Hunza Health Education Center

מדוע אינכם מבריאים מלחץ הדם הגבוה שלכם?
מאמר 9 בסדרה 

ד"ר ערן אשחר N.D  נטורולוג, M.P.H – מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה, (מהפקולטה לרפואה, האוניברסיטה העברית והדסה). 
מומחה לתזונה כירורגית המובילה לריפוי מלחץ דם גבוה טל –  03-3724200 

הערה: קראו את המאמר השמיני בסדרה לפני שאתם קוראים את המאמר הזה.  

המטרה של סדרת המאמרים האלה הינה לעזור לאלה שאינם מבינים מדוע אינם מבריאים מלחץ הדם שלהם (וגם מכל מחלה אחרת) לברר עם עצמם איך המחשבות, הרגשות, החששות, הפחדים, החרדות, סדר העדיפויות, ההתמכרויות, חוסר הידע שלהם ועוד גורמים סמויים משפיעים על ההחלטה שלהם להישאר למעשה חולים ולהגיע למצבים קשים כמו – אירוע מוחי או התקפי לב, צנתורים וניתוחי מעקפים.
ובכן, מדוע חלק ניכר מהחולים ביתר לחץ דם לא יבריאו מלחץ הדם שלהם?
והסיבה האחת עשרה לכך שאינכם מבריאים מלחץ הדם הגבוה שלכם היא ש – רופאים נלחמים איתכם שתקחו תרופות אבל לא שתאכלו בריא!
שימו לב, באופן אבסורדי, אלה שעושים לכם הצגה שכאילו הם רוצים בטובתכם, כועסים עליכם כשאתם לא עוקבים אחרי ההנחיות שלהם ולא ממלאים אחרי הפקודות שלהם הם אלה שמזיקים לכם הכי הרבה, הן פיזית והן מנטלית והם אלה שגורמים לכם לתלות בהם וברעלים ובסמים שלהם.
מדוע כשרופאים מגלים אצלכם לחץ דם גבוה הם מתעקשים איתכם שמיד תתחילו בבליעת תרופות ולא שמיד תתחילו בתזונה כירורגית או לפחות שתשנו את התזונה שגרמה לכם ללחץ דם גבוה בתזונה בריאה יותר?
האם זה משום שהם באמת דואגים לשלומכם ובריאותכם?
אז הינה לכם סיפור:
שוחחתי עם מטופל בשם זאב שביקש ממני לסקור את בדיקות הדם שלו. אמרתי לו שיש להוריד את רמת השומנים בדם ולנקות את כלי הדם משכבות השומנים כדי שלחץ הדם שלו יתאזן. אמרתי לו שזה יקרה כמובן בוודאות באמצעות תזונה כירורגית.
ואז זאב סיפר לי שהרופא מנסה להכריח אותו לבלוע תרופות להורדת שומנים בדם.
נדהמתי כשהוא סיפר לי מה אמר לו הרופא, הינה ציתות של מה שהוא אמר לו – אם הייתי יכול להגיע אליך הבייתה ולדחוף לך את התרופה לפה בעצמי הייתי עושה את זה". לא להאמין.
זאב אמר לי שהרופא הזה מעולם לא דיבר אתו במילה אחת על שינוי התזונה שלו או הרגלי החיים שלו. למעשה מעולם הוא לא שאל אותו מילה על התזונה ואורח חייו. מדוע?
כי זה לא מעניין אותו.
מה שמעניין אותו הוא לקבל תגמול על עוד מטופל שהוא הצליח להכניס למעגל המשועבדים לתרופות (כפי שסיפר לי דני, רופא שהיגיע אלי לטיפול בגין בעיית לחץ דם גבוה).
אני רוצה לספר לכם על כתבה שהדהימה אותי ופורסמה ב- 30.1.2022 בוינט של ידיעות אחרונות בה כביכול רואיין פרופ' יונתן שרעבי מנהל היחידה ללחץ דם בבית-חולים תל השומר ויו"ר החברה הישראלית ליתר לחץ דם. אני מצטט משפטים מדבריו:
"ברגע שנעשית אבחנה של לחץ דם גבוה אנחנו מדברים על הנושא של פעילות גופנית נכונה ותזונה מתאימה אבל אנחנו יודעים שלא תמיד קל ליישם את ההמלצות הללו, כי קשה לשנות הרגלים. במקרים שהפעילות הגופנית והתזונה לא משתנים או לא מאזנים את מדדי לחץ הדם אנחנו נעזרים בטיפול תרופתי".
אהההה המומחים ללחץ דם מדברים על "תזונה מתאימה".
מה זה תזונה מתאימה מר שרעבי?
אותה תזונה שאתה מציע בכל מיני מקומות שמוכחת כמזיקה וגורמת למחלות על ידי פרופ' קמפבל שעמד בראש מחקר סין שבוצע על ידי 3 אוניברסיטאות יוקרתיות בעולם?
הבנתי.
תגיד, ומדוע זה שמיד אחרי שאתה מזכיר את שתי המילים המעורפלות "תזונה מתאימה" אתה מיד מעביר לציבור את המסר הבא: 
