Hunza Health Education Center

הנטורולוגיה – מדע בריאות שלם

מה היא גישת הנטורולוגיה

נטורולוגיה היא תורת בריאות מדעית, מבוססת ושלמה אשר מתייחסת לכל היבטי החיים הגשמיים והרגשיים, נפשיים שבונים ומנהלים את גוף האדם ושומרים על בריאותו.
יש לדעת שהאדם הוא יצור מטאפיזי, כלומר מורכב מחומר ואנרגיה. לעובדה זו יש השפעה ישירה על המציאות של האדם. ישנן השפעות שהן סמויות מהחושים הפיזיים של האדם אבל הן אמתיות וממשיות ובעלות השפעה ניכרת על הגוף והבריאות של האדם. גישה שלמה לבריאות חייבת להתייחס גם לממדים אלה ולטפל בהם בכלים שיש לאדם כדי למקסם את איכות החיים שלנו.
ההיבטים השונים של החיים כוללים תזונה, פעילות גופנית, שתייה, נשימה, חשיפה לשמש, ניקוי נוזלי הגוף והתאים, עבודה, פעילות פנאי, חיי חברה, חיי משפחה-מין, שינה, שימוש מושכל בחומרי ניקוי ורחצה, שימוש בתכשירים קוסמטיים, לבוש, טמפרטורה אופטימלית, הרעלות מחומרי צריכה, חיי רגש, ניהול לחצים, הירגעות והרפיה וטיפול בחומרים שיושבים בתת מודע שלנו (אמונות, תפיסות, מסקנות, פצעי ילדות, פגיעות נפשיות ועוד).   
גישה מדעית המבוססת על מחקרים וניסיון קליני של 240 שנים
גישת הנטורולוגיה מוכחת כגישה המדעית המבוססת ביותר לריפוי ממחלות ללא תרופות (Drugless Therapy). גישה זו מתבססת על הידע המחקרי העצום בתחומי מדעי החיים המדויקים (ביולוגיה, אנטומיה, פיסיולוגיה, זואולוגיה, אנתרופולוגיה-פיסית, כימיה אורגנית ואנאורגנית ועוד) ועל הניסיון הטיפולי המצטבר של מאות רופאי הגישה בעולם ב- 240 השנים האחרונות.
כמו כן היא שואבת ידע עמוק וגבוה ממקורות שלא הפכו עדיין לזרם המרכזי במדע בגלל חסמים ברמת התודעה של אנשי המדע המודרני שמתקשים לקבל את העובדות החדשות המדברות על קשר בין אנרגיה ואמונות לתופעות פיזיות, כפי שמוכיח למשל פרופ' ברוס ליפטון בספרו "הביולוגיה של האמונה" ואחרים בעשרות ספרים נוספים.
כל זה הופך את הנטורולוגיה לגישה המקיפה ביותר והיחידה אשר השכילה לעת עתה לזהות במדויק את כל יסודות החיים שקובעים את דרגת הבריאות ואיכות החיים של האדם וזאת באמצעות אינטגרציה מושלמת של כל הידע המדעי הרלוונטי והניסיון הרב של הנטורולוגים בעולם. 

