Hunza Health Education Center

ד"ר ערן אשחר N.D  נטורולוג, M.P.H – מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה, (מהפקולטה לרפואה, האוניברסיטה העברית והדסה). 
מומחה לתזונה כירורגית המובילה לריפוי ממחלות טל –  03-3724200 

מה אומרים חוקרים מובילים ורופאים שפרשו מהרפואה על הרפואה, על תעשיית התרופות, על איכות הטיפול בתרופות וניתוחים ועל העוצמה של הטיפול במחלות באמצעות תזונה טבעית.

פרופ' קולין קמפבל, החוקר המוביל בעולם לקשר בין תזונה ומחלות, שכתב את הספר "מחקר סין", נפגש עם שני רופאים בכירים בארה"ב שעוסקים בריפוי מחלות באמצעות תזונה ושינוי הרגלי בריאות: פרופ' ק. אסלסטיין, מנתח לב בכיר וידוע וד"ר ג. מקדוגל, רופא פנימי והעובדות הן לא פחות מאשר מזעזעות!!!
פרופ' אסלסטיין נכנס לרשימת הרופאים הטובים ביותר בארה"ב וביצע כ- 5000 ניתוחים.
פרופ' אסלסטיין סיפר לפרופ' קמפבל שלמרות הצלחתו כמנתח דעתו לא נחה מהעובדה שלעיתים רחוקות הוא הצליח לשפר את מצבם של החולים שלו. משהו הציק לו כל הזמן. הוא התחיל ללמוד את הקשר בין תזונה ומחלות והפך למומחה בנושא. הוא פנה למנהלת של קליבנלד קליניק והיציע לה לאמץ גישה תזונתית בטיפול בחולי לב אך היא דחתה את הצעתו. הוא לא התייאש ועשה מחקר על חולי לב במשך כמה שנים ואף פרסם את תוצאותיו. אבל חבריו לבית החולים לא קיבלו את המעבר ממנתח בכיר למטפל בתזונה בהבנה. במקום להכיר בו כגיבור הוא זכה מהם ומהממסד הרפואי לזלזול, ניכור ובוז. הם אפילו החלו לכנות אותו בכינויי גנאי. הוא מצא את עצמו מחוץ לממסד הרפואי משום שאף אחד במערכת לא רצה לאמץ את ניסיונו והצלחותיו.
חבריו הרופאים אמרו לו: טוב, בסדר, אבל אף אחד לא יאכל ככה, אני אפילו לא מצליח לגרום למטופלים שלי להפסיק לעשן". תשובתו של פרופ' אסלסטיין הייתה: "כי לא הוכשרת לכך. טיפולים תזונתיים דורשים מומחיות בדיוק כמו ניתוח מעקפים"!
פרופ' אסלסטיין מספר שאחד ממטופליו פנה לקרדיולוג שלו ואמר לו, אני רוצה לפנות לאסלסטיין כדי לרפא את מחלת הלב שלי והקרדיולוג הגיב – תשמע לי, אין שום דרך לרפא מחלת לב".
