Hunza Health Education Center

ריפוי של עייפות כרונית (CFS – Chronic Fatigue Syndrome) ומחלת הפיברומיאלגיה 
מאמר מספר 1

ד"ר ערן אשחר N.D  נטורולוג, M.P.H – מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה, (מהפקולטה לרפואה, האוניברסיטה העברית והדסה). 
מומחה לתזונה כירורגית המובילה לריפוי ממחלות פנימיות טל –  03-3724200 
התסמינים הנוראיים של תסמונת העייפות הכרונית ומחלת הפיברומיאלגיה?

התסמינים של תסמונת התשישות הכרונית ומחלת הפיברומיאלגיה כוללים טווח רחב של תחושות מעיקות שגורמות לסבל רב ולמוגבלות קשה ביותר עד כדי נכות גמורה.
עייפות כרונית מסתמנת כאשר שום דבר איננו יכול לגרום להתאוששות אמיתית ולעלייה ברמת האנרגיה ואין רגע אחד ביממה שהחולה מרגיש אנרגטי. זאת עייפות כרונית, לפני השינה אחרי השינה ובמהלך כל היום. עייפות כזאת גורמת לחוסר תפקוד ולתחושה שכל פעולה כרוכה במאמץ עילאי וסחיטה של שארית הכוחות של הגוף.
במצב זה כל מה שהאדם רוצה לעשות הוא לשכב במשך שעות ללא שום פעולה. אבל כאמור גם מנוחה ושינה ממושכים אינם יכולים לאושש את הגוף. נדמה שהמצבר התרוקן ללא יכולת למלא אותו מחדש.
אחרי 35 שנות ניסיון קליני בעזרה לאנשים ומגע עם אלפי מקרים של חולים אני יכול לומר בוודאות שתופעת העייפות, או חולשה גופנית הינה תופעה נפוצה ביותר. זאת לא מחלה של מבוגרים דווקא ואנחנו רואים יותר ויותר צעירים בגילאי 20 ו- 30 פלוס שכבר מתלוננים על עייפות וחוסר חיוניות. אלה נמצאים לצערנו במסלול הישיר לעייפות כרונית בהמשך חייהם אם לא יעשו שינוי משמעותי באורח החיים שלהם.
רבים מבין אלה שלא יתלוננו על עייפות כרונית מגיעים הבייתה אחרי העבודה ופשוט נמרחים על הספה מבלי שיש להם מוטיבציה לעשות משהו נוסף מעבר ליום העבודה שלהם. גם זה סוג של עייפות, אם כי כאן חשים האנשים התאוששות לאחר שינה. יחד עם זאת תופעה זאת מדאיגה משום שהיא מסמנת שהאדם איננו בכיוון הנכון, הוא בכיוון של ריקון המצבר שלו. שימו לב, לרוב אנחנו לא מדברים כאן על אנשים שעבדו במשך היום כפועלים בבניין והרימו שקי מלט כל היום. לרוב מדובר בעובדי משרד או כאלה שאינם עובדים עבודה פיזית משמעותית ובכל זאת לא נשארת להם אנרגיה במצבר בסוף יום העבודה.
אני מעריך שכ- 60-70% מאוכלוסיית הבוגרים והמבוגרים סובלים ממצב לא נורמלי של עייפות חריגה שנעה בין עייפות בינונית לעייפות כרונית. לדעתי כ- 30-40% מהואכלוסייה הבוגרת חשה עייפות כרונית.
אז מדוע כל כך הרבה אנשים מגיעים למצב כזה? והאם זה נורמלי, כלומר כך זה אמור להיות?
התשובה היא חד משמעית – ממש לא!
בהמשך אדבר על הסיבות שיוצרות מצב כזה ומה הוא מסלול היציאה ממנו.
 
פיברומיאלגיה מה היא והקשר שלה לעייפות כרונית?