גישה ייעוצית טיפולית
גישת הנטורולוגיה הינה גישה ייעוצית-טיפולית המוכיחה שניתן למנוע כל מחלה, לחיות בבריאות מושלמת ואף להבריא מכל סוגי המחלות ללא שימוש בתרופות, ולרוב גם ללא תוספי מזון ואמצעים חיצוניים בכפוף למספר תנאים:
1. בתנאי שחוקי וכללי הבריאות מיושמים במלואם ולאורך זמן.
2. בתנאי ש"הצרכים החיוניים" של הגוף מסופקים במלואם ובמדויק.
3. בתנאי שלא נגרם נזק בלתי הפיך לרקמות ולאברים השונים (הרוב המכריע של המקרים אינם כאלה).
4. בתנאי שאיננו מתעלמים ממבנה הנפש האנושית והיות האדם ייצור מטאפיזי המושפע ממחשבות, רגשות ואמונות.
כדי ללמד את חוקי הבריאות לא צריך בהכרח להיות רופא. רופא לצערנו איננו מתעסק בהעברת ידע בתחום הבריאות למטופליו אלא בחלוקת רעלים שמדכאים סימפטומים והופכים את המחלות לכרוניות. טוב היה אם רופאים שקיבלו שליטה ומונופול על הבריאות שלנו היו מנצלים את סמכותם ועוסקים בהוראת הבריאות אך באורח מוזר הם אינם רואים מתפקידם לעשות זאת. 
על פי ניסיונם של רופאי הגישה – "אין מחלה, שאינה ניתנת לריפוי, אבל יכולות להיות דרגות של מחלה שאינן ניתנות לריפוי" משום שהגיעו לנקודת אל חזור.
אלפי מחקרים, עדויות אפידמיולוגיות ואנתרופולוגיות ועדויות קליניות (ניסיוני הקליני על אלפי חולים ב- 25 השנים האחרונות וניסיונם של עמיתי הרופאים הנטורולוגים בעולם מוכיחים זאת בוודאות גמורה.
הנחות היסוד של "הנטורולוגיה" נקבעו לפני למעלה ממאתיים שנה על ידי רופאים נטורולוגים ואנשי מדע.
במאה ה- 20 צברה הגישה ביסוס מדעי וגיבוי באמצעות חוקרים מהשורה הראשונה כמו פרופ' קמפבל .ק, (מבכירי חוקרי הביוכימיה של התזונה והקשר שלה למחלות), פרופ' דוסבורג (מומחה לביולוגיה מולקולרית) וחתני פרס נובל כמו פרופ' לינוס פאולינג ועוד רבים אחרים.
מרכזה העולמי של גישה זו הוא בטמפה, פלורידה שבארה"ב, ובתי המרפא המלמדים ומרפאים באמצעותה פזורים באירופה, אוסטרליה ובארה"ב. בעולם פועלים עשרות רופאים, חלקם גם רופאים קונבנציונלים שאימצו את הגישה, ומטפלים בחולים על פי עקרונות גישת הנטורולגיה לאחר שגילו את אוזלת ידה התיאורטית והמעשית של גישת ההרעלה באמצעות סמים ורעלים קשים, הקרויים תרופות, וגישת הניתוחים הקרויה גישה קונבנציונאלית.
הטיפול בגישת הנטורולוגיה מבוסס על מדעי הרפואה הבסיסיים ועל מדע הבריאות הטבעית וכולל התייחסות מעמיקה לכל חוקי הבריאות והחיים, לכל היבטי החיים שהוזכרו, אלמנטים הפועלים כאמצעים טבעיים חזקים, כחומרי חיים חיוניים, להבראה ממחלות אקוטיות וכרוניות. 
כמה מהעקרונות המנחים של גישת "הנטורולוגיה"
א. בריאות נובעת מאורח חיים בריא ואינה תוצאה של מזל, של חיידקים או וירוסים שתוקפים את האדם ללא עוול בכפו ועל פי רוב גם לא תוצאה של " תורשה גרועה". 
ב. אין רק איבר חולה, אלא קיימת ביוכימיה כללית פגומה הנובעת כתוצאה משימוש לקוי בחומרים החיוניים מן הטבע. 
ג. לעיתים המחלה עצמה הינה תהליך הריפוי. במקרים אלה אסור לעצור אותה על ידי סמים ורעלים. 
ד. טיפול בסימפטומים, הביטויים החיצוניים של המחלה, של בעיית הבריאות, איננו נוגע בסיבות האמיתיות שלה בשורשי הבעיה. 
ה. בגוף החי יש חוכמה אלוהית אין סופית ולכן הגוף מסוגל לבצע ריפוי עצמי וטבעי. זה הוא הריפוי היעיל ביותר המבוסס על אינטלגינציה פיזית אין סופית שיודעת ליצור אדם. לכן במרבית המקרים בטווח הבינוני אין צורך בגורמי "ריפוי" חיצוניים כגון תרופות, צמחי מרפא, הומיאופטיה, דיקור, וכדומה כדי להשיב את הבריאות. השימוש באלה יכול להיות במקרים קיצוניים ולפרקי זמן קצר. 
ו. באמצעות לימוד הגישה ניתן לספק את התנאים המתאימים ביותר לקיומו התקין של הגוף ולהחלמתו כמעט מכל מצב חולני, וזאת גם בתנאי החיים הקשים והלוחצים של ימינו. 
ז. אין כמעט מחלה שלא ניתנת לריפוי, גם אם יכולים להיות מצבי מחלה בלתי הפיכים, שלא ניתנים לריפוי. 
ח. אורח חיים בריא נבנה על בסיס של ידע מורכב שכל אחד צריך לרכוש וללמוד אותו לעצמו ביסודיות ובמקצועיות ולא להסתמך על כך שמישהו אחר ירכוש אותו עבורו. 
ט. הבראה עמוקה וסופית לא תיתכן ללא התייחסות להיבטים הנפשיים ואלה היושבים בתת המודע של האדם. אמונות, מחשבות ורגשות יוצרים מציאות. אמונות חוסמות או שגויות על טבע המציאות ועל מה שצריך או לא צריך להיות, להתרחש ולהתממש יוצרים מציאות חיובית ושלילית כאחת. ללא טיפול באלה כל ריפוי פיזי עלול להיות זמני בלבד. 
תכונות המייחדות את מדע הבריאות ה "נטורולוגיה" ואת שיטת הטיפול (גישת "התזונה הכירורגית") שפותחה על ידי ד"ר ערן אשחר:
א. משמעות השם נטורולוגיה: נטורו – Nature, טבע, לוגיה – תורה או תפיסה, נטורולוגיה – התורה של הטבע.

