סיפורי החלמה של מטופלים ותיקים מבעיות ומכתבי תודות מתלמידי הקורסים :
כאן תמצאו מדגם קטן של סיפורים על החלמות ממגוון מחלות שניתנות לריפוי באמצעות גישת הנטורולוגיה ושיטת "התזונה הכירורגית" שפיתחתי.
אבל יש לי חשש שמיד תקפצו למסקנה ששאר 500 המחלות או סתם בעיות הבריאות שלא הוזכרו ברשימה הקצרה הזו כנראה אינן ניתנות לריפוי באמצעות גישת הנטורולוגיה והתזונה הכירורגית שלי. אז אני חייב להעמיד כאן דברים על דיוקם.
בכל מקום אפשרי ציינתי שריפוי של גוף חולה יכול להיעשות אך ורק על ידי כוחות הריפוי של הגוף עצמו ולא על ידי מישהו אחר, רופא או מטפל, או משהו אחר, תרופה, צמח שיקוי וכו'. ריפוי הוא תהליך ביולוגי שיכול להיעשות על ידי גוף חי בלבד ורק לגוף עצמו לא לגוף של מישהו אחר.
לכן אנחנו יכולים לדבר כאן על עיקרון מנחה בגישה -עיקרון אחדות המחלות, כלומר שכל המחלות נגרמות על ידי אותן סיבות בסיסיות, למשל הפרת חוקי הבריאות, וכל המחלות גם ניתנות לריפוי על ידי אותן פעולות, סיפוק צרכי הגוף וחזרה לשמירה על חוקי הבריאות. כמה זה פשוט, אבל באותה מידה לא מובן ולא נחשק לצערנו על ידי החולים שמחפשים מקסמי שווא ותרופות קסם ולכן נופלים בפח של כל השרלטנים הרפואיים והאלטרנטיביים כאחד.
ניסיונם של כל הרופאים הנטורולוגים ושלי מראים שכאשר נסיר את כל המכשולים המקשים על כוחות הריפוי לעשות את עבודתם כראוי ובשלמות ונספק את צורכי הגוף באופן המדויק ביותר תתרחש החלמה אפילו ממחלות שנחשבות ככרוניות וחשוכות מרפא. ראיתי זאת אלפי פעמים ב – 33 השנים האחרונות. תמיד מי שביצע את ההחלמה היה הגוף ולא אני. אז אם הגוף יודע להבריא את עצמו מ- 250 מחלות הוא לא ידע לרפא עוד 250 או 500 מחלות באותה המידה?
מה שחשוב הוא מידת הנזק הבלתי הפיך שנגרם לרקמות ולאיברים ובדרך כלל לא מה סוג הבעיה ובאיזה אזור בגוף היא מופיעה.
ועדין פונים ימשיכו לשאול אותי – האם המחלה שלי יכולה להתרפא באמצעות השיטה שלך?
חברים וחברות, זו לא שיטה שלי, אלא של בורא עולם, של הטבע ושל היקום. הנטורולוגיה איננה שיטה של מישהו אלא מכלול חוקי הבורא הבריאה והבריאות שתקפים על גופם של כל בני האדם בעולם. מדוע שתניחו ששיטתו של הטבע לא תרפא גם את המחלה שלכם כאשר תחזרו לשמור בהקפדה על חוקי הבריאות והתזונה?
יש להבין שהגוף לא מרפא מחלות ספציפיות, לא מעניין אותו מה שם המחלה ומה מידת חומרתה לדעת הרופא. כוחות הריפוי פועלים פשוט לחדש את תאי הגוף, את הרקמות ואת האיברים ולכן תפקודם של אלה ילך וישתפר. הגוף איננו מפלה לרעה תא של הכבד ביחס לתא של הלבלב או תא עור. כל תאי הגוף יקבלו יחס שווה וישתנו לטובה בו זמנית. לכן ריפוי מסוג זה ירפא את כל מגוון המחלות של אותו אדם בו זמנית.
זו אחדות של כל המחלות ואחדות של כל תהליכי הריפוי.
עובדה זו מפליאה את האדם הרגיל משום שהוא קיבל את ההנחה המוטעית של הרפואה שכל מחלה היא בעלת אופי מסוים, בגלל גורם מסוים ושונה ולכן יש לתת לה מענה שונה בתכלית השינוי מאשר למחלה אחרת. חולים מחפשים נואשות את המומחה למחלה שלהם שיודע להסביר להם המון פרטים על אופי המחלה שלהם ולכן עושה רושם של מומחה למחלה, אבל אין לו שום מושג כיצד לרפא באמת ובאופן סופי את המחלה שלה הוא קרוי מומחה.
לכן אל תצפו ממני להיות מומחה לכל המחלות בעולם ולדעת עליהן את כל הפרטים כמו רופא מומחה למחלות.
אני מומחה לבריאות ולא למחלות. גם בפקולטה לרפואה, באוניברסיטה העברית והדסה קיבלתי תואר של מומחה, מאסטר בבריאות הציבור, לא במחלות. הכלל שאתם חייבים להפנים הוא שבמקום שיש בריאות אין מחלות!
אז אם תרצו, הגוף הוא המומחה לכל המחלות כי הוא היודע לרפא כל מחלה. אני המומחה לסיפוק התנאים האופטימליים, להסרת מחסומי הריפוי כדי שיתאפשר לגוף לבצע החלמה ללא הפרעות.
הסיפורים של המטופלים שתמצאו באתר האינטרנט שלי מוכיחים מעל לכל ספק את כל מה שכתבתי כאן. רובם החלימו מ – 3-10 בעיות בריאות שהיו להם כשהגיעו אלי. זה מוכיח יותר מכל דבר אחר שלתפיסה השגויה של הרפואה שהושרשה בקרב הציבור שלכל מחלה יש לחפש את המומחה שלה אין אחיזה במציאות. כל המטופלים האלה שהחלימו ממגוון גדול של מחלות ובעיות בריאות טופלו עקרונית באותה שיטה, באותה גישה ועל פי אותם עקרונות וראו זה פלא, הגוף שלהם ביצע את תהליך הריפוי בדיוק כפי שאני טוען כאן.
אז אל תשאלו אותי – האם יש לך ניסיון עם ריפוי בעיה כמו שלי, כי את התשובה כבר קיבלתם כן בהרחבה יתרה.
אחרי כל זה אינני טוען שלרופא נטורולוג לא צריכה להיות הבנה באופי של כל מחלה ובתנאים הספציפיים שדרושים במקרים של מחלות שונות כדי למכסם את תהליך הריפוי, אבל בדיוק לצורך כך פיתחתי את הגישה התזונתית שלי – "התזונה הכירורגית".
—————————————————————————————————-
שיקום מאירוע מוחי ופתיחת כלי דם סתומים.

לכבוד פרופסור חיים לוטן
שלום.
ראיתי אותך שמעתי את דבריך בטלוויזיה על כך שאם משהו יודע איך לנקות עורקים סתומים באמצעות תזונה הוא ראוי לפרס נובל לרפואה.
אני מסכים בחום עם דבריך לכן אני מציע לך לפנות לוועדת פרס נובל ולהציע את ד"ר ערן אשחר לפרס היוקרתי הזה.
אני מציע זאת משום שאני יכול להעיד על גופי כי בעקבות הייעוץ והלווי של ד"ר ערן אשחר היום אני הולך על רגליי מרחקים של קילומטרים מה שחבריך אמרו שלעולם לא אוכל לעשות יותר.
הגעתי לד"ר אשחר כשעורקי השוקים שלי בשתי הרגליים היו חסומות כאשר מבלי יכולת ללכת יותר ממאה מטרים. חבריך הרופאים אמרו לי – אין מה לעשות, ניתוח הוא מסוכן מידי בשבילך, לכן אין לנו מה להציע לך, אתה צריך להמשיך לסבול, קח תרופות לכל החיים". אלה התשובות שיש לכם לתת לחולים. לא תקווה, לא דרך אמת, לא גילוי שהאדם עצמו יכול לרפא את עצמו ללא עזרתכם אפילו, באמצעות חזרה קפדנית לשיטה הטבעית.
מה פתאום שתגידו את זה? זו הרי פרסומת למתחרים שלכם, למישהו אחר שמצליח יותר מכם, מבין יותר מכם ואפילו אין לו תואר M.D רק תואר N.D. אבל אם לכל אלפי הרופאים המומחים במדינה הזו אין תשובה טובה לבעיות של אפרים ועוד מיליוני אנשים ולד"ר אשחר יש אז אולי פרופ' לוטן אתה וחבריך צריכים ללכת ללמוד רפואה אמיתית אצל ד"ר אשחר.
אז יש לי חדשות בשבילך ביום הזה שבו אני כותב לך הלכתי 16 דקות במהירות מוגברת ללא כל כאבים. גם בבדיקות המדדים שלי יש ירידה עקבית במדדים השלילים ועליה מתמדת במדדים החיובים כל זאת מאז שהתחלתי את שיטת התזונה הכירורגית של ד"ר ערן אשחר לפני חודשים.
אז אתה מצטרף לתקשורת המושחתת צמאת הדם ולועג לרופא אמת שהוביל אותי למצב הזה? האם אתם רופאי אמת שלא נתתם לי שום תקווה וקרן אור או ד"ר אשחר שהוביל אותי לריפוי אמיתי ממצב שהוגדר ככרוני?
אני מציע לך לבוא לבדוק אותי היום או בכל יום אחר אני אפתח לפניך את התיק הרפואי שלי ותוכל לבדוק את הכל בדיקה קלינית פרט לפרט. אני מזמין אותך ללכת איתי, אך מוטב לך לקשור את הלסת התחתונה שלך כדי שלא תיפול בתדהמה מכך.
אני לא רופא ואין לי מחקרים שעשיתי להציג לפניך יש לי רק את גופי המבריא והוא טוב יותר מכל מחקר כי אני חוקר את גופי כל הזמן ואני, ורק אני יודע מה טוב לי ואיך אני מרגיש.
הגעתי לד"ר אשחר עם כלי דם סתומים, אחרי 3 אירועים מוחיים, עם פגיעה פיזית וקוגניטיבית קשה, עם לחץ דם גבוה, עודף משקל, שומנים בדם בשמיים ולא מסוגל ללכת בלי הליכון.
ירדתי 22 קילו במשקל, לחץ הדם שלי ירד ל- 90/60, הסוכר שלי ושומני הדם שלי ירדו באופן דרסטי, האנרגיה שלי עלתה ואני מצליח ללכת 3 ק"מ בלי בעיה וללא שום כאבים ברגליים. האם זה מוכיח לך משהו או לא?
אז מר פרופסור נכבד אם אתה זקוק להמלצה לקבלת פרס נובל עבור ד"ר ערן אשחר בבקשה, ההמלצה שלי כתובה בגופי בעורקיי שנפתחו לפתע ובזרימת הדם המתחדשת בעורקיי.
על שבועת הרופאים שמעת? אתה וכל הממסד הרפואי בארץ פועלים מידי יום בניגוד לשבועה. כיצד זה שאף אחד מכל המומחים אותם חברים שלך ואתה בראשם פשוט העלמתם ממני את האמת ולא אמרתם לי שאפשרי לי להגיע למצב הזה?
על כך נכתב בתורה על כסף דברים פרק טז – יט לֹא-תַטֶּה מִשְׁפָּט, לֹא תַכִּיר פָּנִים; וְלֹא-תִקַּח שֹׁחַד–כִּי הַשֹּׁחַד יְעַוֵּר עֵינֵי חֲכָמִים, וִיסַלֵּף דִּבְרֵי צַדִּיקִם. כ צֶדֶק צֶדֶק, תִּרְדֹּף–לְמַעַן תִּחְיֶה וְיָרַשְׁתָּ אֶת-הָאָרֶץ, אֲשֶׁר-יְהוָה אֱלֹהֶיךָ נֹתֵן לָךְ. תחשוב על כך פרופסור חיים לוטן התזונה הכירורגית של ד"ר ערן אשחר עובדת אצלי ואצל רבים אחרים. ראיתי הרבה מאוד מטופלים שלו כי חזרתי והשתתפתי בקורסים שלו. מדוע אתם לא מפיצים אותה ואפילו מתנגדים לה ומשמיצים אותה?
למה ערוץ הטלוויזיה הפושע הזה מפריע למהפכת הבריאות ואתה וחבריך נותנים לו רוח גבית? ערוץ טלוויזיה שהוא אויב הבריאות והעם? הייתכן?
אולי כי הערוץ הזה נמצא במלחמת הישרדות ולכן הוא חייב להיבנות על דרמות מלאכותיות וסיפורי השמצות על אנשים ישרי דרך ומוסר כמו ד"ר אשחר שעושים מלאכת קודש בהצלת אנשים חולים?
ולמה אתה וחבריך עושים זאת פרופסור נכבד? מדוע אתם מעמידים את עצמכם כאויבי הבריאות והחולים המסכנים שנותנים בכם אמון?
האם מתוך בורות? לא יכול להיות, הרי אתם מצהירים שאתם אנשי מדע.
אולי בגלל שהאמת מפחידה אתכם ומאיימת על הרשלנות הפושעת והשקרים שלכם?
בכבוד רב
הסופר והמשורר
אפרים העברי, בן יהושוע
————————————————————————————————————–
החלמה של אור סופר ממחלת קרוהן וקוליטיס
שלום
שמי אור סופר ואני בן 29. לפני 4 שנים התחלתי לחוות כאבי בטן מלווים בשלשולים רבים לאורך היום והלילה. החיים הפכו להיות לבלתי נסבלים והייתי מותש. הרופאים לא זיהו את הבעיה שלי ונתנו לי כדורים שונים לעצירת השלשולים. בקושי יכולתי לעבוד כיון שהעבודה שלי כרוכה בעבודה במפעל ובעמידה ליד מכונה במשך כל היום.
המצב פגע באופן קשה בכלכלה של המשפחה שלי. הייתי מיואש מאוד. אחרי מספר חודשים הגעתי לבדיקת קולונוסקופיה ובדיקות נוספות. הממצאים גילו שיש לי מחלה כפולה  – מחלת קרוהן וגם קוליטיס. אלה שתי מחלות דלקתיות של המעיים. הייתי בדיכאון מוחלט. שאלתי את עצמי – מאיפה ולמה זה נפל עלי בגילי הצעיר? היכן טעיתי?
הרופאים אמרו לי שמדובר במחלות אוטואימוניות שבהן הגוף תוקף את עצמו ולכן אין ריפוי למחלות האלה והן ילוו אותי במשך עוד הרבה שנים ואולי עד סוף חיי. הם אמרו לי, קרוב לוודאי שזו בעיה גנטית. הרופאים הוסיפו ואמרו שאני חייב להתחיל לקחת סטרואידים חזקים כדי לדכא את הדלקות המשתוללות בגופי אחרת לא אוכל לחיות חיים רגילים. מבדיקה שעשיתי גיליתי שלקיחת סטירואידים גורמת לבעיות קשות בגוף ולאורך זמן ולכן סירבתי לעבור לסטרואידים.
ואז שמעתי מהרב שלי על ד"ר ערן אשחר שעזר לשני הוריו להחלים ממצבי חולי קשים. הוא המליץ מאוד לגשת איליו והאמין שהוא יכול לעזור לי.
כבר בשיחה הראשונה שלי ושל רעייתי עם ד"ר אשחר התמלאתי שמחה ונחישות עצומה לרפא את עצמי על פי שיטתו של ד"ר אשחר – "התזונה הכירורגית". ד"ר אשחר נתן לי להבין שהריפוי שלי תלוי אך ורק בהחלטה שלי להבריא ושהוא ייתן לי את כל הכלים, ההדרכה והליווי המקצועיים שלו  כדי שאוכל להבריא. הוא גם אמר לי שמניסיונו כל המטופלים שהגיעו איליו עם בעיה דומה ויישמו את ההנחיות שהוא הציע לה הבריאו מהמחלה.
זה היה כל כך נעים לשמוע את זה. זה גם היה ניגוד מוחלט למסרים המדכאים שהרופאים מסרו לי רק לפני כמה ימים בבית החולים. אחרי שאני ורעייתי  דיברנו עם כמה מטופלים של ד"ר אשחר התמלאנו בשמחה גדולה יותר. כולם המליצו בחום על הטיפול והיו מרוצים מאוד מהבחירה שלהם.
קורס המבוא של ד"ר אשחר היה מדהים, מטלטל, מחכים, מרתק וממלא ידע, תקווה ושמחה. הפכתי למאמין גדול של הגישה עוד לפני שהתחלתי את השלב המעשי. אבל גם התוצאות לא אחרו לבוא. פעלתי על פי ההנחיות של ד"ר אשחר ולאט לאט נעלמו כל השילשולים והסימפטומים. כמה חודשים אחרי שהתחלתי את התהליך יכולתי לאכול תזונה טבעית מגוונת בלי לשלשל בכלל. לא הייתי זקוק לשום תרופה לדיכוי הדלקות במיעיים כי כבר לא היו לי דלקות במעיים. המחלה האוטואימונית והגנטית נעלמה לחלוטין. כאבי הבטן נעלמו. חזרו לי האנרגיות שהיו לי לפני 10 שנים והפכתי לאדם שמח.
אני בטוח שאם הבחירה שלי הייתה לקבל את דברי הרופאים כצו אלוהי ולציית להם כמו רובוט, כפי שמרבית האנשים עושים, הייתי מוצא את עצמי בסחרחורת שקשה היה לי מאוד לצאת ממנה. הבחירה שלי לא להתפשר, ללכת על הדבר האמיתי ולא המזויף והזמני, הצילה אותי מייסורים רבים והצילה את משפחתי משואה כלכלית.
אני מודה לד"ר אשחר על קיומו וזמינותו לאנשים כמוני. בשמי ובשם רעייתי תודה גדולה על כך שאתה מעביר לציבור בנחישות ובקביעות מסרים של תקווה ושל העצמה יחד עם איכפתיות גדולה מאוד ודבקות באמת.
תודה רבה ד"ר אשחר, לעולם לא נשכח את החסד הגדול שעשית איתנו. שהשם יברך אותך בכל מעשיך כי רק ברכה ושמחה אתה מביא לחייהם של אנשים רבים.
אלפי תודות לך.
באהבה
אור סופר
אני ממליץ לכל אחד מהפונים אליך מכל הלב
—————————————————————————-
20.3.16
אל: ד"ר ערן אשחר
הריפוי של חנה מקוליטיס כרונית אחרי 17 שנים של תרופות והצלה מדיאליזה.
שלום
שמי חנה אטיאס. אני בת 71. הגעתי לד"ר אשחר לפני כמעט 3 שנים עם בעיה קשה של קוליטיס, דלקת מיעים קשה וכרונית שממנה סבלתי במשך 17 שנים. בחור צעיר בשם אור סופר שסבל גם מקוליטיס אבל רק זמן קצר ונרפא על ידי ד"ר אשחר הפנה אותי לד"ר אשחר.
