Hunza Health Education Center

ד"ר ערן אשחר N.D  נטורולוג, M.P.H – מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה, (מהפקולטה לרפואה, האוניברסיטה העברית והדסה). 
מומחה לנטורולוגיה, תזונה כירורגית ועבודה עם התת מודע המובילים לריפוי ממחלות ובעיות בריאות טל –  03-3724200 

מה היא גישת הנטורולוגיה – מאמר מס' 2

הערה: מומלץ לקרוא את חלק א' לפני קריאת מאמר זה
במאמר השני בסדרה אמשיך לדון בעקרונות ובתפיסה של הנטורולוגיה תוך השוואתה לטיפול הרפואי ששולט כרגע בעולם המערבי.
אז
האם הנטורולוגיה היא גישה מדעית או אלטרנטיבית?
אכן גישת הנטורולוגיה היא גישה המשמשת בפועל כאלטרנטיבה למרבית הטיפולים בבעיות בריאות המטופלות על ידי הרפואה.
יחד עם זאת, מרבית הציבור מחזיק בהנחה מוקדמת שתחום שמוגדר כאלטרנטיבי הוא בהכרח לא מדעי, או לא מוכח באמצעות הכלים של המדע. שגיאה זאת עולה לאנושות בסבל רב ובזבוז כסף ומשאבי עתק לחינם. דומה הדבר שאנסה למדוד את מהירות הרוח בעזרת מדחום.
לא תמיד אפשר למדוד את הנחות היסוד של גישה טיפולית אלטרנטיבית בכלים של המדע משום שכלי המדע לא מספיק חכמים כדי למדוד אותם. זה נכון לגבי החלק הנפשי רוחני של הנטורולוגיה, אבל בכל הנוגע לחלק הפיזי הרי שהנטורולוגיה הינה מדע בריאות שנבנה על חוקי הטבע והבריאות החלים על כל היצורים החיים בעולם הפיזי. בהיותה מבוססת על חוקי העולם הפיזי תוצאותיה מדידות וניתן להגדירה כתפיסה מדעית טהורה, בניגוד לרפואה המשתמשת בסמים ורעלים המכונים תרופות והיא איננה יכולה להיקרא גישה מדעית באמת.
הנטורולוגיה מסבירה את התופעות הגופניות הקרויות מחלות וגם את חוקי הבריאות ומגדירה את הצרכים של הגוף החי, אלה הקרויים צרכי חיים חיוניים, גם בזמן בריאות וגם בזמן מחלה. הרפואה לא רק שאיננה עושה זאת, אלא שפעולות הטיפול, שבהחלט לרוב אינן יכולות להיקרא פעולות ריפוי, לא רק שלא מתבססות על סיפוק הצרכים של הגוף, אלא פוגעות בצרכים החיוניים ביותר באמצעות הרעלה קשה או פגיעה ברקמות או הסרתן וגרימת מום לכל החיים שנחשב בעיני הרפואה כפתרון היחיד למצב.
יישום גישת הנטורולוגיה ב – 250 השנים האחרונות בעולם הוביל לריפוי של מיליוני חולים במחלות כרוניות ולהטבה עצומה במצב הבריאות של מיליונים רבים. גם הניסיון הקליני שלי ב- 27 השנים האחרונות מוכיח שבאמצעות גישה זו ניתן לספק מזור לשורה ארוכה של מחלות ובעיות בריאות, משפעת ועד למחלת לב קשה, בהסתמך על כוחות הניקוי והריפוי הטבעיים בלבד שטבועים בגוף החי וכמובן ללא שימוש בחומרים כימיים, ניתוחים או מניפולציות טיפוליות פולשניות ולא הכרחיות.

