Hunza Health Education Center

מה היא גישת הנטורולוגיה – חלק ד 

ד"ר ערן אשחר N.D  נטורולוג, M.P.H – מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה, (מהפקולטה לרפואה, האוניברסיטה העברית והדסה). 
מומחה לנטורולוגיה, תזונה כירורגית ועבודה עם התת מודע המובילים לריפוי ממחלות ובעיות בריאות טל –  03-3724200 

            הערה: מומלץ לקרוא את המאמר השלישי לפני קריאת המאמר הזה. 

אין תזונה אחת שמתאימה למחלה ספציפית:

אחד ממרכיבי החיים החשובים בגישת הנטורולוגיה היא התזונה הטבעית. יחד עם זאת היא לבדה איננה מספקת במרבית המקרים של חולי כדי להוביל לאיזון וחופש מוחלט ממחלות. מדוע?
אז לפני שאסביר זאת ומדוע דרושה "תזונה כירורגית" כדי לפתור בעיות בריאות קשות ובכלל, אני חייב להדגיש נקודה חשובה ביותר. מטפל שמבטיח למישהו תכנית תזונה אחת ויחידה שמותאמת לבעיית או בעיות הבריאות שלו, ללא ליווי ושינויים, מטעה את המטופל.  אין שום תזונה קבועה בעולם, ותהיה טבעית כמה שתהיה שיכולה לפתור סדרה של בעיות בריאות ואפילו לא בעיה אחת מהשורש. 

כדי לשפר את בריאותו של אדם חולה יש להתחשב במצבו הנוכחי מידי יום ומידי שבוע. המשמעות היא שיש לתת לו תזונה חלקית בתחילת הדרך שמותאמת למצבו הלקוי. ועכשיו, ככל שמצבו משתפר, כלומר המדדים שלו שנמדדים מידי יום משתנים, כך יש לשנות את התזונה בהתאם.
כמו כן ככל שהאדם מסתגל לתזונה מבחינה נפשית וגם פיזית כך יש לשנות את התזונה כדי להשיג תוצאות עמוקות יותר.
כך שהתזונה חייבת להשתנות מספר רב של פעמים לאורך התכנית ותקופת הליווי הצמוד עד שהחולה מגיע לאיזון מוחלט. 
כיצד אם כך אפשר לתת לחולה במגוון של מחלות ובעיות בריאות תזונה אחת ויחידה ולומר לו שהיא מותאמת למצבו?

זה חוסר הבנה וחוסר מקצועיות ממדרגה ראשונה. כך נכשלים בכל הניסיונות והתוכניות לשיפור הבריאות באמצעות תזונה שדיאטנים שונים בונים למטופלים. 

אין החלמה מלאה בלי "תזונה כירורגית"

רק "תזונה כירורגית" יכולה להתאים את התזונה בכל יום ורגע למצב הנקודתי והמשתנה של המטופל שחולה במחלה ספציפית או בדרך כלל במגוון של בעיות.
מסקנה זו הובילה אותי לבנות את מסלול "התזונה הכירורגית" והליווי שלי, משום שרק במהלך מעקב צמוד ושינויי תזונה תוך התאמתם למצב ההתחלתי והמשתנה בקביעות במהלך הטיפול ולבדיקות הדם ולתוצאות של המדידות היומיות ניתן להוביל את המטופל לתוצאות ממשיות. לצערי, ככל הידוע לי, אף אחד בעולם לא פועל על פי שיטת העבודה הזאת ולכן במקרה הטוב ההצלחה שלהם היא חלקית ביותר. במהלך הליווי נעשית עם מי שמעוניין עבודה על הרבדים הנפשי, הקוגנטיבי והרוחני ועל יצירת מציאות חדשה באמצעים מטאפיזיים.
לצערי מרבית המטופלים לא מבינים את הרעיון של "תזונה כירורגית" והצורך בשינוי תכוף של התזונה עשרות פעמים לאורך חודשים משום שמטפלי סרק שאין להם מספיק הבנה וידע מקצועי פועלים על פי השיטה של תזונה אחת לכל החיים ללא שום שינוי כמעט ועם מעקב מועט ביותר במקרה הטוב. לכן הרעיון של ליווי למשך חודשים נראה להם מוזר ומיותר (מעניין שבנוגע לטיפול אצל פסיכולוג אנשים חושבים אחרת). העובדה הפשוטה היא שמעל 95% מאלה שנכנסו לתהליך ליווי מלא של 4 חודשים השיגו את מטרותיהם ברמה של מעל 80%. מדוע רק מעל 80%? כי לצערי לא כל אלה שלוקחים ליווי נחושים באמת לעשות כל מה שאני מציע להם כדי להגיע לתוצאות מושלמות. אז תבינו, אם אפילו כ – 5% מאלה שלוקחים ליווי צמוד לא תמיד מגיעים ל – 100% תוצאות אז הסיכוי של אלה שלא הולכים על ליווי להגיע למעל 40% תוצאות ללא שינויים תכופים בתזונה והפיכתה ליותר ויותר "כירורגית" הוא להערכתי 0! 