אבל המקרה שלי היה חמור מאוד. במשך 17 שנים קיבלתי תרופה אנטי דלקתית חזקה בשם ראפאסל. זה דיכא לי את הדלקת וחשבתי שהכל בסדר ואני בריאה. הסתבר לי שטעיתי. בשלב מסוים התחילו להתפרץ לי אפטות, פצעים קשים בפה ובחניכיים ופצעים במעיים. התשובה של הרופא הייתה – הגדלת המינון של התרופה. אבל אז התחילו לי כאבי בטן קשים. הרופא הוסיף לי גם קורטיזון. כאב הבטן עבר, אבל אחרי כמה שבועות חזר. בינתיים עם הקורטיזון התחלתי להתנפח ולעלות במשקל. הרגשתי גרוע וחולה מאוד. התרופות לא גרמו לי להיות בריאה אפילו לרגע אחד. הרופאים האשימו את הגנטיקה שלי וגם את הגיל בכל הבעיות שלי.
מצב תפקוד הכליות שלי היה גרוע ואף רופא לא ממש אמר לי משהו על כך. ד"ר אשחר יידע אותי שאם אמשיך בכיוון שהלכתי בו עד שפגשתי אותו אגיע בוודאות לדיאליזה. הוא הזהיר אותי שהחומציות בדם שלי גבוהה מאוד והיא ממשיכה להזיק לכליות.
רמות השומנים שלי בדם היו גבוהות מאוד ואחוזי השומן התת עורי שלי היו גבוהים במאות אחוזים מהאופטימום שציין ד"ר אשחר. בנוסף היה לי לחץ-דם-גבוה (יתר-לחץ-דם) שבגינו לקחתי תרופה. הדופק הרגיל שלי היה גבוה מאוד, 90. הסוכר שלי בדם היה קרוב ל – 100, נקודה שאותה הגדיר ד"ר אשחר כסוכרתית. פה ושם צמחו לי ציסטות ועברתי ניתוחים להסרתם. כמו כן סבלתי מעודף משקל של 26 קילו, כאשר הגובה שלי היה 151 ס"מ. במקביל התפתחו לי פטריות על העור של כל הגוף כמעט.
אז הייתי עם 5 תרופות לבעיות שונות והרגשתי כבדה, עייפה, חסרת נשימה וחולה מאוד. מתוך ייאוש חיפשתי פתרונות אחרים מחוץ לרפואה, פתרונות טבעיים שקצת יקלו על סבלי.  כך הגעתי לד"ר אשחר.
מאוד התלהבתי מהקורס הראשון והבנתי שיש לי תקווה לשיפור. עדיין לא האמנתי שאוכל להירפא כי בכל זאת אני כבר 17 שנים עם המחלה ואצלי כנראה זה כבר מאוחר מידי.
לשמחתי טעיתי לחלוטין. ד"ר אשחר אמר לי שבגלל מצב הכליות החמור שלי הוא לא יכול להכניס אותי לתהליך של תזונה כירורגית. לכן הוא הכניס אותי לתכנית ביניים שתוביל לשיקום הכליות. הוא אמר שרק לאחר מכן ניתן יהיה לטפל באופן ממוקד יותר בבעיית הדלקת הכרונית במעי הגס שלי.
לא האמנתי למה שראיתי. בגילי המבוגר מצב הכליות התחיל להתאושש ואחרי כחודשיים חזר למצב תקין לחלוטין. במקביל התחלתי להרגיש הרבה יותר טוב, יותר חיות ויותר אנרגיה, המרקם של היציאות השתנה, כאבים שהיו בכל מיני מקומות נעלמו, ירדתי במשקל ויכולתי לתפקד שעות ביום ללא קושי.
מעודדת מאוד מהשיפור שחל במצב הכליות ובבריאות שלי בכלל עברתי לתזונה הכירורגית. זה לא היה פשט, אבל התוצאות היו שוות מאמץ גדול פי 10 מזה. כל הנפיחות בבטן, כאבי הבטן במשך שנים, היציאות המרובות, הרכות והמימיות והעצירויות, הדימומים הרבים, הדלקת, הכל הלך ונעלם.
לבסוף יכולתי להגיד שאני בן אדם חדש ושאני בריאה לחלוטין ושנרפאתי מהמחלה שליוותה אותי במשך 17 שנה. זה היה פשוט הרבה יותר ממדהים, זה היה מבחינתי נס.
וזה עוד לא נגמר. ירדתי מעל 23 קילו במשקל. השומנים בדם שלי התאזנו, הסוכר התאזן, לחץ הדם ירד לאזור – 90/60, ולא תאמינו אבל כל הפטריות על העור שלי נעלמו לחלוטין. אני חושבת שחזרתי 30 שנה בגיל לאחור.
כיום אני הולכת על פי התכנית של ד"ר אשחר לשמירה על הבריאות. אני מודעת לעקרונות הבריאות והתזונה ולא מזלזלת בהם. אני לא מתפתה לאכול מוצרים שהם בעיני כבר לא מזון כי אני מודעת להרס שהם גרמו בגופי במשך שנים.
אנשים לא אוהבים שאני מעירה להם על כך שהם אוכלים לא בריא. לצערי אנשים רוצים או צריכים לעבור סבל כדי להבין כמה הבריאות יקרה. הם חושבים שלאכול כל מה שהם רוצים זה הדבר הכי חשוב לאיכות החיים שלהם. לדעתי הן טועים לחלוטין. הם לא רוצים ללמוד מניסיונם של אחרים, אפילו לא מאנשים קרובים להם מאוד שהיו מאוד חולים ומול עיניהם, כמוני, קמו לתחייה. זה לא מדבר אליהם והם ממשיכים לחשוב שאין מחיר ולא יהיה מחיר למה שהם עושים. הלוואי והם היו צודקים. אני בכל אופן לא ממשיכה להשלות את עצמי שזה נכון ואין לי שום עניין למרוד שוב נגד חוקי הטבע והבריאות שד"ר אשחר לימד אותי.
אני מודה לבורא עולם ולד"ר אשחר שליחו על כך שהציל אותי מדיאליזה, מחיים עם סבל וייסורים וחרדות, מאיכות חיים גרועה וסביר להניח גם ממוות מוקדם. אני רוצה להוסיף ולהדגיש עוד נקודה. אני לא עשירה והטיפול של ד"ר אשחר לא היה לי זול, אבל בסופו של דבר הוא היה הטיפול הכי זול בעולם שיכולתי לקבל. עכשיו אני יודעת שאם היו מבטיחים לי מראש את התוצאות שקיבלתי הייתי מוכנה לשם גם פי 10 כדי להשיג אותם. לפני שהתחלתי חשבתי שהטיפול יקר וכמעט ויתרתי עליו. איזה מזל שאלוהים הכניס לי תבונה בראש ולא הלכתי אחרי האגו שלי. אין טעם ללכת כמוני על 20 טיפולים אלטרנטיביים שלא שווים כלום ומטפלים בסימפטומים שלכם לכמה שעות או ימים. תעשו חשבון, בסוף זה יעלה לכם הרבה יותר. הטיפול של ד"ר אשחר היה מבחינתי המקצועי והמדויק ביותר שיכולתי לקבל בעולם.
עובדה  – זה הטיפול היחיד שריפא אותי מכל הבעיות שלי, מה שמיטב הרופאים בישראל לא מסוגלים לעשות. בעיני ד"ר אשחר הוא הרופא הטוב ביותר במדינת ישראל ואולי בעולם כולו.
אז אל תחסכו אפילו שקל אחד ולכו על הטיפול של ד"ר אשחר, כי הוא יחסוך לכם מאות אלפי שקלים בחיים שתבזבזו על מחלות.
שהשם יברך אתכם.
אמליץ בשמחה לכל פונה.
חנה אטיאס
—————————————————————————————–
בלומה מספרת על כיצד ניצלה מדיאליזה שכל הרופאים ייעדו לה וגם הבריאה כמעט
לחלוטין מסוכרת תוך כדי גמילה מזריקות האינסולין 
שמי בלומה פרייליך, אני בת 60. אני נמצאת בטיפול של "התזונה הכירורגית" של ד"ר ערן אשחר מזה כ- 3 חודשים.
מגיל צעיר סבלתי מלחץ דם גבוה ואחרי שנים לא רבות הופיעה גם סוכרת, עודף משקל בעיות בעיניים, בעיות בבלוטת התריס, בכליות ומצבי הלך והתדרדר משנה לשנה. 
ניגשתי כל שבוע לרופאים והם נתנו לי בנדיבות כדורים לכל דבר. נתתי בהם אמון מלא כי חשבתי שהם אכן עושים הכל לטובתי ויש להם באמת מומחיות ברפואה שיכולה להועיל לי. לכן בלעתי כל כדור בלי לשאול יותר מידי שאלות והמשכתי באורח החיים והתזונה שלי כרגיל.
אבל מצבי הבריאות שלי הלך והחמיר מחודש לחודש, לבסוף הופניתי לדיאטנית שהדריכה אותי. אבל למרבה הפתעתי עם התזונה של הדיאטנית בקופת החולים ועם כל הכדורים המצב שלי רק התדרדר. הוסיפו לי עוד ועוד כדורים אבל לחץ הדם המשיך ועלה לשמיים והיגיע ל- 200/100, רק בנס לא קיבלתי אירוע מוחי כתוצאה מכך.
הסוכרת הלכה והחמירה עד שהגעתי לבסוף מכדורים לזריקות אינסולין לטווח ארוך ולטווח קצר, בסך הכל כ- 140 יחידות ביום, אבל כל זה לא עזר ומצבי הלך והתדרדר.
לבסוף הגעתי  גם לאי ספיקת כליות, אנמיה וחולשה קשה וזה ממש גמר אותי.
כתוצאה מכל התרופות גם מאוד השמנתי. זה היה מעגל שלא ידעתי איך לצאת ממנו, המון אשפוזים ועוד תוספת כדורים ושום דבר לא עזר.
לפני כשנה הי לי זיהום ברגל ותפקודי הכליות התדרדרו מאוד, שיחררו אותי מבית החולים חצי מתה. הלכתי לאיזה רופאה ושאלתי מה אפשר לעשות כדי לשפר קצת את המצב שלי והיא אמרה לי – לא יודעת חוץ מהכדורים שאת לוקחת אני לא יכולה לעזור לך.
הייתי מיואשת ולא ידעתי מה אפשר לעשות. ואז הבת שלי אמרה לי שהיא שמעה בתוכנית רדיו על ד"ר אשחר שאנשים נרפאו אצלו. ואני אמרתי לה מבלי לשאול אותו בכלל – "בבעיית כליות קשה כמו שלי אני לא מאמינה שהוא יכול לעזור", כי עם כליות אי אפשר לאכול מאכילים עשירי אשלגן".
הרגשתי כל כך רע שאמרתי אולי בכל זאת אנסה אותו אבל היה קשה לי להחליט שאני עושה שינויי בתזונה שלי ופחדתי מהשינויים שאולי לא אוכל לעמוד בהם ולכן ידי רפו ולא התחלתי בתוכנית.
מיד אחרי כן שוב התאשפזתי ומצבי התדרדר. שכחתי מד"ר אשחר.
ואז שמעתי על רופאה אלטרנטיבית שהיגיעה מחול וסיפרו עליה ניסים ונפלאות. הייתי מוכנה לשלם כל הון העיקר שמצבי ישתפר. היא היגיעה אלי הביתה כי מצבי היה כל כך קשה שאני לא יכולתי אפילו לנסוע אליה עקב מצבי הגרוע. 
הרופאה בדקה אותי ואת המסמכים ואמרה לי – "מצטערת, המצב שלך כל כך קשה שאני חוששת בכלל לנסות לטפל בך, אני מפחדת שאני אפילו אזיק לך, לכן את צריכה דחוף לגשת לנפרולוג כי לדעתי את כבר צריכה דיאליזה".
האמנתי לה וברוב ייאושי נסעתי למנהלת מחלקת דיאליזה באיכילוב והיא אמרה לי "ש- 80% מהכליות שלך לא מתפקדות כבר ואין מה לעשות, תתכונני לדיאליזה, אבל אולי תוכלי לעבור השתלת כליה כי את צעירה יחסית". 
מאוד נבהלתי וברוב ייאושי ניסיתי עוד נפרולוגית והיא אמרה לי "אני לא מאמינה שניתן לעשות משהו אולי רק לעכב את הדיאליזה".
אוסיף כאן שכתוצאה מהזיהום שדרדר לי את הכליות הרגליים שלי התנפחו והיו כמו רגליים של פיל שהיו מלאות במים והיו לי פתחים מהרגליים שמהם נזלו מים ויצרו שלוליות בכל צעד. הייתי אצל מומחה לכף רגל, מומחה לכלי דם, מומחה לכליות, מומחה לסוכרת והם אמרו אולי זה מכלי הדם אולי מהכליות אולי מהלימפה אי אפשר לדעת אז מה שנשאר לך לעשות זה לשים פדים על הרגליים ותחבושות שיספגו את הנוזלים כדי שלא יעשו לך דלקות. כך קיבלתי רגלי פיל חבושות שנזקקו לנעליים במידה הגדולה ביותר שיש בישראל.
האחיין שלי עובד אצל הרב פיהרר וביקשתי ממנו לייעץ לי אולי יש לרב פתרון בשבילי. אחרי בירור נאמר לי שאם הייתי כבר אצל מנהלת המחלקה וקיבלתי תשובה כזו אז הוא לא יכול לעזור.
ואז כבר נשברתי ואמרתי שאני מוכנה לעשות כל דבר והתקשרתי לד"ר ערן אשחר.
ד"ר אשחר אמר לי – אם לא הגעת עדיין לדיאליזה אני יכול לנסות ולעזור לך, אבל שיהיה ברור שאני  לא מבטיח לך שום דבר.  ומתוך ייאוש גדול הסכמתי והתחלתי בטיפול ובהנחיות של ד"ר אשחר.
והלא יאומן קרה, אחרי שבועיים של "תזונה כירורגית", כפי שקורא לה ד"ר אשחר, הפסיקה לי הנזילה מהרגליים. בביקור הראשון בקופת חולים אחרי שבועיים של הטיפול של ד"ר אשחר האחות אמרה לי – "אני לא מאמינה למראה עיני, מה עשית, איך עשית את זה, זה ממש נס". 
כל הנפיחות ברגליים נעלמה והרגליים הפכו ליבשות, הצטמצמו וחזרו לגודלן הטבעי. חל שיפור עצום. השכנה שלי שכל הזמן ייאשה אותי והזהירה אותי שלא ללכת לד"ר אשחר אומרת לי עכשיו "ממש לא להאמין, אני מצטערת שייאשתי אותך, עכשיו אני רואה שזה ממש עובד".
לגבי מצב הסוכרת שלי. הסוכר שלי השתפר וההזרקה של כמות אדירה של אינסולין לטווח ארוך נעלמה לגמרי. כמות התרופות כרגע ירדה ב – 80% בערך ויש ימים שאני בכלל בלי תרופה לסוכר.
לחץ הדם ירד מ 180 עם תרופות ל – 140 עם רבע מהתרופות וזאת לאחר שהרופאה באיכילוב אמרה לי שאני חייבת להוסיף לי עוד כדורים, אחרת אני עלולה להגיע לאירוע מוחי.
הכליות זה הנס הגדול, אחרי ששום רופא לא נתן להן סיכוי וכולם אמרו שאין מה לעשות, הן השתפרו משבוע לשבוע באופן מופלא, ממש נס גלוי.  
המשקל, אני מקבלת מחמאות מכל הסובבים אותי. אחותי לא האמינה למראה עניה כשראתה אותי אחרי זמן רב. ירדתי 15 קילו, הנפיחויות בכל הגוף נעלמו ואני מסוגלת ללכת בכוחות עצמי.
אני לא שוכחת שלמרות שאני מרגישה הרבה יותר טוב אני עדיין ברבע הראשון של התהליך. 
אני יודעת שכאשר עודף המשקל  יעלם, גם התרופות והסוכרת ולחץ הדם ייעלמו לחלוטין, כיוון שכבר עכשיו  השיפור העצום מוכיח שאני בוודאות בדרך להחלמה מוחלטת.
הבן שלי שביקר אותי ביום שישי היה ממש בהלם ובהתרגשות גדולה. כבר שנים כשבא אלי לביקור הוא היה צריך להגיש לעצמו את האוכל ולטפל בעצמו. ביום שישי זה הוא ראה אותי בפעם הראשונה אחרי שנים קמה, מוציאה מהמקרר, מחממת  ומגישה לו לשולחן אוכל והוא אמר – אמא אני לא צריך לשאול אותך איך את מרגישה ואני לא צריך לראות את הבדיקות שלך, אני רואה אצלך שיפור אדיר, את ממש בן אדם חדש.
אני מודה לאלוהים ולשליחו הנאמן ד"ר אשחר על המתנה הגדולה שקיבלתי ועל שזכיתי להכיר את ד"א אשחר.
אני כל כך מצטערת שחיכיתי והתלבטתי ושנתתי לפחדים המזויפים והמיותרים שלי להשתלט על המחשבות שלי ולמנוע ממני להגיע הרבה לפני כן לד"ר אשחר כי ברור לי שככל שהייתי מגיעה מוקדם יותר הייתי מתאוששת מהר יותר, מונעת סיבוכים וסבל מיותרים מעצמי וממשפחתי.
אני מפצירה בכל אדם חולה, אל תחכו כמוני לרגע האחרון ולייאוש, אל תחפשו פתרונות קלים, לכו עם האמת, חזרו לשמור על חוקי הבריאה והבריאות ובעזרת השם גם אתם תחוו נס כמוני. הגיעו כמה שיותר מהר לד"ר אשחר כי המערכת הרפואית לא רק שלא תושיע אתכם ממחלותיכם אלא רק תחמיר לכם את המצב, כפי שקרה אצלי. הם יבלבלו אתכם, ימסרו לכם מידע מסולף, ייאשו אתכם ויגידו לכם שאין לכם שום תקנה אלא להמשיך בטיפולים בכדורים ובניתוחים שלהם.
מי ייתן ובורא עולם יפקח את עיניכם כמו שפקח את עיני ופתח את ליבי להגיע לד"ר ערן אשחר ולתורת האמת שאותה הוא מעביר לחוליו.
בריאות, ישועה מהירה והחלמה לכולכם
בלומה פרייליך
בני ברק
——————————————————————————————-
 
דני .ק מספר על החלמתו מסוכרת, מחלת לב כלילית, לחץ דם גבוה, שומנים גבוהים ועוד
 אני בן 63 . לפני כ-24 שנים עברתי אירוע לב כולל צנתור ובלון, במשך השנים למרות דיאטות שונות סבלתי מלחץ דם גבוה מכולסטרול גבוה ושומנים בדם, וכמובן צרכתי תרופות בהתאם להוראות הרופאים.