אבל אנחנו יודעים שלא תמיד קל ליישם את ההמלצות הללו, כי קשה לשנות הרגלים. במקרים שהפעילות הגופנית והתזונה לא משתנים או לא מאזנים את מדדי לחץ הדם אנחנו נעזרים בטיפול תרופתי".
מר שרעבי, אתה ראית פעם מישהו שלחץ הדם שלו יורד בעקבות ההמלצות התזונתיות השקריות שאתם נותנים לו?
אני בטוח שלא.
מדוע אני בטוח שלא?
משום שזאת אותה התזונה של הדיאטניות של קופות חולים שלא רק שלא מרפאה שום מחלה אלא יוצרת מחלות ומחריפה אותן.
אם כך אתה בעצם מדבר על כל המטופלים שמגיעים אליך, כולם נכשלים בהורדת לחץ הדם, ואת זה אתה הרי יודע מראש, ולכן כולם מועברים מהר מאוד אחרי הכאילו ניסיון לטפל בבעיה באמצעות תזונה חסרת תועלת ומזיקה, מיד לתרופות. האמת היא שזה לא ממש מדויק.
קודם כל אתם רושמים להם תרופות בטענה שזה מסוכן להסתובב בלי התרופות ובמקביל אתם מציעים להם תזונה גרועה שאין שום סיכוי שתרפא אותם מבעית לחץ הדם שלהם לתמיד וזאת מבלי שיצטרכו לבלוע תרופות במשך כל החיים. ההצגה הושלמה. רק שהמטופלים לא מבינים שעובדים עליהם.
רק תרשה לי לשאול אותך משהו שרעבי:
אם אתם יודעים מראש שאין שום סיכוי שהתזונה הגרועה שאתם ממליצים לחולי יתר-לחץ דם תרפא אותם מהמחלה מדוע אתם ממשיכים לרמות את הציבור ולהציע להם אותה?
הרי אם היא תזונה מצוינת שמרפאה לחץ דם, שהרי בגלל זה המלצתם עליה לא, אז איך זה ומדוע היא לא מרפאה את לחץ הדם של אף חולה שלכם?
אההה זאת הצגה שמיועדת להראות לחולה שתזונה לא עובדת במקרה שלו, אצלו משהו דפוק, או שכלי הדם שלו דפוקים או הראש שלו דפוק כי הוא לא מצליח להתמיד בתזונה, אבל אתם צדיקים וישרים והצעתם לו את כל הכלים הכי טובים שיש.
בולשיט, רמאות, הונאה מוחלטת.  
מר שרעבי, כמה מהר קפצת להמלצה על תרופות והבהרת מיד, כדי שיהיה ברור לכל הקוראים מה הכי חשוב כאן:
"לא צריך לפחד מטיפול תרופתי", "אני אומר למטופלים שלי, התרופות הן החברות הכי טובות שלכם. הן שומרות עלכם וכל מה שהן מבקשות בתמורה זה חצי כוס מים".
איזה חוש הומור נהדר יש לך, רק חבל שהוא על חשבון הבריאות של המטופלים המסכנים שמגיעים אליך.
תגיד שרעבי, אין לך מצפון?
לא קראת שהתרופות החברות שלנו שאתה וחברך רושמים לחולים בהתלהבות הורגות בארה"ב משהו כמו 145,000 אנשים כל שנה? זה הרי מפורסם בעיתון הרופאים בארה"ב, JAMA. אין סיכוי שלא קראת את זה נכון?
 ואם לא קראת הרי שאתה רשלן ומועל בתפקידך. 
האם יש סיבה שאתה ממליץ על הרעלים הרוצחים האלה בחדווה כל כך גדולה?
אתה אולי עושה את דבר אדוניך בתעשיית התרופות?
האם אתה בעצם סוכן שתול של תעשיית התרופות?
ומדוע אתה מנסה להוליך שולל את הציבור במשפטים כמו:
"כל התרופות ללחץ דם נמצאות כי התועלת שלהן עולה בהרבה על הסיכון שבהן. ודווקא בגלל שזה רב מערכתי, לפעמים תרופות שפועלות במספר מערכות אנחנו מקבלים הרבה יותר תועלת עם הרבה פחות רעילות, והרבה פחות תופעות לוואי".
כדאי לדעת כי "בסופו של דבר, בגלל שיש אפשרויות רבות לטיפול תרופתי אנחנו יכולים למצוא את השילוב התרופתי היעיל ביותר עבור אותו אדם ספציפי, עם הכי הרבה יעילות והכי פחות רעילות".
שימו לב לכמה ערמומי האיש הזה, מקדם האינטרסים של תעשיית התרופות, וכמה הוא מנסה למרוח אתכם כדי שתבלעו את התרופות הרעילות שלו.
שימו לב על איזה משפטים הוא חוזר שוב ושוב.
"לא צריך לפחד מטיפול תרופתי
התרופות הן החברות הכי טובות שלכם
שילוב של תרופות עם הרבה פחות רעילות, והרבה פחות תופעות לוואי".
עם הכי הרבה יעילות והכי פחות רעילות".
שימו לב, האיש הזכיר רק שתי מילים בנוגע לתזונה – תזונה מתאימה (לא מבריאה חלילה, אלא מתאימה, מתאימה למה, מה התוצאה שלה, על זה הוא לא מוכן להתחייב) .