תזונה טבעית לבדה איננה מספיקה להחלמה

אין ספק שיש תועלת רבה במעבר לתזונה טבעית כפי שאני מוכיח בקורס שלי. אני בטוח שגם התחושה הפיזית תשתנה עקב כך, אבל אנשים שהיגיעו לקצה מבחינת התדרדרות בבריאות שלהם זקוקים להרבה יותר מזה. הם זקוקים לשינויים רבים וקיצוניים בתזונה לאורך כל הדרך כדי להגיע להחלמה מוחלטת ממצבם ולעיתים קרובות גם לבאמצעות פעולות דרסטיות יותר, בדומה לניתוח שמאות אלפי אנשים עושים כל שנה בלי להסס. זה הניסיון שלי. אני חוזר ואומר תמיד שמצב של מצבור של מחלות שווה ללהיות במינוס 50,000 שקלים בבנק. צריך לעשות הרבה יותר שינויים ותזונה כירורגית ויותר מזה כדי להביא את הגוף קודם כל ממצב של מינוס גדול ל- 0, להתחלת איזון. רק לאחר מכן ניתן בכלל להתחיל לעלות לכיוון
ה- 100% פלוס. ניתן כמובן לנסות לפעול עם התכנית המבוססת על כל התזונה הטבעית ולהגיע לבד למסקנה שיש גבול ליכולת השיפור שלה לבדה. לכן כדי להשיג רמות אופטימליות של שומנים בדם וערכים תקינים נוספים של בדיקות דם יש לעשות פעולות חודרניות יותר.
בקיצור, מעבר לתזונה המלאה וטבעית בלבד לא יכולה להושיע אנשים עם מגוון של מחלות ובדיקות דם גרועות ולכן לכל אדם בכל מצב בריאות דרושה ה" תזונה הכירורגית" לפחות למשך מספר חודשים עד להגעה לאיזון מוחלט. לאחר מכן ניתן להשתמש שוב ושוב בתזונה הכירורגית ככלי לחזרה למסלול במקרה שיצאתם מאיזון. זה כלי שלאחר שלמדתם להתמש בו אתם יכולים ליישם אותו על פי החלטתכם בכל זמן שתרצו ולאורך כל החיים.

מה היא "תזונה כירורגית"?

