HUNZA HEALTH EDUCATION CENTER

מדוע דיאטות לא עובדות
מאמר מס' 3 בסדרה

ד"ר ערן אשחר N.D  נטורולוג, M.P.H – מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה, (מהפקולטה לרפואה, האוניברסיטה העברית והדסה). 
מומחה לתזונה כירורגית המובילה לריפוי מלחץ דם גבוה טל –  03-3724200 

הערה: קראו את המאמר השני  בסדרה לפני שאתם קוראים את המאמר הזה. 

איך מפסיקים לעשות דיאטה ומגיעים להצלחה מדהימה – הסיפור של דוד נחמיאס
דוד ניסה את כל הדיאטות האפשריות, דיאטת דש, דיאטה לפי סוג הדם, דיאטה קטוגנית, דיאטת הימנעות מכל הפחמימות ועוד, אבל כולן הסתיימו בכישלון. במשך שנים הוא חי עם תסכול עמוק ותחושה של כישלון. איך זה שהוא מקדיש שבועות וחודשים מזמנו לדיאטות השונות, ממלא בעקשנות אחר ההוראות, נמצא במלחמה קשה עם עצמו ועם הגירויים בסביבה שלו, מבזבז אלפי שקלים על שיקויים ותוספים, אבל הוא לא יורד במשקל או לאחר שירד כמה גרמים בודדים הוא עולה את הכל בחזרה וגם מוסיף משקל על המשקל הקודם? לא רק זה, אלא שבמהלך כל הדיאטות האלה הוא נשאר רעב ולבסוף מתנפל על דברים שאיננו רוצה. הוא הבין שמשהו כאן שגוי. הוא חשב לעצמו שאולי משהו בגישה שלו לא נכון.
מזלו של דוד שהוא אדם נחוש וממשיך לתת אמון בבני אדם אחרי שכל כך הרבה פעמים הוליכו אותו שולל בהבטחות סרק. בסתר ליבו הוא האמין שחייבת להיות דיאטה, כך הוא חשב, שתעבוד, שתושיע אותו, שתגרום לו להגיע לאיזון סופי, לשקט ולשלווה ותפסיק עבורו את הריצה המייגעת הזו במשך שנים מדיאטה אחת לשנייה. כך הוא היגיע אלי, מיואש וחסר אמון בעצמו וביכולתו לרדת במשקל ולזכות בדימוי עצמי ואיכות חיים גבוהים.
האם זו איכות החיים הגבוהה ביותר שאתם יכולים לצפות לה?
דוד סבל מעודף משקל של 40 ק"ג אבל לא רק זה. הוא סבל גם מלחץ דם גבוה, סוכרת, שומנים גבוהים בדם, נזלת כרונית, כאבים בכל הגוף שהוגדרו כפיברומיאלגיה, כאבי בירכיים קשים, כאבי גב, קושי לעמוד לאורך זמן, עייפות כרונית ממושכת, שינה גרועה ועוד. כל זה כשהוא רק בן 50. הוא היה מודאג מאוד ממצבו ובצדק. אם זה מצבי בגיל 50 מה יהיה בעוד 10 שנים, הוא שאל את עצמו?
אבל כשהוא פנה לרופא המשפחה שלו הוא קיבל ממנו תרופות ותשובה תמוהה – "לא נורא שיכאב לך קצת".
דוד הבין שאין לו מה לפנות למערכת הרפואית הרגילה והאטומה משום ששם לא ימצא פתרונות למצוקותיו, היא לא הכתובת לפתרון של בעיותיו. הרי גם הדיאטה של הדיאטנית בקופה לא עבדה עבורו. אתם מבינים שאיכות החיים של דוד הייתה על הרצפה. לא פלא שהוא המשיך לחפש כי מה כבר יכול להיות גרוע יותר. הוא אמר לעצמו – מקסימום אני אאבד עוד כמה אלפי שקלים, אבל ההבטחה שאני שומע במה שהאיש הזה מספר לי והעדויות של המטופלים שלו מצביעים על סיכוי מטורף לצאת מהבור שבו אני שקוע אז איך אני יכול לוותר על זה ולהתעלם מזה?
אמונה במה שהעיניים שלכם רואות תוביל אתכם להצלחה
לכן, עם ספק גדול דוד התחיל בטיפול. תוך חודש נשרו 16.5 קילוגרמים ואחרי 4.5 חודשים נשרו 36 קילוגרמים מעל גופו. כל מי שהכיר אותו וראה אותו היה בהלם מוחלט. דוד נראה צעיר בעשרות שנים. אבל המשקל הוא ההישג הקטן ביותר שלו. כל הכאבים, העייפות הכרונית ותחושת החולי שלו נעלמו כלא היו. יותר מזה, דוד הרגיש שהוא חזר עשרות שנים בזמן לאחור, שהוא הפך להרבה יותר צעיר. ממצב של אדם עייף כרונית הוא הפך לאדם חיוני ונמרץ במשך כל שעות היום כשכל אלה שראו אותו הבחינו מידית בשינוי האנרגטי העצום שחל בו. דוד פשוט נולד מחדש.
דוד סיפר לי שהוא והבן שלי שהוא בגיל 24 היו חייבים להעלות מיטת עץ כבדה מאוד דרך חדר המדרגות ברגל עד לקומה הרביעית. כשהגיעו למעלה הבן הצעיר שלו קרס על הספה בסלון תשוש וחסר כוחות ואילו דוד לא הרגיש כל עייפות מיוחדת. הבן הסתכל עליו בהלם מוחלט ואמר לו – אבא מה קורה איתך, אתה נראה רענן ונמרץ כאילו שבכלל לא התאמצת, אתה בן אדם חדש לגמרי.