שטיפות מוח גרמו לאובדן האמון בכוח הריפוי של הגוף
לצערנו, לרוב בני האדם שחונכו וגדלו בתרבות המערבית על בירכי הרפואה המערבית קשה מאוד להבין שדי בכח הריפוי הפנימי של הגוף כדי לרפא מחלות קשות ושגישה זו עדיפה פי כמה וכמה על פני הגישה שמציעה להרעיל את הגוף בחומרים כימיים או הורמונים או צמחים ושיקויים למיניהם כדי לדחוק לזמן קצר את הסימפטומים של התופעות הקרויות מחלות ולספק הקלה זמנית וכוזבת לחולה. כולנו הרי הורגלו לכך שמיד עם הופעתה של בעיה בריאותית, או במצב של מחלה כרונית, עלינו לרוץ לרופאים והם יציעו לנו להשתמש בחומר זה או אחר: זריקה, שיקוי, משחה, גלולה, צמח מרפא, חיסון, טיפול חיצוני כדי לדכא את הסימפטומים של התופעה החולנית או להילחם כביכול בגורם פולש וזר לגוף או כהגנה בפני פלישה עתידית של גורם זה. את זה אנחנו מדמים ולזה אנחנו קוראים פעולת ריפוי ממחלה.
אבל לצערנו, גם כאשר המחלה חוזרת שוב ושוב אנחנו ממשיכים להאמין לגישה השגויה הזאת ולא נפתחים להכיר באמת גבוהה יותר שאין ולא יכול להיות שום ריפוי לשום תופעה בגוף על ידי חומרים חיצוניים. דיכוי של תהליכים בגוף על ידי חומרים חיצוניים הוא אכן אפשרי, אבל דיכוי זה לא ריפוי גם אם דיכוי מפחית בטווח הקצר את הסבל. הרצון האנושי הטבעי והמובן להפחית את הסבל גרם לחברות התרופות לקפוץ על העגלה הזאת ולעשות אלפי מיליארדים של דולרים על חשבון הציבור האומלל שמחפש רק הקלה למצבו.
מה שקורה כאן הוא די מוזר. מצד אחד הרופאים והמערכת הרפואית חינכו אותנו לא להאמין שלאדם עצמו יש יכולות לרפא את עצמו ללא כל עזרה מבחוץ, אבל מצד שני האמת הגבוהה היה שלשום רופא ורעל שהוא מציע לחוליו אין שום יכולת ריפוי אמיתי וסופי של מחלה כל שהיא. אז מהיכן תבוא הישועה לחולה?
ואיך זה שהתאוריה הזאת קורסת כשאנשים מטפלים בעצמם באמצעות כללי הנטורולוגיה?
מאיפה מגיע הריפוי שלהם אם לא מתוך כוחות הריפוי של הגוף עצמו?
אבל לצערי מרבית הציבור לוקה בעצלות מוחית ומחשבתית קשה.
נוח לו לא לחשוב ולתת למישהו אחר, לרופאים, לעשות לו את העבודה.
נוח לו להאמין לכל סיפור של הרופאים ולתת בהם אמון עיוור גם אם המציאות מוכיחה לו שהם טועים ומטעים.
הרי ברור שהם טועים ומטעים אתכם אם בעלון של התרופות רואים אזהרות חמורות לשורה של תופעות לוואי מסוכנות, תופעות של הרעלה עד כדי מוות?
איך לדעתכם אפשר לרפא אתכם על ידי גרימת הרעלה ונזקים קשים לגופכם?
היכן ההיגיון של הציבור? כנראה יצא לפנסיה.

הכיצד רעל יוכל לרפא את הגוף או את המחלה?
זה הרי נוגד כל הגיון בריא. אבל האדם שנותן את אמונו העיוור ברפואה נופל בפח הפתרון המהיר ובולע כל מה שמציעים לו ללא הרהור ומחשבה תחילה.
כדאי מאוד שנבין שריפוי הוא תהליך ביולוגי מורכב ביותר שמשלב מיליארדי פעולות ביוכימיות ולכן הוא יכול להיעשות רק על ידי גוף חי בלבד. יחד עם זאת השקר הגדול ביותר שמטופח על ידי תעשיית התרופות והרופאים של זמננו הוא שתרופות נחוצות וטובות לטיפול בסימפטומים של כל מחלה.

