Hunza Health Education Center

מדוע אינכם מבריאים מלחץ הדם הגבוה שלכם?
מאמר 7 בסדרה 

ד"ר ערן אשחר N.D  נטורולוג, M.P.H – מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה, (מהפקולטה לרפואה, האוניברסיטה העברית והדסה). 
מומחה לתזונה כירורגית המובילה לריפוי מלחץ דם גבוה טל –  03-3724200 

הערה: קראו את המאמר השישי בסדרה לפני שאתם קוראים את המאמר הזה. 

המטרה של סדרת המאמרים האלה הינה לעזור לאלה שאינם מבינים מדוע אינם מבריאים מלחץ הדם שלהם (וגם מכל מחלה אחרת) לברר עם עצמם איך המחשבות, הרגשות, החששות, הפחדים, החרדות, סדר העדיפויות, ההתמכרויות ועוד גורמים סמויים משפיעים על ההחלטה שלהם להישאר למעשה חולים.
ובכן, מדוע חלק ניכר מהחולים ביתר לחץ דם לא יבריאו מלחץ הדם שלהם ויגיעו לצערנו לאירועים מוחיים והתקפי לב. אז להלן הסיבה התשיעית לכך.

חלק לא מבוטל מהחולים אומרים לי בשיחה המקדימה –

לחץ דם גבוה הינה בעיה גנטית גם הורי לקו במחלה
חלק בלתי מבוטל מהחולים מאמין שלמחלת לחץ הדם שלהם יש בסיס גנטי.
הם למעשה אומרים את הדבר הבא – אם אחד מהורי לוקה בלחץ דם גבוה משמע שגם לי יש סיכוי גדול לחלות באותה המחלה או אם אני חולה בלחץ דם גבוה וגם אחד מהורי חולה בה אז ככל הנראה שמה שאחראי למחלה שלי הוא הגנטיקה של ההורים שלי. לכן איך בדיוק הרפואה הטבעית יכולה לבטל את ההשפעה הגנטית הזאת על הבריאות ועל לחץ הדם שלי?

לצערי גם אמונה שגויה זאת הינה תוצר של שטיפת מוח של הרופאים שהטמיעו את האמונה הזאת בקרב המטופלים שלהם. כבר הראיתי במאמרי הקודמים שלחץ דם גבוה מתפתח על רקע של שקיעה של שומנים בדם והצרות והקשחה של כלי הדם. שקיעת השומנים מתרחשת אצל כל בני האדם החל מגיל מאוד צעיר. היא תלויה באופי התזונה וברמה של השומנים בדם של האדם. תזונה מערבית קלאסית עתירת שומנים רווים תגרום להאצה בתהליך הזה ולכן תוביל עד מהרה להתפתחות של לחץ דם גבוה.
אז האם חשבתם פעם על מה ההשפעה של הרגלי התזונה המשפחתיים על התהליך הזה? הרי ברור שהקשר הזה הוא החזק ביותר והמשפיע ביותר על התפתחות הבעיה. אדם בדרך-כלל גדל להורים שהם עצמם הורגלו במשך עשרות שנים לתזונה עתירת שומנים רווים. אין ספק בכלל שהם מעבירים לילדים שלהם את אותם הרגלים תזונתיים שגרמו להם ללחץ דם גבוה. כיוון שחוקי הבריאות לא משתנים כאשר הם מגיעים לילדים של הורים אלה אז גם אצלם אותה התזונה עלולה לגרום לאותן המחלות וללחץ דם גבוה כמו שהיא פעלה בקרב ההורים שלהם. פשוט מאוד.
אז מה הקשר של זה לגנטיקה?
הרגלי הבריאות והתזונה הם אלה שמועברים בירושה לא הגנטיקה. אבל משעה שהמטופל מאמין לשטיפת המוח של הרופאה שהבעיה שלו גנטית הוא מאבד כל תקווה לריפוי, הוא מפסיק להאמין לכל מי שמדבר איתו על ריפוי אמיתי וסופי מלחץ דם גבוה. שוב אנחנו רואים שאמונה עיוורת יוצרת מציאות ובמקרה זה מציאות של חוסר אמון ושלילת עובדות ברורות שנמצאות מול עיני החולה. במקרה זה החולה לא ייתן בשום פנים ואופן לבלבל אותו ואת האמונה שלו. הוא יתעלם או ימצא דרך לבטל כל עובדה או עדות כתובה ואפילו מצולמת שמוכיחה לו את ההפיך, שהבעיה שלו איננה על רקע גנטי ושהוא יכול להחלים ממנה לחלוטין. הוא ימציא תירוצים שמי שאומר שיש פתרון לבעיה הוא ככל הנראה שקרן רודף בצע שרלטן וכו'. מדוע? משום שהרופא, נציג אלוהים על פני אדמות, אמר שאין לבעיה שלו פתרון מלבד תרופות רעילות כי הרי הבעיה שלו היא גנטית וכידוע אין לערער על דעת הרופא. מצער מאוד.