אז האיש דיבר שתי מילים על תזונה מתאימה ו- 20 משפטים על התרופות המצוינות שאותן הוא מהלל ומשבח.
שרעבי, אין לך שום שיר הלל לשיר גם לתזונה הטבעית שמצילה מידי יום בעולם מיליוני אנשים מהציפורניים של חבריך מתעשיית התרופות?
לא, בוודאי שלא, זה לא עניינך, אלא ענין שולי של הדיאטנית הקלינית במרתף של הבניין שלך.
חברים תתעוררו, הוא לא מדבר על תפוחים, אגסים ותמרים טעימים ונהדרים למראה, הוא מודה שהוא מדבר על מוצרים רעילים והוא יודע שהם הורגים מיליוני אנשים בעולם מידי שנה. למרות זאת הוא אומר לכם אל תפחדו מרעילות ואל תפחדו מהמוות שהתרופות הרעילות גורמות לכם.
חברים, זה לא שהאיש לא שפוי,  זאת כל הגישה הקונבנציונאלית שרובו של הציבור מעריץ אותה באופן עיוור היא בלתי שפויה. אתם הולכים אחרי הרפואה המטורפת שמרעילה ומחסנת אתכם כביכול כסהרורים וממלאים אחרי כל פקודה שבעלי האינטרסים האלה ממטירים עליכם.
לחשוב שרעלים הם מקור לבריאות לבני אדם?
או שצריך להיות אינטרסנט ונוכל או אידיוט מוחלט כדי לחשוב כך.
לאיש הזה אין שום בעיה שמיליוני אנשים יבלעו רעלים שיהרסו להם את הכליות, את הכבד ואת כל הגוף ובסוף גם יהרגו אותם, העיקר שהוא יקבל את התגמולים שלו מהתעשייה המושחתת הזאת.
את הפעולה, המעשה הזה והגישה הזאת הוא מעודד באמצעות חוש הומור ארסי וזדוני,  במסירות ובשמחה ממש, אבל על התזונה הוא אמר שתי מילים – תזונה מתאימה (הצהרה מטושטשת שלדעתי מיועדת לא לדרוך על האינטרסים של תעשיות מזון הזבל חלילה), אבל גם אז הוא מיד מדגיש שזה בכלל לא קל לשנות הרגלים.
מדוע?
לדעתי, כדי לשבור את רוחכם, כדי שלא תעלו בדעתכם חלילה שהתזונה יכולה להיות הפתרון המוביל היחיד והבלעדי והטוב ביותר לבעיית לחץ הדם שלכם.
אתם מבינים את זה חברים?
לדעתי, אלה הם הרופאים המושחתים שמכרו את נפשם לתעשיית התרופות שמנהלים את הבריאות שלכם ומנהלים את העולם כולו. עכשיו הם גם רוצים לשלוט בכם באמצעות אירגון הרשע העולמי שקורא לעצמו בחוצפה אירגון הבריאות העולמי שלדברי פרופ' יודין הוא בסך הכל מחלקה קטנה שנשלטת על ידי תעשיית התרופות.
ואתם ידידי, רודפים אחרי הרופאים, עומדים אצלם בתור, משחרים לפתחם ונשמעים לעצותיהם הקטלניות, כאילו שהם באמת יכולים לספק לכם בריאות אמיתית.
כל הרשע וההונאה הזאת התחילה ונמשכת בגלל רופאים מושחתים שמכרו את נפשם לתעשייה מושחתת וחולה בנפשה שלא יודעת שובע ורוצה לשלוט בכל הכסף של העולם.
אז חברים, רופאים נלחמים שתקחו תרופות אבל לעולם לא שתאכלו מזון בריא ושבאמת תבריאו את עצמכם באופן סופי מלחץ דם גבוה ולא תהיו תלויים בהם יותר.
אז הצעתי היא שתפסיקו לשחק לידי הרופאים ותעשיית התרופות שכל מעייניהם הוא רווח כספי ולא ללמד אתכם בריאות או כיצד לא להיות תלויים בהם לכל החיים. חישבו על זה – בלעדיכם הם לא יכולים להתקיים. אז האם באמת אתם רוצים או חייבים לפרנס אותם?
הם משכנעים אתכם בהצלחה רבה ביותר שהם מצילים את חייכם בעוד שבפועל הם פוגעים בכם באופן קשה ובכל הרבדים של קיומכם. ואתם יושבים ושותקים ובולעים כל מה שהם מלעיטים אתכם.
ועוד דבר, אני יודע שדברי נשמעים לחלק מכם קשים ביותר, אבל הם לא באים חלילה ממקום של שנאה למישהו, אלא מתוך רצון עז לגלות לכם את העובדות האמיתיות ולעזור בכך למיליוני אנשים תמימים להשתחרר מהעבדות שבעלי אינטרסים זרים כופים עליהם במשך כל חייהם ולהכניס לחייהם אמונה בכח הריפוי האלוהי שטמון בגוף שלהם. כך אני מאמין שנחייה בעולם טוב ושמח יותר, עולם שבו טובתו של כל אדם חשובה לנו בדיוק כמו טובתנו אנו.  
רוצים לשמוע על עוד סיבות מדוע אתם לא מבריאים מלחץ הדם שלכם?
קראו את המאמר העשירי בסדרה. 