לפני כ-7 שנים התגלתה אצלי סוכרת סוג 2,[ בדיעבד התברר עקב תרופה מסוימת ] . לאחר תקופת דיאטה במשך כשנתיים, חלה החמרה במצב הסוכרת והתחלתי להזריק אינסולין ולקחת כמות גדולה של כדורים וצרות נוספות.
לאחר מספר חודשים במהלך אימון גופני הרגשתי לחץ בחזה. פניתי לקרדיולוג ולאחר בדיקות וצנתור הוברר שכל עורקי הלב חסומים והוחדר לי בקושי סטנט לעורק אחד [אם הייתי מכיר את ד"ר אשחר לפני כן הייתי נמנע מזה]. תוך כדי צנתור הודיעו לי הרופאים שאני חייב לעבור ניתוח מעקפים ואם לא חיי עלולים להסתיים יותר מהר ממה שאני חושב. ביקשתי זמן לחשוב והרופא הקציב לי עד שלושה חודשים והתריע שלאחר מכן סיכויי לשרוד קלושים!!.
במסגרת חיפושי אחר חומר בנושא ניתוח מעקפים, נתקלתי באתר של ד"ר אשחר [ועל כך אני חב לו רבות], נפגשתי עם ד"ר אשחר וזכור לי שאמרתי לו שגם אם רק ישפר את מצבי מבחינת הסוכר על מנת שאגיע לניתוח מעקפים במצב בריאותי טוב יותר – דייני . להפתעתי, דיבר איתי ד"ר אשחר על פתיחת עורקי הלב ! אני כמובן הייתי סקפטי כי הרי גם המומחה לסוכר וגם הקרדיולוג אמרו לי שהנזק בלתי הפיך ורק תרופות וניתוח יכולים לעזור לי.
ב- 1.1.2009 התחלתי לחיות לפי הצעותיו של ד"ר אשחר.
תוך מספר ימים הפסקתי להזריק אינסולין ובהמשך זנחתי גם את שאר התרופות.
הטיפול התזונתי-כירורגי, "תזונה כירורגית" של ד"ר אשחר גרמה לי להוריד ממשקלי וכמובן שיפרה את תמונת הדם שלי באופן דרמטי. הסוכר התאזן לחלוטין, בהמשך עברתי בדיקת מאמץ ושאר בדיקות מקובלות. הקרדיולוג המלווה אותי היה מופתע מהתוצאות ותגובתו: "לא יודע מה עשית אבל העורקים שלך פתוחים ואתה בכושר גבוה" גרמה לי לחייך ולהאמין שהרווחתי את חיי בחזרה. במקביל תוצאות בדיקות הדם שלי היו מעולות וגם רופאת המשפחה הסקפטית והלא מאמינה לדרכי הטיפול האחרות, החמיאה ושיבחה אותי על הצלחתי.
לאחר שלוש שנים של חיים לפי ההיגיינה הטבעית ומעין סגירת מעגל וסיכום עבורי, יצאתי לטרק של 900 ק"מ [ברגל] בצפון ספרד ב"קמינו דה סנטיאגו". גמעתי מרחק זה ב-30 יום.
המון תודות לד"ר אשחר!!
כיום אני ממשיך בדרך החיים והתזונה שד"ר אשחר הנחיל לי ונהנה מכל רגע, מרגיש מעולה הולך ומטייל טיולים למיטיבי לכת ומתכנן באביב לצאת למסלול של 1200 ק"מ בהרי האפלצים בארה"ב. את כל זה אני יכול לעשות בזכות הקורס והליווי הצמוד של ד"ר אשחר ששינו את גישתי לתרבות המזון ובעיקר לחיים מן היסוד. 
תודתי והערכתי נתונה לד"ר אשחר. 
דני קי
חדרה
—————————————————————
18.02.2013
ירדנה קורן החלימה מדלקת פרקים, סוכרת, עודף משקל ועוד
 
שלום וברכה,
 
הגעתי אל ד"ר אשחר עם עודף משקל, דלקת פרקים, סוכרת, עייפות וחוסר אנרגיה, רעב תמידי אכילה לא נכונה ועוד הרבה בעיות.
תוך כדי הטיפול עברו לי לגמרי כאבי הפרקים (לא הייתי מסוגלת לעלות או לרדת מדרגות ללא כאבי ברכיים). בעקבות הטיפול הרגשתי תחושה מדהימה כאילו שהגוף שלי חלול, כלומר שממש קל לי ללכת, לעלות, לרדת מדרגות ללא מאמץ וכאבים וללא התנשפויות.
ירדתי מעל 20 ק"ג במשקל, העייפות הקבועה שממנה סבלתי נעלמה. חזרו לי הערנות, הצבע לפנים. אנשים שראו אותי כמה חודשים אחרי השנוי נדהמו ושאלו אותי – מה קרה לך, מה עשית, את נראית מדהים, את נראית כל כך יפה וחיונית.
זה פשוט לא יאמן, הטיפול של ד"ר אשחר החזיר אותי לאחור בזמן, בגיל.
הטיפול בתזונה הכירורגית של ד"ר אשחר היה ממושך ומורכב גם נפשית וגם פיזית, אבל אני ממשיכה לאכול בריא על פי הדרכת ד"ר אשחר כי עם תוצאות ותחושות לא מתווכחים.
אני יכולה להצהיר שקיבלתי כלים לכל החיים להתמודד עם בעיות האכילה שהיו לי.
יש לי עוד דרך ארוכה אבל מה שעברתי בהדרכתו של ד"ר אשחר היה הבסיס האיתן להמשך מעבר לאורח חיים בריא.
 
 
תודה רבה לך ד"ר אשחר.
החזרתם אותי לחיים.
ירדנה קורן
 
———————————————————————————–
החלמה של ליאורה מלחץ דם גבוה וסוכרת וירידה של 25 ק"ג
שמי ליאורה וכ, היום אני "צעירה" בת חמישים ואחת.
במשך תשע שנים הייתי חולת סכרת סוג 2 במצב די מתקדם: פגיעה ברשתית של העיניים, נירופתיה ברגליים ועודף משקל. לפני שנה ותשעה חודשים כשעשיתי את בדיקות הדם והשתן השנתיות חשכו עיניי, כשראיתי שלמרות הטיפול התרופתי והדיאטה ששמרתי בהמלצת הדיאטנית של קופת החולים, הסוכר שלי בצום היה בסביבות ה-300 וה-Hba1c היה 10.5 ובנוסף היה חלבון בשתן. מבחינת הרופא שלי הפתרון היה להוסיף תרופות, אך הבנתי שהתרופות אינן יעילות.
החלטתי שאני צריכה לעשות שינוי דרסטי. אחרי בירורים הגעתי לד"ר ערן אשחר. השתתפתי בקורס שלו, שחיזק בי את ההבנה מה עלי לעשות אם אני רוצה להיות בריאה.
אחרי שבעה חודשים אינטנסיביים עם ליווי של ד"ר אשחר הפכתי לאדם חדש. סמוך למועד שהתחלתי בטיפול, הקילוגרמים העודפים החלו לרדת מעלי, לחץ הדם שלי הפך לתקין והסוכר גם הוא החל לרדת בהדרגה. הורידו לי את המינון של התרופות, ופתאום שמתי לב שיש לי יותר אנרגיות ושמחת חיים.
 כבר שנה ושלושה חודשים אני בלי תרופות, פחות 25 קילוגרם, בכושר פיזי טוב, בלי צורך לטיפול (הזרקות) בעיניים. אני נראית עשרים שנה יותר צעירה ועם הרבה אנרגיות וחיוניות.
הסוכר שלי בבוקר אחרי צום של לילה נע בין 115 עד 125. ה- Hba 1c  הוא 5.8 ואין חלבון בשתן.
אחד הדברים הכי חכמים שעשיתי בחיי, הוא השינוי הבריאותי הזה. היום הוא חלק בלתי נפרד ממני.
אני ממליצה מכל הלב, על השיטה והטיפול של ד"ר ערן אשחר לכל אחד שרוצה חיים בריאים ושמחים.
בריאות לכל
ליאורה. ו
——————————————————————————–
מאת: דב (דביקי) גולן (מחבר הספר – חזון ותעוזה, זכרונות)
ראשית, ברצוני להודות לך מכל הלב, על ההזדמנות שניתנה לי להשתתף בתכנית הבראה אישית המבוססת על הגישה הטבעית – הנוטורולוגית – באמצעות תזונה כירורגית.
כפי שאתה יודע, הגעתי אליך לאחר שעברתי אירוע מוחי, שבעקבותיו נפגעו שיווי המשקל ויכולת ההליכה ואובדן מוחלט של השמיעה באוזן אחת. שבועיים טיפול בבית החולים לא הביאו מזור.
יצאתי מבית החולים בכיסא גלגלים, עם פגיעה קשה בשמיעה. כל זה קרה לאחר אירוע קודם של פגיעה בשיווי המשקל ובכושר הדיבור.
מאז נמנעתי מלצאת מהבית, ונרתעתי מלחצות כביש. כאשר שמעתי על דרך טיפולך באמצעות תזונה מתאימה, נרשמתי מיד וללא היסוס. 
פתרון אחר לא היה מצוי בידי. קיוויתי שאולי מכאן תבוא הישועה, והיא אכן הגיעה, ובגדול. לאחר חמישה חודשים בתוכנית, תוך מסירות ובצמידות יום יומית מצידך, השינוי שחל בי הוא מעל למצופה. במכון לשיקום הגוף, בו אני מבקר פעמיים בשבוע, אני הולך ורץ ללא כל אביזרי תמיכה.
בנוסף,  אני הולך כל יום כמחצית השעה בהליכה חופשית, ולאחרונה הוספתי ריצה מסביב לגן הציבורי הקרוב לביתי. אני יודע שהתהליך לשיקום מלא ארוך, אבל אני במסלול עליה, וזה מעודד. וההפתעה הבלתי מצופה, החלה לחזור אליי במידת מה השמיעה באוזן הפגועה.
במהלך הליווי, הרבית להתעניין ולשאול מידי יום להרגשתי. תשובתי הייתה לכל אורך הדרך, "מצויין!". 
כי כך הרגשתי ואני מרגיש היום. שנים לא הרגשתי עם עצמי כל כך נוח, כפי שתרמה לי התוכנית.
אתה ראוי להערכה רבה על הקשר הקבוע והמסירות שאתה מעניק למשתתפים בתוכנית.
ובסיכום אומר; בגיל 82 פתחת לי צוהר למסלול חיים חדש, ועל כך נתונים הערכתי ותודתי.
ת ב ו ר ך  !!!
דב גולן 
(בעבר – ראש המחלקה הכלכלית של תנועת הקיבוצים)
———————————————————————————————————-
12.1.16
זוהר,
אני מבצע לאחרונה שלוש פעולות, שלא הייתי מסוגל לבצע בשנה האחרונה:
1. אני הולך הליכה חופשית לאורך הדירה, ללא כל תמיכה, במשך למעלה מעשרים דקות.
2. במסגרת הליכה בגן הציבורי, התחלתי עם קביים, לאחרונה אני הולך חופשי, מסביב לגן, עם קב אחד מוחזק באוויר, לצרכי ביטחון.
3. התחלתי את ההליכה בגן עם הליכון מקצועי. לפני שבועיים, בליווי בתי, הוספתי להליכה סיבוב ריצה, כאשר אני דוחף את ההליכון.
 לפני שבוע, על מנת להפתיע את אשתי, אחרי ההליכה עם הקב באוויר, לקחתי אוויר, ורצתי שני סיבובים,  כאשר אני דוחף את ההליכון.
בנוסף, במכון השיקום (שם אני מוגן) אני מבצע תרגילי הליכה חופשית, הליכה בשמיניות, וחמש פעמים ריצה לאורך האולם, הלוך וחזור. 
זהר, זה הכל שילוב מנצח של הטיפול שלכם עם האמביציה שלי ! לזה אפשר להוסיף את האופטימיות הכרונית שלי.
נשארה עוד בעיה של חוסר ביטחון, הנובע מכך שנפלתי ונפצעתי בעבר, כאשר ירדתי מהמדרכה על מנת לחצות את הכביש.
 הרבה זמן הייתי נתקף בחרדה כאשר פניתי לשפת המדרכה. גם על זה אני מתחיל להתגבר.
שבת שלום,
דב
——————————————————————-
זהר ערב טוב,
תרשי לי לצרף לקראת שבת עוד הישג אחד. לפני למעלה משנה, עברתי אירוע מוחי שבעקבותיו איבדתי לחלוטין את השמיעה באוזן שמאל, את שיווי המשקל, ואת היכולת לעמוד או ללכת. ואושפזתי לשבועיים בתל השומר. הטיפולים בסטרואידים לא עזרו. יצאתי מבית החולים על כיסא גלגלים, ועם הידיעה שהאוזן כבר לא תשוב לשמוע. לדעת הרופאים, כנראה שהיה קצר בעצב המוביל לאוזן. עם המצב של היעדר שמיעה ואי יכולת ללכת, אני חי כבר שנה.
על השיפור בהליכה את כבר יודעת. מתוך אופטימיות יתרה, הייתי מקשיב מידי פעם, בעזרת אוזניות, לתוכניות במחשב. אולי  פעם אשמע.
לפני למעלה מחודש התחלתי לשמוע קולות וצלילים, עם שיפור מיום ליום. היום, עם אוזניות מוצמדות לאוזן המשותקת, אני שומע ומבין דיבורים, ומוסיקה. 
מקשיב לקונצרטים. את ההצגות של ציפי שביט אני שומע ומבין כל מילה. יש לה אוקטבה גבוהה. הבעתי בפני ד"ר ערן הערכה, שזה לא היה קצר, אלא סתימה בכלי דם, המוביל לאוזן. כנראה שבתהליך הניקוי שאני עובר, התחיל להתנקות גם אותו כלי דם. כנראה שעל כיוון כזה טרם שמעו בבית החולים.
אולי, אם בהמשך הדרך אגיע לדרגה גבוהה של שמיעה, אספר להם ואציע שיזמינו אותי למעבדת השמיעה. הם ודאי יופתעו. 
אז הנה עוד הישג שבחינתי הוא כמו נס.
שבת שלום,
דב גולן
—————————————————————————
סיפור החלמה של רוני ק.:
הגעתי לד"ר ערן אשחר לפני 5 שנים בעקבות חבר שסבל מלחץ דם גבוה וכולסטרול גבוה ועקב כך לקח כדורי מניעה. לאחר 3 שבועות מתחילת הטיפול הפסיק החבר את הכדורים. עד היום.
הגעתי בגיל 48 עם שלוש בעיות עיקריות: האחת – מעל 10 שנים סבלתי מתקפות אלרגיה נוראיות בדרכי הנשימה בשינויי מזג אויר. ההתקפות החריפו משנה לשנה, עד כדי תקופה של 3 חודשים רצוף. הרגשת חנק, קוצר נשימה, גרון סתום, כאבי אוזניים, מיתרי קול פגועים, ליחה נוראית וחום. באביב נזקקתי לאינהילציה של תרופות. שום טיפול קונבנציונלי לא עזר.
השנייה – תסמונת המעי הרגיז. מחלה פסיכוסומאטית הנובעת ממתח ולחץ. ע"פ הרפואה הקונבנציונלית אין לה מרפא למעט כדורי הרגעה.
השלישית: גאוט – מילדות אובחנתי כבעל יוריק אסיד גבוה שגורמת בפרקים לקליקים. גילו לי אבנים וחול בכיליה ואושפזתי בגלל שתי התקפות בהפרש של 10 שנים. במזג אוויר קר הרגשתי כאב במפרקים.
הבנתי שצריך שינוי.
נפגשתי עם ד"ר אשחר והתחלתי תהליך של שינוי תזונתי משמעותי.
לאחר 3 שבועות נעלמו התופעות, שתיהן. עד היום. לאחר 4 חודשים רזיתי 15% ממשקלי.
חזרתי למשקל של גיל 18. הרגשתי צעיר בכמה שנים. כבר 5 שנים לא יודע מה זה כאב ראש, לא מתקרר ולא חולה בשום צורה.
בנוסף ד"ר אשחר פתח בפני את הצוהר בנושא מניעת מחלות השפע של העולם המערבי – סרטן, מוח, לב וסכרת.
הגעתי בגלל 2 בעיות ולמרות שהן חלפו המשכתי בדרך, מקווה למנוע מעצמי את מחלות השפע בעתיד.
אני ממליץ בכל לב לכל אדם, לפני שמגיעים לבעיות קשות כמו מחלות לב וסרטן.
בריאות לכל
רוני. ק
—————————————————————–
הנטורלוגיה והתזונה הכירורגית של ד"ר ערן אשחר הצילו אותי ממחלות והזדקנות רעה:
שמי פרופ' אריה שנקמן, אני בן 76, ואשמח לשתף אתכם בהתנסות שלי בגישת ההיגיינה הטבעית.
אני זוכר את עצמי סובל מבעיות בריאות שונות במשך הרבה שנים. מגיל צעיר מאוד סבלתי מכיב קיבה ואפילו נותחתי להסרת חלק מהקיבה. כמו כן סבלתי מכאב גב כרוני ומרעשים תמידיים באוזניים המכונים בפי הרפואה טיניטוס. סבלתי מסחרחורות קשות וקיבלתי זריקות למניעה וטיפול. במשך שנים לקחתי תרופות וטיפות להשקטת הסימפטומים במערכת העיכול. כמו כן בשנים האחרונות התחילו להופיע לי כאבי פרקים. שיניתי קצת תזונה והכאבים פחתו אבל לא נעלמו. סבלתי מעייפות קשה ומאנרגיה שהולכת ופוחתת עם הגיל.
השלמתי עם כך שהגיל עושה את שלו ולא האמנתי שאפשר להחלים מהתופעות האלה. אומנם כן, השתמשתי בתוספים וחשבתי שאני אוכל תזונה בריאה וטובה, אבל נשארתי עם כל הבעיות שלי שאף הלכו והחריפו. למעשה השלמתי עם המצב העגום.
ביום בהיר אחד קראתי כתבה בעיתון "מקור ראשון". הכתבה תיארה את גישת ההיגיינה הטבעית ואת עבודתו של ד"ר ערן אשחר. נדהמתי מסיפורו האישי של ד"ר אשחר. ד"ר אשחר סיפר שגם הוא סבל מגיל צעיר מאוד מבעיות בדרכי העיכול עד כדי דימומים, כיבים, תרופות ואשפוזים וגם לו הומלץ לעשות ניתוח אבל הוא סירב. הוא הגיע לבסוף לגישת ההיגיינה הטבעית וכך ריפא את עצמו מהמחלה הכרונית ונמנע מניתוח. ד"ר אשחר סיפר שמאז הוא לא נזקק לשירותם של הרופאים.