תזונה כירורגית הינה תזונה משתנה, תהליך. השינוי הוא ביחסים של החלבונים, שומנים ופחמימות בתזונה.
בתזונה קבועה אחת ויחידה היחסים האלה אינם משתנים. בתזונה כירורגית היחסים משתנים במגמה להפוך את התזונה לפחות מרוכזת. כאשר אנחנו מפחיתים את האחוזים של כל המרכיבים המרוכזים בתזונה אנחנו יוצרים אפקט כירורגי בגוף, כלומר מאפשרים לגוף להיכנס למליארדי התאים הרקמות והאיחברים בגוף ולפרק אותם ובמקומם לבנות תאים חדשים ובריאים. זה תהליך ניתוח-עצמי שנעשה על ידי הגוף והגורם לו הוא התזונה המשתנה. לכן הענקתי לתזונה המשתנ את השם "תזונה כירורגית", משום שהיא מאפשרת למעשה ובפועל לגוף לנתח את עצמו. כך נרפאים אצלי אנשים מסתימות והיצרויות קשות של כלי דם ונמנעים מהצורך בניתוח. במקרה זה הגוף הוא שעשה את הניתוח וברמה הרבה יותר עמוקה, מקיפה ויסודית מאשר ניתוח מעקפים.

מדוע "משרד הבריאות" מתנגד למילים תזונה כירורגית ולריפוי טבעי?

לאחרונה הותקפתי בצורה קשה באמצעות פוסטים שקריים שהופצו באינטרנט על ידי חבר הבורים האינטרסנטיים, חסידי התרופות והניתוחים והנצחתם, שיושבים במשרד הבריאות על השימוש שלי במושג "תזונה כירורגית". כמובן בלי לשאול אותי מה פירוש המושג הם הגיעו למסקנה שכל מטרתי היא לרמז שמדובר כאן על הליך "רפואי" דומה לתהליכים כירורגיים שמבוצעים בבתי חולים. לכן הם מצאו סכנה גדולה בדברי שמא אנשים ימנעו מניתוחים ויחשבו שהטיפול שלי יפתור להם את הבעיה.
אז קודם כל המטופלים באתר שלי מעידים בקולם על כך שהטיפול שלי מנע מהם לעשות ניתוחים.
אז מדוע אם כך המשרד לקידום מחלות מתעלם מכך וטוען ש – "אין שום הוכחות לטענות שלי ועדויות ליעילות של מה שאני עושה"?

הצורך בניתוחים שונים נעלם משום שהמטופלים למדו ממני לאכול נכון ולהתייחס באופן מדויק לכל מרכיבי החיים החיוניים – שתייה, מנוחה, תנועה, שמש, ניקוי הגוף, הימנעות ממוצרים וחומרים מרעילים, עבודה על הנפש והמחשבות, ניקוי התת מודע מגורמים מחבלים ועוד.
אז אתם רואים ידידי כמה אני מסוכן?

אני מלמד אנשים בריאות ולכן אני מסכן את תעשיית התרופות המחלות והניתוחים. אני מסכן אותם בגילוי של ההונאה והשקרים שלהם שחייכם ובריאותכם תלויים בהם, בתרופות ובניתוחים שלהם.

קשה להאמין עד כמה האינטרסנטיות והרשעות של האנשים שאחראים על הבריאות שלכם גדולים. האנשים שבאמת מסוכנים לבריאות שלכם אומרים עלי שאני מסוכן משום שיש לי אלפי הוכחות של מטופלים שהחלימו ממחלות שונות ונמנעו מניתוחים באמצעות גישה פשוטה זאת. אם כך ברור שאני מסוכן למערכת הרפואה כי הציבור עוד עשוי/עלול להאמין לי שאני עדיף על הרפואה.

הם הרי לא יעזו לזמן אותי לשיחה ובדיקה של כל המקרים אצלי שנרפאים אחרי שנים שהם מתעללים בחולים האלה באמצעות סמים/תרופות מזיקים. במקום זאת הם יוצאים בהשמצות והכפשות נגדי שמנותקות מהעובדות. כיוון שאני מאמין בעזרה של בורא עולם אינני מודאג מהרוע של הרשעים האלה שטובתכם איננה עומדת לנגד עיניהם, ומה שמדריך אותם הם רק כסף, שליטה ואגו (כדברי החוקר הדגול פרופ' קולין קמפבל).

העובדות הן שבאמצעות שיטת הטיפול שפיתחתי שלה קראתי "תזונה כירורגית" אני מצליח להוציא אנשים חולים ממצבים קשים שנחשבים בלתי הפיכים, אחרת מהיכן הגיעו לאתר שלי מאות עדויות מצולמות של מחלימים?