מחלת הפיברומיאלגיה גורמת לסבל רב ללוקים בה. היא מאופיינת בדלקתיות נרחבת בגוף ולכאבים כמעט בכל נקודה בגוף כולל גידים שרירים ומפרקים. כל מגע או לחץ קל גורם לכאב ולסבל ולמעשה לחולה אין רגע אחד של מנוחה ורוגע פיזי ונפשי. זה מצב נוראי שמוביל לייאוש קשה עד כדי חוסר רצון לחיות.
הרפואה שמתכחשת ומתעלמת מכל הגורמים האמיתיים למחלה רק מוסיפה שמן למדורה של הסובלים כשהיא מרעילה את הגוף המורעל מלכתחילה בשלל סמים ורעלים שלהם היא קוראת "תרופות" שכמובן לא מרפאות כלום מלבד לשכך קצת את הסימפטומים למשך זמן קצר. אבל כאשר ההשפעה הזמנית של התרופות פגה התרופות הרעליות עצמן מחריפות את הדלקתיות בגוף ואת כל תסמיני המחלה. לכן עם הזמן המצב הולך ומחריף. ההסבר של הרופאים הוא תמיד כמובן שהמחלה מחריפה מעצמה ולא שהתרופות הן שגורמות לנזקים המצטברים.
כהרגלה, גם כאן, הרפואה מנסה כל רעל במלחמה שלה במחלה וכך היא מחסלת את החולה עם המחלה.
היום שוחחתי עם פונה, חולה כרונית בפיברומיאלגיה. שאלתי אותה, איזה תרופות נתנו לך הרופאים, והיא ענתה לי – מה לא? כל דבר ניסו עלי, כולל סטרואידים קשים וקנאביס בכמות של פי 15 מהמנה הבסיסית. זה דפק לי את המוח ואני אימא לשני ילדים שצריכה לתפקד. אימא לא יכולה להסתובב בבית מסוממת עם שני ילדים, זה לא הגיוני, אז הפסקתי עם זה ועכשיו אני במצב של חוסר תפקוד טוטאלי. לפני 10 שנים הייתי עורכת דין מצליחה וקרייריסטית והמחלה הזאת הרסה לי את החיים.
פיברומיאלגיה מגיעה לעיתים קרובות עם עייפות כרונית וזה ברור. כאשר כל הגוף דלקתי ומורעל לא ניתן לצפות שהוא יהיה חיוני, אנרגטי ונמרץ. גוף חולה הוא גם גוף עייף וחסר כוחות. לכן התסמינים של הפיברומיאלגיה והעייפות הכרונית נראים תמיד מקשה אחת.
מה הם הגורמים לפיברומיאלגיה?
האם זאת מחלה שניתנת לריפוי או כפי שטוענת הרפואה מחלה חשוכת מרפא שרק ניתנת ל"ניהול", ל"שליטה" ועוד הצעות הזויות של הרפואה.

אומר כאן מיד ובצורה הכי ישירה: בקרב 100% מחולות הפיברומיאלגיה ו- 100% מבעלי תסמונת העייפות הכרונית שהגיעו אלי לא היה אחד/ת שמצבה לא השתפר באופן דרסטי עד כדי ריפוי מוחלט משתי התופעות האלה.
אמירה זאת מעמידה את הטענות של המעצמה הרפואית למחלה "חשוכת מרפא" שזקוקה ל"ניהול" על ידי סמים, ככלי ריק. משרד הבריאות מוזמן (והוא לא יעשה זאת כמובן),
כל גוף בריאות וכל רופא מוזמנים לבצע איתי מחקר על חולי פיברומיאלגיה ולהיווכח באמיתות שאני מציג כאן.

מה הסיבות להיווצרות של שתי התופעות האלה?
 
סיבה מס' 1 – תזונה לקויה 

כן שוב תזונה, הכל מתחיל בתזונה שלנו. איך אני יודע זאת? אני יודע זאת בוודאות משום שמעל 11,000 חולים במצבי בריאות קשים, שכולם סבלו מעייפות קשה עד כרונית וחולשה עברו אצלי את הטיפול. מדהים לראות שוב ושוב כמה מהר מגיב הגוף לשינוי בתזונה המסופקת לו. חברים, יש מזון שהוא טבעי לגוף האדם וזה לא המזון שהפרסומות במדיה ובשלטי חוצות מקדמות. זה לא המזון שבדרך כלל אתם נותנים לילדים שלכם בחוסר אחריות מזעזעת, מזון חסר חיים, מלוטש ומלא בסוכר לבן, קמח לבן וחומרי רעל רבים, מזון תעשייתי משקיות, חטיפים וממתקים. אם זה המזון שאתם אוכלים אז ברור מדוע הגעתם למצב הזה. לי ברור מדוע חשוב להזין את הגוף בכל חומרי התזונה שבורא עולם קבע שיש לספק לגוף שלנו משום שכאשר מטופלי מסגלים תזונה חדשה הם מתעוררים לחיים. העדויות המצולמות באתר שלי מוכיחות זאת, למרות ההכחשות וההכפשות של משרד הבריאות המושחת שלא בדק מעולם מטופ/מקרה אחד שלי, שמופנות כנגדי באינטרנט. לכן, הסיבה הראשונה היא הלעטת הגוף במזון דמוי מזון שלא באמת טבעי לגופנו. בנוסף מרבית האנשים מכניסים לגופם עודפים ענקיים של שומן, חלבונים ופחמימות מזוקקות. שוב, הם נופלי בפח הפרסומות שמפמפמים להם בראש "חלבון הוא רכיב קריטי לבריאותכם, איכלו מוצרים מועשרים בסידן, סידן הוא קריטי לגופכם ולכן איכלו מהמוצרים הבאים כמה שיותר…". עודפי חלבונים ושומנים גורמים לדלקתיות קשה בגוף, במיוחד אם הם לא המקורות הטבעיים לחלבון לגוף האדם. כך אתם יוצרים בגופכם דלקת כרונית בכל רקמה בגוף החל מגיל צעיר מאוד.