הכתבה הרשימה אותי מאוד ומיד יצרתי קשר עם ד"ר אשחר. כצעד ראשון הצטרפתי לסדנא קבוצתית שד"ר אשחר העביר. במהלך הסדנא הבנתי שמדובר כאן בגישה המדעית ביותר שיש בעולם לבריאות ומחלה. למדתי מד"ר אשחר על הביסוס המדעי של הגישה ועל כך שיש הוכחות ברמות חקירה רבות: הזואולוגית, הפיזיולוגית, המעבדתית, האפידמיולוגית והביוכימית. למרות הסקפטיות הראשונית שלי לגבי גישה שמתיימרת לרפא כל מחלה במהלך הסדנא הוצגו לי נתונים ועדויות קליניות ששכנעו אותי לחלוטין בנכונותה ואמיתותה של התיאוריה והגישה.
כבר במהלך הסדנא ביקשתי להיפגש עם ד"ר אשחר לפגישה טיפולית אישית. לפגישה צירפתי גם את רעייתי אייריס ולבסוף שמחתי מאוד על ההחלטה הזו. בעקבות הפגישה המרשימה בקליניקה התחלתי בשנויים ותיקונים בתזונה ובאורח החיים שלי. ד"ר אשחר נתן לי הדרכה צמודה וליווי טלפוני יומיומי במשך מספר חודשים שהכניס אותי לעניין בשלבים מאוד מדויקים שהתאימו לבעיה שלי. כמעט מיד התחלתי להרגיש שינויים במצב הבריאות שלי. האנרגיה שלי התחילה לעלות מידי שבוע בשבוע, התחושות הלא נעימות במערכת העיכול והכאב בקיבה שהיה מלווה כל אכילה התחילו להיעלם. כאבי הפרקים נעלמו, הסחרחורות פחתו ולבסוף נעלמו. הרגשתי שבריאותי הכללית הולכת ומשתפרת במהירות. זה כמובן חיזק את אמונתי בגישה ובתיאוריה החדשה לי. במהלך הזמן גיליתי דבר נוסף, החשש שלי שאורח חיים שונה יפחית מאיכות חיי היה מופרך לחלוטין. נהפוך הוא, התחלתי להכיר מזונות וטעמים שקודם לא הכרתי. סוף סוף נהניתי מהאוכל, אכלתי כמה שרציתי ולא סבלתי אחרי הארוחה. הדגש בתזונה היה שונה לחלוטין מכל מה שהכרתי וזה היה פשוט תענוג לראות שכל האמירות של הדיאטניות והאיסורים שהן מטילות על ציבור שלם אין בהן שום אמת. הרגשתי הנאה רבה מהדרך החדשה, שלא לדבר מהבריאות ההולכת ומשתפרת ומהסימפטומים שהלכו ונעלמו.
כיום כמעט שנתיים אחרי הכניסה לתהליך אני מרגיש בן אדם חדש. עברתי מספר תהליכים משמעותיים מאוד שלא כאן המקום להציג אותם כיוון שד"ר אומר ובצדק שצריך לעבור מספר שלבים מוקדמים כדי להבין אותם. תהליכים אלה קידמו את בריאותי מעל לכל שיעור ודמיון. אני עדיין בתהליך וממשיך לפעול במרץ והנאה לשיפור בריאותי בהשגחתו והדרכתו של ד"ר אשחר. גיליתי שכל הזמן אני יכול ללמוד דברים חדשים שקודם לא ממש שמתי לב אליהם גם אם למדתי עליהם בסדנא.
כיום מערכת העיכול שלי שקטה ורגועה והאכילה איננה גורמת לי יותר לסבל. ברור שאני כבר לא לוקח שום תרופה מהתרופות למערכת העיכול שאותם לקחתי במשך שנים. אפילו כאבי הגב הכרוניים שמהם סבלתי נעלמו כלא היו. כאבי המפרקים נעלמו, הרעש באוזניים פחת במידה ניכרת וברור לי שהוא יעלם בהמשך התהליך. בדיקות הדם שלי השתנו לטובה. תוצר נלווה, מפתיע ומבורך של התהליך היה ירידה של 10 קילו מיותרים של שומן. מבלי כל כוונה של דיאטה ובלי צמצום המזון ובלי תחושת הגבלה או רעב כלשהן השלתי מעלי 10 קילו במשך חצי השנה הראשונה. תמיד חשבתי שהמשקל שלי פחות או יותר בסדר, אבל הגוף שלי גילה לי שהוא חושב אחרת. הוא פשוט הוריד את כל המשקל המיותר והמעיק וכתוצאה מכך הפסקתי לסחוב עלי שק של 10 קילו מיותרים ותחושות הבריאות והקלילות שלי התגברו מאוד. כיום אני מרגיש שאני כאילו כל הזמן מרחף בקלילות. כתוצאה מכל זה נעלמה תחושת העייפות בשעות הצהריים ונעלם הצורך לישון בצהריים. באופן כללי אני זקוק לפחות שינה במהלך היממה ואני נמרץ הרבה יותר לאורך כל היום. אני עוסק בפעילות גופנית על בסיס יומיומי בהנאה רבה. ועוד הפתעה מבורכת, בכל התקופה הזאת גם אני וגם רעייתי לא חלינו בשום מחלה אקוטית למרות שכולם מסביבנו, ילדים, נכדים, חברים ושכנים חלו מספר פעמים בשפעת, דלקת גרון, דלקת ריאות או סתם התקררות. ברור לנו לחלוטין שזה לא מקרי.
אני בהחלט חושב שההיגיינה הטבעית שינתה את חיי וחיי רעייתי ובטוח שיש לה פוטנציאל לשנות את חייו של כל אדם שיניח הצידה את הפחדים, החששות, ההיסוסים והלבטים ויכנס לתהליך הזה. להיגיינה הטבעית יש את היכולת לא רק לשנות את החיים שלכם אלא של כל החברה הישראלית כולה ואת המצב העגום של החולי בישראל שהרפואה איננה מספקת לו פתרון הגיוני וטוב.
לסיום, אני מודה לד"ר אשחר על כך שלימד אותי לחיות חיים איכותיים ובריאים יותר, חיים שיש בהם חופש מפחד ממחלות, חיים של בריאות מושלמת ואריכות ימים, חיים של שמחה תמידית על כך שאני יכול לשלוט בחיי ולא הנסיבות שולטות בי.
אני רוצה להביע כאן את הערכתי העמוקה למקצועיות ולנחישות של ד"ר אשחר בהובלתי לדרך הבריאות.
אשמח לחזק כל אחד מכם בדרך לבריאות טובה
בברכת בריאות לכל
פרופ' אריה שנקמן – פיזיקאי ואיש מדע
—————————————————————————————
רותי מ. כותבת: הסוכרת, התרופות ו- 13 ק"ג נעלמו
שלום ד"ר ערן אשחר
אני כותבת לך מה הדברים הטובים שהשגתי מאז שעברתי לאורח החיים והתזונה של ההיגיינה הטבעית.
קודם כל, אני מעריכה את עצמי על היכולת שלי להגיע להחלטה, שעבורי הייתה לא קלה , לעבור לתזונה בריאה. לקח לי כמעט שנה להחליט שזהו זה ולהגיע אליך. לקחתי את עצמי בידיים, קראתי חומר באתר שלך באינטרנט, וידעתי שאני הולכת על זה.
מאז פגישתנו אני עומדת כמעט בכל ההנחיות שאני מקבלת ממך בשמחה ואני יודעת ורואה שאני בדרך הנכונה.
ירדתי במשקל בלי כל מאמץ, 13 ק"ג, בארבעה חודשים, דבר שכל החיים עבדתי קשה בשבילו ולא השגתי.
הורדתי את כל התרופות שלקחתי – וזה המון.
אני מרגישה טוב. אין לי נפילות או עליות סוכר, וזאת הרגשה נהדרת.
יש לי הרבה פחות כאבים שלפני השינוי היו בלתי נסבלים. היום אני מסתדרת ללא כדורים.
אני מתעודדת מאד מהרגשתי זו ויודעת שהדרך שלי נכונה ואין דרך חזרה.
בכל אופן, לסיכום אני רוצה באמת לומר לך שאני מרגישה טוב, מעבירה לסובבים אותי את ההרגשה הטובה שלי (למרות שמידי פעם מעבירים עלי ביקורת), אבל אני חזקה ועומדת על שלי. ומאמינה בדרך הזו.
תודה רבה ולהשתמע
רותי מיכאלי
מנהלת סניף קופ"ח כללית בלוד
—————————————————————————————–
ראובן החלים מסוכרת אחרי 8 שנים של התנזרות ממאכלים אהובים:
שלום ד"ר אשחר
אני רוצה להעלות על הכתב את סיפור החלמתי מסוכרת. הגעתי אליך אחרי 7 שנות מחלה עם תרופות וסוכר בדם שהולך ועולה בהתמדה.
הרופאים אמרו לי ש" אין מה לעשות ואני צריך ללמוד לחיות עם זה"!!
כמו כן הם הגבילו אותי באכילת סוכרים ופחמימות ואסרו עלי להתקרב לפירות. בשבילי זו הייתה מכה קשה כי יש לי בוסתן גדול על 3 דונם שבו מגוון עצום של פירות שאותם חילקתי כי אני עצמי לא נגעתי בהם.
ואולם כשניסיתי לאכול פירות הסוכר קפץ.
מלבד הסוכרת היו לי בעיות נלוות רבות שהתפתחו עם הסוכרת או בלעדיה. ואז הגעתי אליך.
השתתפותי בסדנא שהעברת באופקים והטיפול האישי שלך בי וברעייתי שינו את חיי. בפעם הראשונה למדתי איך לחיות נכון וכיצד באמת אני אמור להזין את גופי.
כבאורח פלא הסוכר בדם החל לרדת בהתמדה והגיע לרמות שכבר שנים לא ראיתי.
כמות התרופות הלכה והצטמצמה מחודש לחודש ולבסוף לא הייתי זקוק להן יותר. אכלתי אוכל מגוון, טעים ומשביע וגם הפכתי לאדם בריא. מי היה מאמין?
בפעם הראשונה אחרי שנים אכלתי מכל פרות הגן שלי בלי לחשוש ורמת הסוכר שלי נשארה יציבה לחלוטין.
לא האמנתי ששנים נפלתי בפח של הרופאים והאמנתי לשטיפת המוח שלהם שאני לא יכול לאכול פירות.
הטיפול שלך שינה את מצב בריאותי באופן מוחלט. הפכתי ליותר נמרץ אנרגטי, קליל, תופעות החולי ותופעות הלוואי של המחלה נעלמו ואני לא חי יותר בפחד וחרדה מהבאות.
שמחת החיים שלי עלתה והפכתי לאדם מאושר.
תודה לך על הטיפול המסור
בברכה
ראובן רוזנבלט
———————————————————————————-
מאיר כהן מספר על ריפוי מסרטן של חברו ריאד ועוד…:
ד"ר אשחר
שלום וברכה
ברכת שנה טובה, כתיבה וחתימה טובה לכם ולכל משפחתכם ולכל עם ישראל
חזרתי לארץ ואני מרגיש מצוין ברוך השם. ועוד בשורה טובה לגבי החבר שלי ריאד שהיה אצלך לביקור לפני כ- 8 חודשים עם מחלת סרטן. ידוע לך שלפני שהיגיע אליך הוא טופל בהדסה עין כרם בכימוטרפיה והקרנות. כאשר החל בטיפול בהדסה נאמר לו שהוא במצב קריטי, היה לו גידול בראש שפגע לו בעין ובאוזן ושלח גרורות לעמוד השדרה ולאגן וכליותיו היו במצב של כמעט סתימה מוחלטת. כיום לאחר שנה אומרים לו הרופאים כי הם העריכו אז את מצבו כמי שיחיה לא יותר משבועיים. היו לו כאבי תופת, הוא לא יכול היה לתפקד, וניתנו לו מורפין וסמי הרדמה וטשטוש להרגעת כאביו. בעקבות הטיפול שלך והפגישה הארוכה אתך הוא הפסיק לאכול את כל המוצרים המזיקים כפי שהצעת לו. בנוסף הוא נטל תוספים כפי שהמלצת לו. את מצב כליותיו הוא שיפר כבר לפני כחצי שנה.
והינה בבדיקות בשבוע שעבר התברר כי מחלתו נעלמה!! הגידול והגרורות נעלמו!! האיש הבריא לחלוטין. רופאיו טוענים כי זה נס. לאמונתי יש לו בוודאי זכות משמיים שהיגיע אליך, אך ברור לשנינו שהשינויים שעשה בתזונה הם המקור לריפוי.
דבר נוסף, ריאד כמעט ולא סבל מתופעות הלוואי של הכימוטרפיה, שזה בחילות סחרחורות וכיו"ב.
כמו כן, הנער בן ה- 17 בנו של חברי מטכסס ארה"ב שחלה בסרטן הלך על פי גישתך. לאחר 3 חודשים שבהם עשה בנוסף טיפולי כימוטרפיה, הגידולים הצטמקו ל- 70 % ובעזרת השם וגם בעזרת התזונה שהנער החליף, הוא יחלים ברפואה שלמה. מעניין כי הוא סיפר לי כי הוא הלך למחנה קיץ של נוער יהודי חולה סרטן, והתברר לו כי הוא היחידי מכל הנערים שלא סבל מכל תופעות לוואי של הכימותרפיה, תופעות שחלו על כל יתר הנערים.
בקיצור, בשורות טובות, תכלה שנה וקללותיה ותחל שנה וברכותיה.
בברכת הרבה בריאות שגשוג והצלחה ושנה טובה ומבורכת,
בידידות ובהערכה
מאיר .כ –
רמת שלמה
ירושלים
——————————————————————————-
סיפור החלמתי מסרטן מסוג לוקמיה לימפוציטית
שמי יטה, אני בת 75, אני ביוכימאית במקצועי, והחלמתי מסרטן מסוג CLL באמצעות גישת ההיגיינה הטבעית ובטיפולו של ד"ר אשחר.
כל חיי סבלתי מאף סתום ובעיות שנראו לי קטנות ולא הקדשתי להן מחשבה יתרה.
בחודש 8.2007 התגלה אצלי סרטן מסוג CLL, Chronic Lymphocytic Leukemia. למי שאינו יודע לוקמיה לימפוציטית כרונית היא מחלה של תאי דם לבנים הנקראים לימפוציטים. האגודה למלחמה בסרטן כותבת שהגורם ל-CLL אינו ידוע, אך מחקרים לגילוי הסיבות האפשריות להתפרצות מחלה זו מתקיימים כל הזמן.
אצל ד"ר אשחר למדתי לראשונה שהסיבות לכל סוגי הסרטן ידועים וברורים ולכן גם ניתן לטפל בסרטן מכל סוג שהוא.
לאחר גילוי המחלה עברתי כמובן את הטיפולים הרגילים, סדרות של טיפולים כימותראפיים שלא הועילו (כמובן שאם מלכתחילה הייתי מודעת לקיומה של גישת ההיגיינה הטבעית לא הייתי בוחרת לעשות כימותראפיה). הטיפולים גרמו לי לתגובות קשות כמו: חולשה קשה, 3 חודשים של חום, אשפוזים חוזרים ומצב של פנואומוניה. נשארתי עם כ- 30% מהאנרגיה שהייתה לי קודם. הטיפולים גרמו גם לתקיפה של הלימפוציטים הבריאים בגופי. בתגובה נתנו לי גם קורטיזון בכמויות גדולות ומצבי רק החמיר. בנוסף הגעתי למצב של אנמיה קשה, קרישת הדם נפגעה, החלה דליפת דם קבועה מהאף, הופיעו הפסקות נשימה בשינה והייתי זקוקה לשינה עם מכשיר CIPAP. התפתחו לי דלקות באוזניים ופגיעה בשמיעה, הסינוסים היו מודלקים באופן כרוני ועברתי שני ניתוחים לפתיחה. רמות השומנים והכולסטרול עלו בצורה תלולה והגיעו לרמות מסוכנות.
היה נראה לי שהרופאים מרימים ידיים ולא בדיוק יודעים מה לעשות. שום הטבה לא נראתה באופק. הגעתי לד"ר אשחר כשאני עדיין בטיפולים ביולוגיים ולא כימותראפים.
כשפגשתי את בן דודי פרופ' אריה שנקמן הוא הפנה אותי מיד לד"ר אשחר. אחרי פגישה ארוכה הבנתי שיש לי הרבה מה לעשות לפני שאני מרימה ידיים והולכת כמו עיוורת רק על הטיפול שהרפואה הקונבנציונאלית מציעה לי.
הקפדתי מאוד על כל ההנחיות של ד"ר אשחר ותוך חודש כבר הרגשתי הטבה בהרבה פרמטרים. מצב האנמיה השתנה, אף על פי שהפסקתי לאכול את המוצרים שהרופאים והדיאטניות בבית החולים המליצו לשיפור האנמיה. הרגשתי הטבה כללית במצב הבריאות ורמת האנרגיה שלי הלכה ועלתה.
הייתי בקשר יומיומי עם ד"ר אשחר וקיבלתי הנחיות חדשות ושונות כל כמה ימים. הקפדתי על כל פרט. האמת שפחדתי מאוד מירידה במשקל, מרעב ומכל מיני דברים. לשמחתי התברר לי שכל החששות היו מוטעות. הצלחתי לעשות דברים שמעולם לא הייתי מצליחה לעשות לבד, ללא הליווי הצמוד של ד"ר אשחר. מצב בריאותי הלך והשתפר והאנרגיה הגיעה לשיא שלא חלמתי עליו. אפילו החלטתי לצאת לטיול במזרח הרחוק. הטיול היה מוצלח מאוד ומהנה וכשחזרתי הלכתי לבדיקות מעקב.
לתדהמתו של הרופא הוא לא מצא כל סימנים לסרטן שלי ואמר לי שבפועל אני אדם בריא. הוא שאל עם עשיתי את כל הטיפולים שהציעו לי ואמרתי שלא כי עשיתי היגיינה טבעית. הוא אמר בחוסר אמון – "טוב טוב, את יכולה לחשוב שזה בזכות מה שאת רוצה".
יטה
בת דוד של פרופ' אריה שנקמן
—————————————————————-
התזונה הכירורגית של ד"ר אשחר הצילה אותי מידי המערכת הרפואית ומהסרטן שלי !!
מכתב שהופנה לאחד העיתונים:
שמי הדיה, כאחות לשעבר וכקוראת של עיתונכם אני מוצאת חוסר איזון וחוסר דיוק בסיפורים המובאים מידי פעם בעיתונכם במדורי הבריאות. לטובת ציבור הקוראים ושוחרי הבריאות אני רוצה לספר את סיפורי אישי שאולי יעניין את הקוראים. אשמח אם מכתבי זה יפורסם, לתועלת הקוראים. אבקש ששמי לא יפורסם במלואו אלא בראשי תיבות בלבד.
