מקום שיש הנאה פיזית ויש בצידה מחיר כל שהוא הרי שזאת היא הנאה מהתמכרות ולא מצורך אמיתי של הגוף החי. הרי לא ייתכן שהמהנדס הראשי, בורא עולם, שתכנן את הגוף האנושי יצר אותו כך שההנאות הטבעיות שלו, שסיפוק הצרכים האמיתיים שלו יגרמו לו לסבל, לחולי ולמוות. אין בזה שום היגיון. יש בני אדם שמצליחים ליהנות מעישון והכנסת פיח ועשן רעיל לראות שלהם. האם זה הופך את העישון לצורך לגיטימי עבור גוף האדם?
משום מה רשויות הבריאות שוכנעו אחרי מאה וחמישים שנה להוציא אזהרה לגבי עישון, אבל הן ממשיכות לסרב (בראשותם האדיבה של הרופאים שעל פי פרופ' קמפבל ורבים אחרים בורים בבריאות ומכחישים את הקשר ההדוק שבין התזונה לבריאות ולמחלות) להתייחס ל"מזון" שמוכח במחקרים באופן מדעי שגורם למחלות כמזון מסוכן ולהזהיר את הציבור מצריכתו. למעשה הם עושים כל מאמץ כדי להכשיל את הציבור ולהודיע לו בניגוד לכל העדויות המחקריות שהקשר בין תזונה למחלות איננו מוכח. מה נגיד על אמירה של רופא למטופלת שלי – "אין קשר בין המחלה שלך לתזונה, מצדי את יכולה לאכול גלידה כל היום"?
בגלל העמדה הזו של רופאים ומשרד הבריאות המנוהל על ידם מזון תעשייתי מופץ בכל פינת רחוב וגורם למיליארדי בני אדם להתמכר לו.
אז מה הפלא שהחולה שואל שאלה שמכשילה אותו והיא – על מה אני צריך לוותר?
הנחת המוצא של החולה היא שאורח חיים בריא על פי חוקי הבריאות "הנוקשים" כרוך בוויתורים קשים על ההנאות האמיתיות של החיים. הוא מדמיין את התהליך של השינוי כוויתור מתמשך קשה וכואב וכסבל גדול. שוב, הדמיון כאן עובד שעות נוספות ומטפח מחשבות שליליות ומנותקות מהמציאות. העובדה היא שהמטופלים שלי גם בריאים וגם מאושרים מכל רגע.
החולה לא מעלה את האפשרות שיש מרחב גדול של הנאות ושאפשר להחליף הנאה אחת באחרת, בכזאת שלא גורמת לי לסבל, חולי ומוות. יתר על כן, הוא חושב רק על הפרידה מההנאות העכשוויות ובכלל לא חושב על המחירים האישיים, החברתיים, הכלכליים ואפילו הלאומיים של ההחלטה שלו.
ברור אם כך שהחשיבה הזאת לא מאוזנת משום שהיא לא מניחה על כף המאזניים גם את ה "וויתור" על המחלות כתוצאה מהוויתור הדמיוני הזה. לזה אין משקל מכריע?
אבל בואו ננהל רגע דיון קצר בשאלה – על מה בדיוק החולה מוותר?
הוא מוותר על אורח חיים לקוי שמוכח שהורס לו את הגוף וגורם לו לחיות בחרדה ובפחד תמידיים?
הוא מוותר על תזונה שלא מתאימה לגוף של האדם וההיצמדות אליה היא בסך הכל תולדה של שטיפת מוח של תעשיות המזון במשך 200 השנים האחרונות והתמכרות לטעמים החדים והמלאכותיים של המזון התעשייתי?
הוא מוותר על ההתעלמות מהצרכים האמיתיים של הגוף וזוכה בהבנה עמוקה שעל פי הוראות היצרן של המכונה שלו יש צרכים שההתעלמות מהם תעלה לו ביוקר רב. 
הוא מוותר על חיים בפחד ובחרדה שמא בכל רגע יקרה לו משהו, יקרוס, יתמוטט, יחטוף אירוע מוחי, יתקוף אותו חיידק טורף או וירוס קטלני? (ראו את כמות החולי בישראל ובעולם המערבי ואיך החרדה ממנו גורמת להרס המרקם הכלכלי והחברתי – פרשת הקורונה, קוביד 19, covid 19). 
הוא מוותר על האימפוטנציה והכושר הפיזי הירוד. 
הוא מוותר על התלות בסמים ורעלים שהורסים את גופו וברופאים שאליהם הוא צריך לעלות לרגל במשך כל חייו.

הוא מוותר על הזדקנות מוקדמת ונזקים כלכליים עקב אובדן הדרגתי של כושר העבודה.
אז האם רע לוותר על כל אלה ולחיות בשלווה וברוגע, בביטחון מלא בגוף שלכם ובשמחה גדולה אושר וסיפוק מהחיים?
הרי יש שלל של הנאות בתזונה הטבעית ששום מזון תעשייתי לא יכול בכלל להשתוות להן. 