ב. הגישה מבוססת מדעית-מחקרית. ישנם מעל 15,000 מחקרים שתומכים בעקרונות הגישה. זו איננה גישה "אלטרנטיבית" חסרת בסיס מחקרי מדעי, המטפלת בסימפטומים, אלא גישה המבוססת על אלפי מחקרים שנעשו בלב המחקר העולמי, שלצערנו הרפואה ותעשיית התרופות והניתוחים בוחרים להתעלם מהם.
ג. גישה המבוססת על ניסיון קליני עשיר ומוצלח של 240 שנה על מיליוני חולים בעולם. (ישנם רופאים קונבנצנינאלים רבים שנטשו את הגישה התרופתית-ניתוחים ועברו לטפל בחוליהם באמצעות גישת הנטורולוגיה (ד"ר פורמן, ד"ר טילדן, ד"ר ראבגלטי, ד"ר דודס, ד"ר גרינלנד, פרופ' אסלסטיין, ד"ר מקדוגל ועוד).
ד. הגישה היחידה שהמטרה המוצהרת שלה היא – ריפוי סופי מהמחלה ולא דיכוי הסימפטומים שלה באמצעות חומרים שונים ומשונים ופעולות מניפולטיביות. יחד עם זאת, יש לזכור שהריפוי המוחלט איננו אפשרי תמיד בגלל נזקים בלתי הפיכים שנגרמו לרקמות ולאיברים. הגישה מוכיחה שאחוז גבוה ביותר מהחולים אכן ירפאו באמצעות יישום כללי הגישה.
ה. הגישה היחידה המבוססת על עקרונות בריאות פשוטים ואוניברסליים שנכונים בכל זמן ובכל מקום ועל כל אדם בעולם. נוהגים לומר – "לכל אדם יש את הגוף שלו". אז אין טעות גדולה מזו. מחקרים גנטיים מראים שהחומר הגנטי (DNA) של בני האדם בכל העולם דומה ביותר
מ- 99.9% ולכן חוקי הבריאות תקפים על כל בני האדם בכל העולם באותה המידה. כדאי לדעת שאותן תכונות שבהן בני אדם שונים אינן רלוונטיות לעניין הבריאות של בני האדם. אינני מדבר כאן על פגמים או מחלות גנטיות מולדות.
הנטורולוגיה מדברת על סיפוק נאות של צורכי הגוף ושמירה על חוקי הבריאות. על כן, היא איננה דורשת מהמטופל להיות בעל ידע אקדמי ברפואה, אלא רק ליישם את כללי הבריאות הפשוטים על גופו.  אף אחד לא יכול לספק לאדם את צרכיו, אלא רק הוא עצמו. לכן הוא עצמו, במידה הרבה ביותר, אמור להיות הרופא של עצמו.
ו. הנטורולוגיה הינה הגישה היחידה ששואפת לנתק את התלות של חולים ברופאים, מטפלים, תרופות ובתי חולים לצמיתות ולהחזיר לחולים את השליטה על חייהם ועל בריאותם. גם שיטת התרופות וגם טיפולים אלטרנטיביים אינם עושים זאת.
 ז. הנטורולוגיה הינה הגישה היחידה שמסתמכת באופן בלעדי על כוחות הריפוי הטבעיים של גוף האדם ומנתקת את התלות בכדורים, שיקויים, תרופות וניתוחים. העיקרון המרכזי בגישה הוא ש – ריפוי טבעי הוא לעולם ריפוי עצמי והוא מתבצע תמיד על ידי כוחות הריפוי של הגוף עצמו. אין לשום חומר מחוץ לגוף, כולל תזונה, כח לרפא מחלה כל שהיא (הנטורופתיה (המחלה של הטבע – שם מוזר) למשל מציירת את עצמה בעיני הציבור כגישה טבעית אך זה סילוף של המציאות. בפועל התזונה שלה רחוקה אך במעט מהתזונה הקונבנציונאלית והיא מעודדת שימוש במאות תוספים.
 ח. הנטורולוגיה ו"התזונה הכירורגית", שיטת הטיפול שפותחה על ידי ד"ר אשחר, הינה היחידה בישראל שמציעה תחליף מושלם להתערבויות כירורגיות אלימות ומסכנות חיים כמו צנתור וניתוח מעקפים וריפוי אמיתי למחלות כרוניות. היא גם היחידה המתיימרת להחזיר למשל כליות במצב של תפקוד גרוע ביותר ועם התוויה לדיאליזה למצב תקין וגם מובילה לריפוי מוחלט של מחלות כרוניות: סוכרת, לחץ דם גבוה, מחלות לב וכלי דם, דלקת פרים, מחלות אוטואימיוניות, מחלות עור, קוליטיס, קרוהן, אסטמה, מיגרנה, בעיות דרכי העיכול ועוד.
 ט. הנטורולוגיה מאפשרת באופן עקרוני פתרון יחיד וזול ביותר למכלול של בעיות במקום שלל של טיפולים ותרופות לבעיות שונות. 
הייחודיות של שיטת הטיפול של ד"ר ערן אשחר