מדוע משרד "הבריאות" מעולם לא טרח לבדוק את העדויות האלה ולהביא אותן לידיעת הציבור, שהרי אם טובת הציבור באמת לנגד עיניו של הגוף הזה ואם יש אמת בעדויות האלה זה היה המעשה הכי נכון ושפוי לעשות אותו, לא?
 אבל הגוף הזה יודע להשמיץ אותי ואת העדויות ולומר עליהן ש "אין שום הוכחה…" באמצעות פרסומים שקריים באינטרנט אותם הם דואגים להציב בעמוד הראשון שמופיע בחיפוש שמי בגוגל מבלי שבדקו אפילו עדות אחת של מטופל שלי לעומקה?
אין גבול לרשעות של האנשים האלה?
הרי אם העדויות האלה מומצאות או שקריות אפשר היה פשוט לעשות חקירה משטרתית נגדי ולשפוט אותי על הולכת שולל והונאה, אבל זה הרי מעולם לא נעשה.
המשרד לקידום מחלות לא נקט מעולם בפעולה כזאת נגדי.
מדוע לא?
משום שהאנשים שיושבים שם יודעים שהם יפסידו בתביעה הזאת משום שאני אביא מאות עדים להעיד ולהוכיח שהם לא מבינים כלום בבריאות והם מוליכים שולל ציבור של 9 מיליון אזרחים בישראל ושודדים מיליארדי שקלים מהקופה הציבורית במסווה של דאגה לבריאות שלכם.
ומה יקרה אז? השקרים וההונאות שלהם יתגלו והם יקרסו.
אז הכי פשוט הוא לכתוב פוסט משמיץ, שכביכול יראה שנכתב לטובת הציבור, שמזהיר אותו מפני הנוכל המדומה ערן אשחר.
זאת הטקטיקה הבזויה של חבורת השקרנים ומוליכי השולל שיושבים במשרד לקידום מחלות בישראל.

חברים, תחשבו בהיגיון, הרי אם הייתי רוצה לטפל באנשים באמצעות הכלים השקריים, העלובים ומנציחי החולי של הרפואה אז לא הייתי מתנתק מהרפואה.
ולהערה המטופשת של הגוף הזה שאני מתיימר לעסוק ברפואה (כלומר ניתוחים), מעולם ניתוח לא נחשב בעיני כדבר טוב שאני צריך להתהדר בכך שהטיפול שלי משתווה אליו? הרי אני מטיף לתזונה טבעית ולא לניתוחי סרק, אז מדוע שארצה בכלל להתהדר בכירורגיה רפואית אלימה ולרוב מיותרת לחלוטין?
מה שאני כן מצהיר ואמשיך להצהיר למרות ההצקות, ההטרדות וההתעללויות של המשרד המושחת הזה בי ובמשפחתי זה שהטיפול שלי מנע מאנשים ניתוחים קשים ויכול למנוע אחוז גבוה ביותר מכלל הניתוחים שנעשים בישראל וגוזלים מקופת המדינה מאות מיליוני שקלים בכל שנה.
אם המשרד להנצחת המחלות שקורא לעצמו משרד הבריאות רוצה לבדוק את זה, מה שמין הסתם הוא לעולם לא יעשה כי אין לו באמת עניין בבריאות של אזרחי ישראל, אני מזמין אותו לבדוק מה היה מצבו של כל מטופל שלי לפני ואחרי הטיפול שלי. לזה קוראים בשיטות מחקר "מחקר אורך רטרוספקטיבי".
אז אני אומר לכם ידידי היקרים שוחרי הבריאות ופקוחי העיניים, אם היו מבצעים מחקר כזה המסקנות יהיו ברורות, שמרבית הפעולות הנעשות על ידי הרפואה לא רק מיותרות, אלא מזיקות והורגות מיליוני אנשים מידי שנה בעולם ובישראל. אומרים את זה רופאים וחוקרים רבים כמו: פרופ' מנדלסון, פרופ' קמפבל, פרופ' ליפטון, פרופ' אסלסטיין, ד"ר גולדהמר, ד"ר פורמן, ד"ר גרג, ד"ר סידואה, ד"ר מקדוגל ורבים אחרים.