פרופ' אסלסטיין אמר – "גם לאחר שהראיתי לחברי שההוכחות לפתיחת כלי דם חסומים באמצעות תזונה בלבד הינן מוצקות הם סירבו לאמץ את גישתי. קרדיולוגים לומדים הכל על צנתור ועל ניתוח מעקפים והכל כל כך מתוחכם, יש המון דרמה בחדר הניתוח וישנן גם כל האחיות שבסביבה האורות החזקים והדרמה. האגו של הרופאים האלה הוא ענק. והינה מגיע מישהו אחר ואומר, אתם יודעים, אני יכול לרפא את זה טוב יותר באמצעות תזונה, והרופאים אומרים – "מה, אני למדתי 14 שנה כדי להגיע למומחיות הזו, אני עושה מזה הון ואתה רוצה לקחת את זה ממני"?
פרופ' אסלסטיין מוסיף ואומר – "קרדיולוגים אמורים להיות מומחים במחלות לב ולמרות זאת, אין להם מומחיות בטיפול במחלות לב"!!! כאשר ההבנה הזו מכה בהם פתאום, הם מגיבים בהתגוננות. הם יכולים לטפל בתסמינים, הם יכולים לטפל בהפרעות בקצב הלב, הם יכולים לתת לנו טיפולים, אך הם אינם יודעים כיצד לטפל במחלה, כי הטיפול הטוב ביותר הוא תזונתי".
פרופ' אסלסטיין גילה שעצם הקביעה כי למטופל יכולה להיות שליטה על בריאותו מעוררת התנגדות עזה בקרב הרופאים. הם הרי התרגלו לראות את עצמם כמקורות הריפוי היחידים. "מבחינה אינטלקטואלית קשה לרופא לחשוב שהמטופל יכול לעזור לעצמו בצורה נלהבת, יעילה ובטוחה יותר מהם ושהתוצאות שהוא ישיג יחזיקו מעמד זמן רב". למרות כל הטכנולוגיה, ההתמחות והידע של הרופאים, אין דבר חשוב יותר מהדרכת המטופל לאורח חיים בריא". "רופאים רבים הם חסרי כל ידע תזונתי הולם…מפחיד לראות שרופאים אינם יודעים שמחלות ניתנות לריפוי". לעיתים קרובות הרופאים מכירים רק את הטיפולים שעליהם למדו – תרופות וניתוחים". האם מישהו מהרופאים שאל את עצמו פעם האם אין זה מתפקידו לעצור את המחלות"? משום מה עצירת המחלות איננה מטרה מוצהרת בתוכנית הטיפול של הרופאים והרפואה".
ד"ר מקדוגל, רופא אמריקאי ידוע שפרש מעסקי המחלות ועבר לריפוי מחלות באמצעות תזונה טבעית, אומר:
"אני כבר לא יודע במה להאמין. כשאני קורא מאמר שלפיו אני צריך לרשום למטופלי חולי הלב תרופות ממשפחת חוסמי בטא ומעכבי ACE אני לא יודע האם זה נכון. אני לא יודע האם העובדות נכונות מכיוון שמחקרים אודות תרופות נגועים בשחיתות".
מה הפלא שבמצב זה כ- 140,000 אמריקאים מתים כל שנה מנטילת התרופות שנרשמו להם על ידי רופאים. מוות מהרעלת תרופות הוא אחד מגורמי התמותה המובילים בארה"ב וכנראה שגם בישראל (ע"פ פרסום בירחון הרופאים בארה"ב – JAMA).
פרופ' קמפבל, החוקר הבכיר בעולם כיום בתחום התזונה והקשר שלה למחלות, אומר