א. אני משלב בעבודתי ידע מתחום הרפואה הקונבנציונאלית וידע מהרפואה הטבעית באופן ייחודי ובהצלחה רבה וכך מוביל לריפוי של מחלות כרוניות.
ב. פיתחתי גישה טיפולית מדויקת מאוד שעונה על הדרישות הטיפוליות של כל מחלה בהתאם לאופייה ומאפשרת לגוף למקסם את תהליכי הריפוי הטבעיים של הגוף. אני חייב להדגיש שאני לא מדבר על תזונה ספציפית לכל מחלה משום שאין דבר כזה. זאת המצאה של מטפלים אלטרנטיביים. התזונה הטבעית כולה חיונית לכל אדם בכל המחלות. יש כמובן מצבים שבהם בגלל מחלה מסוימת אין לחולה יכולת לקלוט סוג מזון מסוים באופן זמני. שיטת הטיפול שלי מדברת על "תזונה כירורגית", כלומר תזונה משתנה שבה היחסים בין השומנים, חלבונים ופחמימות בתזונה משתנים עשרות פעמים לאורך הליווי בהתאם לפרמטרים ושיקולים שונים. רק בצורה זאת ניתן לתת מענה לבעיות בריאות שונות.
 ג. הגישה הטיפולית שלי מובילה לטיפול רב מערכתי, כלומר השיפור שהמטופל יחוש יהיה עמוק ויסודי ויחול על כל אברי גופו, כך שהוא לא יצטרך לפנות ל- 10 רופאים ומטפלים שונים לטיפול בבעיות שונות לכאורה. זה קורה משום שכאשר הכלל הוא – מי שמטפל הם כוחות הריפוי של הגוף, לא אני וגם לא אתם, אז אין בעיה שלא זוכה להתייחסות על ידי כוחות הריפוי של הגוף. 
 ד. פיתחתי שיטת עבודה ייחודית שמחוללת מהפך מוחלט באמונות ובתפיסות הבריאותיות של החולה וגורמות לו לרצות לעשות מהפך באורח חייו ובבריאות שלו, גם בקרב אלה שכשלו בכל הניסיונות הקודמים לחולל שינוי בבריאותם ובהרגלי התזונה שלהם. כל חולה מתחייב לעבור חשיפה אישית ל – 25 הרצאות ופגישה אישית איתי. 

