Hunza Health Education Center

סיפורו האישי של ערן אשחר

נושא הראיון של ד"ר ערן אשחר עם מיכאל בלום: הרפואה – האם באמת היא פועלת למען בריאותכם?

הנושאים שנדונו בראיון:
א. מה מצב הבריאות בישראל? האם אזרחי ישראל נהנים מבריאות טובה? 
ב. מה עושה "הרפואה המתקדמת ביותר בעולם" נוכח המצב הזה?
ג. איך זה שהרפואה לא מרפאה שום מחלה כרונית.
ד. מה לא בסדר בזה והאם אפשר אחרת?
ה. רפואה מדעית היא רפואה שמבריאה אתכם באמת מהמחלה.
ו. מה מראה הניסיון שלי ומה המסקנות שלי? 
עדות אישית של נשיא החברה – מפכ"ל המשטרה לשעבר, מר אסף חפץ. אסף חפץ מדבר על: 
א. מדוע החליט לפנות לד"ר אשחר כאשר המערכת הקונבנציונאלית הציעה לו את כל מערך הטיפולים המתקדמים שלה אחרי שעבר אירוע מוחי. 

ב. מה התוצאות שקיבל כתוצאה מהטיפול הטבעי של ד"ר ערן אשחר בהשוואה לטיפול שקיבל מהרופאים לאורך השנים.
ג. מה התובנות והמסקנות שלו בהקשר ליעילות של הרפואה בטיפול בחולים באמצעות תרופות לעומת היעילות של הטיפול הטבעי.
ד.  מה הוא מציע לעשות כדי לתת מקום מרכזי ואפילו ראשוני לטיפול הטבעי בחולים בישראל.
ד"ר אשחר נולד בחודש אוגוסט 1958. הוא התחיל את חייו בבריאות לקויה וברגל שמאל. כפי שסופר לו, כתינוק בחודשיו הראשונים הוא לא הצליח לקלוט מזון ופלט אותו ללא סיבה ברורה. כך לא עלה במשקל והרפואה לא הותירה לו זמן רב לחיות. אחות בבית החולים נתנה עצה לאימו לשנות את שמו, וכך היא עשתה.
לא תאמינו אבל מיד אחרי כן התינוק התחיל באורח נס להתאושש, לספוג מזון ולעלות במשקל.
בסוף שנת 1958 המשפחה העתיקה את מקום מגוריה מעיר למושב. במושב אביו עבר לעבוד בחקלאות, תחום שאותו לא הכיר כלל. 
בגיל 9 התחיל להתלונן על כאבי בטן באופן קבוע ולבסוף אושפז בבית חולים למשך שבועיים לאחר שהתגלו אצלו כיבים ודימומים קשים במערכת העיכול. מצויד בשלל תרופות יצא מבית החולים. במהלך השנים חזרו התקפי הכאבים מידי פעם ובכל פעם שהתזונה הייתה חריפה או מטוגנת מידי. במקביל המשיך את השימוש הקבוע בתרופות לשיכוך הסימפטומים.
מיד לאחר גילוי המחלה שלו, בתום כיתה ד', העתיקה המשפחה את מקום מגוריה לירושלים. 
את לימודי התיכון סיים בהצטיינות במגמת חשמל מבנים ותעשייה.
לאחר שירות חובה בצבא השלים ערן את לימודי הבגרות שלו והשתלב במכינה הקדם אקדמית של האוניברסיטה העברית אותה סיים בהצטיינות.
היועצים המליצו לו להירשם ללימודי משפטים באוניברסיטה העברית. אך בגלל אהבתו הרבה לספורט הוא בחר ללכת ללימודי חינוך גופני. הוא נרשם ללימודי חינוך גופני ושם למד במשך שנה אחת. לקראת סיום שנת הלימודים חלתה אימו בסרטן הדם. ערן עזב את הלימודים וישב ליד מיטת אימו בבית החולים. אימו נפטרה כשבועיים לאחר גילוי המחלה. ערן חטף טראומה קשה שנמשכה לאורך שנים לאחר מכן.