אני מבין שהחולה לא רוצה לוותר על ההנאה הרגעית החוזרת של טעמים שהוא התרגל אליהם, אבל מה עם המחיר שמשלמים על זה? מה עם ההשלכות הרבות של ההחלטה האומללה להישאר חולה ולהמשיך לסבול ולגרום נזק לעצמי ולאחרים? מה עם המחיר הכבד שכל אחד מכם וכולנו יחד כחברה משלמים על זה? (מה המחיר עד כה על פרשת הקורונה, covid 19 והאם כל הפרשה הזאת הייתה בכלל אפשרית עם בני אדם היו בריאים באמת ולא היו פוחדים משום מחלה?). חברים, להחלטה להיות עבד להנאות, כלומר להתמכרויות שלכם יש מחיר כבד ביותר, אתם רק לא מודעים לזה.
אתם אולי אומרים – על מה הוא מדבר, אם נחיה על פי חוקי הבריאות אז לא יהיו מחלות ווירוסים לא יתקפו אותנו?
אז התשובה שלי היא כן מוחלט!! פרשת הקורונה, covid 19, קוביד 19, לא הייתה יכולה להיות מומצית על ידי תעשיית החיסונים אם כולם לא הייתם עבדים לתעשייה הזאת ומרגישים שחייכם תלויים בהם. 
כשאתם בריאים באופן מוחלט ותמידי כמוני אזי שום וירוס לא יכול לאיים עליכם ושום תעשייה אינטרסנטית לא יכולה להטיל עליכם אימת מוות.
יש לזה הוכחות רבות במישורי דיון וחקירה שונים ואת זה לצערי משרד הבריאות (המשרד לקידום האינטרסים של הרפואה ותעשיית התרופות לא יגיד לכם לעולם). אבל ההוכחה הכי חותכת וישירה היא מטופלים שמגיעים אלי עם 20 תרופות ואחרי כמה חודשים מגיעים ל- 0 תרופות (ראו מאות עדויות מצולמות שלהם באתרים שלי). הכיצד אם כן תרופות שהשקיעו בפיתוח שלהן מאות מיליונים של דולרים פשוט מתגלות כלא נחוצות כאשר האדם חוזר לשמור על חוקי הבורא, הבריאה והבריאות. ומדוע משרד הבריאות מסרב לחקור את זה למרות בקשותי במשך 25 השנים האחרונות?

אז כן, אתם יכולים להמשיך לצרוך את המוצרים שאליהם התמכרתם ולהמשיך להזיק לעצמכם ולאחרים, זה לא בניגוד לחוקי המדינה. אבל זה לחלוטין בניגוד לחוקי הגוף, החיים, הבריאות ההיגיון והשכל הישר, שלצערי משרד הבריאות ומרבית הרופאים לא התברכו בהם במיוחד (למרות הציון הגבוה שלהם בפסיכומטרי ו -10 שנות הלימוד שלהם).
חברות, קחו אחריות על הבריאות שלכם. הפסיקו להיות עבדים להתמכרויות הגופניות שהורסות אתכם. זה לא טבע האדם. הפסיקו להקשיב לגבב השטויות של הרופאים שלכם שלתזונה ובכלל למעשיכם אין שום קשר למחלה שלכם. שהכל גזירת גורל גנטית ושל גיל ואתם משוללי כל כח לשנות וליצור את חייכם בכל רגע שתבחרו.
חברים וחברות, אתם יצירה אלוהית, בעלת אינטליגנציה אין סופית שיודעת להבריא את עצמה מכל מחלה שהיא.
אתם לא יצורים תלותיים שזקוקים לחסדי אחרים כדי להיות בריאים. יש לכם יכולת לשנות את חייכם ולברוא אותם בכל רגע כפי שתבחרו. למעשה, אין גבול למה שתוכלו ליצור בחייכם, בתנאי שתכירו בכך. מטופל שלי שלמה צ. עשה זאת ויצר ממש נס בחייו בנר שישי של חנוכה אחרי שנים של סבל והתוויה ל- 3 ניתוחים אורטופדיים שהוא "חייב לעבור" (הסיפור המדהים שלו יפורסם בקרוב בעמוד הפייסבוק של המרכז). חברים וחברות, אתם יצורים מטאפיזיים ואתם יכולים ליצור ניסים בחיים שלכם.
אז יקירים, התייחסו באהבה ובכבוד גדול למי שאתם, יצירה מופלאה בעלת חכמה אלוהית וממשו את היכולת שלכם להיות בריאים ושמחים על ידי סיפוק של הצרכים האמיתיים של המכונה המופלאה שלכם.

חיו באחריות, בריאות, בשמחה ובאהבה.  
רוצים לשמוע על עוד סיבות מדוע אתם לא מבריאים מלחץ הדם שלכם?
קראו את המאמר השישי בסדרה שיצא בקרוב.

הערה:
אתם חושבים שהמאמר נתן לכם ערך? אנא שלחו את הקישור למאמר לכל מכריכם, אני מאמין שסיכוי גדול שתצילו מישהו מאירוע מוחי, או לבבי ואפילו נכות ומוות.

מקורות:
1. ד"ר אשחר .ע (מחקר לתואר דוקטור בנטורולוגיה): השפעת "התזונה הכירורגית" על הפחתת ערכי לחץ-דם בקרב חולי יתר לחץ דם בשנים 2001-2004 בישראל. המרכז לנטורולוגיה מדעי הבריאות והתזונה, 2005.
2. Goldhamer A, Lisle D: “Telling the Truth about High Blood Pressure”, in: Health Science, Jur’ of American Natural Hygiene Society, July 2000, p. 10.
3. Goldhamer A, Lisle D, Parpia B, Anderson SV, Campbell T.C: “Medically Supervised Water-only Fasting in the Treatment of Hypertension”, Journal of Manipulative ad Physiological Therapeutics, Vol’ 24, Num’ 5, June 2001.
4. Goldhamer A: “High Blood Pressure – Learning to Live Without It”, in: Health Science, Jur’ of American Natural Hygiene Society, fall 2002,

התקשרו עכשיו לטל: 03-3724200 והתחילו מיד בתהליך ההבראה שלכם מלחץ הדם הגבוה.

או מלאו את פרטיכם בתיבת צור קשר פה למטה ואנחנו נחזור אליכם ככל שיותר מוקדם