אז חברים, כדאי מאוד שתכירו כמה שיותר מהר באמת הכואבת,

הרפואה בחרה להיות למעשה הסוכנת והמקדמת של תעשיית התרופות והחיסונים לא יותר מזה
צר לי לומר את האמת, אבל הרופאים נקטו מתחילת דרכם עמדה ברורה, בעד תעשיית התרופות ונגד החולים, נגד האנושות. אנחנו רואים את ההשתלטות האלימה של הרפואה והרופאים על חופש הפרט שלנו בשלוש השנים האחרונות. מי קידם בשנים אלה את העמדות והאינטרסים של תעשיית התרופות והחיסונים אם לא הרופאים בשטח?
תעשיית התרופות שהשתלטה על העולם המערבי דוחפת את הסמים והרעלים שהיא מייצרת בכל דרך אפשרית ובראש ובראשונה באמצעות סוכניה הרופאים.
הרופאים, שאינם לומדים כלום על קידום בריאות במהלך לימודי הרפואה שלהם באמצעות כוחות הריפוי של הגוף עצמו ואפילו לומדים לשלול אותם, עוסקים בזיהוי מחלות וכיבוי השריפה באופן זמני. למעשה אין להם שום הכשרה וכלים לטפל במחלות מלבד באמצעות אותן התרופות שתעשיית התרופות משווקת להם ולציבור.
כיוון שהרופאים הסכימו להיות סוכניה המסורים של תעשיית התרופות הרי שתוכנית הלימודים של הסטודנטים לרפואה למעשה מוכתבת על ידי תעשיית התרופות ומשקפת את האינטרסים שלה שמתברר יותר ויותר שהם אינם נובעים משיקולים של טובת החולה, אלא שיקוליה הכלכליים של התעשייה הזאת.
הרי לכם מספר דרכים שבאמצעותן פועלת התעשייה הזאת כדי לקדם את האינטרסים הכלכליים שלה:
א. היא מכתיבה עוד ועוד בדיקות וטיפולים שאינם לצורך רק כדי לשווק עוד תרופות.
ב. היא מכתיבה הגדרה חדשה למחלות כדי להכניס עוד אנשים למעגל המוגדרים כחולים. כל סימפטום מוגדר כמחלה שניתן וצריך לטפל בה באמצעות רעל מסוים, תרופה כביכול, שלעולם לא מרפאה את המחלה באמת, אלא רק מחמירה אותה בטווח הארוך.
ג. היא מקדמת את השיווק של "תרופות מניעה" כגון חיסונים לאנשים בריאים למעשה.
ד. היא הכתיבה שינוי של הטווח הטוב של הבדיקות כדי להחיל את התרופות על אוכלוסייה רחבה יותר.
ה. היא מייצרת גלים של פחד המוני מפני מחלות ומגיפות כדי ליצור בהלה ומנוסה רבתית לחיק "התרופה או החיסון החדש שיצילו את האנושות מכליה ואובדן גמור".

מה המענה לכל הכאוס הזה, לכל השקר והבלבול המכוון הזה?
הבנה והכרה בכך שלגוף שלכם יש כוחות ריפוי עצומים, שרופאים דואגים להסתיר מעינכם, ושרק לקיחת אחריות מלאה על הבריאות שלכם תנתק אתכם מהתלות הכרונית ברופאים וברעלים שהם משווקים לכם.

נטורולוגיה משמעה חינוך למודעות גבוהה ולקיחת אחריות על הבריאות שלכם
אנחנו הנטורולגים מקפידים לחנך את המטופלים שלנו לקחת אחריות על בריאותם ולהיות הרופאים של עצמם, מה שמזעזע ומרגיז מאוד את הרופאים שלמדו 10 שנים ולכן הם מתנגדים לכך.
הם טוענים שזה חוסר אחריות להתיימר לכך שאדם יטפל בעצמו.
מה פתאום?
הוא זקוק לרופא ולסמים והרעלים שהוא יצווה עליו לבלוע כדי שיהיה חולה מהם עוד יותר.
מבחינתם מטופל הוא רק מטופל והוא צריך להישאר פאסיבי ולציית לכל מה שמורים לו הרופאים לעשות.
מבחינתם הטיפול במחלות הוא בתחום סמכותם הבלעדית של הרופאים וסמכות זו ניתנה להם על פי חוק.
לכן כל תפקידו של המטופל הוא לציית להם ולקחת את התרופות שנרשמו לו, בזה מסתכמת אחריותו של החולה.