היוזמה למכתבי זה עלתה בין היתר כאשר יו"ר תנועת הצמחונים והטבעונים מר דוד נחום כתב במאמר שפירסם בירחון "טבע און ובריאות" – "נזכור את התרופה תלידומיד, שנוסתה על עכברים ולבני האדם גרמה לנזקים חמורים ביותר, נולדו ילדים פגומים ונכים ותרופה זו חדלה להתקיים".
פניתי במכתבי לדוד נחום וציינתי בפניו שתרופה זו לא חדלה להתקיים, היא ניתנת כיום לחולי סרטן. לי עצמי, חולת סרטן לשעבר, ניתנה תרופה קשה זו. אני נטלתי את התרופה עד לחודש אפריל שנת 2000 ובמשך 7 חודשים עד שהגעתי לקליניקה של ד"ר אשחר ערן בירושלים (כרגע במושב מטע שבהרי ירושלים).
אולי כדאי שאתחיל את סיפורי מהתחלה וכותרת הסיפור תהיה :
הנטורולוגיה ושיטת התזונה הכירוגית של ד"ר ערן אשחר הצילו את חיי" !
במקצועי אני אחות ועבדתי בבית החולים הדסה בירושלים במשך 25 שנים במחלקות יולדות, עצבים ומרפאה כירורגית.
לפני כ- 20 שנה התחילו אצלי סדרה של בעיות בריאות. בעיות עיכול קשות, צרבות, כאבים, עד כדי כך הגיע המצב שלא יכולתי לאכול אפילו, בתקופה זו חשבתי שאני הולכת למות.
כאחות שכל ימיה הייתה כל כולה שקועה בעולם הרפואה הקונבנציונאלית לא העליתי בדעתי שום אלטרנטיבה טיפולית מלבד ל"היעזר" ברפואה הקונבנציונאלית שבתוכה עבדתי.
התחלתי בסדרה של בדיקות אשר בסופן אמרו לי הרופאים בביטחון רב "גילינו את המקור לסבלך, את סובלת מבקע סרעפתי". עם אבחנה מלומדת זו התחלתי לקחת את התרופות הראשונות אולי בחיי. מעובדת של המערכת, אחות בבית חולים שכל ימי חילקתי תרופות לחולים הפכתי ביום בהיר אחד לנוטלת תרופות בעצמי.
למען האמת במבט לאחור אז ראיתי בכך דבר "טבעי". מה יותר "טבעי" לאחות שמאמינה בתרופות לקחת תרופות בעצמה כאשר יש לה בעיית בריאות ? כמובן שלא חשבתי לרגע לערער בכלל על דעתם של הרופאים.
הייתי כבולה כל כולי בחשיבה הקונבנציונאלית שבה צמחתי כל ימי.
בתחושה זו של ביטחון במעשי התחלתי לקחת שתי תרופות : זנטק ומלוקס. כמובן, התרופות עזרו לי לשכך את הסימפטומים שמהם סבלתי, לא תמיד, לא באופן קבוע. לאחר כמה חודשים, כשראיתי שגאולה שלמה לסבלי אין מהתרופות, התחלתי לנסות דיאטות שונות. נמנעתי ממאכלים חריפים, מלוחים, מתוקים מידי, ואז נעלמו הצרבות וכאב הבטן.
המשכתי ליטול את התרופות באופן קבוע, אבל במקביל הלכה בריאותי והתדרדרה. סבלתי מהרגשה כללית של נפיחות, כבדות, חולשה אדירה, חוסר אנרגיה, חוסר יכולת להתרכז ולהתמקד, חוסר אופטימיות.
הבעיות החריפו ובשנת 83 כבר סבלתי מפעילות יתר של בלוטת התריס. רמת האנרגיה שלי הייתה בשפל חסר תקדים מבחינתי. בקושי עבדתי, התנועתי בכבדות, הייתי עייפה מאוד רוב הזמן, ממש תשושה. המשכתי להסתובב בין רופאים לקבל עצות ואבחנות.
יום בהיר אחד, במהלך העבודה בבית החולים, הייתה לי "התקפה" של אי סדירות בגלים החשמליים של עצבי הלב (טכיקרדיה). הייתי בתשישות מוחלטת, על סף עילפון. פוניתי בדחיפות למחלקה הפנימית ואושפזתי שם במשך 6 שבועות למעקב ולבדיקות. עשיתי את כל הבדיקות האפשריות ואז הגיעו למסקנה שהערכים של ההורמונים T3; T4 גבוהים מידי ואני צריכה לקבל תרופות לדיכוי בלוטת התריס. קיבלתי כמויות אדירות של פרופילטיורציל לדיכוי הבלוטה.
לאחר השחרור מבית החולים ציוו עלי לשכב בבית. שכבתי במשך חודשיים בבית, רוב הזמן מרותקת למיטה. הייתי לבד בבית ולא יכולתי להוציא את עצמי מהמיטה ולשרת את עצמי. עד כדי כך שלא יכולתי להכין לעצמי אוכל. האחות שעקבה אחרי מצבי וביקרה אותי בבית נתנה לי עצה "תאכלי קורנפלקס, יש בזה את כל אבות המזון וגם מוסיפים לזה ויטמינים ומינרלים חיוניים" היא אמרה לי. עשיתי כדבריה ועליתי 30 קילו במשקל. במשך 15 שנה לאחר מכן לא הצלחתי לרדת מהמשקל שצברתי, למרות כל ניסיונותיי.
רק אחרי חצי שנה חזרתי לרבע משרה לעבודה במרפאה הכירורגית בבית החולים הדסה.
כשנה לאחר מכן חלה הרעה חמורה במצבי. זה התחיל מכאב בנקודה מסוימת בגב, בין שתי השכמות. הכאבים לווה בעייפות, בהרגשה כללית רעה ובחולשה מתמדת. שוב החשד נפל על בלוטת התריס הסוררת. הייתי מגיעה לחדרי מיון בלילה, הרגשתי שאני הולכת למות. אחרי תלונות חוזרות ונשנות עשו לי צילום בעמוד השדרה. בצילום גילו שהחוליה T8 התמוטטה. שוב הוכנסתי לאישפוז. הרופאים רצו לפתוח לי את עמוד השדרה בניתוח כדי לבדוק מה קורה שם. נבהלתי מאוד ולא הסכמתי לניתוח. לכן עשו לי ביופסיה בדיקור כדי לבדוק תאים סרטניים. הבדיקה לא הניבה תשובה חד משמעית.
במקום זה קראתי ספרים על צמחונות ועשיתי צמחונות כפי הבנתי במשך 3 שנים בלי שיגעו בי. שינוי התזונה גרם לי להתאושש קצת, אבל לא ממש חזרתי לחיים נורמליים.
בשנת 1986 נפרדתי מהדסה. במקביל החמירו מאוד הכאבים בעמוד השדרה. המצב החמיר עד שלא יכולתי לזוז כמעט. שנתיים לאחר עזיבת העבודה הופניתי לאורטופד מבית החולים "מאיר" בכפר-סבא. האורטופד אמר שאני חייבת לעשות ניתוח אחרת אני אהיה משותקת ואצטרך לבלות את שארית ימי על כסא גלגלים. הפעם נשברתי והסכמתי לניתוח. אז האמנתי שלא הייתה לי ברירה אחרת מלבד הניתוח שהוצע לי.
בניתוח פתחו את המקום וגילו בביופסיה שהחוליה התמוטטה עקב גידול סרטני. עם בשורה זו התקבלה ההחלטה לעשות ניתוח לניקוי התאים הסרטניים ולקיבוע החוליה. לסיום הטיפול הקונבנציונאלי עברתי גם הקרנות, סידרה של חודש. לאחר הניתוח התאוששתי באיטיות רבה והרגשתי קצת טוב יותר.
אחרי 7 חודשים של מנוחה והתאוששות בבית חזרתי לעבודה בקופת חולים הכללית כאחות במרפאת ילדים.
ידעתי בסתר לבי שאני חולת סרטן בפוטנציה. ממגעי עם חולי סרטן במסגרת עבודתי ידעתי שהגידולים חוזרים והכימותרפיה וההקרנות אינן ממגרות את המחלה לתמיד. יתר על כן האמנתי שהמוות הוא התוצאה הסופית של רובם של חולי הסרטן שמטופלים בשיטות הקונבנציונאלית. לכן במהלך השנים עשיתי כל מה שהבנתי כדי לשמור על בריאותי. הבנתי שעלי להילחם על חיי. קראתי כל חומר שנתקלתי בו, התעניינתי, שאלתי, חקרתי מרפאים מכל השיטות עליהן שמעתי מסביב ואת רובן גם יישמתי בחיי.
אולם מסתבר ששום דבר ממה שעשיתי לא ממש ריפא אותי. בשנת 1995 שוב התחילו כאבים בגב, לא במקום הניתוח, בכל מיני מקומות אחרים בגוף, כולל זימזומים בראש. שוב עשו לי C.T והפעם גילו גידול סרטני בחוליה T8. הפעם קיבלתי את הבשורה בצורה קשה ביותר. הייתי הרוסה מבחינה נפשית. כיוון שהציעו לי ניתוח שני הבנתי שאני אמורה להתחיל מסלול ייסורים נוסף. אמרתי לרופא שאני לא מסוגלת לעבור עוד ניתוח. הרופא התעקש – "את תעברי זאת אני מכיר אותך, את תצליחי להתגבר". הייתי בהלם מוחלט. אמרתי לעצמי שכל תחזיותיי בדבר חזרת הגידול התאמתו. ואולי בסתר לבי גם האשמתי את עצמי באי עשייה מספקת. כיוון שראיתי שלמרות מאמצי להיות צמחונית לפני הניתוח הראשון מצבי התדרדר ונזקקתי לניתוח הרי שבין שני הניתוחים חזרתי לתזונה רגילה. עכשיו לפני הניתוח השני הצטערתי על כך וחשבתי שאולי טעיתי.
בלית ברירה הסכמתי לעבור את הניתוח השני. עברתי ניתוח שני לניקוי התאים הסרטניים ולקיבוע של החוליה באמצעות הוצאת שתי צלעות. להשלמת הטיפול עברתי סידרה של הקרנות במשך 4 שבועות. אולם הפעם אמרו הרופאים שאני זקוקה גם לכימותראפיה. קיבלתי 6 טיפולים של כימותראפיה.
אחרי הניתוח השני עברתי לתזונה מקרוביוטית, אותה אימצתי באדיקות רבה במשך 6 שנים. לימים הבנתי שהגישה התזונתית הזו דרדרה את מצבי בצורה קשה ביותר.
שלוש שנים לאחר הניתוח השני שוב הופיעו כאבים בגב. שוב עברתי סדרת בדיקות דם. הבדיקות התגלו כתקינות. אולם כיוון שהכאבים החזקים נמשכו עברתי בדיקת C.T לאחריה הודיעו לי את הבשורה המרה – "הגידול שלך חזר בחוליה T.9 ". הייתי שבורה לחלוטין. הרופא המליץ כימותראפיה ועכשיו בכמות גדולה יותר מבעבר. הפעם סירבתי לקבל כימותרפיה. ידעתי לאן זה מוביל אותי. הלחץ של בני המשפחה היה גדול כדי שאקבל את הטיפולים הכימותרפיים, אבל אני המשכתי בסירובי. הלכתי ונחלשתי מיום ליום. הרגשתי הכללית הייתה רעה, הייתי במצב של חוסר יכולת לתפקד, הייתה לי נפיחות ברגליים, תחושת כבדות, לא יכולתי לשרת את עצמי והייתי תלויה בילדי. הכאבים החמירו מיום ליום והתפקוד שלי ירד לאפס. המצב הלך והחמיר.
האורטופד שניתח אותי הפנה אותי להמטולוגיה בתל השומר כדי לשמוע חוות דעת נוספת. בבדיקות שם אמרו שאני במצב של מועמדות מידית לקבלת סידרת טיפולים כימותרפיים. כיוון שהרופאים ידעו שאני סרבנית כימותראפיה הם הציעו לי תרופה חדשה לדיכוי גדילת תאים סרטניים ושמה "תלידומיד".
כיוון שהבנתי שזו לא תרופה כימותרפית נטלתי את התלידומיד במשך 9 חודשים וכך חשבתי לעצמי שאני מונעת מעצמי כימותראפיה הרסנית.
אולם לא רק שמצבי לא השתפר בעקבות נטילת התלידומיד אלא שהוא הלך והחמיר. תופעות הלוואי של התרופה היו קשות מאוד. עם הזמן עלה המינון. רוב הזמן הייתי רדומה. היו לי קשיי הליכה, לא יכולתי לתפקד ולמעשה הייתי במצב של חייה-מתה, פשוט לא תפקדתי. כשהתלוננתי על עייפות אמרו לי שזה מהכדור, אבל המשיכו לצוות עלי לקחת 3 ביום. אולם גם במצבי הקשה לא הפסקתי להתעניין ברפואה טבעית.
לפני כשנתיים, בחודש פברואר 2000, התחילה תקופת היציאה מחושך לאור גדול, אור החיים.
באותה תקופה פניתי לסופר דוד בן יוסף שכתב ספרים ומאמרים רבים בתחום המודעות הנפשית-רוחנית. דוד הפנה אותי בהמלצה חמה לד"ר ערן אשחר. הוא סיפר לי שהוא כחולה סרטן אושפז במשך 13 יום בקליניקה של ד"ר אשחר ומצבו היום הוא טוב כפי שלא היה מעולם. התרגשתי מאוד כיוון שהייתה לי תחושה שהגעתי למה שחיפשתי בכל אותן שנים של חיפושים נואשים אחר הבריאות המיוחלת. מיד פניתי לד"ר אשחר וביקשתי פגישה דחופה.
למען האמת בקושי רב הגעתי לקליניקה. בקושי רב יותר הצלחתי להתיישב על הכסא במשך הפגישה. אולם במהלך הפגישה הבנתי מהר מאוד שמחר בבוקר אני מתחילה בחיים חדשים. במהלך הפגישה הארוכה קיבלתי הנחיות מדוקדקות. מהפגישה המשכתי לחנות כדי לקנות את כל מה שד"ר אשחר ביקש.
מאותו יום התחלתי בסדר יום שונה בתכלית ממה שהכרתי עד כה. הייתי עסוקה כל כולי בעשייה שנבעה מהנחיותיו של ד"ר אשחר. זה לא היה קל, אבל עברתי כבר מספיק סבל וברקע עמדה האלטרנטיבה הגרועה מכל.
עלי לציין שכבר מהרגע הראשון אמר לי ד"ר אשחר שהוא במקומי היה מפסיק מיד לקחת את התרופה. האמת שחששתי מאוד ולא הפסקתי. חשבתי שאוכל לעשות את שני הדברים במקביל : גם ללמוד "היגיינה טבעית" וליישמה וגם להמשיך ולקחת את התלידומיד. לאחר כשלושה חודשים של לימוד ויישום הייתי נואשת. השיפור במצבי היה שולי. ד"ר אשחר התעקש לגבי התרופה ואמר "לא תוכלי מצד אחד לנקות את הגוף ומצד שני לזהמו בכימיקלים, ברגע שתפסיקי לקחת את התרופה אז יתחיל מצבך להשתנות". כיוון שהייתי די נואשת משום שלא ראיתי תוצאות משמעותיות החלטתי להפסיק ליטול את התרופה. ואומנם כבר שבוע לאחר מכן חל המפנה הגדול במצבי ובחיי. התחלתי לקבל תחושות של אנרגיה חדשה שזורמת בגופי ששנים רבות לא הכרתי. הלכתי והתחזקתי. העור שלי השתפר ללא הכר. עיני בהקו. ציפורני התחדשו וכל גופי התעורר לחיים והחל להשתקם. כחודש לאחר הפסקת התרופה בעודי ממשיכה בהנחיות של ערן היה מצבי שונה לבלי הכר. מאותו רגע והלאה מזה שנתיים אני עדה לשיפור דרמטי במצב בריאותי. אינני זוכרת שאי פעם בחיי הרגשתי חזקה, נמרצת ובריאה יותר. כל הכאבים בגוף ובמיוחד בעמוד השדרה נעלמו כלא היו. בתחילה חשבתי שזה נס, פלא זמני שאולי אני רק חולמת וזה יחלוף במהרה ואני אחזור למצב החולני שהרגשתי במשך 20 השנים האחרונות. אבל אט אט השלמתי עם המציאות החדשה. בפעם הראשונה אחרי 20 שנה אני בכיוון בטוח של החלמה ובריאות, מצאתי את סוד הבריאות והחיים המאושרים. כל משפחתי ומכרי ראו פתאום את תחיית המתים , הם לא האמינו לנס שמתחולל לנגד עיניהם. פתאום התחלתי לראות שוב חברות ותיקות, פתאום התחילו להתעניין בי ולשאול מה אני עושה ? איך הצלחתי לעשות זאת ?
התחלתי להשתתף בחוגים, בסדנאות, בפעילויות חברתיות ופעילויות תרבות, פעילות התנדבות במשמר האזרחי, לשכנים, לנזקקים, נסיעות ארוכות ברחבי הארץ ברכבי הפרטי, נסיעות לחו"ל ועוד. לכל הדיעות סדר יום עמוס ביותר אשר עדיין בסופו אני נשארת עם אנרגיה ליום עבודה נוסף.
ד"ר אשחר, אשר הינו מומחה לפעילות גופנית, הדריך אותי בפעילות המעשית ועקב אחרי התקדמותי. ביצעתי באדיקות את כל ההנחיות עד תומן. ד"ר אשחר התגאה תמיד שאני התלמידה ה"ממושמעת" ביותר שהיתה לו עד כה. התחלתי לצעוד בבוקר במשך כל יום, הליכה של כשעה, כ- 5 ק"מ כל יום, דבר שמעולם לא העליתי על דעתי שאהיה מסוגלת לעשות. לאחר ההליכה אני ממשיכה בפעילות גופנית לחיזוק השרירים במשך 30 דקות בערך. לעיתים אני אף משתתפת בשיעורי יוגה וריקודי בטן.
