Hunza Health Education Center

מחלת התשישות הכרונית –  CFS – Chronic Fatigue Syndrome ופיברומיאלגיה,
ריפוי באמצעות תזונה כירורגית ועבודה עם התת-מודע 

ד"ר ערן אשחר N.D  נטורולוג, M.P.H – מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה, (מהפקולטה לרפואה, האוניברסיטה העברית והדסה).

 תקציר:
מחלת הפיברומיאלגיה והתשישות הכרונית – CFS, הן שתי מחלות שבדרך כלל קושרים את תסמינהן האחת לשנייה. על פי הרפואה הסיבה למחלות אלה אינה ידועה, כמו למרבית המחלות.
מחלות אלה פוגעות ביכולת התפקוד היומיומי ומשבשות את איכות החיים בצורה קשה. חודשים ושנים מבוזבזים בניסיונות סרק לעודד את הגוף לבצע את מה שהוא לא מסוגל ולא צריך לעשות על ידי תרופות, סמים ושיקויים שונים. לאחרונה נמצאה שיטה נוספת לעשוק את החולים במחלות אלה – ניתוח.
באמצעות גישת הנטורולוגיה וגישת התזונה הכירורגית אותה פיתחתי יחד עם עבודה מטאפיזית, אני מציע התייחסות מדעית והגיונית לבעיות אלה ואני יכול להוביל כל חולה במחלות אלה  לריפוי מוחלט שלהן. יש להבין שהתעלמות עקבית מחוקי החיים והגוף היא שגרמה למחלות אלה. ניצול המשאבים הנפשיים והפיזיים של הגוף מעבר לנקודה קריטית גורמת לקריסה של הגוף. גישה זו מוכיחה שיש להבין את הצרכים הבסיסים של הגוף ולספק אותם לגוף ואזי הריפוי מובטח, גם אם הוא לא קצר ודורש נחישות רבה. אין מדובר כאן בהידבקות בוירוס קטלני, לא רגיל ולא קורונה – covid 19). תוספת של ויטמין C או ויטמין D, או כל תוסף אחר לא יעזרו כאן.
פשוט אין אלטרנטיבה אחרת מלבד לחזור ולשמור על חוקי הבריאות, לנקות את הגוף ולבנות אותו מחדש, פיזית ונפשית.
במצב של פיברומיאלגיה הכאבים אינם מוסברים ומוגדרים "ללא סיבה". הסיבה היא דלקת מפושטת בכל רקמת השרירים של הגוף. כל תאי הגוף פשוט מלאים בפסולת.
הגדולה של הגישה הטבעית הינה שהמטפל לא חייב לדעת מה הסיבה הביוכימית המדויקת שגורמת לבעיה כדי לעזור למטופל להבריא.
למעשה כל מה שהמטפל צריך לעשות זה ללמד את המטופלת כיצד חיים נכון וכיצד מספקים לגוף את הצרכים הבסיסים בצורה האופטימלית ביותר. את שאר העבודה של הריפוי יעשה רק הגוף עצמו. אין טעם להמשיך לסבול ואל לחולים להתפתות לקיצורי דרך ותרופות פלא.
כאשר תספקו לגוף את צרכיו בצורה מושלמת כל הכאבים ייעלמו כלא היו ואתה גם העייפות הכרונית שמימנה סבלתם אולי במשך שנים. כמו קסם תחזרו לחיים עם גוף בריא ומלא חיוניות כמו שהייתם פעם.
ערן אשחר
לקריאת המאמר המלא גלגלו למטה 

התקשרו עכשיו לטל: 03-3724200  או ל – 0545-742631
והתחילו מיד בתהליך ההבראה שלכם מהמחלה.