אנחנו הנטורולוגים רואים מידי יום חולים רבים מחלימים ממחלות שהרפואה לא יודעת ולא מתיימרת לרפא, וזאת רק על ידי הדרכה של החולה כיצד לעזור לעצמו או במידה רבה כיצד לא להפריע לכוחות הריפוי הטמונים בגופו לבצע את מלאכתם.
האם ראיתם פעם החלמה אמיתית וסופית אחת ממחלה כרונית כתוצאה מפעילות הרופא והתרופות?
לא!
לעולם גם לא תראו!
החלמה יכולה להתרחש אצל כל חולה כמעט שעדיין לא היגיע למצב בלתי הפיך, כאשר התנאים להחלמה מסופקים לגופו, כלומר כאשר נעשה שימוש אופטימלי בכל חומרי החיים החיוניים.

אני חוזר, חומרי החיים החיוניים הינם: מזון מתאים, מים, חמצן, שמש, מנוחה, פעילות, שינה, תנועה, טמפרטורה אופטימלית, ניקיון פנימי של תאי הגוף, שימוש מושכל בחומרי ניקוי, רחצה וקוסמטיקה, חיי חברה ומשפחה, אמונות, רגשות, והחומר שיושב בתת המודע.

יישום כללי הבריאות מוביל להחלמה ממחלות:
במהלך 27 שנות עבודה עם חולים בלמעלה מ- 150 סוגי מחלות ובעיות בריאות ראיתי על מטופלי ששימוש אופטימלי לגוף האדם בכל חומרי החיים החיוניים הוביל לשיפור עצום במצב בריאותם עד כדי החלמה מהמחלות שלהם.
אני רוצה להדגיש, אני לעולם לא אומר שאני מרפא, משום שתהליך הריפוי כמעט ולא קשור אלי, אלא הוא תכונה של הגוף החי.
יחד עם זאת, אני לא מכחיש שההדרכה והתמיכה שלי בהחלט משמעותיים בתהליך הריפוי של החולה. לכן גם כשאדם נכשל בלרפא בעיה מסוימת אני לא אומר לעולם שזה כישלון שלי בריפוי.
אני לא אמור לעשות את הריפוי, אלא הגוף של החולה ואם זה לא קרה אז הבעיה היא בגוף שלו ולא בי.
אין לזה שום קשר אלי.
בהחלט יכול להיות שחולה מגיע לתהליך הזה מאוחר מידי כשהוא כבר היגיע לנזק בלתי הפיך, או שהוא לא מסוגל לאמץ את כל הכלים שמוענקים לו או לעשות את כל הדרך בנחישות עד להשגת המטרה.
כך שתמיד הכלים זמינים לכל אדם, אבל התוצאה תלויה רק בו ובגופו.

כיצד זה שכל המחלות יכולות להירפא באמצעות גישת הנטורולוגיה?
את השאלה ההזויה הזאת שאל אותי משרד הבריאות של מדינת ישראל, הייתם מאמינים?
האם לא הייתם מצפים ממשרד בריאות שכביכול כל המידע המדעי בנוגע לשיפור הבריאות שלכם נמצא בידו לדעת את התשובה לשאלה הזאת?
ואם הוא לא יודע, מה זה אומר עליו ועל היושבים במשרד הזה?
אאני אגיד לכם מה זה אומר.
זה אומר שלאנשי המשרד שקיבל אחריות על בריאותם של מיליוני אנשים אין שום מושג קלוש באמת בבריאות אמיתית.
יותר ויותר אנשים בעולם מתחילים להבין את העניין הזה שמשרדי הבריאות בארצות המערב אינן עוסקות בבריאות אלא בשמירה על האינטרסים של הרופאים ותעשיית התרופות.

אז התשובה לשאלה – איך זה שהנטורולוגיה טוענת שהגוף יכול לרפא כל מחלה הינה פשוטה מאוד – משום שלגוף שלכם יש מאגר של כלי ריפוי פיזיים ונפשיים עצומים. אבל הגוף יכול להשתמש בהם רק כאשר האדם מודע לקיומם, לא מתנגד להם, לא בולם אותם ומיישם אותם בחייו.
יותר מזה, מבחינת הגוף אין אבחנה בין מחלה קלה או קשה כי הוא תמיד יעלים תאים חולים מכל סוג ויבנה במקומם תאים חדשים ובריאים, בתנאי שהמצב לא היגיע לנקודה בלתי הפיכה.
מי יכול לקבוע שהגוף היגיע לנקודה בלתי הפיכה?
למעשה העובדות מלמדות שאף אחד.