במשך כשנה מתחילת הטיפול, ובמיוחד לאחר השינוי הדרמטי במצבי, הייתי בעלת אימון מוחלט בד"ר אשחר ובגישת "ההיגיינה הטבעית" לכן נמנעתי מלבקר אצל הרופאים לבדיקה כל שהיא. לאחר כשנה ושלושה חודשים החלטתי בכל זאת לבצע בדיקה כדי אולי להוכיח לעצמי, שהכל בסדר. הרופא ההמטולוג שקיבל אותי בבית החולים בתל השומר שאל בתמיהה היכן אני, מדוע אני לא במעקב כל כך הרבה זמן ? סיפרתי לו בקצרה על "ההיגיינה הטבעית" ועל השיפור הדרמטי שחל בשנה וחצי האחרונות במצב בריאותי. הרופא אמר לי "אל תשמחי כל כך מהר, יכול להיות שמצבך הוא בגלל המזון שאת אוכלת וזה לא בהכרח יתבטא בבדיקות הדם". ביצעתי את הבדיקות. לאחר כשבועיים קיבלתי את תוצאות הבדיקות. אותו רופא אמר לי בטלפון "ה. הבדיקות שלך מצוינות, מבחינתנו את בריאה לחלוטין , תמשכי כך עד 120". אחרי חודש התקשר אלי אותו רופא ושאל האם ניתן להפנות לד"ר אשחר חולה שהייתה במצבי בתקופת המחלה. כמובן שנתתי לו בשמחה את הטלפון, אבל לצערי אותה גברת לא הגיעה לד"ר אשחר עד היום, מה חבל.
לבסוף לא נותר לי אלא לקוות שבתקופה כה קשה של חולי ומכאוב שעוד רבים כמותי ימצאו את האור הגדול שנתגלה לי, דרך "ההיגיינה הטבעית" ויעלו על דרך הבריאות ההחלמה והאושר.
בברכת בריאות לכל
ה.ס
————————————————————————————-
סיפור ההתגברות שלי על מחלת סרטן האשכים
פגשתי את ד"ר ערן אשחר, מומחה לגישת 'הנטורולוגיה והתזונה הכירורגית שמטרתה בשלב הראשון לנקות את הגוף מרעלים (ע"י תזונה ייחודית וטבעית) ובהמשך, השמדת התאים הסרטניים ומניעת התפשטותם בגוף.
הגישה עוטפת את כל תחומי החיים מאכילה ושתייה עד חיי הרגש, דרך הרגלי צריכה, פעילות גופנית, עבודה, שעות פנאי, חיי חברה, חיי משפחה ומין, שינה ונשימה. לפני הפגישה עם ד"ר אשחר אכלתי מנה הגונה של ג'אנק פווד. אחר-כך יצאתי לדרך של שבעה חודשים בה אכלתי מזון איכותי. ההרגשה הפיזית הייתה נהדרת. מחלת האסטמה שליוותה אותי מילדות התפוגגה, תופעות כמו שפעת ונזלת כרונית נעלמו, העור שלי נעשה חלק ובריא יותר, ירדתי 14 ק"ג (ל78 ק"ג) והרגשתי קל ואנרגטי.
השינוי התזונתי הוטמע בי ומלווה אותי מאותו יום לשארית חיי.
בריאות לכל
שי משיח
—————————————————————————-
ניצלתי מניתוח מעקפים בגיל צעיר הודות לטיפולו של ד"ר ערן אשחר
ד"ר אשחר שלום,
עקב דרישות של חידוש ביטוח חיים, פניתי לקרדיולוג שנראה לי שאני סומך עליו מתוך 7 שאני מכיר, על מנת לקבל סטטוס לחברת הביטוח.
בתחילה הוא היה המום שבמצבי אני לא לוקח תרופות, במיוחד לא אספירין וסוג כלשהוא של סטטינים. לא כל שכן רצה לשמוע על גישה טבעית.
הוא שלח אותי לבצע בדיקות לב במאמץ + אולטרה סאונד. דופק המטרה בבדיקה הגיע ל 97%.
גם הרופאה שביצעה את הבדיקה שאלה אותי על תרופות ועניתי בשלילה. תגובתה הייתה שאני קאמיקזה ! אחרי התוצאות המצוינות בבדיקת המאמץ היא לא רצתה להוסיף מילה מיותרת. את ניתוח המעקפים ששלושה קרדיולוגים המליצו לי לעשות דחוף דחוף כבר אף אחד מהם לא מזכיר !!!
למרות שיש סימנים להתקף שהיה לפני כשנה וחצי, תגובתו של הרופא הייתה :
"התוצאות מצוינות", "אתה הצלחת לייצב את מצבך, תמשיך בדרך שבחרת, הבחירה נכונה".
לחברת הביטוח כתב :
"למעשה החולה טופל שמרני, מרגיש בטוב. מיפוי הלב כעת מראה האוטם שעבר ללא איסקמיה פעילה ויציבות המצב עם דופק 166 במאמץ מירבי . ממליץ המשך מעקב".
בברכה
קובי. ח.
———————————————————————————-
12 ק"ג, אלרגיה, אפטות, פיטריות, כולסטרול, מחלות חורף ועוד נעלמו
בזכות התזונה הכירורגית נעלמו לי בעיות בריאות רבות. 
בספטמבר 2004 התחלנו בעלי ואני בסדנא אישית ללימוד ההגיינה הטבעית עם ד"ר אשחר. לימים הבנתי שזהו חודש של תפנית בחיי, כמובן תודות לגישת ההיגיינה הטבעית שלמדנו אני ובעלי מד"ר אשחר.
מאז, אני מוצאת את עצמי הרבה פעמים משווה בין מצבי לפני הסדנא ואחריה.
עד לתחילת הסדנא הייתי בן אדם בריא באופן כללי ללא בעיות הדורשות התערבות רפואית. אלא שמאז הסדנא השתנה מצבי לטובה בלא מעט תחומים. על מנת לסייע גם לאחרים לשפר את בריאותם מצאתי לנכון להעלות על הכתב את התחומים שבהם ההיגיינה הטבעית עזרה לי.
משקל: הייתי מלאה עם מכנס במידה 44. עשיתי לא מעט דיאטות במטרה להוריד במשקל ואף לא אחת החזיקה מעמד לאורך זמן הורדתי כ- 12 ק"ג ירדתי למידה 38-40 והמשקל נשאר סטטי מזה כ- 4 שנים.
אנרגיות: הייתי חוזרת אחרי כ- 8 שעות עבודה עייפה ברמה שהייתי חייבת לשכב לפחות שעה לפני שיכולתי להמשיך לתפקד. עפ"י רוב יש לי את האנרגיות והכוחות להמשיך את היום באופן טבעי עד שעות הערב / לילה עד לשעת השינה.
אלרגיה תמידית: מגיל צעיר חייתי עם בעיה של נזלת מיימית כמעט תמידית – גם בקיץ. הבעיה כמעט נעלמה – האף עדיין נוזל אך במידה מעטה
פטריות על העור: פטריות על החזה ופטריות בכפות הרגליים. ביקרתי אצל הרבה רופאי עור ומרחתי הרבה סוגי תכשירים אך הפטריות תמיד חזרו …הפטריות נעלמו כלא היו.
לחה בבוקר: בעבר הייתי קמה בבוקר עם לחה. לעיתים רחוקות – ורק כאשר אני אוכלת שלא לפי הגישה הטבעית.
מחלות חורף: כמעט כל חורף חליתי בשפעת פעם אחת או יותר ותמיד מלווה בחום גבוה בדלקות בגרון ועוד. מחלות חורף פקדו אותי עם תסמינים מאד קלים.
אפטות בחלל הפה: האפטות הופיעו לביקור לעיתים קרובות זה כאב מאד והקשה על האכילה. עם הזמן התופעה נעלמה כמעט לגמרי
כולוסטרול ושומנים בדם: הכולסטרול והשומנים בדם היו מעט גבוהים מהגבול העליון – אך עדיין לא נדרשתי לטיפול תרופתי אלא לדיאטה. הבעיה נעלמה – הערכים ירדו.
שרירים תפוסים בחגורת הכתפיים: לעיתים היו נתפסים לי השרירים בחגורת הכתפיים סבלתי מכאבים והייתי זקוקה לעיסוי. הבעיה נעלמה.
בברכת בריאות לכל
סילבי ברודטי.
———————————————————————————————–
החלמתי ממיגרנה של 20 שנה ואלרגיה כרונית תוך 10 ימים
אני בן 35, ב- 20 השנים האחרונות סבלתי ממיגרנות קשות בתכיפות של 4-5 פעמים בשבוע ולאחרונה 3-4 ימים בשבוע ברציפות, כאב ברמה של 9 מ -10. בנוסף סבלתי מאלרגיות – נזלת, התעטשויות, בעונות מעבר וגם לאבק ולפריחה כל שהיא. כמו כן היו לי נפילות אנרגיה לאורך היום.
ניסיתי מגוון רחב של פתרונות למיגרנה ללא הקלה משמעותית. עשיתי בדיקות דם, C.T וכו' אשר לא הראו על כל בעיה ברורה.
ניסיתי גם תרופות שאמורות למנוע את ההתקפים כגון TOPAMAX אך גם הן לא עזרו ורק גרמו לתופעות לוואי. תרופות מסוג אחר שמטרתן להקל על הכאב בזמן ההתקף ((RELERT אמנם כן עזרו בהקלה אך בסופו של דבר רק החמירו את המצב מכיוון שההתקפים נעשו תכופים יותר וחזקים יותר. ברפואה האלטרנטיבית ניסיתי דיקורים יפניים, הומיאופתיה, רייקי, שיאצו, שיקויים.
במצב זה הגעתי לד"ר ערן אשחר.
לאחר 10 ימים של התוכנית של ד"ר אשחר נעלמה המיגרנה ולא חזרה יותר. מאז השינוי הכאבים כמעט ונעלמו ואם הם מופיעים אז זה לעיתים רחוקות ובעוצמה נמוכה מאד. אין ספק שאני בתחילת הדרך בהיגיינה הטבעית ויש לי עוד מקום להשתפר, להתנקות ולהשתקם אחרי 20 שנים של נטילה כרונית של תרופות רעילות.
עלי לציין שגם האלרגיה והנזלת הכרונית שממנה סבלתי במשך שנים נעלמה עקב הטיפול. אין ספק שגישת ההיגיינה הטבעית היא גישה שמטפלת בשורש של כל הבעיות בבת אחת ולא בסימפטומים של המחלה הספציפית.
הייעוץ אשר קיבלתי מד"ר אשחר גרם לי לשנות את אורח חיי בעיקר מבחינה תזונתית ובהחלט שיפר מאד את איכות חיי. השינוי משמעותי אך בסופו של דבר זה כדאי ומשתלם.
לפרטים אפשר לפנות אלי,
גיל
054-7337616
———————————————————————————————————————————
מיגרנה כרונית של 21 שנה נעלמה כבאורח פלא
לא פעם אמרתי לד"ר אשחר – "אתה הדבר הטוב ביותר שקרה לי בחיים אחרי בעלי, אתה פשוט הצלת את חיי".
מדוע אמרתי זאת? משום שעדיין אינני מעכלת ש – 21 שנים של סבל וייסורים הסתיימו להם רק על ידי טיפולו של רופא-נטורולוג "לא ידוע", לא "נוירולוג", "לא מומחה למיגרנה", אחרי ש "מיטב הרופאים" קברו אותי בעודי בחיים.
תוך זמן קצר אימצתי את גישת "ההיגיינה הטבעית" והתחלתי לחוש שיפור גדול במצבי. כמובן, לא ציפיתי להיעלמות המיגרנה בזמן קצר. ד"ר אשחר אמר לי שלצערו אני המטופלת שלקח לה את הזמן הארוך ביותר להחלים מהמיגרנה בכל הקריירה שלו. אבל מספר חודשים לאחר הגיעי לד"ר אשחר אני יכולה לומר בביטחון רב ביותר שהמיגרנה נמצאת מאחורי ב- 98%.
ראשית מגיל צעיר ביותר אני זוכרת את עצמי כעייפה כרונית ובקושי סוחבת את עצמי. בנוסף לכך חשתי באופן קבוע תחושה של ערפול חושים, מן ערפל מוחי תמידי שליווה אותי. לאחר מכן החלו כאבי ראש שהלכו והפכו לתכופים יותר וקשים יותר משנה לשנה. כל נסיעה לוותה בכאבי ראש והקאות והפכה לסיוט. כאבי הראש הקשים היו בתכיפות 2-3 בשבוע. רק מי שחווה מיגרנה כרונית מבין על מה אני מדברת. פשוט לא היו לי חיים. בלעתי כל רעל שנתנו לי בתקווה "להרוג" את המיגרנה כפי שהבטיחו לי הרופאים. אבל המיגרנה הרגה אותי והרסה לי את איכות חיי. כל מה שהיה לרופאים המומחים לתת לי היה עוד רעל עם הבטחה ש "אין מה לעשות, הסיבה לבעייתך לא ידועה, את צריכה ללמוד לחיות עם זה". עם האמונה בשקרים אלה הסתובבתי במשך 21 שנים!!! לא היו לי לא יום ולא לילה כיוון שבהרבה מקרים התרופות לא ממש "הרגו" את המיגרנה. המיגרנה הייתה מעירה אותי בלילה ומוציאה אותי מותשת מהמיטה בבוקר. כל הזמן חשבתי על המיגרנה הבאה שלי ומה אעשה בה וכיצד אעבור אותה. בכל פעם השלו אותי הרופאים שיש "תרופה חדשה" שזה עתה היגיעה והיא שתושיע אותי ואת כל חולי המיגרנה בעולם ולכן שווה לנסות אותה. כמובן שמאוחר יותר האשליה התפוצצה לי בפנים. אבל באין תקווה ובלי אלטרנטיבה אחרת לא הפסקתי לבלוע כדורים.
בנוסף לחבילה זו סבלתי מאז שאני זוכרת את עצמי מכאבי רגליים ומדורבנים ברגליים, תחילה ברגל שמאל ואחר כך ברגל ימין באופן כרוני. הייתי זקוקה לשעות ארוכות של מנוחה כדי להרגיע במעט את כאבי הרגליים שלי. משנה לשנה עליתי במשקל ולבסוף הוספתי לעצמי 30 ק"ג מיותרים שהיו 60% עודף משקל!!! זה כמובן הכביד בצורה קשה על כל מערכות הגוף שלי ועל כל התפקוד שלי. אבל אני לא הפסקתי לזלול מכל הבא ליד, ללא שום חשבון והתחשבות בצורכי הגוף שאותם לא הכרתי ובהם לא התענינתי במיוחד.
כמובן שעקב כך סבלתי מבעיות עיכול, מכאבי בטן וגודש בבטן במיוחד לאחר ארוחה. בנוסף כושר השמיעה שלי באוזן שמאל פחת.
לצערי הייתי צריכה לעבור 21 שנות ייסורים כדי לפגוש את ד"ר אשחר.
ביום בהיר אחד החלטתי שאני לא רוצה לסבול יותר ועשיתי מעשה יוצא דופן. נכנסתי לאינטרנט והתחלתי לחפש אפשרויות ריפוי טבעיות למיגרנה. מיד נפלתי על מאמר של ד"ר אשחר – "מיגרנה – בעיה בריאותית מכאיבה אבל פשוטה שניתנת לריפוי בזמן קצר".
מובן שלאדם שסובל ממיגרנה כרונית במשך 21 שנים ללא תקווה זה נשמע לא מציאותי, אבל בכל זאת הרמתי טלפון והתקשרתי לד"ר אשחר. קיבלתי החלטה נחושה שאני אעשה כל דבר כדי להיפטר מהמיגרנה שלי. מד"ר אשחר קיבלתי הסבר ארוך ומשכנע ביותר שהבטיח לי 100% ריפוי מהמיגרנה. שוב, זה נשמע לי דמיוני אבל האמנתי לכל מילה של ד"ר אשחר ולא היה לי כל ספק שאני הולכת על זה. קיבלתי מד"ר אשחר גם רשימה ארוכה עם טלפונים של מאות אנשים שנרפאו ממגוון רחב של מחלות. זה נשמע מבטיח.
כבר מהפגישה אצל ד"ר אשחר יצאתי עם מוטיבציה בשמיים, שמחה ומאושרת. בפעם הראשונה בחיי שמעתי שאני יכולה להחלים לחלוטין מהמיגרנה וש" אסור לי ללמוד לחיות עם מחלה לכל החיים". הבנתי לצערי שאני גרמתי לעצמי את המחלה ורק אני יכולה להבריא את עצמי בהדרכתו הצמודה של ד"ר אשחר. מיד סיגלתי לעצמי את העקרונות שד"ר אשחר לימד אותי ותוך זמן לא רב הפסקתי לקחת את התרופות. התכיפות של המיגרנות והעוצמה שלהן הלכו ופחתו במהירות גדולה ולאחר חודשיים יכולתי לעבור אחת ל- 3 שבועות או חודש כמה שעות של כאבי ראש קלים בלבד ללא כל תרופה ובזה הסתכם ההתקף. זה היה שיפור עצום. יחד עם זאת רציתי ריפוי מלא והמשכתי בתוכנית של ד"ר אשחר בצורה אדוקה ותוך כדי קשר יומיומי שבמהלכו נעשו שינויים בתזונה ושימוש בכלים ייחודיים להיגיינה הטבעית.
היום כ- 5 חודשים לאחר הפגישה הראשונה עם ד"ר אשחר אני בהחלט בתחושה שנולדתי כאדם חדש. לא רק שלא חוויתי כאב ראש כבר חודש אלא שרמת האנרגיה שלי היא דמיונית ממש בהשוואה למה שהיה לפני חצי שנה. אני מסוגלת לסיים הליכה וריצה של 20-30 דקות ולהמשיך בעבודה פיסית קשה בגינה כאילו שלא רצתי ולהמשיך ליהנות מהפעילות של הערב כאילו שלא עבדתי ורצתי כל היום. זו הרגשה נפלאה.
פלא נוסף התרחש, הדורבן שממנו סבלתי במשך שנים ולא אפשר לי ללכת, מה שתרם לעליה במשקל שלי, נעלם כלא היה.
והמשקל זה דבר שלא יאמן, כיום אני רזה יותר ממה שהייתי בגיל 18. ירדתי 26 קילו מיותרים ולמעשה אני כמעט במשקל מאוזן. זו הרגשה נפלאה להוריד שק של 26 קילו פסולת מעליך שאותו את סוחבת כל הזמן ולכל מקום. אני מרגישה קלה וקלילה כמו ציפור ואני משתפת את כל מי שמעוניין בחוויה אדירה זו. אני פשוט מאושרת. חלום של 21 שנים התגשם, וכל כך בהיגיון ובפשטות. אני בהכשרתי אחות ומעולם לא היה ברור לי שהבריאות נמצאת מתחת לאף שלנו, אבל אנחנו מחפשים אותה אצל "מומחים" שמלבד לנטוע בנו ייאוש וחוסר תקווה ולרושש אותנו אינם יכולים להועיל בכלום.
קשה לי להבין מדוע אנשים שמכירים אותי לפני ואחרי ורואים ושומעים את מה שעבר עלי מעדיפים להמשיך לבלוע תרופות ולסבול. המוזר הוא שחלקם אף מנסים לשכנע אותי שאני טועה בדרכי. אני מבינה שהשעבוד לתרופות אינסטנט, ההתמכרות למזון זבל והפחד משינוי מובילים לאומללות, סבל וייסורים.
