פיברומיאלגיה ותשישות כרונית, ריפוי מוחלט באמצעות תזונה כירורגית

מחלת התשישות הכרונית –  CFS – Chronic Fatigue Syndrome ופיברומיאלגיה,
ריפוי באמצעות נטורולוגיה ותזונה כירורגית
ד"ר ערן אשחר N.D  נטורולוג, M.P.H – מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה, (מהפקולטה לרפואה, האוניברסיטה העברית והדסה).
——————————————————————————————————————————————————————

 תקציר המאמר:

מחלת התשישות הכרונית  CFS – ופיברומיאלגיה הן שתי מחלות שבדרך כלל קושרים את תסמינהן האחת לשנייה. על פי הרפואה הסיבה למחלות אלה אינה ידועה, כמו למרבית המחלות. מחלות אלה פוגעות ביכולת התפקוד היומיומי ומשבשות את איכות החיים בצורה קשה. חודשים ושנים מבוזבזים בניסיונות סרק לעודד את הגוף לבצע את מה שהוא לא מסוגל ולא צריך לעשות על ידי תרופות, סמים ושיקויים שונים. לאחרונה נמצאה שיטה נוספת לעשוק את החולים במחלות אלה – ניתוח.

גישת הנטורולוגיה מציעה התייחסות מדעית והגיונית לבעיות אלה ומובילה לריפוי מוחלט שלהן. היא מסבירה שהתעלמות עקבית מחוקי החיים והגוף היא שגרמה להן. ניצול המשאבים הנפשיים והפיזיים של הגוף מעבר לנקודה קריטית גורמת לקריסה של הגוף. גישה זו מוכיחה שיש להבין את הצרכים הבסיסים של הגוף ולספק אותם לגוף ואזי הריפוי מובטח, גם אם הוא לא קצר ודורש נחישות רבה. פשוט אין אלטרנטיבה אחרת. במצב של פיברומיאלגיה הכאבים אינם מוסברים ומוגדרים "ללא סיבה". הגדולה של הגישה הטבעית הינה שהרופא לא חייב לדעת מה הסיבה הביוכימית המדויקת שגורמת לבעיה כדי לעזור למטופל להבריא. כל מה שהוא יודע זה כיצד חיים נכון וכיצד מספקים לגוף את הצרכים הבסיסים בצורה האופטימלית ביותר. את שאר העבודה של הריפוי יעשה רק הגוף עצמו. אין טעם להמשיך לסבול ואל לחולים להתפתות לקיצורי דרך ותרופות פלא.

ד"ר ערן אשחר ערן (N.D, M.P.H

——————————————————————————————————————— 

מחלת התשישות הכרונית –  CFS – Chronic Fatigue Syndrome ופיברומיאלגיה,
ריפוי באמצעות נטורולוגיה ותזונה כירורגית
ד"ר ערן אשחר N.D  נטורולוג, M.P.H – מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה, (מהפקולטה לרפואה, האוניברסיטה העברית והדסה).
——————————————————————————————————————————————————————–
 

מבוא:

התסמינים של מחלת התשישות הכרונית ופיברומיאלגיה פשוטים ומוכרים ואין לי עניין לחזור עליהם כאן. 

אולם אני כן רוצה לדבר על גישת ריפוי ישנה-חדשה של מחלות פנימיות שיש לה את היכולת המרשימה ביותר לרפא גם חולי CFS . גישה זו קרויה גישת "הנטורולוגיה" יחד עם שיטת "התזונה הכירורגית". 

אחרי שנים של לימודי מדעי הרפואה ובריאות הציבור באוניברסיטה העברית, הפקולטה לרפואה ולימודי רפואה אלטרנטיבית הבנתי שבעצם גישות אלה אינן מנסות לטפל בשורש הבעיה אלא מנסות לבלום את הסימפטומים של המחלה ובכך לראות הצלחה בטיפול. אלא שעם הזמן אנחנו רואים שזה איננו ריפוי אמיתי. המשכתי לחפש ריפוי אמיתי. לאחר אשפוזי האחרון בבית חולים הדסה התגלגל לידי מאמר מארה"ב שנושאו נטורולוגיה. מהר מאוד הבנתי שהגעתי לאמת. התעמקתי בלימוד הגישה והתחלתי לטפל בחולים באמצעות הוראת הגישה לחולים בכל סוגי המחלות. מזה 25 שנים שאני פועל על פי שיטה אותה פיתחתי ומטפל בחולים במחלות פנימיות בהצלחה מרשימה ביותר. 