ה. הגישה הטיפולית הופכת לשלמה כאשר יש התייחסות לא רק לפיזי אלא גם למטאפיזי. כאמור האדם הוא יצור מטאפיזי שמורכב מחומר פיזי ואנרגיה ולכן בבואנו לפתור בעיית בריאות עלינו להתייחס גם לרובד האנרגטי והנפשי שהשפעתו על הגוף עצומה. אחרי עשרות שנים של חקירה ולמידה פיתחתי שיטת עבודה לעבודה עם התת מודע ורתימתו ליצירת מציאות רצויה בחיינו. תוכלו לשמוע על התוצאות של העבודה שלי בקורס שלי  – מבוא לריפוי טבעי ותזונה טבעית.
 ו. יצרתי מנגנון של ליווי טלפוני צמוד והוא היחיד המספק ליווי של חולים בתדירות של 3-7 שיחות בשבוע, ובמצבים מסוימים כשצריך גם כמה פעמים ביום, במשך חודשים עד להחלמה. אין ליווי יותר צמוד מזה בעולם!!!
ז. הגישה שואפת להעניק לאדם איכות חיים גבוהה, רוגע ושלווה לאחר שהוא לומד ומבין ולאחר מכן גם רואה בפועל שיש לו שליטה מלאה על חייו ועל בריאותו. 
 ח. הגישה הטיפולית זולה בהרבה בהשוואה להוצאות העצומות והבלתי נגמרות בגין כל טיפולי הסרק בסימפטומים והניתוחים, חוסכת סבל וכאב רבים ויעילה מהם פי 10,000.
ט. הגישה ישימה לחלוטין ויכולה להוביל לחיסכון עצום בעלויות האישיות והמשפחתיות.

י. הגישה מאפשרת חיסכון של מילארדים גם ברמה הלאומית, לחברה הישראלית. הגישה הוצעה לשר הבריאות בפגישה אישית איתו כבר בשנת 2000 אך לצערי משרד הבריאות הכשיל את המהלך.

לקביעת פגישה צרו קשר לטלפונים: 

טל –  03-3724200 או – 054-5742631 או 054-5748176

או מלאו את פרטיכם בתיבת צור קשר פה למטה ואנחנו נחזור אליכם ככל שיותר מוקדם