Hunza Health Education Center

מה היא גישת הנטורולוגיה – חלק א

ד"ר ערן אשחר N.D  נטורולוג, M.P.H – מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה, (מהפקולטה לרפואה, האוניברסיטה העברית והדסה). 
מומחה לתזונה כירורגית המובילה לריפוי מלחץ דם גבוה טל –  03-3724200 
נטורופתיה או נטורולוגיה?
יש המבלבלים בין נטורופאתיה לנטורולוגיה. אז המילה נטורולוגיה מורכבת משתי מילים: נטורו – Nature, טבע, ולוגיה – תורה או תפיסה. כלומר נטורולוגיה הינה – התורה של הטבע או התורה של החוקים והכללים של הבריאות על פי הטבע.
נטורולוגיה היא תורת בריאות מדעית, מבוססת ושלמה אשר מתייחסת לכל היבטי החיים הגשמיים והרגשיים, נפשיים שבונים ומנהלים את גוף האדם ושומרים על בריאותו.
חשוב לדעת שהאדם הוא יצור מטאפיזי, כלומר מורכב מחומר ואנרגיה. לעובדה זו יש השפעה ישירה על המציאות של האדם. ישנן השפעות שהן סמויות מהחושים הפיזיים של האדם אבל הן אמתיות וממשיות ובעלות השפעה ניכרת על הגוף והבריאות של האדם. גישה שלמה לבריאות חייבת להתייחס גם לממדים אלה ולטפל בהם בכלים שיש לאדם כדי למקסם את איכות החיים שלנו.
ההיבטים השונים של החיים שאליהם יש להתייחס הינם: תזונה, פעילות גופנית, שתייה, נשימה, חשיפה לשמש, ניקוי נוזלי הגוף והתאים, עבודה, פעילות פנאי, חיי חברה, חיי משפחה-מין, שינה, שימוש מושכל בחומרי ניקוי ורחצה, שימוש בתכשירים קוסמטיים, לבוש, טמפרטורה אופטימלית, הרעלות מחומרי צריכה, חיי רגש, ניהול לחצים, הירגעות והרפיה וטיפול בחומרים שיושבים בתת המודע שלנו (אמונות, תפיסות, מסקנות, פצעי ילדות, פגיעות נפשיות ועוד).   
גישה מדעית המבוססת על מחקרים וניסיון קליני של 240 שנים
גישת הנטורולוגיה מוכחת כגישה המדעית המבוססת ביותר לריפוי ממחלות ללא תרופות (Drugless Therapy). גישה זו מתבססת על הידע המחקרי העצום בתחומי מדעי החיים המדויקים (ביולוגיה, אנטומיה, פיסיולוגיה, זואולוגיה, אנתרופולוגיה-פיסית, כימיה אורגנית ואנאורגנית ועוד) ועל הניסיון הטיפולי המצטבר של מאות רופאי הגישה בעולם ב- 240 השנים האחרונות.
כמו כן היא שואבת ידע עמוק וגבוה ממקורות שלא הפכו עדיין לזרם המרכזי במדע בגלל חסמים ברמת התודעה של אנשי המדע המודרני שמתקשים לקבל את העובדות החדשות המדברות על קשר בין אנרגיה ואמונות לתופעות פיזיות, כפי שמוכיח למשל פרופ' ברוס ליפטון בספרו "הביולוגיה של האמונה" ואחרים בעשרות ספרים נוספים.
כל זה הופך את הנטורולוגיה לגישה המקיפה ביותר והיחידה אשר השכילה לעת עתה לזהות במדויק את כל יסודות החיים שקובעים את דרגת הבריאות ואיכות החיים של האדם וזאת באמצעות אינטגרציה מושלמת של כל הידע המדעי הרלוונטי והניסיון הרב של הנטורולוגים בעולם. 