הדבר המדהים ביותר שקרה לדוד זו השלווה והפסקת המלחמה עם האוכל. דוד לא מחפש אוכל כל היום וגם נמצא בחוסר סיפוק תמידי. הוא שליו ורגוע, אוכל מה שנכון וטבעי לגופו באופן חופשי ומרגיש שבע ונינוח. הוא יכול לראות את כל האחרים אוכלים מה שבא להם, להצטער בשבילם, אבל לדעת שטוב לו כמות שהוא ואין לו שום צורך לאכול את מה שהם אוכלים. משהו במוח שלו השתנה לחלוטין, כמו ניתוח בשכל. במקום להיגרר אחרי כולם הוא מרגיש בפעם הראשונה בחייו כמה שהכל ברור לו, כמה הוא עם העקרונות שלו, בלי מאמץ, בטבעיות גמורה, בלי שום לחץ פשוט בשלווה. דוד החל לאהוב את עצמו, את מי שהוא דוד החדש, וזה בהחלט מחזק את הקשר שלו עם עצמו, הוא לא מנותק יותר מעצמו ומהצרכים הטבעיים שלו ואינו מזיק לגופו כמו קודם. הוא מרגיש בפעם הראשונה בחייו כמה שהוא עושה טוב לעצמו ולגופו וכמה הוא משמש דוגמא באופן טבעי לכל מי שסביבו. הוא חזר לשלוט בחייו וזה מאוד משמח אותו. שום הנאה רגעית מהתמכרות לא יכולה להשתוות לסיפוק העצום שהוא חש כרגע מחייו.
שנו קודם כל את האמונות שלכם ולא את התזונה
חברות וחברים, השינוי שחל בדוד הינו ברמה של נס, נס שכל אחד מכם יכול לשחזר על גופו במידה והוא יפסיק לעשות דיאטה ויתחיל את המהלך מהראש, משינוי האמונות שלו. לא ניתן להגיע לתוצאות כל שהן בבריאות אם תמשיכו להחזיק בכל האמונות והידע השגוי שהחדירו למוחכם במשך שנים מאז ילדותכם. יש עשרות אמונות שגויות שאתם מחזיקים בנוגע למשקל ולבריאות שלכם.
אמונות בנוגע למה שאתם חייבים לאכול בכל יום,
אמונות בנוגע לרכיבים מסוימים שחייבים להיות בתוך התפריט שלכם,
אמונות בנוגע ליכולת שלכם לשמור על משקל תקין או לא, ועוד.
אמונות אלה יוצרות את המציאות שלכם, לא יתכן אחרת, זה חוק החיים. אתם לא יכולים לקבל תוצאות אחרות ממה שאתם מאמינים שתקבלו. אם גם לא תתעלמו מחוק הסיבה והתוצאה תבינו שלכל דבר שאתם עושים חייבת להיות תוצאה מסוימת בטווח מסוים. אתם לא יכולים להתחמק מהתוצאות של מעשיכם. לכן בריאות לקויה ומשקל לא תקין הם תוצאה ישירה של אמונות ופעולות שגויות.
דוד למד ממני לחשוב אחרת לחלוטין, הפוך למה ששמע כל חייו, הוא הבין שהוא צריך לנטוש את האמונות הקודמות שלו כדי לפנות מקום לאמונות חדשות. הוא ראה סרטוני עדות והבין שכנראה משהו בהתנהלות שלו לא נכון ולכן הוא צריך להפסיק להתנגד לרעיונות חדשים ולאמץ אותם כי הרי יש הוכחות שזה עובד. וכן זה עבד אצלו ובגדול. דוד הינו אדם מאושר היום שנה אחרי שהתחיל בתהליך. ההתלהבות של דוד הדביקה חברים רבים שלו שגם הם הצטרפו לתכנית. למשל מירב, חברת משפחה, שגם היא סבלה מפיברומיאלגיה וסדרה של בעיות וגם היא כבר רואה ניסים ונפלאות בבריאות שלה.
יקירים, אי אפשר לא לראות את האמת הזאת. פקחו את עינכם, חיזרו לאמץ את חוקי החיים במלואם, חוקי הבורא הבריאה והבריאות ותקבלו תמורה שלא חלמתם עליה, איכות חיים נפלאה ומדהימה, שמחה ואושר עילאיים. אתם תבינו שהחיים לא קורים לכם במקרה אלא אתם ורק אתם שולטים בכל מה שקורה לכם. אתם תחזירו את השליטה על החיים והבריאות שלכם לידיים שלכם.
ברוכים תהיו יקירים.
אהבו את עצמכם והרבו אהבת חינם בעולם
רוצים להמשיך ולשמוע מדוע דיאטות אינן עובדות.
בקרוב תקבלו את המאמר הבא בסדרה
אם אינכם מנויים של המאמרים שלנו אתם מוזמנים להירשם כאן למטה ולהבטיח לעצמכם לקבל מאיתנו מאמרים בנושאי בריאות שונים שיתרמו רבות לידע ולמודעות שלכם.
רוצים להמשיך ולשמוע מדוע דיאטות אינן עובדות. בקרוב תקבלו את המאמר הבא בסדרה.