הערה:
אתם חושבים שהמאמר נתן לכם ערך? אנא שלחו את הקישור למאמר לכל מכריכם, אני מאמין שסיכוי גדול שתצילו מישהו מאירוע מוחי, או לבבי ואפילו נכות ומוות.

התקשרו עכשיו לטל: 03-3724200 והתחילו מיד בתהליך ההבראה שלכם מלחץ הדם הגבוה.

או מלאו את פרטיכם בתיבת צור קשר פה למטה ואנחנו נחזור אליכם ככל שיותר מוקדם  

מקורות:
1. ד"ר אשחר .ע (מחקר לתואר דוקטור בנטורולוגיה): השפעת "התזונה הכירורגית" על הפחתת ערכי לחץ-דם בקרב חולי יתר לחץ דם בשנים 2001-2004 בישראל. המרכז לנטורולוגיה מדעי הבריאות והתזונה, 2005.

2. Goldhamer A, Lisle D: “Telling the Truth about High Blood Pressure”, in: Health Science, Jur’ of American Natural Hygiene Society, July 2000, p. 10.
3. Goldhamer A, Lisle D, Parpia B, Anderson SV, Campbell T.C: “Medically Supervised Water-only Fasting in the Treatment of Hypertension”, Journal of Manipulative ad Physiological Therapeutics, Vol’ 24, Num’ 5, June 2001.
4. Goldhamer A: “High Blood Pressure – Learning to Live Without It”, in: Health Science, Jur’ of American Natural Hygiene Society, fall 2002,