גישה ייעוצית טיפולית

גישת הנטורולוגיה הינה גישה ייעוצית-טיפולית המוכיחה שניתן למנוע כל מחלה, לחיות בבריאות מושלמת ואף להבריא מכל סוגי המחלות ללא שימוש בתרופות, ולרוב גם ללא תוספי מזון ואמצעים חיצוניים בכפוף למספר תנאים:
1. בתנאי שחוקי וכללי הבריאות מיושמים במלואם ולאורך זמן.
2. בתנאי ש"הצרכים החיוניים" של הגוף מסופקים במלואם ובמדויק.
3. בתנאי שלא נגרם נזק בלתי הפיך לרקמות ולאברים השונים (הרוב המכריע של המקרים אינם כאלה).
4. בתנאי שאיננו מתעלמים ממבנה הנפש האנושית והיות האדם ייצור מטאפיזי המושפע ממחשבות, רגשות ואמונות.
כדי ללמד את חוקי הבריאות לא צריך בהכרח להיות רופא. רופא לצערנו איננו מתעסק בהעברת ידע בתחום הבריאות למטופליו אלא בחלוקת רעלים שמדכאים סימפטומים והופכים את המחלות לכרוניות. טוב היה אם רופאים שקיבלו שליטה ומונופול על הבריאות שלנו היו מנצלים את סמכותם ועוסקים בהוראת הבריאות אך באורח מוזר הם אינם רואים מתפקידם לעשות זאת. 
על פי ניסיונם של רופאי הגישה – "אין מחלה, שאינה ניתנת לריפוי, אבל יכולות להיות דרגות של מחלה שאינן ניתנות לריפוי" משום שהגיעו לנקודת אל חזור.
אלפי מחקרים, עדויות אפידמיולוגיות ואנתרופולוגיות ועדויות קליניות (ניסיוני הקליני על אלפי חולים ב- 25 השנים האחרונות וניסיונם של עמיתי הרופאים הנטורולוגים בעולם מוכיחים זאת בוודאות גמורה.
הנחות היסוד של "הנטורולוגיה" נקבעו לפני למעלה ממאתיים שנה על ידי רופאים נטורולוגים ואנשי מדע.
במאה ה- 20 צברה הגישה ביסוס מדעי וגיבוי באמצעות חוקרים מהשורה הראשונה כמו פרופ' קמפבל .ק, (מבכירי חוקרי הביוכימיה של התזונה והקשר שלה למחלות), פרופ' דוסבורג (מומחה לביולוגיה מולקולרית) וחתני פרס נובל כמו פרופ' לינוס פאולינג ועוד רבים אחרים.
מרכזה העולמי של גישה זו הוא בטמפה, פלורידה שבארה"ב, ובתי המרפא המלמדים ומרפאים באמצעותה פזורים באירופה, אוסטרליה ובארה"ב. בעולם פועלים עשרות רופאים, חלקם גם רופאים קונבנציונלים שאימצו את הגישה, ומטפלים בחולים על פי עקרונות גישת הנטורולגיה לאחר שגילו את אוזלת ידה התיאורטית והמעשית של גישת ההרעלה באמצעות סמים ורעלים קשים, הקרויים תרופות, וגישת הניתוחים הקרויה גישה קונבנציונאלית.
הטיפול בגישת הנטורולוגיה מבוסס על מדעי הרפואה הבסיסיים ועל מדע הבריאות הטבעית וכולל התייחסות מעמיקה לכל חוקי הבריאות והחיים, לכל היבטי החיים שהוזכרו, אלמנטים הפועלים כאמצעים טבעיים חזקים, כחומרי חיים חיוניים, להבראה ממחלות אקוטיות וכרוניות. 
כמה מהעקרונות המנחים של גישת "הנטורולוגיה"
א. בריאות נובעת מאורח חיים בריא ואינה תוצאה של מזל, של חיידקים או וירוסים שתוקפים את האדם ללא עוול בכפו ועל פי רוב גם לא תוצאה של " תורשה גרועה". 
ב. אין רק איבר חולה, אלא קיימת ביוכימיה כללית פגומה הנובעת כתוצאה משימוש לקוי בחומרים החיוניים מן הטבע. 
ג. לעיתים המחלה עצמה הינה תהליך הריפוי. במקרים אלה אסור לעצור אותה על ידי סמים ורעלים. 
ד. טיפול בסימפטומים, הביטויים החיצוניים של המחלה, של בעיית הבריאות, איננו נוגע בסיבות האמיתיות שלה בשורשי הבעיה. 
ה. בגוף החי יש חוכמה אלוהית אין סופית ולכן הגוף מסוגל לבצע ריפוי עצמי וטבעי. זה הוא הריפוי היעיל ביותר המבוסס על אינטלגינציה פיזית אין סופית שיודעת ליצור אדם. לכן במרבית המקרים בטווח הבינוני אין צורך בגורמי "ריפוי" חיצוניים כגון תרופות, צמחי מרפא, הומיאופטיה, דיקור, וכדומה כדי להשיב את הבריאות. השימוש באלה יכול להיות במקרים קיצוניים ולפרקי זמן קצר. 
ו. באמצעות לימוד הגישה ניתן לספק את התנאים המתאימים ביותר לקיומו התקין של הגוף ולהחלמתו כמעט מכל מצב חולני, וזאת גם בתנאי החיים הקשים והלוחצים של ימינו. 
ז. אין כמעט מחלה שלא ניתנת לריפוי, גם אם יכולים להיות מצבי מחלה בלתי הפיכים, שלא ניתנים לריפוי. 
ח. אורח חיים בריא נבנה על בסיס של ידע מורכב שכל אחד צריך לרכוש וללמוד אותו לעצמו ביסודיות ובמקצועיות ולא להסתמך על כך שמישהו אחר ירכוש אותו עבורו. 
ט. הבראה עמוקה וסופית לא תיתכן ללא התייחסות להיבטים הנפשיים ואלה היושבים בתת המודע של האדם. אמונות, מחשבות ורגשות יוצרים מציאות. אמונות חוסמות או שגויות על טבע המציאות ועל מה שצריך או לא צריך להיות, להתרחש ולהתממש יוצרים מציאות חיובית ושלילית כאחת. ללא טיפול באלה כל ריפוי פיזי עלול להיות זמני בלבד. 

הערה:
אתם חושבים שהמאמר נתן לכם ערך והוא יכול להיות בעל ערך גם עבור מכריכם? אנא שלחו להם את הקישור למאמר, אני מאמין שיש סיכוי גדול שתצילו מישהו מאירוע מוחי, או לבבי ואפילו נכות ומוות.

לקביעת פגישה צרו קשר לטלפונים: 

טל –  03-3724200 או – 054-5742631 או 054-5748176

או מלאו את פרטיכם בתיבת צור קשר פה למטה ואנחנו נחזור אליכם ככל שיותר מוקדם