אם אינכם מנויים של המאמרים שלנו אתם מוזמנים להירשם כאן למטה ולהבטיח לעצמכם לקבל מאתנו מאמרים בנושאי בריאות שונים שיתרמו רבות לידע ולמודעות שלכם.

הערה:
אתם חושבים שהמאמר נתן לכם ערך? אנא שלחו את הקישור למאמר לכל מכריכם, אני מאמין שסיכוי גדול שתצילו מישהו מהתקף לב, אירוע מוחי, או אפילו נכות ומוות.

לכניסה לעמוד של סרטוני עדות לירידה במשקל כנסו לכאן

דוד. ג. לפני הטיפול וחצי שנה אחרי הטיפול

 דוד לפני הטיפול ולקראת סופו

רוצים להתמודד עם עודף המשקל שלכם בקלות ולהעלים את בעיית עודף המשקל שלכם בזמן קצר?
התקשרו עכשיו לטל: 03-3724200 והתחילו מיד בתהליך שאני מאמין שישנה את חייכם לתמיד, יוציא
מתוככם את הכוחות המופלאים שיש לכם, יחזיר אתכם לעצמכם ויחזיר
לכם את הביטחון והשמחה שאתם ראויים להם.

או מלאו את פרטיכם בתיבת צור קשר פה למטה ואנחנו נחזור אליכם ככל שיותר מוקדם  

לכניסה לעמוד של סרטוני עדות לירידה במשקל כנסו לכאן

שרה אמר – אחרי הטיפול באמצעות "תזונה כירורגית" ועבודה על התת מודע: 40 קילו על גובה של 143 ס"מ

שרה אמר – לפני התכנית שלי:
משקל 74 קילו על גובה של 143 ס"מ.