סיבה מס' 2 – הרעלה עצמית:

לצערנו אורח החיים המערבי מאופיין בלחץ כבד המופעל על כל תא ורקמה ואיבר של גוף האדם. ניתן לומר שאדם נחשף מידי שנה לעשרות אלפי חומרים כימיים אנאורגניים וזרים לגופו שחודרים לרקמותיו מהאוויר המזוהם, מהמים, מעשן ופיח של ערים ומנועי דלק, ממוצרים תעשייתיים, מחומר הדברה הנמצאים בתוצרת החקלאית, מחומרי שימור, צבע ריח וטעם כימיים, משימוש במוצרי פלסטיק ונפט, מחומרים המוחדרים למוצרי ניקיון, קוסמטיקה והיגיינה ועוד.
זה אורח חיים שמוביל להרעלה כרונית המונית.
תוסיפו להרעלה הכרונית הזאת את התזונה הבלתי נאותה וקיבלתם צירוף קטלני ומצע מעולה לאין ספור מחלות.
בשלב ראשון אנחנו מקבלים רקמות לא בריאות, דלקתיות, כואבות, שמרמזות או יותר נכון צועקות שההתנהלות שלכם היא לא תקינה, אבל אתם מתעלמים וממשיכים בשלכם. אתם ממשיכים לאכול את אותו האוכל ולא חושבים לרגע שכמו שהמכונית שלכם זקוקה לטיפול 10,000 גם הגוף שלכם זקוק לניקוי תקופתי. אם הייתם עושים זאת הייתם מונעים את מרבית המחלות של העולם המערבי.

יחד עם זאת ברור שניקוי ולאחר מכן חזרה לאכילה גרועה והרעלה מחודשת אינם אסטרטגיה חכמה משום שכך תמצאו את עצמכם במאבק אין סופי כנגד המחלות שצצות בגופכם. הגישה השפויה הינה לסגל לעצמכם אורח חיים בריא שמתחשב ראשית כל ומעל הכל בצרכי הגוף הבסיסים שלכם.
לצערי הרב, הרבה מאוד אנשים קוראים לאורח חיים הבריא הזה "אורח חיים קיצוני". לכן הם מעדיפים לא להיות קיצוניים ולהישאר חולים או לשחק במשחקי מלחמה עם המחלה שלהם באמצעות שלל תוספים וצמחים שאינם טובים בהרבה מתרופות משום שלעולם אינם מטפלים בשני הגורמים הראשונים לבעיות הבריאות האלה – תזונה גרועה והרעלה כרונית.

רוצים לשמוע על סיבות נוספות להיווצרות שתי התופעות/מחלות האלה?
קראו את המאמר הבא בסדרה
הערה: אם המאמר תרם לכם קחו בחשבון שהוא יכול לתרום גם לכל מכריכם וחבריכם ולהציל אותם מאסון בריאותי. עשו להם טובה ושלחו להם את הקישור למאמר הזה.

התקשרו עכשיו לטל: 03-3724200 או – 054-5742631
והתחילו מיד בתהליך ההבראה שלכם מהעייפות הכרונית והפיברומיאלגיה.

 התקשרו אלי ואתאר לכם את התכנית שלי לשיקום הבריאות שלכם,
או שתמלאו את הפרטים בתיבת צור קשר כאן למטה ואנחנו נחזור אליכם בהקדם.