כיצד אני יודע זאת?
כי אם בר היגיעה אלי עם אבחנה חד משמעית של רופאה שהכליות שלה גמורות ושהיא צריכה השתלת כליה והינה תוך חודשיים שלושה הסכנה חלפה מעל ראשה, אז מה זה אומר?
ואם יהודה היגיע אלי עם אבחנה של סרטן במעי הגס עם גרורות בכבד ובמוח ועם תחזית של רופאים שנותרו לו 3 חודשים לחיות ועקב הטיפול שלי הוא חי כבר עשרות שנים אז מי יכול לקבוע שהמצב בנקודה בלתי הפיכה?
אז מסתבר שלגוף המופלא שלנו יש תכניות משלו.

הערה:
אתם חושבים שהמאמר נתן לכם ערך? אנא שלחו את הקישור למאמר לכל מכריכם, אני מאמין שסיכוי גדול שתצילו מישהו מאירוע מוחי, או לבבי ואפילו נכות ומוות.

התקשרו עכשיו לטל: 03-3724200 והתחילו מיד בתהליך ההבראה שלכם.

או מלאו את פרטיכם בתיבת צור קשר פה למטה ואנחנו נחזור אליכם ככל שיותר מוקדם  

מקורות:

 1.    M.S: Confessions of a Medical Heretic, contemporary books

        Chicago U.S.A, 1979.

 1. Schillaci G: “Effect of body weight changes on 24-hour blood pressure and left

       ventricular mass in hypertension: a 4-year follow-up”,  American Journal of

       Hypertension, Volume 16, August 2003, Issue 8, Pages 634-639.

 1. Sever. P, et al: “blood pressure and its correlates in urban and tribal Africa”,

        Lancet 1980; 2:60.

 1. 4. Shelton. H: Fasting Can Save Your Life, American Natural Hygiene Society,

        Tampa, Flo, 1996.

 1. 5. Shelton. H, Oswald. J: Fasting for the Health Of it, Library of Congress, 1989.
 1. 6. Shelton. H: Fasting For Renewal of Life, American Natural Hygiene

        Society, Tampa, Flo, Library of Congress, 1995.

 1. 7. Shelton. H: The Science and Fine Art of Natural Hygiene, the hygiene system

      : volume 1, American Natural Hygiene Society, Library of Congress, Tampa,

        Flo, fir 1934, sec 1953, thi edi 1994.

 1. Shelton. H: Health for the Millions, American Natural Hygiene Society, Library

        of Congress,  Tampa, Flo, fir 1968, sec 1969, thi edi 1996.

 1. Shelton. H: The Science and Fine Art of Fasting, the hygiene system: volume

        3, American Natural Hygiene Society, Library of Congress, Tampa, Flo, fir edi

        1934, sec 1942, thi 1950, fou 1963, fif 1978, six 1993.

 1. Shelton. H: The Science and Fine Art of Food and Nutrition, the hygiene

        system: volume 2, American Natural Hygiene Society, Library of Congress,

        Tampa, Flo, fir 1935, sec 1947, thi 1951, fou 1956, six 1984, sev 1996.

 1. Shelton. H: Natural Hygiene-The Pristine Way of Life, American Natural

        Hygiene Society, Library of Congress, Tampa, Flo, fir edi 1968, sec 1994.

 1. Sidhwa.K.R: Medical drugs on Trial ? Verdict “Guilty!”, an expose of the

        present day practice of medicine, the drug industry, and food technology,

        American Natural Hygiene Society, Tampa, Flo, Natural Hygiene Press, 1976.

 1. West K: “Epidemiology of Diabetes and its Vascular Lesions”, New York:

            Elsevier,1978, p. 353-402.

 1. Williams B et al: “British Hypertension Society guidelines for hypertension

            management 2004 (BHS-IV): summary BMJ, Mar 2004; 328: 634 – 640.

 1. Wolf-Maier K et al:”Hypertension Prevalence and Blood Pressure Levels in

        6 European Countries, Canada, and the United States”, JAMA. 2003;289:2363-69.