במהלך שנים אלה עברו דרכי מאות אנשים שהתלוננו על דרגות שונות של עייפות כרונית. חלקם גם אובחנו כחולי CFS. לא היה חולה אחד אפילו שמצבו לא השתפר בצורה מרשימה ביותר עד להחלמה גמורה, אם התמיד ללכת על פי העקרונות שלמד. תופעה דומה של שיפור ראיתי גם על חולים בכל מגוון המחלות שבגינן הגיעו אלי המטופלים. לרבים מהקוראים יראה הדבר מוזר. הכיצד מטפל שכביכול איננו "מומחה" לטיפול במחלה ספציפית יכול לטפל בסוגים רבים כל כך של מחלות ובהצלחה רבה יותר מרופאים שמתמחים במחלה ברפואה הקונבנציונאלית?
למעשה התשובה הרבה יותר פשוטה מכפי שניתן לשער.

גישת הנטורולוגיה הינה הגישה המדעית המבוססת ביותר לריפוי ממחלות ללא תרופותגישה זו מתבססת על  הידע המחקרי העצום בתחומי מדעי החיים המדויקים ועל הניסיון הטיפולי המצטבר של מאות רופאי הגישה בעולם ב 200 השנים האחרונות.

לגישה עקרונות רבים, אבל מפאת קוצר המקום אציין בקצרה רק ארבעה מהם:

א. הגישה מוכיחה שמחלות הן תולדה של אי סיפוק צורכי הגוף הבסיסיים באופן האופטימלי ואי שמירה על חוקי הבריאות וההפעלה של הגוף החי. ההוכחה לכך היא שכאשר החולה חוזר לשמירה קפדנית על החוקים וצרכי הגוף מסופקים בצורה מיטבית האדם מחלים ממרבית המחלות הפנימיות שמוגדרות על ידי הרפואה "כחשוכות מרפא".

ב. הנטורולוגיה מוכיחה שאוטוטוקסמיה-הרעלה עצמית, היא הגורם הראשוני והעיקרי למחלות.

העובדה היא שכאשר נוזלי הגוף מנוקים בדרגה גבוהה האדם מבריא מכל מחלה שהיא, אם לא הגיע הגוף לנקודת אל-חזור.

ג. הנטורולוגיה מראה שריפוי ממחלה הוא אך ורק ריפוי טבעי, כלומר ריפוי עצמי. העובדה היא שהחלמה ממחלות מתרחשת באמצעות חזרה לשמירה על חוקי הבריאות, חוקי הבורא הבריאה והבריאות, שמאפשרים לכוחות הריפוי של הגוף לבוא לידי ביטוי מקסימלי ללא עזרה של חומרים חיצוניים כמו צמחי מרפא, תרופות, שיקויים, טיפולים וכדומה.

ד. הנטורולוגיה מוכיחה שאין מחלות בודדות יש גוף חולה, כלומר הטיפול חייב להיות בגוף ולא במחלה. המטפלים או הרופאים הנטורולוגים אינם מתמחים בטיפול "באיברים חולים", אלא מספקים לגוף את התנאים התזונתיים והכלליים כדי שהגוף ישנה את הביוכימיה הכללית שלו לכיוון חיובי. את עבודת הריפוי ושיקום הגוף עושה הגוף עצמו. בצורה זו ניתן "לטפל" בכל מחלה בלי להיות "מומחה" לטיפול התרופתי שניתן לכל איבר.

 

ומה בנוגע לחולי CFS ?