אבל לצערי אזרחי ישראל שרויים בתרדמת ובלבלת קשים. התמימים ימשיכו לרוץ אחרי כל גחמה ומוצא פיהם של האנשים האלה שמובילים את האג'נדה של תרופות, חיסונים וניתוחים ויבלעו בצמא כל מילה שלהם כדברי אלוהים.
מצער מאוד.

שמחה ובריאות לכולכם ידידי 

הערה:
אתם חושבים שהמאמר נתן לכם ערך? אנא שלחו את הקישור למאמר לכל מכריכם, אני מאמין שסיכוי גדול שתצילו מישהו מאירוע מוחי, או לבבי ואפילו נכות ומוות.

התקשרו עכשיו לטל: 03-3724200 והתחילו מיד בתהליך ההבראה שלכם.

או מלאו את פרטיכם בתיבת צור קשר פה למטה ואנחנו נחזור אליכם ככל שיותר מוקדם  

מקורות:

 1.    M.S: Confessions of a Medical Heretic, contemporary books

        Chicago U.S.A, 1979.

 1. Schillaci G: “Effect of body weight changes on 24-hour blood pressure and left

       ventricular mass in hypertension: a 4-year follow-up”,  American Journal of

       Hypertension, Volume 16, August 2003, Issue 8, Pages 634-639.

 1. Sever. P, et al: “blood pressure and its correlates in urban and tribal Africa”,

        Lancet 1980; 2:60.

 1. 4. Shelton. H: Fasting Can Save Your Life, American Natural Hygiene Society,

        Tampa, Flo, 1996.

 1. 5. Shelton. H, Oswald. J: Fasting for the Health Of it, Library of Congress, 1989.
 1. 6. Shelton. H: Fasting For Renewal of Life, American Natural Hygiene

        Society, Tampa, Flo, Library of Congress, 1995.

 1. 7. Shelton. H: The Science and Fine Art of Natural Hygiene, the hygiene system

      : volume 1, American Natural Hygiene Society, Library of Congress, Tampa,

        Flo, fir 1934, sec 1953, thi edi 1994.

 1. Shelton. H: Health for the Millions, American Natural Hygiene Society, Library

        of Congress,  Tampa, Flo, fir 1968, sec 1969, thi edi 1996.

 1. Shelton. H: The Science and Fine Art of Fasting, the hygiene system: volume

        3, American Natural Hygiene Society, Library of Congress, Tampa, Flo, fir edi

        1934, sec 1942, thi 1950, fou 1963, fif 1978, six 1993.

 1. Shelton. H: The Science and Fine Art of Food and Nutrition, the hygiene

        system: volume 2, American Natural Hygiene Society, Library of Congress,

        Tampa, Flo, fir 1935, sec 1947, thi 1951, fou 1956, six 1984, sev 1996.

 1. Shelton. H: Natural Hygiene-The Pristine Way of Life, American Natural

        Hygiene Society, Library of Congress, Tampa, Flo, fir edi 1968, sec 1994.

 1. Sidhwa.K.R: Medical drugs on Trial ? Verdict “Guilty!”, an expose of the

        present day practice of medicine, the drug industry, and food technology,

        American Natural Hygiene Society, Tampa, Flo, Natural Hygiene Press, 1976.

 1. West K: “Epidemiology of Diabetes and its Vascular Lesions”, New York:

            Elsevier,1978, p. 353-402.

 1. Williams B et al: “British Hypertension Society guidelines for hypertension

            management 2004 (BHS-IV): summary BMJ, Mar 2004; 328: 634 – 640.

 1. Wolf-Maier K et al:”Hypertension Prevalence and Blood Pressure Levels in

        6 European Countries, Canada, and the United States”, JAMA. 2003;289:2363-69.