Hunza Health Education Center

שפעת – האם היא בכלל "מחלה" והאם יש לה חיסון או מרפא טבעי?
מאמר מס' 3

ד”ר אשחר ערן N.D, נטורולוג – Naturalist Doctor ,M.P.H – (Master of Public Health 
 מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה  (מהפקולטה לרפואה, הדסה)
הערה: נא קראו קודם את מאמר מספר 2 בסדרה.
התפיסה הרפואית לגבי שפעת:
שפעת נחשבת למחלה אקוטית, כלומר מחלה קצרת מועד שבדרך כלל באה ונעלמת מעצמה תוך שבוע עד 10 ימים ללא כל טיפול. יש המתלוצצים ואומרים שהיא נעלמת תוך שבוע עם טיפול ותוך 7 ימים בלי טיפול. יחד עם זאת כל הנטורולוגים מחזיקים בדעה שברוב המקרים ההתייחסות של הרפואה אל השפעת על כל צורותיה וסוגיה שגויה והטיפול השגוי בה הוא זה שגורם לסיבוכים עד כדי מוות.
הרפואה מאשימה את הוירוסים והחיידקים בהופעת השפעת. 
האם זאת האמת המדעית?
האם באמת יש הוכחות לכך?
האם ישנם שיקולים זרים שנכנסו לעולם המדע והרפואה?
במדריך מרק נאמר: "שפעת היא זיהום נגיפי הגורם לחום, לנזלת, לשיעול, לכאבי ראש, לתחושה כללית רעה ולדלקת של ריריות האף ונתיבי האוויר" (3). ועוד, "מידי שנה בשנה, בסתיו ובראשית החורף, מופיעות התפרצויות נרחבות של מחלות נשימתיות הנגרמות על ידי נגיף השפעת" (3), "המחלה נפוצה בכל רחבי העולם". "הנגיף מתפשט באמצעות שאיפת חלקיקים מזוהמים שנפלטו בשיעול או בעיטוש של אדם חולה, או במגע ישיר עם הפרשות החולה. שימוש בחפצי בית מזוהמים עלול אף הוא לגרום למחלה" (3).

קביעות נחרצות אלה העלו בקרב הנטורולוגים את השאלות הבאות:
מה הגורם הראשוני שמעוררת את ההתפתחות של ה –"דלקת הנגיפית" ? האם התגלה במחקר המדעי קשר סיבתי ברור בין נגיף מסוים לסימפטומים מסוימים? האם די בנוכחות של הוירוס או החיידק כדי לגרום באופן ודאי למחלה, או לסימפטומים? מדוע אנשים רבים כמוני שנמצאים בחברת "החולים" או הנשאים אף פעם אינם "נדבקים" ? היכן נמצאים/מתחבאים הוירוסים והחיידקים בכל ימות השנה? מהיכן הם מופיעים פתאום בכל שנה מחדש? מה גורם להופעתם? מדוע על פי רוב החיידקים והוירוסים נדבקים לאנשים שמערכת החיסון שלהם מוגדרת כחלשה? האם הפתרון הוא לחסל את כל הוירוסים והחיידקים בעולם, האם בכלל זה אפשרי? האם זו לא משימה אבודה מראש? האם לא כדאי ללמוד מדוע אנשים מסוימים אינם נדבקים ולנסות לחקות את מצב הבריאות שלהם במקום להילחם בוירוסים?
בשאלות אלה, ועוד רבות אחרות, הרפואה איננה עוסקת ואיננה יודעת להשיב תשובות המניחות את הדעת. לכן היא גם איננה מלמדות כיצד אפשר להימנע מחולי בעתיד, מלבד להציע "חיסון" שאופן השפעתו על מניעת המחלה לא נידון בראיה מדעית טהורה. יגידו רבים, על מה אתה מדבר? אתה רוצה לטעון שחברוה של נטורולוגים יודעים טוב יותר מכל המדענים שעוסקים בחקר ופיתוח החיסונים מה נכון וטוב לבריאות ומה לא? טענה זו מגלה תמימות שאיננה לוקחת בחשבון שהעולם המדעי כביכול קשור וכפוף כיום באופן קשה ובעייתי לתעשיות שמגלגלות מיליארדי דולרים וכאשר מדובר בכסף המדע נדחק לפינה החשוכה, כפי שכותב פרופ' קולין קמפל, ביוכימאי מאוניברסיטת קורנל בארה"ב.