או מלאו את פרטיכם בתיבת צור קשר שלמעלה ואנחנו נחזור אליכם ככל שיותר מוקדם או נשלח לכם חומר הסבר ראשוני  

 מחלת הפיברומיאלגיה והתשישות הכרונית CFS – Chronic Fatigue Syndrome
ריפוי באמצעות נטורולוגיה, תזונה כירורגית ועבודה עם אמונות היושבות בתת המודע 
————————————————————————————————————————————————
מבוא:
התסמינים של מחלת התשישות הכרונית ופיברומיאלגיה פשוטים ומוכרים ואין לי עניין לחזור עליהם כאן.
אולם אני כן רוצה לדבר על גישת ריפוי ישנה-חדשה של מחלות פנימיות שיש לה את היכולת המרשימה ביותר לרפא גם חולי פיברומיאלגיה ותשישות כרונית – CFS .
גישה זו קרויה גישת "הנטורולוגיה" יחד עם שיטת "התזונה הכירורגית".
אחרי שנים של לימודי מדעי הרפואה ובריאות הציבור באוניברסיטה העברית, הפקולטה לרפואה ולימודי רפואה אלטרנטיבית הבנתי שבעצם כל הגישות האלה אינן מנסות לטפל בשורש הבעיה, אלא מנסות לבלום את הסימפטומים של המחלה וכאשר המניפולציות שלהן עובדות הן מכתירות את הטיפול כיעיל ומוצלח.
אלא שלצערם (או אולי לשמחתם כי כך אפשר להמשיך להעניק עוד טיפולי סרק שמעלימים את הבעיה לזמן קצר) גם המטפל וגם המטופל רואים כעבור זמן לא רב שהטיפול לא היה ריפוי אמיתי.
בתום לימודי המשכתי לחפש ריפוי אמיתי למחלות.
לאחר אשפוזי האחרון בבית חולים הדסה התגלגל לידי מאמר מארה"ב שנושאו נטורולוגיה. מהר מאוד הבנתי שהגעתי לאמת גדולה.
התעמקתי בלימוד הגישה והתחלתי לטפל בחולים באמצעות הוראת הגישה לחולים בכל סוגי המחלות. מזה 25 שנים שאני פועל על פי שיטה אותה פיתחתי ומטפל בחולים במחלות פנימיות בהצלחה מרשימה ביותר.
מחלה קשה או בסך הכל סימפטום למצב ביוכימי ירוד?
במהלך שנים אלה עברו דרכי אלפי אנשים שהתלוננו על דרגות שונות של עייפות כרונית. חלקם גם אובחנו על ידי הרפואה כחולי פיברומיאלגיה ועייפות כרונית – CFS.
ועכשיו שימו לב לעובדה הבאה:
מעולם לא היה חולה אחת/ד אפילו שמצבה/ו לא השתפר בצורה מרשימה ביותר עד להחלמה גמורה, אם כמובן עשו תהליך עמוק ויעיל ואם התמידו לפעול על פי העקרונות שלמדתי אותם.
תופעה דומה של שיפור ראיתי גם על חולים בכל מגוון המחלות שבגינן הגיעו אלי המטופלים.
לרבים מהקוראים יראה הדבר מוזר. הרי בכל מקום באינטרנט כתוב שפיברומיאלגיה ועייפות כרונית אינם ניתנים לריפוי. שיש ללמוד לחיות עם הבעיות האלה במשך כל החיים!
כל פורום הדן במחלות הפיברומיאלגיה והתשישות הכרונית מלעיט את החולים באמונה הכוזבת ביאוש ובחוסר התקווה שמדובר כאל על מחלות סופניות ממש.
לצערי האינטרנט מלא במידע בריאותי כוזב ושגוי בנוגע לטיפול בכל המחלות וגם בנוגע לשתי בעיות בריאות אלה. אנשים נוטים לקחת "טיפים" חינם מאנשים שכלל אינם מכירים את רמת המקצועיות שלהם והניסיון הקליני שלהם רק משום שזה ניתן בחינם. (זה מזכיר לי את אלפי האנשים שמוכנים מידי שנה לעשות צנתור וניתוח מעקפים מזיקים רק משום שהם לא עולים להם כסף).
אבל האמת היא זאת: חולים בפיברומיאלגיה ועייפות כרונית יכולים להחלים לחלוטין, לא קצת להשתפר, אלא לחזור באופן מלא למעגל החיים והעבודה לרוב אחרי כמה חודשי שיקום מקצועי ומדויק של הבריאות שלהם. לעתים יידרשו יותר זמן וסבלנות משום שהבריאות נפגעה קשות ולכן דרושות כאן אמונה חזקה וסבלנות רבה.