בעקבות הטראומה המשפחתית הוא עזב את הלימודים בבאר שבע ועבר לגור עם אביו בירושלים כדי להיות בקרבתו.
ערן החל את לימודי התואר הראשון במדעי החברה באוניברסיטה העברית בירושלים.
התעניינותו בתחום הספורט והבריאות לא פסקה לרגע והוא לקח קורסי בחירה בתחום של רפואת ספורט ופיזיולוגיה של המאמץ.
בגיל 25 כתלמיד באוניברסיטה העברית בירושלים התפוצץ שוב כיב במערכת העיכול והוא הובהל לבית חולים הדסה בהר הצופים. במהלך אשפוז של כשבוע וקבלת מנות דם לייצוב מצבו רשמו לו תרופות חדשות. כמו כן רופא כירורג ניגש איליו ואמר לו שאחרי כל כך הרבה שנים וכיבים עקשניים במערכת העיכול לא נותרה ברירה אלא לבצע ניתוח לכריתה של חלק מהמעי. זו האפשרות היחידה לזכות בהקלה מהמחלה הכרונית שלך, אמר הרופא.
נא קבע תור לניתוח. לאחר שחרורו מבית החולים התחיל בחיפוש פתרון בכיוון שונה. ואז התגלגל לידיו מאמר מהמרכז לנטורולוגיה בארה"ב. לאחר קריאתו הבין ד"ר אשחר שלידיו נפל אוצר גדול. הוא התחיל לחקור את הנושא וליישם מידית את התובנות שלו מהכתוב. תוך זמן לא רב נרפא ערן מהמחלה בדרכי העיכול שממנה סבל מגיל 9 ולניתוח לא היגיע עד היום. את התרופות שהרופאים ייעדו לו "לכל החיים" הוא זרק לפח האשפה.
ד"ר אשחר סיים את לימודי התואר הראשון במדעי החברה בהצטיינות ונרשם לימודים בפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית והדסה במסלול למוסך בבריאות הציבור ומדעי הרפואה עם התמחות ברפואת ספורט.
במהלך לימודיו הוא ישב במשך שעות רבות והשלים את ידיעותיו בתחום הרפואי. את עבודת הגמר שלו, שהיה מחקר שטח ייחודי מסוגו, עשה על תיאור מצב הבריאות של תלמידי כיתות י"א בירושלים. בעבודה זו הוא מצא שבבדיקת כל מדדי הבריאות שנבחרו מצב הבריאות של הנערים והכושר הגופני שלהם היה ירוד ביותר.  
ערן הפך למרצה בכיר ומבוקש. הוא נסע ברחבי הארץ והרצה במאות מרכזים קהילתיים ואגודות אליהן הוזמן. נושא הרצאתו היה הקשר שבין פעילות גופנית, תזונה ובריאות.
ככל שחלף הזמן גילה את הסתירות בין הגישה הרפואית המערבית ובין הגישה של הנטורולוגיה לבריאות ולמחלות שאותה אימץ ובעזרתה החלים ממחלת הכיבים בדרכי העיכול שממנה סבל. 
לאחר סיום לימודיו בפקולטה לרפואה כמוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה שימש כמנהל היחידה לספורט תחרותי באוניברסיטה העברית ומנהל אגודת הספורט אס"א ירושלים. בכל הזמן הזה בער בו כאש יוקדת הרצון ללמד אנשים כיצד לרפא את עצמם.