יכול לומר המטופל החכם – רגע, נגיד שאני מסכים איתך שהתזונה שהתרגלתי אליה היא עתירת שומנים וגורמת להיצרות בכלי הדם, אבל אולי תהליך השקיעה המואץ של השומנים בדם או בכלל הרמות הגבוהות של שומנים בדם שאתה מציין כגורמים לתהליך טרשת העורקים וההצרות המהירה של כלי הדם הם הגורמים הגנטיים שירשתי מהורי? מדוע מישהו אחר שחי על אותה התזונה כמו שלי לא לוקה בלחץ דם גבוה? מדוע לא כל האנשים לוקים בלחץ דם גבוה?
אז ראשית אני מציע לכם לקרוא את מאמרי הקודמים בנושא ולזכור שוב שמרבית בני האדם בעולם המערבי לוקים בלחץ דם לא תקין, על פי ההגדרות הקליניות האמיתיות. לחץ דם תקין בכלי דם נקיים מטרשת עורקים הוא אמור להיות קרוב מאוד ל- 90/60. כל לחץ מעל הלחץ הדם יכול להוכיח בעליל הצרות בדרגה כל שהיא בכלי הדם. מעבר לכך אחוז גבוה מאוד מהאוכלוסייה חווה לחץ דם הולך ועולה עם הגיל, מה שמצביע על המשך תהליך שקיעת השומנים והצרת כלי הדם שלהם. אז לומר שכל האחרים מלבדי לא חווים לחץ דם גבוה היא אמירה שגויה לחלוטין. יש אנשים שבגלל חולשה של כלי דם או שרירים וסיבות פיזיולוגיות נוספות חווים לחץ דם נמוך יותר באופן יחסי. בקרב האנשים האלה העלייה בלחץ הדם תהיה מתונה יותר. יש כמובן גם את האנשים שהתזונה שלהם טובה יותר, עתירה יותר בסיבים תזונתיים ומרכיבים שממתנים את תהליך שקיעת השומנים והידבקותם לכלי הדם. יש גם גורמים נפשיים ייחודיים לכל אדם. לכן לא כל האוכלוסייה מגיעה באותה המהירות למצב של לחץ דם גבוה שמחייב התייחסות וטיפול תרופתי לדעת הרופאים.
מה לגבי הרמות הגבוהות של השומנים בדם? זה לא גנטי?
אז מחקרים פיזיולוגיים ואפידמיולוגיים מצבעים על העובדה הבאה – רמת השומנים בדם נקבעת כמעט באופן מוחלט על ידי הבחירה התזונתית של האדם. גם לחץ נפשי משפיע על כך. אבל תזונה עתירת שומנים תגרום לעלייה משמעותית ברמות השומנים בדם ולתהליך מהיר ביותר של הצרות בכלי הדם. לעומת זאת ככל שאדם ואוכלוסיות חיים על רמת שומנים נמוכה יותר בתזונה שלהם אזי גם רמת השומנים שנמדדת בדם שלהם תהיה נמוכה גם כן ומחלות כלי דם ולב ולחץ-דם-גבוה מתגלים אצלם בשכיחות קטנה יותר באופן מובהק. לא הגנטיקה גרמה לזה אלא ההבדלים בכמות והרכב השומנים שבתזונה ובדם.
ולבסוף, אם בעיית לחץ הדם הגבוה הייתה מלכתחילה בעיה גנטית ובלתי פתירה אז מדוע אנשים אצלי מבריאים ממנה באמצעות ה "התזונה הכירורגית"? הרי ההצהרה של הרופאים היא – "לחץ דם גבוה היא בעיה גנטית ובלתי פתירה בשום דרך שידועה לנו (ואנחנו הרי יודעים הכל) לכן הברירה היחידה שלך היא לבלוע תרופות רעילות ומזיקות".
חברות וחברים זה שקר שרוצים למכור לכם תעשיית המחלות והתרופות!!!
המציאות מוכיחה שמחלת לחץ הדם הגבוה נעלמת כאשר המטופלת עורכת שינויים משמעותיים בתזונה ובהרכב הגוף שלה. אין שום תזונה בעולם שמשתווה ביכולת שלה להפחית משקל עודף, לשנות את הרכב הגוף ולהפחית מסה שומנית, להוריד את רמת השומנים בדם ולבסוף לסלק את הרובד של השומנים שנדבקו לדפנות של כלי הדם כמו שעושה "התזונה הכירורגית".