שני עקרונות עומדים בבסיס הטיפול:

א. ניקוי עמוק ויסודי של נוזלי התאים, הלימפה והדם והפחתה משמעותית של מידת הטוקסמיה בגוף.

ב. הזנה טבעית על פי ההתאמות האנטומיות, פיזיולוגיות ביוכימיות של גוף האדם.  

לגישת הטיפול עקרונות נוספים וחשובים לתהליך הריפוי שניתן ללמוד אותם בקורס "ריפוי טבעי" שלי. לכן לא אעמוד כאן על כולם. אולם ניתן להוסיף שגישת הנטורולוגיה מדגישה שריפוי הגוף נעשה אך ורק באמצעות השימוש הנכון והמדויק בכל "מרכיבי החיים החיוניים" כמו: מזון טבעי (לא התזונה הרגילה המוצעת לחולי CFS ופיברומיאלגיה), שימוש נכון במים, מנוחה, שינה, תנועה, שמש, ניקיון נוזלי הגוף, רגיעה נפשית, שימוש בחומרי ניקוי וחומרים אחרים ועוד.

אין לצפות לשיפור בזק במחלות אלה. עיקר הנזק הוא למערכת העצבים ופגיעה ברמת האנרגיה העצבית הכללית בגוף. לכן מחלת CFS הינה לרוב בין המחלות שניתנות לריפוי מלא בטווח זמן של בין  4 חודשים לשנה, בתנאי שינקטו כל הפעולות הדרושות לכך. ניסיוני האישי וניסיונם של רופאי הנטורולוגיה בעולם מוכיחים זאת בבירור.

שלל התרופות ולאחרונה גם הניתוח המומלץ לחולים אלה הינם זריית חול בעיניי החולים ומעשה איוולת. טיפולים אלה לרוב משיגים את ההפיך הגמור בטווח הבינוני והארוך. השימוש בקיצורי דרך יוביל למצב עוד יותר קשה ולתקופת התאוששות ארוכה יותר אחרי השימוש בהם. הנטייה הטבעית של הרופאים המטפלים בבעיה זו הינה לתת חומרים "מחזקים" ומעוררים. דומה הדבר לכך שניתן סם ממריץ לסוס הרתום לעגלה עמוסה ועולה במעלה ההר כדי שיגביר את מהירותו. ברור לכולנו שהסוס עלול להגיע להתשה מוחלטת ולקרוס בשלב זה או אחר משום שהוא מביא את עצמו לאפיסת כוחות על ידי מיצוי של כוחותיו עד לקצה גבול היכולת.

ראיתי כל כך הרבה מקרים של חולים שהתאוששו ממצבי חולשה קיצוניים לאחר שהפעילו את עקרונות הבריאות הטבעית על גופם. רובם ניסו קודם לכן שלל רעלים וצמחים רבים "כדי להתאושש" אבל לא ראו ישועה.

אורח החיים המערבי התובעני גורם לרבים מאיתנו לעשות את אותו מעשה שנעשה לסוס. אנחנו קשורים פחות ופחות לצרכים האמתיים של גופנו ומציבים לעצמנו מטרות גבוהות שבאות על חשבון איכות חיים אמתית. אנחנו משלמים על כך מחיר כבד בבריאותנו באמצעות הזנחה של הצרכים הטבעיים שלנו.

לו למדנו שלגופנו יש מגבלות ואנחנו חייבים להתחשב בהן היינו יכולים לחיות ברמת בריאות גבוהה בהרבה ובהרמוניה עם הגוף והטבע.

אני מזמין אתכם להיכנס למהלך של טיפול יסודי המורכב מכמה שלבים שבסופם תגיעו לריפוי מלא ממחלות העייפות הכרונית ומפיברומיאלגיה.

צלצלו ל
טלפונים:  03-3724200 או – 03-7225292  

נייד ד"ר ערן אשחר – 0545-748176 (עדיף בואטסאפ)

נייד זהר אשחר – 0545-742631 (עדיף בואטסאפ)

בברכת בריאות מושלמת

ד"ר ערן אשחר ערן (N.DM.P.H )