"הטיפול הרפואי מתבסס בעיקר על תרופות וניתוחים ולא על טיפולים תזונתיים ושינויים באורח החיים. הרופאים לא מקבלים שום הכשרה בנושא תזונה והקשר שלה למחלות ולבריאות". המצב מסוכן!

כאשר מתיימרת להיות הכשרה של סטודנט לרפואה בתחום התזונה בהקשר של בריאות הציבור נחשו מי מספק את חומרי הלימוד? תעשיות המזון והתרופות!
אל תחשבו שהרופא שלכם יודע בהכרח על תזונה ועל הקשר שלה לבריאות יותר מהשכן שלכם או עמיתכם לעבודה!!!
הנזקים הבריאותיים שנגרמים כתוצאה מבורותם של הרופאים בנושא תזונה הם מזעזעים"!! 

על הרפואה ועל יחסה לריפוי באמצעות תזונה אומר פרופ' קולין קמפבל, חוקר תזונה, ביוכימאי מאוניברסיטת קורנל שבניו יורק:
"מתי הייתה הפעם האחרונה שהלכתם לרופא ושמעתם ממנו מה לאכול ומה לא לאכול? זה בוודאי לא קרה לכם מעולם. אולם רוב באמריקאים ייפלו קורבן לאחת ממחלות השפע הכרוניות שכפי שהוכיחו אינספור מאמרים שפורסמו בספרות המדעית מצביעים על כך שמחלות אלו נגרמות כתוצאה מתזונה לקויה ולא מגנים גרועים או מזל רע. אם כך, מדוע מערכת הבריאות איננה מתייחסת ברצינות לתחום התזונה? 
התשובה מורכבת מארבע מילים: כסף, אגו, כוח ושליטה"!
פרופ' קמפבל ממשיך: "נוכל לקבוע בוודאות שמערכת הבריאות.., אותה מערכת שכיום אחראית על קידום בריאותנו, מכשילה אותנו. אף אחד לא יודע זאת טוב יותר ממיעוט הרופאים שמטפלים בחולים שלהם מנקודת מבט תזונתית".

ד"ר ג'ון רינגל – עבד בתעשיית התרופות, שימש כמנכל של חברת התרופות, אליי-לילי השבדית.

ד"ר ג'ון מקדוגל – רופא שיצא נגד כל הממסד הרפואי בארה"ב שמקדם מחלות, ניתוחים ותרופות. על ד"ר מקדוגל מספר פרופ' קמפבל:
"הוא הרופא המחזיק בביתו את הספרייה הגדולה ביותר בארה"ב בתחום התזונה". מקדוגל גדל על אוכל מערבי ובגיל 18 כבר חטף אירוע מוחי. הוא החלים וסיים לימודי רפואה. על מטופלים אסייתיים הוא למד שאלה שניזונו מתפריט אסייתי מסורתי היו בריאים יותר ואלה שאכלו תפריט מערבי חלו במחלות כרוניות. לאחר שנכשל בהבראת חוליו באמצעות תרופות הבין שהבעיה היא במערכת ולא בו והחל ללמוד על תזונה והקשר שלה למחלות. ככל שהתעמק בדבר הוא מצא שתזונה יכולה למנוע ואף להבריא מחלות כרונית, אבל כמו אצל ד"ר אסלסטיין הרעיון הזה לא התקבל בברכה על ידי מוריו ועמיתיו. התזונה נחשבה בעיניהם כרפואת אליל. כבר בזמן ההתמחות שלו הוא ניגש לחולה ונתן לו הדרכה תזונתית. ברוב התלהבותו סיפר המטופל על כך למנהל המחלקה שקרה בדחיפות למקדוגל והזהיר אותו שאם ימשיך בכך ימצא את עצמו עף מהלימודים ומהתחום. מנהל המחלקה אמר לו – "אתה צריך להתייחס ברצינות לרפואה ולהפסיק עם השטות הזו שאוכל יכול לרפא מחלות". מקדוגל נאלץ לשתוק עד לסיום לימודיו.