לבסוף החליט להמשיך וללמוד רפואה טבעית. למעשה מבחינתו זו הייתה חצייה של הקווים לתחומים שלכאורה נראו ונשפטו כ "לא מדעיים". הוא השתלם ולמד מגוון רחב של תחומים ברפואה האלטרנטיבית בבתי ספר שונים בארץ. אולם ככל שהעמיק בגישות האלטרנטיביות הבין שגם הן מתמקדות ברובן בטיפול בסימפטומים של המחלות, גם אם בדרך פחות מזיקה, ולא תמיד בשורש, בגורמים האמיתיים, של הבעיות. ד"ר אשחר הבין שהגישה היחידה שניתן לקרוא לה רפואה טבעית הינה גישת הנטורולוגיה. הוא חיפש את האמת הגבוהה על מחלות ובריאות ולא חשב על מקצוע שבו יוכל לעסוק.
על סמך קריאתו בספרי הנטורולוגיה וניסיונו בטיפול בעצמו הוא הבין שכמו שהוא הבריא ממחלתו הקשה כך ניתן להבריא מכל מחלה שהיא באמצעות יישום כללי הגישה.
תחת הטראומה של מות אימו הוא קיבל החלטה נחושה להבין את שורשי המחלות ולעזור לכמה שיותר אנשים להבריא מהמחלות שלהם. הוא האמין שיש כאן בשורה גדולה לציבור החולים ושמחובתו להפיץ אותה. הוא לא הבין מדוע הציבור כולו לא מודע לגישה זו ומדוע הרפואה איננה נעזרת במדע בריאות זה.  ד"ר אשחר יצר קשר עם המרכז לנטורולוגיה בארה"ב ורכש כל חומר לימוד שהיה זמין שם.
ד"ר אשחר המשיך את לימודיו וקיבל תואר דוקטור בנטורולוגיה מטעם המכללה לרפואה טבעית ומדעי התזונה בישראל שמשמשת שלוחה של אוניברסיטת ברנדין האמריקאית. עבודת המחקר של ד"ר אשחר שהינה ייחודית והיחידה מסוגה בישראל לקבלת תואר ד"ר לנטורולוגיה בדקה את ההשפעה של תזונה וצום על מאות חולי יתר לחץ דם והעלתה ממצאים מרשימים שטרם נראו בישראל. פרופ', מדען בתחום מדעי החיים והרפואה שקרא את המחקר אמר לד"ר אשחר שאין ספק שאם ממצאי המחקר שלו היו מיושמים בבתי החולים ובקופות החולים בישראל הרי שמחלקות כלי הדם והלב בבתי חולים היות מתרוקנות מחוליהן.
ד"ר ערן התחיל לבנות את הגישה הטיפולית שלו עם חולים בכל המחלות. לאורך כל השנים הוא פיתח טכניקות שונות כדי להגיש את התורה למטופליו. הוא פיתח קורסים להעשרת מטופליו בידע וקיבל מאות חולים בשנה. לאט וביסודיות הוא צבר ניסיון ומיקד את שיטות הטיפול שלו.
ד"ר ערן קיים מאות סדנאות בריאות של שבוע עד 25 ימים בבתי מלון ברחבי הארץ.
במקביל כתב מאמרים רבים והפיץ אותם ברשת האינטרנט בעשרות אתרים.
בשנת 2000 הקים בית מרפא בירושלים שבו היו 11 מיטות. המקום שימש ללימוד בריאות ולצום וד"ר ערן ניהל אותו במשך שנה אחת יחד עם זהר רעייתו. בגלל העומס הרב במשך 24 שעות ביממה ומחסור בכח רפואי מקצועי נסגר המקום.
הוא הקים שלושה אתרי אינטרנט העוסקים בסיפוק מידע על ריפוי ממחלות שונות, סוכרת, ריפוי מבעיות לב וכלי דם ולחץ דם גבוה, מניעת צנתורים וניתוחי מעקפים ועוד. שיטות העבודה הלכו והשתכללו. ואז פיתח ד"ר ערן את גישתו הטיפולית שלה קרא "תזונה כירורגית" המבוססת על אלפי מחקרים ועל ניסיון אישי וניסיונם של מאות רופאי הגישה בעולם.