לכן כל הדיאטות השטחיות שלא מגיעות להישגים האלה נכשלות בריפוי של המחלה ולכן אומרת לכם הרופאה שלכם – "אתם רואים, לשינוי תזונה אין השפעה על לחץ הדם שלכם, זה גנטי".
לצערי מרבית המטפלים בתזונה עורכים למטופלים שלהם דיאטות שטחיות עתירות שומנים ופחמימות שאין להם שום סיכוי להשיג את המטרות הבריאותיות של המטופלים שלהם במאת האחוזים. שינויים שטחיים יכולים לשפר את התחושה ולהועיל במידה מסוימת אבל לא לגרום להתמודדות עם בעיות בריאות קשות כמו לחץ דם גבוה ולהעלים אותן מהשורש.
"תזונה כירורגית" מובילה לירידה מהירה מאוד בלחץ הדם לרמה של 90/60 באמצעות טיפול בשורש המחלה – ההיצרות וההתקשחות של כלי הדם. במצב זה התרופות הרעילות שגורמות להרס הכליות, אימפוטנציה, סחרחורות, כאבי ראש הרס השרירים והכבד ועוד נזקים וסבל פשוט מוצאות את דרכם מהר מאוד לפח האשפה (מיוחד כדי שלא יזהמו את מי התהום). שם מקומם.
אז חברים וחברות, הניחו לגנטיקה והניחו לכוחות הריפוי המופלאים של הגוף האלוהי והנהדר שלכם לפעול ולרפא באמת את לחץ הדם שלכם כדי לא להגיע חלילה לנזק לכליות, לאירועים מוחיים ולסיבוכים אחרים ובלתי הפיכים.
עלו והצליחו והשתדלו להוסיף אהבת חינם בעולם

אני לא מומחה בבריאות, אני לא יכול לקחת אחריות על הבריאות שלי, בשביל זה יש רופאים, לא?
עלות הטיפול יקרה לי 
אני לא מאמין ביכולת שלי לעשות שינויים כאלה בתזונה שלי

הניסיון שלי מראה לי שלא החזקתי בשום דיאטה יותר משבועיים
אני אדם חלש אופי, אני לא אעמוד בשינויים האלה.
זו בעיה של גיל, לכל אחד בגיל כזה לחץ הדם חייב לעלות, אני לא ילד
ניסיתי הכל אבל אין פתרון אחר חוץ מתרופות
מצבי טוב, עם התרופות אני מאוזן
אי אפשר לא להיות עם לח"ד גבוה במצב הלחוץ של החיים שלי, לחה"ד הוא תוצאה של לחץ בחיים 

רוצים לשמוע על עוד סיבות מדוע אתם לא מבריאים מלחץ הדם שלכם?
קראו את המאמר השמיני בסדרה

הערה:
אתם חושבים שהמאמר נתן לכם ערך? אנא שלחו את הקישור למאמר לכל מכריכם, אני מאמין שסיכוי גדול שתצילו מישהו מאירוע מוחי, או לבבי ואפילו נכות ומוות.

התקשרו עכשיו לטל: 03-3724200 והתחילו מיד בתהליך ההבראה שלכם מלחץ הדם הגבוה.

או מלאו את פרטיכם בתיבת צור קשר פה למטה ואנחנו נחזור אליכם ככל שיותר מוקדם  

מקורות:
1. ד"ר אשחר .ע (מחקר לתואר דוקטור בנטורולוגיה): השפעת "התזונה הכירורגית" על הפחתת ערכי לחץ-דם בקרב חולי יתר לחץ דם בשנים 2001-2004 בישראל. המרכז לנטורולוגיה מדעי הבריאות והתזונה, 2005.

2. Goldhamer A, Lisle D: “Telling the Truth about High Blood Pressure”, in: Health Science, Jur’ of American Natural Hygiene Society,
          July 2000, p. 10.

3. Goldhamer A, Lisle D, Parpia B, Anderson SV, Campbell T.C: “Medically Supervised Water-only Fasting in the Treatment of Hypertension”
       , Journal of Manipulative ad Physiological Therapeutics, Vol’ 24, Num’ 5, June 2001.

4. Goldhamer A: “High Blood Pressure – Learning to Live Without It”, in: Health Science, Jur’ of American Natural Hygiene Society, fall 2002,