מדוע הרופאים לא סיפרו לי על זה?
אין ספק שזו שאלה שטבעי והגיוני לשאול אותה. לאיזו מטרה קיימת המערכת הרפואית שמכניסה לכיסה מליארדים כל שנה אם לא כדי להעניק ריפוי לחולים או למחלות?
אבל חולי הפיברומיאלגיה והתשישות הכרונית כמו הרבה מאוד מחלות אחרות יקבלו תשובה לקונית – אין ריפוי למחלה שלך. עדיין לא מצאנו את הסיבה למחלה. אנחנו עורכים מחקרים לגילוי הסיבה. התשובות האלה ניתנות לחולים למרות הסיבה לשתי התופעות ידועה לנטורולוגים כמוני כבר 200 שנה ולמרות שיש לנו פתרון מושלם להן. אבל אף רופא לא מוכן להקשיב לנו, כי אחרת הוא יאבד את מעמדו ויוקרתו, קודם כל בעיני עצמו ולאחר מכן בעיני אלה שמאמינים בו ובתורתו הכוזבת כעיוורים.

אז מה כן יכול לעזור ואיך?
גישת הנטורולוגיה הינה הגישה המדעית המבוססת ביותר לריפוי ממחלות ללא תרופות. גישה זו מתבססת על  הידע המחקרי העצום בתחומי מדעי החיים המדויקים ועל הניסיון הטיפולי המצטבר של מאות רופאי הגישה בעולם ב– 200 השנים האחרונות.
לגישה עקרונות רבים, אבל מפאת קוצר המקום אציין בקצרה רק ארבעה מהם:
א. הגישה מוכיחה שמחלות הן תולדה של אי סיפוק צורכי הגוף הבסיסיים באופן האופטימלי ואי שמירה על חוקי הבריאות וההפעלה של הגוף החי. ההוכחה לכך היא שכאשר החולה חוזר לשמירה קפדנית על החוקים וצרכי הגוף מסופקים בצורה מיטבית האדם מחלים ממרבית המחלות הפנימיות שמוגדרות על ידי הרפואה "כחשוכות מרפא".
ב. הנטורולוגיה מוכיחה שתזונה לקויה שבונה תאים לא איכותיים והרעלה עצמית של נוזלי הדם והתאים הינם הגורמים הראשוניים למחלות. העובדה היא שכאשר נוזלי הגוף מנוקים בדרגה גבוהה האדם מבריא מכל מחלה שהיא, אם לא הגיע הגוף לנקודת אל-חזור.
ג. הנטורולוגיה מראה שריפוי ממחלה הוא אך ורק ריפוי טבעי, כלומר ריפוי עצמי. העובדה היא שהחלמה ממחלות מתרחשת באמצעות חזרה לשמירה על חוקי הבריאות, חוקי הבורא הבריאה והבריאות, שמאפשרים לכוחות הריפוי של הגוף לבוא לידי ביטוי מקסימלי ללא עזרה של חומרים חיצוניים כמו צמחי מרפא, תרופות, שיקויים, טיפולים וכדומה.
ד. הנטורולוגיה מוכיחה שאין מחלות בודדות יש גוף חולה, כלומר הטיפול חייב להיות בגוף ולא במחלה. המטפלים או הרופאים הנטורולוגים אינם מתמחים בטיפול "באיברים חולים", אלא מספקים לגוף את התנאים התזונתיים והכלליים כדי שהגוף ישנה את הביוכימיה הכללית שלו לכיוון חיובי. את עבודת הריפוי ושיקום הגוף עושה הגוף עצמו. בצורה זו ניתן "לטפל" בכל מחלה בלי להיות "מומחה" לטיפול התרופתי שניתן לכל איבר.
ה. לנפש, לתת מודע ולאמונות יש השפעה משמעותית על תופעות פיזיות. יש אנשים שמבטאים את התפיסה הזאת באמירה – מחשבה יוצרת מציאות. יש בכך אמת טבל האמת רחבה מזה בהרבה. אמונות, רגשות, דמיון, דיבור כולם יוצרים מציאות. כשהמטופל/ת לומד/ת את ההשפעות של כל מרכיב כזה לעומקו וכיצד ניתן לעבוד איתו אזי ניתן ליצור מציאות חדשה. עשיתי זאת עם מטופלים אלפי פעמים לאורך 23 השנים האחרונות בהצלחה מרשימה.
איך מטפלים בשתי הבעיות האלה?
שלושה עקרונות עומדים בבסיס הטיפול:
א. ניקוי עמוק ויסודי של נוזלי התאים, הלימפה והדם והפחתה משמעותית של כמות הרעלים
    שבגוף.
ב. תזונה כירורגית – תזונה משתנה, לא קבועה במשך מספר חודשים. תזונה טבעית שמשתנה 
     על פי שיקולים רבים שמונחים בבסיס השיטה שפתחה על ידי (תזונה כירורגית). 
ג. עבודה מטאפיזית במהלך כמה חודשי ליווי.
אני חייב להוסיף שאין די בשינוי תזונה לתזונה הקרויה או נחשבת לטבעית בלבד כדי  לרפאה את שתי בעיות הבריאות האלה מיסודן ולחלוטין!
אני מדגיש שריפוי הגוף נעשה באמצעות השימוש הנכון והמדויק בכל "מרכיבי החיים החיוניים" כמו: מזון טבעי (לא התזונה הרגילה המוצעת לחולי CFS ופיברומיאלגיה), שימוש נכון במים, מנוחה, שינה, תנועה, שמש, ניקיון נוזלי הגוף, רגיעה נפשית, שימוש בחומרי ניקוי וחומרים אחרים, השפעה על התת מודע ועוד.
לעיתים השיפור יורגש תוך ימים או שבועו שבועיים, לעיתים ייקח יותר זמן.
במחלת העייפות הכרונית האדם סחט את מערכת העצבים ולמעשה רוקן את המצברים שלו. מילוי המצברים לוקח זמן.
לכן מחלת CFS הינה לרוב בין המחלות שניתנות לריפוי מלא בטווח זמן של כמה חודשים, בתנאי שינקטו כל הפעולות הדרושות לכך. ניסיוני האישי וניסיונם של רופאי הנטורולוגיה בעולם מוכיחים זאת בבירור.
ומה עם קצת תרופות לשיפור המצב?
שלל התרופות ולאחרונה גם הניתוח המומלץ לחולים אלה הינם זריית חול בעיניי החולים ומעשה איוולת. טיפולים אלה לרוב משיגים את ההפיך הגמור בטווח הבינוני והארוך. השימוש בקיצורי דרך יוביל למצב עוד יותר קשה ולתקופת התאוששות ארוכה יותר אחרי השימוש בהם. הנטייה הטבעית של הרופאים המטפלים בבעיה זו הינה לתת חומרים "מחזקים" ומעוררים וכשאלה לא עוזרים אז להציע ניתוחים הזויים ומטופשים. תרופות במקרה של עייפות כרונית הינן כמו לתת  סם ממריץ לסוס הרתום לעגלה עמוסה ועולה במעלה ההר כדי שיגביר את מהירותו. ברור לכולנו שהסוס עלול להגיע להתשה מוחלטת ולקרוס בשלב זה או אחר משום שהוא מביא את עצמו לאפיסת כוחות על ידי מיצוי של כוחותיו עד לקצה גבול היכולת.
ראיתי כל כך הרבה מקרים של חולים שהתאוששו ממצבי חולשה קיצוניים לאחר שהפעילו את עקרונות הבריאות הטבעית על גופם. רובם ניסו קודם לכן שלל רעלים וצמחים רבים "כדי להתאושש" אבל לא ראו ישועה.
סיכום:
אורח החיים המערבי התובעני גורם לרבים מאיתנו לעשות את אותו מעשה שנעשה לסוס. אנחנו קשורים פחות ופחות לצרכים האמתיים של גופנו ומציבים לעצמנו מטרות גבוהות שבאות על חשבון איכות חיים אמתית. אנחנו משלמים על כך מחיר כבד בבריאותנו באמצעות הזנחה של הצרכים הטבעיים שלנו וכשאין לנו כח אנחנו לא חושבים לנוח קצת, להוריד קצב, להירגע, להאט את המירוץ האינסופי, לא להציב רף גבוה מידי, לא להתחרות עם כולם, לא לחפש יוקרה מעמד וכבוד על חשבון הבריאות ואיכות החיים האמתיים שלנו. במקום כל אלה אנחנו לוקחים סמים שונים כדי לסחוט עוד יותר את מאגרי הגוף כדי שיוכל לעמוד במירוץ המטורף שאנחנו כופים עליו.
כך רבים מגיעים לקריסה מוחלטת שההתאוששות ממנה ארוכה. רק הקריסה נותנת להם הצדקה לשבת בבית ולתת כבוד לגוף ולצרכים שלהם.