ד"ר מקדוגל דיבר על תחום נוסף שבו הממסד הרפואי איבד מאמינותו: הקשרים עם חברות התרופות.
בתי הספר לרפואה וחברות התרופות מנהלים "רומן אסור" זה זמן רב. מקדוגל סיפר לקמפבל על עומק הקשרים האלה והיקפם ועל הדרך שבה הם השחיתו את תחום הכשרת הרופאים הצעירים:
"הבעיה עם הרופאים מתחילה בבתי הספר לרפואה. תעשיית התרופות בארה"ב מממנת את כל המערכת, מההוראה ועד למחקר. תעשיית התרופות קונה את מוחם של רופאי העתיד. זה מתחיל ביום הראשון ללימודים בפקולטה לרפואה. במשך כל שנות הלימוד, בית הספר מקבל תמיכה כספית מחברות התרופות".
א. סטודנטים מקבלים מתנות חינם, הזמנות לארוחות, בילויים ונסיעות, "השתלמויות", וכנסים שהדוברים בהם הם נציגי חברות התרופות.
ב. המתמחים הצעירים והרופאים הוותיקים משנים את הרגלי רישום התרופות בעקבות מידע שמספקים להם נציגי מכירות של החברות השונות, למרות שהמידע הזה ידוע כחיובי מידי ופוגע בשיקולי הרופא בכל הנוגע לרישום תרופות.
ג. חוקרים ורופאים באקדמיה הם עושי דבריה של תעשיית התרופות. לעיתים קרובות, חברות התרופות ולא החוקרים הן אלו שמתכננות את המחקר, מה שמאפשר להן שליטה על תוצאותיו. לעיתים, לחוקרים יש אינטרסים כלכליים בחברות התרופות שאת מוצריה הם בודקים. במקרים רבים, חברת התרופות היא האחראית לאיסוף הנתונים ומעבירה לחוקרים רק את אלה שמתאימים לתוצאות הרצויות לה. חברות התרופות משפיעות על תחום המחקר גם באמצעות הטלת וטו על פרסומם של ממצאים מסוימים ונטילת זכות העריכה על המאמרים שמתפרסמים בעקבות המחקר. לעיתים, חברת התרופות מעסיקה אנשי יחסי ציבור כדי שיכתבו את המאמר המדעי, ולאחר מכן, מוצאת חוקרים שמסכימים לחתום את שמם כמחברי המאמר, לאחר שהוא כבר נכתב.
ד. כתבי העת המדעיים המובילים הפכו לכלי שיווק בידי חברות התרופות. המובילים שבהם נהנים מהכנסות גבוהות בזכות פרסומות לתרופות. המערכת אינה אחראית לתוכן הפרסומות, ולעיתים קרובות, מועלות בהן טענות מטעות אודות תרופות מסוימות. עובדה מדאיגה יותר היא שרוב המחקרים הקליניים המדווחים בכתבי העת ממומנים מכספי חברות התרופות, והאינטרסים הכלכליים של החוקרים המעורבים בהם אינם זוכים לגילוי נאות.
האם אין זה מעורר חלחלה?
האם אין מדובר כאן בפשיעה מאורגנת של מאפיה של צווארון לבן?
וכמה "חוקרים" קיבלו תארי פרופסור ודוקטור מזויפים שמבוססים על מאמרים שבכלל לא הם כתבו אלא קופירייטרים של תעשיית התרופות?