יש לנו דעה או אמונה ששמירה על הבריאות כרוכה בהקרבה בוויתור ובסבל. מניסיוני הקצר, אין אמונה שגויה מזו. ברור שבהתמכרויות צריכים להילחם עד לסילוקם מחיינו, אבל לא בגלל שיש כאן מאבק עם התמכרות צריך להרים ידיים מראש ולהמשיך לסבול עד בוא הסרטן.
אני הוכחתי שהכל תלוי ברצון והחלטה הנחושה להבריא בכל מחיר. אני יכולה להעיד ולהשמיע לכל מי שמעוניין שכל דקה של חיים בלי מיגרנה וסבל שווים 1000 שנים של אכילה גסה והשתעבדות למזון זבל שנותן אשליה של חופש והנאה מזויפת ורגעית.
אני אוכלת מזון בריא, נהנית מכל ביס ומכל רגע ומאושררררררררת עד השמיים.
אני ממליצה לכל אחד שהיגיון בראשו ללכת בעקבותיי ולהבריא באמצעות גישת ההיגיינה הטבעית.
אין שום סיבה להמשיך ולסבול.
ותודה רבה לד"ר אשחר שאותו אני לא מפסיקה לברך בכל יום. כל הבטחה ששמעתי ממנו אכן התגשמה במציאות. בכל רגע שהייתי זקוקה הוא היה שם כדי להאיר לי את הדרך ולמנוע ממני ייאוש וחוסר תקווה. בכל שיחה איתו הרגשתי שיש לי משענת ושאני מקבלת זריקת מרץ להמשיך בדרך. וכך היה עד להחלמה.
אתם מוזמנים לדבר איתי ישירות, אשמח לשתף אתכם בתחושותי הנפלאות באופן אישי ולעודד אתכם לצאת לדרך חדשה.
כל טוב ובריאות
תקווה (תיקי) אומרת לכם שיש
תקווה
—————————————————–
ניסים רפואיים באמצעות התזונה של ד"ר ערן אשחר
הגעתי לד"ר אשחר בהמלצתה של חברה. למען האמת היא לא הייתה צריכה להמליץ כי השינוי שהיא עברה עקב טיפולו של ד"ר אשחר היה משכנע ביותר. שנים רבות שלא ראיתי אותה במצב כה טוב.
הפגישה הראשונה הייתה מרשימה. קיבלתי ידע חשוב מאוד שיצר אצלי החלטה עמוקה ומחויבות לדרך חדשה בחיים. אמרתי לעצמי שאני לא אהיה חולה, שאני לא אהיה תלויה בילדי ובמוסדות סיעודיים ואני אקבע לי את איכות החיים שלי.
סבלתי מבעיות כמו דורבן ברגל שטופל שוב ושוב בקורטיזון. בשנה האחרונה הופיע גם דורבן ברגל השנייה וזה מנע ממני לצאת להליכה היומית שלי. שוב טופלתי בקורטיזון, אבל הכאב המשיך עם קשיים גדולים בדריכה או הליכה יחפה בלתי אפשרית.
ידעתי שהאכילה שלי מאוד לא בריאה, לא נכונה ואפילו נוראה. בעבר עשיתי את דיאטת חרמון ודיקור וזה לא ממש עזר לי לשפר את הבריאות. בשנה האחרונה הרגשתי מאוד עייפה. תמיד ליווי אותי כאבי מחזור קשים ואי סדירות עם תופעות חריגות. במשך שנים בזמן ישיבה ממושכת היו לרגלים שלי נטייה בלתי מוסברת לקפיצות ומעין התכווצויות, בעיקר בשעות הערב. עם כל זה גם היציאות היו לא סדירות, רק אחת ל-3 ימים. מצב הרוח לא היה בכי טוב. סבלתי מכאב ביד ימין ובמרפק בתנועות מסוימות שנבע מדלקת בגיד. בחצי שנה האחרונה הרגשתי חסרת אנרגיה, עייפה, במיוחד בשעות אחה"צ והערב.
לפי הבדיקות והניתוח של ד"ר אשחר רמת השומנים שלי בדם הייתה גבוהה מאוד, רמת החומציות בדם גבוהה, מצב תפקוד כליות לא טוב, לחץ דם גבוה, דופק גבוה מאוד, משקל גבוה ב- 30 ק"ג מהרצוי, ועוד.
חודשיים אחרי תחילת התהליך והליווי הצמוד של ד"ר אשחר אני כבר עם 15 ק"ג פחות במשקלי ועם ניסים שלא האמנתי שאוכל להשיג. כל הכאבים ביד ובמקומות אחרים נעלמו. מה שהדהים אותי לגמרי זה שכאבי המחזור כמעט נעלמו ושהדורבן בשתי הרגליים נעלם ואני הולכת מספר קילומטרים ביום. לא האמנתי שהיגיינה טבעית יכולה להשפיע על תופעה כמו דורבן ששום רופא לא יכול לפתור.
רמת האנרגיה שאני חשה במהלך היום זה סיפור בפני עצמו. אני ממש לא מאמינה שמתחושה של כבדות ועייפות קשה עברתי למצב שיש לי אנרגיה כמו לבחורה צעירה. אני מרגישה קלילה ועירנית ואני מקבלת מחמאות מכל הסובבים אותי על המראה והגזרה החדשים (אני נכנסת לבגדים ששנים לא נכנסתי אליהם), על העור הנפלא ועל החיות שאני מקרינה. כולם מקנאים ושואלים מה עשיתי. אני מחויבת לגמרי לדרך החיים הנפלאה שבחרתי לי. אני יודעת שהאשליה של לאכול כל מה שנמצא מסביבי ללא הגבלה והעיקר ליהנות כמה דקות היא שטות ואני אשלם עליה במחיר כבד שאני לא מוכנה לשלם. המוח עדיין מנסה מידי פעם להסית אותי אבל הוא לא יצליח. סוף סוף אני יודעת שאני אוכלת נכון ובריא וזה מסב לי הנאה ואושר גדולים. אני יודעת שעכשיו אני אחראית לגורלי ולבריאותי ואני מסוגלת לעשות את זה. עכשיו אני יודעת על גופי שדיאטות לא עובדות, בדיוק כמו שד"ר אשחר כותב במאמרו.
למרבה הפלא הקפיצות והתכווצויות נעלמו תוך זמן קצר אחרי התחלת השינוי. מערכת העיכול פועלת כמו שצריך ואני מאמינה שבדיקות הדם שאעשה בעוד חודשיים יגלו גם שיפור בתמונת השומנים בדם. פשוט לא יתכן שכל המדדים מראים שמצב הבריאות שלי משתפר סוביקטיבית ושזה לא יקרה.
המשקל שלי עדיין צריך לרדת אבל אני לא בלחץ ואני בטוחה שזה יקרה בקצב שלו. קיבלתי את כל הכלים מד"ר אשחר כדי להשיג את המטרות שלי ואני עדיין בליווי צמוד ויומיומי שכל כך חשוב לתהליך.
אני במיוחד רוצה לציין את נחישותי ודבקותי במטרה, מה שלא קרה אף פעם, לאור העובדה שלצערי לא בעלי ולא ילדי הצטרפו אלי לפגישה עם ד"ר אשחר ולתהליך בכלל. כמובן שבהתחלה התגובות היו פושרות ויותר מזה אבל עכשיו עם התוצאות אי אפשר להתווכח.
לאה פקר
——————————————————
ד"ר ערן אשחר שלום רב.
יום הבריאות שהתקיים שבוע שעבר עורר בי רושם רב ועז. אני כבר זמן מה מתעניינת בעניין התזונה וקוראת ולומדת, ומיישמת בהדרגתיות תובנות חדשות. הפעם זה היה לימוד מקיף ורחב הרבה יותר, ומאוד מעניין. ומאוד עוצמתי.
אני רוצה לעשות צום, לניקוי. ובעלי גם כן.
נועה רטר
—————————
ד"ר ערן אשחר שלום!
רציתי להודות לך על יום הבריאות והסדנא למפיצי agel
היה יום מרתק ולדעתי חשוב מעין כמוהו.
אני מאוד מאוד מעוניינת לקבל ממך את השאלון לחולים ולהיעזר בניסיונך ובידע הכל כך מעמיק והנרחב שלך
על מנת לעזור לאנשים, וכפי שאמרתה לשמש כשגרירת בריאות בקהילה.
ושוב המון תודה
מיכל
————————————
ד”ר אשחר שלום רב
ברצוני להודות לך על יום הבריאות שהיה אתמול .
דבר שנתן לי חומר רב למחשבה על שינוי תפיסת התזונה בכלל ועל הצורך בנטילת תרופות בכלל.
כמו כן העלתה למודעות שלי את האחריות שלי על בריאותי . למרות שכרגע כביכול אני עדין לא חולה ולא נוטלת תרופות כלשהן . אבל הבנתי עד כמה הגוף שלי מורעל.
בקשר לסדנת ההמשך לחברי צוות של אג'ל, הרעיון שלך מדהים !!
הנכונות שלך לתת אפיק נוסף לחברי צוות אג'ל להפיץ את מוצרי אג'ל לקבוצת החולים שיהפכו לצרכנים קבועים, פשוט כל הכבוד!!!!
זה ברור לי שאני אהיה שגרירת בריאות .
ושוב תודה לך על נכונותך להקדיש מזמנך לקידום הבריאות וקידומם של מפיצי אג'ל.
בכבוד רב
ביבי שמחה
דר' אשחר שלום רב!
ראשית תודה רבה על יום בריאות מעניין, מחכים(ומאתגר…)! בהחלט "רצחת" לי כמה "פרות קדושות" וחזרתי עם הרבה חומר למחשבה.
כמו שציינתי בטפסים שחולקו, ברצוני להשתלב הן בתכנית : "שגרירי בריאות בקהילה" והן בתכנית לשיתוף פעולה עם המרכז להיגיינה טבעית בהקשר לפעילותי במסגרת אג'ל.
מיכל
—————————————————
ד"ר אשחר
שלום
ראשית רציתי לומר לך תודה על יום הבריאות הנפלא שהיה אתמול. למדתי בו המון ואני מעוניין להירשם לקורס בן עשרה המפגשים שאתה מתכנן.
אינני בטוח שאצליח להתפנות מהעבודה אך אני מעונין בפרטים הקשורים למועדי הקורס , מקום הקורס וכו'
בתודה מראש
ד"ר ארז בנאי
———————————
דר' אשחר שלום
אני חייבת להגיד לך שוב תודה על היום המדהים שהעברת לנו. אני לא מאמינה שהצלחתי להיות מרותקת במשך 12 שעות!!!
בנוסף, היוזמה שלך לתמיכה מקצועית עבור המועמדים שלנו מאד ברוכה. אני אישית בטוחה שזה מאד יעזור לי – אני באמת מרגישה "שגרירה של בריאות" באג'ל והתמיכה הזו הייתה בדיוק מה שחסר לי!
050-7636497 טלי –
050-5219779 – אמיר
——————————————–
דר' ערן אשחר שלום,
קודם כל אני רוצה לחזור על דברי בע"פ שיום הבריאות היה מאלף מבחינת המידע שהועבר והיה כמובן מאד חשוב. חוויתי אותך באמת כאדם עם שליחות שמכוון לטובת האנשים איתם הוא מדבר.
גם הרעיון שלך ליצור קבוצת שגרירי בריאות הינו חשוב מאד ויפה מאד.
כמאמנת למדתי שישנם 4 טיפוסי תקשורת. כפי שאני מזהה אצלך, אתה נמנה על הטיפוסים שנקראים "מנתחים". חשוב להם לקבל הרבה פרטים לפני שהם מקבלים החלטה וזו צורת התקשורת שלהם. בצורת הדיבור שלהם הם כוללים הרבה פרטים. יש להם עוד תכונות טובות: הם מאד מאורגנים, יסודיים, נצמדים לעובדות.
אתה עושה עבודה חשובה, ואצור איתך קשר בקרוב על מנת לך להיכנס לתהליך בעצמי.
שבת שלום,
רבקית לוי
מאמנת ומנהלת תכניות
—————————————————-
בס"ד
א.תודה על היום בריאות- היה מצוין!
ב. אשמח לקבל עדכונים על ימי ההכשרה בנושא שגרירי הבריאות.
בברכה.
אהרון נדל
————————————————————-
שלום דר' אשחר
תודה על הרצאתך הערב, רעיון גאוני. היה מאלף.
תודה
פזית
—————————————————-
שלום ד"ר ערן
התגובה שלי מהבטן לגבי יום הבריאות היא שהיה מעולה. אתה היית כל כך מובנה, ברור, קולח. לרגע לא היה משעמם, למרות השעות הרבות.
הכל נראה היה לי חדש למרות כל המידע שקיבלתי ממך במהלך השנים. אין ספק שלעצמי לקחתי מזה המון.
מאד נהניתי. הייתה אווירה מצוינת.
כל הכבוד, יישר כוח,
ד"ר נגה בן ישראל
052-3228856
———————————————————
ד"ר ערן אשחר שלום!
השתתפתי ביום בריאות והתרשמתי עמוקות מהגישה הטבעית כדרך אמיתית לחיים.
הבנתי גם מדברייך שכדי להתמקצע ולהיות שגרירי בריאות חשוב שנהיה בסדנא.
בברכה
כל טוב
נהורה מאושר
—————————————————–
בוקר טוב לך ד"ר אשחר
ביום חמישי האחרון הייתי בסדנא בפ"ת.
הסדנא הייתה מעניינת מאד ואף גרמה לי לרעידת אדמה מסוימת
כמו כן נכחתי בחלק השני שלה שהיה עבור מפיצי אגל ומצאתי את הצעתך מעניינת מאד.
מודה לך מאד
יום מואר ומבורך
אורנה בן-דוד
——————————————————————
מכתב מד"ר יוסף עלי – מפקיעין:
לידידי ד"ר ערן אשחר
בהשראתך התחלתי לפני מספר חודשים שינוי משמעותי בתזונה על פי גישת ההיגיינה הטבעית. בחודשים אלה גיליתי לא רק שההיגיינה הטבעית היא מדע הבריאות המדויק, המושלם והאמיתי ביותר לטיפול במגוון רחב של בעיות בריאות, אלא גם חזיתי זאת על בשרי. על גופו ועל בדיקות הדם שלי חוויתי מגוון רחב של שיפורים פיסיולוגיים וביוכימיים והכי חשוב שיפור משמעותי באיכות החיים שלי ותחושת הרוגע הנפשי שאליה הגעתי לאחר גילוי ההיגיינה הטבעית. אני יודע שסוף סוף מצאתי את הנוסחה הנכונה לחיי בריאות ושעדיין לא איחרתי את הרכבת, חלילה וזאת בזכות הנחיותיך המקצועיות הראויות לשבח ולהערכה מיוחדים. בזכותך החלטתי להקדים תרופה למכה ולהתחיל באורח חיים בריא על פי עקרונות הגישה הטבעית.
מאז שסיגלתי את אורח החיים החדש חיי השתנו מהקצה לקצה – אני עירני יותר, זקוק לפחות שעות שינה בלילה, מתאמן כל יום באורח קבוע עם מאמצים גופניים עצימים במיוחד (שחיה, ריצה), כאבי הבטן נעלמו, תחושת העייפות בסוף היום נעלמה וחיי הפכו לאיכותיים ביותר מכל הבחינות. גישתך המקצועית, האישית ובעיקר האנושית מעוררת כבוד, הערכה והערצה ובטוחני שתרמה להרבה אנשים אחרים ברמה המניעתית והטיפולית כאחת.
מרכז אשחר לריפוי טבעי הפך לשם דבר "משום דבר" וזה כמובן בזכות העבודה שתמיד ידעת לעשות, דברים עם ערך ולא "בערך".
בשמי ובשם משפחתי קבל נא את תודתי, הערכתי והוקרתי בתקווה להמשך שיתוף פעולה בעתיד.
אני מאחל למערכת הבריאות והחינוך במדינת ישראל אנשים בשיעור קומה כשלך.
בברכה
ד"ר יוסף עלי
פקיעין
————————————————————————————-
שלום ד"ר ערן
יום הבריאות היה מדהים. העברת את המידע בצורה מדייקת, משכנעת ומרתקת.
אמא שלי תהיה ביום הבריאות הבא, ואני מאמינה שעוד כמה אנשים ששוחחתי/אשוחח עימם.
תודה רבה! ושיהיה שבוע מצוין!
נעמה
————————————————————————————
שלום ד"ר אשחר
אני רוצה להודות לך על יום הבריאות שהשתתפתי בו, תרם לי רבות בהבנת משמעות התזונה, למרות שאני "מודעת" לבריאות הגוף הבנתי עד כמה אני לא יודעת.
על נכונותך לייעץ ולתמוך בנו כמפיצי אג'ל ובאנשים שאנו חושפים לאג'ל זה לא מובן מאליו בימים אלו
כפי שציינתי במשוב אשמח מאוד להיות שגרירת בריאות ולהשתתף ביום עיון נוסף.
אני מעונינת להשתתף אשמח לקבל פרטים נוספים.
נ.ב. התחלתי לפעול כשגרירת בריאות ואחי החולה מעוניין להשתתף בסדנה
המון תודה
יפה שביט
———————————————————————-
איריס ש. מספרת על ריפוי מלחץ דם גבוה ובעיות אחרות:
אני האמנתי באמת ובתמים שאני ובעלי ניזונים ממזון בריא. שנים שזנחנו מזונות לא בריאים, הקפדתי לבדוק כל תווית של מוצר שצרכתי ולראות שאין בו חומרים משמרים, וחומרי טעם וצבע מלאכותיים. הקפדנו על דגנים מלאים ואפייה עם שמנים מסוימים. בעוגות השתמשנו בסוכר חום וחומרים טבעיים. בגלל בעיות כיב הקיבה של בעלי נמנעתי כפי שחשבתי ממזונות מסוימים. ניסינו את כל סוגי תוספי המזון ועוד.
היינו ממש גאים בשמירה על בריאותנו ועל תזונה בריאה עד שלפני שנתיים נתקל בעלי בכתבה בעיתון שתיארה את ההיגיינה הטבעית ואת המוביל של הגישה בארץ, ד"ר ערן אשחר. הדמיון בין בעיות הבריאות של ד"ר אשחר שהובילו אותו להיגיינה הטבעית ולבעיות של אריה בעלי הובילו אותו לעצור ולחשוב אולי יש משהו בעניין. הוא יצר קשר עם ד"ר אשחר והתחיל ללמוד אצלו סדנא. כאיש מדע אריה התרשם מאוד מהבסיס המדעי של הגישה ומהניסיון הקליני של ד"ר אשחר. לראשונה הוא האמין שיש דרך להבריא מכל בעיות הבריאות שלו. אריה התחיל ללמוד בסדנא אצל ד"ר אשחר ולאחר מכן המשיך בטיפול אישי ואני התלוויתי לפגישה. במהלך פגישה ארוכה התוודעתי לעקרונות המדהימים של גישת ההיגיינה הטבעית. לראשונה נפקחו עיני והבנתי מהסבריו המעמיקים של ד"ר אשחר מה הם באמת עקרונות הבריאות והתזונה וכמה טעיתי. יצאנו מהפגישה נפעמים ועם החלטה נחושה שזו הדרך שחיפשנו ואותה אנחנו הולכים לאמץ לכל שארית חיינו.