 

להלן הסיפור של אירית:
אירית בחורה צעירה, מהנדסת מחשבים, חייה בעולם תחרותי, שני ילדים קטנים שתובעים תשומת לב אין סופית ובן זוג שעובד במשרה מלאה. היא נקרעה בין כל ההתחייבויות שלה ולא עבר זמן רב עד שגופה קרס. היא לא יכלה לעשות אפילו את הפעולות הפשוטות ביותר מבלי להגיע לאפיסת כוחות. כל גופה כאב. היא הפסיקה לתפקד כאימה וכרעיה וכמובן גם הפסיקה לעבוד. משכורת בגובה של עשרות אלפי שקלים נחתכה. זה פגע במשפחתה פגיעה אנושה הן כלכלית והן נפשית. היא לא יצאה עם ילדיה לגן שעשועים, זה היה בלתי אפשרי בשבילה. היא שכבה במיטה במשך חודשים ולא התאוששה. בעלה היה צריך לקחת את כל המעמסה הכלכלית והמשפחתית על כתפיו. זה היה קשה מנשוא. כך היא הגיעה אלי. בתוך חודשיים מתחילת הטיפול היא חזרה לעבוד במשרה כמעט מלאה. ההתאוששות שלה הייתה ממש פלאית. היא ממש קמה לתחייה. כוחותיה שבו אליה וכל הכאבים שמהם סבלה הפכו לזניחים ממש. אחרי כמעט שנה היא יצאה לטיולי אחר הצהריים עם ילדיה בגן השעשועים השכונתי. השמחה חזרה לביתה של אירית. בעלה היה מאושר. אירית סיימה 4 חודשי ליווי וחזרה לעבוד במשרה מלאה כשהיא מלאת אנרגיה ובריאה לחלוטין. 

לו רק למדנו שלגופנו יש מגבלות ואנחנו חייבים להתחשב בהן היינו יכולים לחיות ברמת בריאות גבוהה בהרבה ובהרמוניה עם הגוף והטבע.
אני מזמין אתכם להיכנס למהלך של טיפול יסודי המורכב מכמה שלבים שבסופם תגיעו לריפוי מלא ממחלות העייפות הכרונית ומפיברומיאלגייה. כל הכאבים הנוראיים והכרוניים שמהם סבלתם, העייפות הבלתי נסבלת והמייאשת יהיו מהר מאוד נחלת העבר הרחוק.
בברכת בריאות מושלמת
ד"ר ערן אשחר ערן (N.D, M.P.H )

 

 

התקשרו עכשיו לטל: 03-3724200  או ל – 0545-742631
והתחילו מיד בתהליך ההבראה שלכם מהמחלה.

או מלאו את פרטיכם בתיבת צור קשר שלמעלה ואנחנו נחזור אליכם ככל שיותר מוקדם או נשלח לכם חומר הסבר ראשוני