מזה 29 שנים מוביל ד"ר ערן חולים במגוון רחב של מחלות להחלמה בהצלחה מרשימה שאין דומה לה. חולים רבים מוכנים להמליץ על הטיפול ועל הקורסים של ד"ר ערן ללימוד גישת הנטורולוגיה ויישומה בחיים. חייהם של רבים השתנו ואיכות החיים שלהם השתפרה מאוד עד כדי החלמה בעקבות למידת הכללים ויישומם בחיים. ד"ר ערן מצהיר שאין בידיו שום כוחות ריפוי. בשום מקרה הריפוי אינו נעשה על ידי ד"ר ערן, אלא על ידי האדם עצמו וכוחות הריפוי שטבועים בגופו.
כיום מלמד ד"ר ערן את הפונים אליו להבריא באמצעות תהליכי למידה ייחודיים ומעצימים כמו האזנה וצפייה בקורסים אינטרנטיים שלו ומפגש אישי או  טלפוני וליווי אישי צמוד במשך חודשים עד להחלמה מוחלטת. גישתו מבוססת כאמור רק על שימוש נכון ומדויק בחומרי החיים הפשוטים ביותר: מזון, מים, תנועה, שמש, ניקוי נוזלי הגוף והתאים, הימנעות מחומר הרעלה ועבודה על האמונות הבריאותיות, על הנפש, הרוח והתת מודע.
ב- 21 השנים האחרונות ד"ר אשחר העמיק את ידיעותיו בתחום העבודה הרגשית-נפשית, ובתחום המטאפיזי הרוחני. הוא קרא וחקר את כתבי הרוח והקודש של הדתות השונות והשווה אותם לספרות הרוחנית המודרנית הרחבה שגם אותה קרא ולמד לעומקה. במהלך הטיפול שלו משתמש ד"ר ערן לטובת תהליכי הריפוי של מטופליו ולמי שמעוניין ברעיונות וכלים גם מתחומים אלה, במיוחד בעבודה עם חולי סרטן.
ד"ר ערן מאמין בכך שאנחנו יציר הנשמה שלנו ושנשלחנו לכאן לחוות את גדולתנו באמצעות הגוף הפיזי. לאמונתו עולמנו הוא בסך הכל תחנה ביקום בדרכנו למחוזות מפותחים יותר. ידיעה ומודעות זו מנחה אותו לנהוג באמת ויושר בכל אמירה ופעולה שלו עם כל אדם ומטופל שבא לבקש את עזרתו. לעולם טובתו של המטופל היא הדבר היחיד שעומד לנגד עיניו ולא שום שיקול אחר. ד"ר אשחר מאמין שאין מפגשים מקריים בין בני אדם ושיש הכוונה גבוהה של הנשמות והמדריכים שמלווים כל אחד מאיתנו בעולם הפיזי. תיאומים אלה הם שגורמים לאנשים לחפש עזרה אצל ד"ר ערן מתוך הבנה שהוא מציע להם משהו שיכול להועיל להם.
לכן מנקודת מבטו ההגעה של כל מטופל איליו איננה מקרית. מי שצריך להגיע איליו יגיע בסופו של דבר, גם אם צריך לייצר את הפלטפורמה המתאימה שתאפשר לו להגיע. לצערנו, לא כל מי שמגיע מסוגל להתגבר על מגבלות הפחדים וחוסר האמון שלו ולאמץ את הגישה, אבל ערן מאמין שכל אדם צריך להבשיל כדי להגיע למסקנה שדי לו בדרך החיים שהובילה אותו למחלות ושהוא מוכן לאמץ שינויים באורח חייו כדי להגיע לבריאות מיטבית ולריפוי. לכן הוא מנחה את צוות המרכז לא "למכור" לאף פונה שום דבר, אלא למסור מידע נקי בלבד כדי שכל פונה יעשה את שיקוליו ללא כל תחושה של לחץ.

לקביעת פגישה צרו קשר לטלפונים: 

טל –  03-3724200 או – 054-5742631 או 054-5748176

או מלאו את פרטיכם בתיבת צור קשר פה למטה ואנחנו נחזור אליכם ככל שיותר מוקדם