בעיני הרפואה נחשבתי בריאה במשך 60 שנות חיי. לחץ הדם שלי הגיע ל- 140. סבלתי מאלרגיה כרונית באביב שבגינה נטלתי תרופה וספריי. סבלתי מפיטרייה כרונית, עמידה לכל משחה, באוזניים במשך שנים שבגינה מרחתי משחות ושמתי טיפות. רמת השומנים בדם הייתה גבוהה יחסית. למען האמת חשבתי שאלה אינן ממש בעיות ושניתן לחיות איתן בשלום, גם אם הן מטרידות מאוד. מה גם שהרפואה מצידה הגדירה אותי כאדם בריא בסך הכל.
מד"ר אשחר למדתי שלחץ דם ברמה של 140 זה לא לחץ דם גבולי, כפי שאמרו לי הרופאים, אלא לחץ דם גבוה מאוד ומסוכן שצריך לטפל בו. ד"ר אשחר ניתח את הבדיקות שלי מזווית חדשה לחלוטין ששום רופא מעולם לא התייחס אליהן. כמו כן למדתי שכל התופעות שאני חווה הן תוצאה של אורח חיים ותזונה לא מושלמים שמובילים למחלות. האמת די הופתעתי לשמוע שאני לא ממש אוכלת נכון.
התזונה החדשה גרמה לשינוי משמעותי בבריאותי: האלרגיות באביב נעלמו ואיתן התרופות, לחץ הדם הגיע ל- 115/60, ירדתי כ- 10 קילו מיותרים במשקל שאף פעם לא הצלחתי להוריד ולא הבנתי מדוע, ולמרבה ההפתעה אחרי שנים נעלמה גם הפיטריה באוזניים!!!
הורדתי את הציפורניים המלאכותיות שהיו לי וגיליתי שהציפורניים שלי גדלות ובריאות כפי שלא היו שנים. העור שלי השתנה פלאים ואין ספק שאני נראית צעירה בהרבה בהשוואה למצבי לפני ההיגיינה הטבעית. אני בטוחה ששום ניתוח עור לא היה יכול לעשות את השינוי הזה. הרגשתי שזה שינוי פנימי עמוק ולא שטחי ומלאכותי, ללא כיסוי אמיתי, כמו ניתוח קוסמטי. תופעה משמחת מאוד היא העובדה שהתחלתי להיכנס לבגדים של הבנות שלי שהן בנות 18, ו- 36 !! אני בהחלט מקבלת מחמאות מכל החברות שלא מבינות איך עשיתי את זה. אבל החשוב מכל זו החוויה של תחושת הבריאות הנהדרת שנכנסה לחיים שלי. כפי שאמרתי כבר שנתיים שלא לקחתי כדור נגד שום דבר וגם לא את החיסון נגד שפעת שנהגתי לקבל לפני ההיגיינה הטבעית. מד"ר אשחר למדתי שזו הייתה טעות קשה לעשות זאת. ואכן במשך השנתיים האחרונות לא חליתי אפילו פעם אחת בשום מחלה שהיא למרות שמסביבי כולם היו חולים.
מאוחר יותר הצטרפתי לסדנא קבוצתית ללימוד מעמיק של גישת היגיינה הטבעית. יצאתי מהסדנא מחוזקת שבעתיים בעקבות המידע המדהים שקיבלתי שם. למדתי מד"ר אשחר כיצד למנוע מחלות שרבים מחברותי הצעירות ממני כבר חולות בהן. למדתי שהיגיינה טבעית ובריאות זה לא רק תזונה אלא הרבה יותר מזה ובלי להבין את זה אי אפשר להגיע לבריאות טובה. הסדנא עשתה לי חשק גדול ללמוד עוד ועוד על הגישה המדהימה הזו ששיפרה את בריאותי ובריאות בעלי ללא הכר.
ד"ר אשחר שינה את חיינו באמצעות גישת ההיגיינה הטבעית ואנחנו מצידנו מוכנים לעשות זאת עבור כל אחד אחר משום שאנחנו מאמינים בכל ליבנו בגישת הבריאות הנפלאה הזו וביתרונותיה העצומים לכל אדם.
אתם מוזמנים לקבל ממני המלצה אישית וחמה
איריס – מרצה בלימודי אנגלית למורים
כפר סבא
————————————————————
מייק לבקו כותב: הסוכרת הקלה ולחץ הדם הגבוה נעלמו:
הגעתי לד"ר אשחר כשלחץ הדם שלי והסוכר בדם גבוהים מהשיא העליון המומלץ על ידי הרופאים. מיד הבנתי שאורח החיים שלי ובעיקר התזונה הם האחראים לבעיות שלי. לא הייתה לי בעיה לשנות את דפוסי האכילה שלי כי הבנתי שזו דרך החיים הנכונה והאופציה לקחת תרופות ולהמשיך להתעלל בגופי לא נראתה לי הגיונית.
מהר מאוד הגעתי לאיזון, גם בזכות זה שלא משכתי את זה למצב חמור לפני שהגעתי לטיפול. כיום אני חיי על פי אורח חיים טבעי והגיוני ללא כל תרופות ועם אנרגיה גבוהה ביותר לאורך כל היום. אין ספק שזו היא דרך החיים הנכונה לכל אדם ובמיוחד לחולי סוכרת ויתר לחץ דם. ממליץ בכל לב.
מייק לבקוביץ
———————————————————————————————————- 
אמנון ד. מספר על החלמה מיתר לחץ דם וסוכרת:
התלוויתי לאחי לפגישה עם ד"ר אשחר. במהלך חצי שעה של שיחה התברר לאחי שהוא איננו מוכן נפשית לשינוי שהוצע לו על ידי ד"ר אשחר. אבל למעשה מה שהדאיג אותו באמת היו ההבטחות האופטימיות של ד"ר אשחר לשיפור במצבי שנראו לו די הזויות. הוא שאל שוב ושוב – איך אתה יכול להיות כל כך בטוח שהוא יבריא מהסוכרת ולחץ הדם הגבוה. התשובה של ד"ר אשחר – "כי יש לי ניסיון רב במצבים כאלה וראיתי כבר מאות החלמות, כך שאין סיבה שזה לא יקרה גם אצלו", ממש לא נראתה לו הגיונית ולכן הוא לא התחיל בטיפול. והינה דווקא אני שבאתי ללוות הפכתי למוקד הפגישה ואחי שאל – מדוע שלא תתחיל אתה ואם יהיו לך תוצאות אני אצרף גם. אחרי לבטים וחששות כבדים הבנתי שאני בנקודה שאין לי מה להפסיד בחיים, צומת בחיים שבה צריך לקבל החלטה קריטית. והחלטתי, החלטתי נכון לשמחתי. לחץ הדם שלי היגיע ל- 170, הסוכר ל- 140, עודף המשקל לכ- 40 קילו והרופאים לחצו עלי לקחת תרופות, כי זה לא אחראי להסתובב כך. על שינוי בהרגלי התזונה, ירידה במשקל או טיפול חילופי אף אחד מהם לא דיבר. מהר מאוד גיליתי שאני בידיים טובות ומקצועיות. ד"ר אשחר עמד לצידי לכל אורך הדרך במצב של הרבה חששות ותקופה של משברים לא פשוטים בחיים. לא פעם קיבלתי ממנו תמיכה בכיוונים שלא היו קשורים ישירות לבעיות שלשמן פניתי איליו והוא היה לי לעזר רב יותר מכל פסיכולוג שפגשתי בימי חיי. בפעם הראשונה בחיי הבנתי מה המשמעות של טיפול באדם ולא במחלה. ד"ר אשחר התייחס אלי כאדם שלם בעל חלקים רבים ולא נרתע מלהיכנס איתי לכל פינה שדרשה התייחסות ולהגיש את עצתו ועזרתו. והתוצאות לא אחרו לבוא. ירדתי 35 ק"ג, לחץ הדם ירד לאופטימום כמו גם הסוכר, ללא שום הזדקקות לתרופה כל שהיא. והסיוע בשאר ההיבטים, הרגשיים הנפשיים, שמחת החיים, האופטימיות, יכולת קבלת ההחלטות בנושאים שונים ויציאה מתקיעויות, היה עצום! שום טיפול לא שינה את חיי מכל כך הרבה הביטים כמו טיפולו של ד"ר אשחר. המלצתי לכל חבריי ומכרי לעבור את הטיפול, או לפחות להשתתף בסדנא, של ד"ר אשחר ועוד לפני שיש לכם בעיה כל שהיא. לחולים ביתר לחץ דם או סוכרת, אל תחשבו פעמיים, אם אתם באמת מחפשים להבריא מהמחלה ולא להיות תלויים בתרופות לכל החיים, לכו על זה, כי ד"ר אשחר הוא לדעתי האלטרנטיבה היחידה בארץ הזו לרפואה התרופתית.
אשמח לדבר עם כל פונה ולעזור לו להגיע להחלטה הנכונה כי זו בעיני ממש שליחות.
אמנון
—————————————————
ד"ר אשחר שלום רב,
המון תודות על יום מרתק ומלמד!!
בברכה,
נעם בר אור

———————————————————————-
שלום ד"ר אשחר,
1. רצינו להודות לך ולצוות החביב על יום הבריאות שהשתתפנו בו. יצאנו מאוד מורשמים, במיוחד מהתוכן אבל לא פחות מההשקעה והאכפתיות הרבה שלך ושל הצוות, שניכרה לאורך היום כולו.
2. יצאנו מלאי מוטיבציה לחולל שינוי באורחות חיינו וליישם את הגישה הלכה למעשה, ובהקשר זה אנחנו מרגישים שהיינו רוצים לקבל יותר מידע קונקרטי.
3. בהמשך לרעיון שגרירי בריאות בקהילה שפרסת לפנינו רצינו להביע גם את תודתנו על הנכונות שלך לסייע בידינו, וחוץ מזה את התרשמותנו מהרצינות והמחשבה על כל פרט ופרט.
אנחנו כבר מאוד רוצים להתקדם הלאה ללימוד כל פרטי ההצעה שלך ושיטת העבודה, ולהגיע בהקדם ליישומה בשטח. נשמח מאוד להבין ממך מה אמור להיות הצעד הבא ומה לוחות הזמנים (אם יש).
בברכה ובתודה,
ליה ואבי גולדשטיין
נתיב הל"ה 054-6215679 (אבי)
————————————————————————–
ד"ר אשחר שלום
ראשית אני רוצה לשבח ולהוקיר אותך על יום הבריאות שעשית.
היה מאלף לגלות דברים חדשניים בהבנה כיצד אנחנו פועלים ולאן כדאי וחשוב ללכת אם חפצי חיים טובים אנחנו.
אשמח לקבל את השאלון קצר למועמדים לבדיקה ראשונית.
כמו כן את התאריכים של ההשתלמויות השונות בנושא.
תודה רבה
שעיה – 
————————————————————————- 
תרופות או תזונה כירורגית – אל תישארו אדישים
מכתב שכתב אבי גולדשטיין למכר שלו:
הלו איש יקר !
ראשית אציין שוב את מה שכבר אמרתי לך בטלפון: אני שמח שהתקשרת אתמול ושמחתי מאוד על ההזדמנות לדבר קצת מעבר לצחוקים עם החבר'ה.
ולעניין החשד שהתעורר אצלך להפרעות קשב וריכוז: שוב, בהמשך לשיחתנו אני רוצה לברך אותך על הצעד שהחלטת לעשות במטרה לשפר את איכות חייך, וע"י כך להוסיף שקט ורוגע לך ולרעייתך ולמשפחה בכלל. אני חושב שזה צעד נכון שמעיד על מודעות עצמית ואחריות אישית גבוהה. אני מכיר הרבה אנשים שבסיטואציה דומה בוחרים לנקוט בגישה פאסיבית של להאשים את כל העולם ולשקוע בצער ודיכאון ומה לא …
אני ממש לא מופתע מהגישה הזו בהקשר שלך. לדעתי זו גישה שמאפיינת אותך לאורך כל חייך, וכשאתה מזהה בעיה אתה מתמודד איתה. אני מאמין שזו הגישה הנכונה, וגם אם לפעמים הדרך מציבה לנו קשיים ואתגרים – התמורה משתלמת ושווה.
לעניין הספציפי של הרטלין ואיריס מנור אני לא רוצה להתייחס כאן בהרחבה כי כבר אמרתי את מה שיש לי בעניין הזה בצורה מספיק ברורה. אני לא בא להתווכח. המטרה שלי היא רק לגרום לך לפקוח את עיניך לרווחה ולהיווכח בכך שיש דרכים נוספות באופן כללי, וכמו כן לגרום לך להציב סימני שאלה על דברים שאולי עד היום קיבלת כדברי אלוהים חיים ולא פקפקת כהוא זה באמיתותם.
היער שהתחלת לצעוד בו הוא סבוך, ובכניסה אליו לא קשה למצוא "מורי דרך" שמציעים לך את שירותיהם ע"מ לסייע לך לחצות את היער ולהגיע למחוז חפצך בבטחה. מי שלא מספיק עירני בשלב הקריטי הזה (וזה כמעט כולם !) מוצא את עצמו מהר מאוד צועד יד ביד עם מורה הדרך בתוך משפך ענק בדרך הבטוחה למלכודת זבובים ענקית. הם מציגים את הנושא בצורה מעוותת שגורמת לאנשים תמימים להבין כאילו הם נולדו "פגומים", ואין מה לעשות פרט להשתעבדות לחומרים כימיים (סמים) שהם מציעים, ואם תבדוק טוב אני בטוח שתמצא שהם מתוגמלים על כך יפה מצד חברות התרופות. את הדרך לשם הם מרפדים בכל מיני מחקרים שמומנו ע"י חברות התרופות ומטרתם ברורה ושקופה.
המסע שלי בשנה וחצי האחרונות פקח את עיניי לאין סוף ביטויים של אותה דינמיקה, והוביל אותי לחוסר אמון מוחלט במערכת הרפואה הציבורית (פרט למקרים של רפואה דחופה – תאונות ו/או פיגועים המוניים). הנושא של ריטלין הוא רק דוגמא אחת למסכת רחבה של סיפורים מאוד דומים של הובלת חולים תמימים להשתעבד לתרופות, תרופות ועוד תרופות. לא ארחיב על זה כאן, אבל אתה בהחלט מוזמן ללמוד את הדברים בעצמך.
ואם הגעתי כבר ללימודים אז כפי שאמרתי לך בשיחתנו אני מזמין אותך ללמוד ולהכיר את עקרונות גישת ההיגיינה הטבעית, יתרונותיה הבולטים וייחודה. חשוב להבהיר שלא מדובר כאן על עוד אחת מהשיטות האלטרנטיביות / דיאטה חדשה / הילר / קוסם – כי אם על גישה מדעית ומוכחת שידועה מזה כ 200 שנה עם קבלות וסיפורי החלמה יוצאי דופן, ואנחנו ממש לא סוג של שפני ניסיון. זה ממש לא דומה לשום דבר אחר שהכרתי לפני כן. אם כי המצב נכון לעכשיו עדיין רחוק מנקודה זו, אני מאמין שגישת ההיגיינה הטבעית עתידה לחולל מהפיכה של ממש בכל התחום של רפואת הציבור, שנוחלת כישלון חרוץ בהתמודדות עם כל מחלות העולם המודרני (ובכלל זה הפרעות קשב וריכוז).
מה שגרם לנו (לי ולרעייתי ליה) לפקוח את עינינו בזמנו, ובעקבות כך לעלות על דרך חדשה ובטוחה היה ההשתתפות (לפני למעלה משנה) ביום היכרות עם גישת ההיגיינה הטבעית. קיבלנו שם המון מידע מרוכז שלא יכולנו לקבל בשום מקום אחר, ואפשר לומר שנשבינו בהיגיון, בפשטות, בשכל הישר ובעיקר בעובדות הקשורות שהיכו בנו ולא אפשרו לנו להישאר אדישים. בתהליך שעברנו הבנו את גודל הסיכון שלקחנו על עצמנו באורח החיים שהיה מנת חלקנו עד אז (שהוא פחות או יותר אורח החיים של כלל העולם המודרני …), וזה די מפחיד לחשוב שאתה נכלל בסטטיסטיקות ממש לא מעודדות (בלשון המעטה). לעומת זאת, יש גם תובנות חיוביות כמובן: פתאום קלטנו שהבריאות שלנו (ושל ילדינו) נמצאת למעשה בידיים שלנו – ואז קרה המהפך. מבחינתנו אין ספק שמדובר באחת ההשקעות הטובות שלנו אם לא הטובה שבהן, וזו גם הסיבה לתחושת השליחות שיש לנו בהקשר זה, ולשאיפה להעביר את הידע החשוב הלאה לעולם בכלל ולציבור החולים התמימים בפרט.
"מיטב" המחלות בעולם המודרני (סרטן, מחלות לב וכלי דם, סוכרת, מחלות דרכי הנשימה, מחלות עור, מחלות דרכי העיכול, מחלות עצבים, מחלות ילדים, הפרעות קשב וריכוז, מיגרנות, ועוד …) ניתנות לריפוי (!) ולמניעה באמצעות לימוד של מספר כללים פשוטים ושמירה עליהם. כן, ממש כך !
לגמרי במקרה (או שאולי לא – כי אומרים שאין בעולם שלנו מקריות) מתקיים בשבוע הבא ערב היכרות עם גישת ההיגיינה הטבעית, בהנחיית ד"ר אשחר (מבכירי הרופאים בגישת ההיגיינה הטבעית, ובעל רשימת קבלות מכאן ועד הודעה חדשה). חשוב לציין שמדובר בהזדמנות חד פעמית, כי הפעם האחרונה שהתקיים אירוע דומה הייתה לפני קרוב לשנה, ואין לדעת אם ומתי תהיה הזדמנות נוספת.
אתה מוזמן לעיין בחומר המצורף להודעה ולקחת חלק בערב ההיכרות. אני מאמין שרק אם תיקח חלק באירוע ההיכרות תצליח להבין על מה בעצם מדובר. זה מסוג הדברים שרק אם תחווה תבין – אתה מוזמן !
למידע נוסף על גישת ההיגיינה הטבעית (כולל עדויות רבות של חולים שהיו על סף ייאוש) אתה מוזמן לעיין באתר של ד"ר אשחר.
כמובן שאשמח להחליף רשמים לאחר שתעיין בחומר ולאחר אירוע ההיכרות.
הרבה הצלחה
אבי גולדשטיין
—————————————————