מה אומר המדען שיין אליסון על תעשיית התרופות 

פרופ' פיטר גוטשה אומר דברים קשים ביותר – תעשיית התרופות היא ארגון פשע מאורגן

נושא הראיון של ד"ר ערן אשחר עם מיכאל בלום: הרפואה – האם באמת היא פועלת למען בריאותכם?

הנושאים שנדונו בראיון:
א. מה מצב הבריאות בישראל? האם אזרחי ישראל נהנים מבריאות טובה? 
ב. מה עושה "הרפואה המתקדמת ביותר בעולם" נוכח המצב הזה?
ג. איך זה שהרפואה לא מרפאה שום מחלה כרונית.
ד. מה לא בסדר בזה והאם אפשר אחרת?
ה. רפואה מדעית היא רפואה שמבריאה אתכם באמת מהמחלה.
ו. מה מראה הניסיון שלי ומה המסקנות שלי?

עדות אישית של נשיא החברה – מפכ"ל המשטרה לשעבר, מר אסף חפץ. אסף חפץ מדבר על: 
א. מדוע החליט לפנות לד"ר אשחר כאשר המערכת הקונבנציונאלית הציעה לו את כל מערך הטיפולים המתקדמים שלה אחרי שעבר אירוע מוחי. 

ב. מה התוצאות שקיבל כתוצאה מהטיפול הטבעי של ד"ר ערן אשחר בהשוואה לטיפול שקיבל מהרופאים לאורך השנים.
ג. מה התובנות והמסקנות שלו בהקשר ליעילות של הרפואה בטיפול בחולים באמצעות תרופות לעומת היעילות של הטיפול הטבעי.
ד.  מה הוא מציע לעשות כדי לתת מקום מרכזי ואפילו ראשוני לטיפול הטבעי בחולים בישראל.

רופאים הם מקרה המוות מספר 3 בארה"ב! 
האזינו לכתבה הזאת:
https://www.brighteon.com/042c5f2e-86be-485e-b64d-f6f89b54331e

התקשרו עכשיו לטל: 03-3724200 והתחילו מיד בתהליך ההבראה שלכם.

או מלאו את פרטיכם בתיבת צור קשר פה למטה ואנחנו נחזור אליכם ככל שיותר מוקדם  

האם עכשיו אתם מבינים מדוע משרד הבריאות משמיץ אותי ואת עבודתי במשך שנים?

אתם מבינים מדוע הוא מוציא עלי כתבות אזהרה שקריות כאילו שאני שמוביל להחלמה של מאות אנשים מידי שנה אויב הבריאות והעם ולא הם שמסרבים להכניס את הטיפול הזה לסל הבריאות כדי שהפרנסה שלהם לא תיכרת וכדי ששקרים של 73 שנה לא יחשפו?
האם אתם מבינים עכשיו מדוע משרד הבריאות יוצא בהצהרה שקרית שאין לי שום השכלה רפואית רלוונטית, למרות היותי בוגר הדסה?
אתם מבינים מדוע הוא משקיע בכך זמן ועלויות פרסום מכספי המדינה, כדי להזהיר את הציבור מהסכנה האיומה שמרחפת על ראשו משיטת התזונה הכירורגית של ד"ר ערן אשחר וזאת כאשר מוכח באמצעות למעלה מ- 15,000 מחקרים שהתזונה שהדיאטניות הקליניות מספקות לחולים היא זאת שגורמת לחולי ולא להבראה משום מחלה? 
האם אתם מצליחים להבין שהמשרד שאתם חושבים שפועל למען בריאותכם הוא למעשה משרד לקידום האינטרסים הצרים של תעשיית, הניתוחים, המחלות ושל תעשיית התרופות שהם אויבי הבריאות?
מצער לראות אנשים שנתקלים בכתבות השקריות והמרושעות של המשרד לקידום המחלות בישראל אומרים לי "אהה, אם כך אני יורד מהטיפול שלך" וזאת 5 דקות אחרי שרצו להתחיל בטיפול שהוא אולי היחיד שיכול באמת להושיע אותם. העוול שהמשרד הפושע הזה גורם לאנשים האלה הוא נורא ואיום, וקטן יחסית לנזק הכלכלי שהם גורמים לי ולמשפחתי.
לא חברים, אני חושב שאינכם מבינים את כל זה, כי מעשיכם או יותר נכון אדישותכם והתעלמותכם מוכיחות זאת. אני חושב שאתם ישנים שינה עמוקה מתוך חוסר מודעות מוחלט. אני חושב שאינכם מבינים שאתם משמשים כפיונים על לוח של שחמט לתעשיות האלה שלא סופרות אתכם. אתם בשר תותחים וכן, אתם מקבלים את כל זה באדישות גמורה, העיקר שיעשו לכם טובה וישחררו אתכם כבר מהסגר, מעטיית המסכות, שיתנו לכם לצאת מהבית לנשום אוויר צח.
לאן הגעתם חברים?
עד כמה אתם מוכנים שישללו מכם זכויות כמו לקבל את הטיפול הטוב ביותר לכם ולא לכיסם של הרופאים ותעשיית הניתוחים והתרופות?
עד מתי אתם תמשיכו לשתוק ולשתף פעולה עם הצוררים לא משנה כמה פשעים וכמה פעולות לא חוקיות הם יפעילו נגדכם?