 

הביטויים החיצוניים (הסימפטומים) של "המחלה" ?
צמרמורות ותחושת קור יכולות לבשר את בוא השפעת. אצל חלק עולה החום בימים הראשונים שעשוי להגיע ל- 39.5 מעלות. התחושה היא של חולי, רפיון, חולשה וליאות כבדה, כאבים בכל הגוף, כאבי ראש, כאבים סביב העיניים. בדרכי הנשימה יורגש גירוי וכאב גרון, לעיתים תחושת בעירה בבית החזה, שיעול יבש ונזלת. לעיתים מחריף השיעול ומופיעה ליחה. העור, בעיקר בפנים, הופך לחם וסמוק, הפה והגרון מאדימים, העיניים דומעות ולעיתים ניכרת בהן דלקת קלה. במקרים חריפים יותר תופיע בחילה והקאה.
לאחר יומיים שלושה, תלוי בצעדים שנוקטים, נעלמים רוב הסימפטומים, החום יורד או נמשך עוד כמה ימים, שוב, תלוי בסוג הטיפול. אבל חשוב להבין שבמקרים של טיפול שגוי ימשכו הדלקת בסמפונות והשיעול אפילו 10-14 יום ובמקרים רבים היעלמות כל הביטויים המחלתים מתארכת כ- 6-8 שבועות (3).
טיפול שגוי פירושו ניסיון למנוע את הסימפטומים ולא לאפשר לגוף לטפל בעצמו, כלומר לנקות את עצמו מהרעלים שגדשו את נוזלי הדם והתאים. התשישות והחולשה שבאה אחריה נמשכים מימים עד שבועות במיוחד אם משתמשים באנטיביוטיקה (3).
הרפואה מדגישה שהשפעת מופיעה בצורה של "מגיפה", דהיינו מספר רב של אנשים חולים בה במשך זמן קצר. לכן המסקנה של הרפואה היא שההדבקה בוירוס או חיידק היא הגורם לכך, מה גם שבדיקת דם, שיש מדענים שמערערים על אמינותה ותקפותה, תגלה את ההימצאות של "וירוס השפעת". חשוב לציין שנוכל למצוא מיליארדים של אנשים שימצאו חיובים לוירוס אך לא יפתחו שום סימפטום של שפעת, מה שמוכיח שהנוכחות של הוירוס לא גורמת לסימפטומים באופן אוטומטי.
שוב, פרופ' אנדרו קאופמן שהוא מיקרוביולוג טוען שלאחר שבדק את כל שיטות המדידה בעולם שמתיימרות לזהות וירוסים הוא היגיע למסקנה שמה שנחשב למשל כוירוס הקורונה, covid 19, הוא בכלל אקסוזום, הפרשה מסוימת של התא עצמו ובכלל לא וירוס. כך שכאן בכלל מתערערת הטענה של קשר סיבתי בין משהו שאיננו בכלל וירוס לבין סימפטומים גופניים שמכונים שפעת ושמיוחסים לוירוס הזה.

הטיפול בשפעת על ידי הרפואה:

הרפואה הרי לא מתמקדת בריפוי טבעי, בחיזוק הגוף ומערכת החיסון שלו, אלא מחפשת תמיד תרופות וחיסוני פלא שיהיו בחשיבות גבוהה יותר מהתזונה ואורח החיים הבריא. היא מקדמת באופן קבוע את האינטרסים של תעשיות התרופות והחיסונים ומקדמת בכל יום את תפיסת העולם שלהם שממוקדת ב- חיסונים ותרופות במקום ראשון לפני תזונה ואורח חיים בריא. המסר הזה בולט במגע של כל מטופל עם כל רופא כמעט. אני מאמין שלא תמצאו רופא שמנסה בכל כח השפעתו להשפיע על המטופל לעבור לתזונה בריאה, להפסיק לעשן, לעשות פעילות גופנית ולהימנע ממוצרים מזיקים. זה פשוט לא בתכנית העבודה והטיפול שלו. אבל כן תמצאו אלפי רופאים שילחצו באופן קשה ובאגרסיביות גדולה על המטופל להתחיל לקחת תרופות. פה ושם יש מטופלים שמספרים לי שהרופא שלהם אמר להם שתנסה לפעול קודם כל בלי להצטרך לתרופות, אבל לא בדיוק הסביר להם איך לעשות את זה. מעולם לא שמעתי שרופא עמד במשך חצי שעה ונתן הדרכה למטופל כיצד לפעול כדי להימנע מהצורך לקחת תרופות במצב שלו. מעניין מאוד, אם התרופות כל כך חיוניות וחשובות אז מדוע שרופא יאמר דבר כזה למטופל שלו? מדוע לא כל הרופאים תמימי דעים בעניין התרופות, אף על פי שהם חונכו בדיוק על פי אותה אסכולה של תרופות וחיסונים? אני מניח שאתם יודעים את התשובה.
אז הרפואה ממליצה על חיסון מידי שנה. חיסוני השפעת מכילים נגיפים "מתים", או חלקיקים של נגיפים. הטענה היא שהחיסון הוא נגד זן אחד של וירוס אחד או 2-3 סוגי וירוסים (דרך אגב הטענה היא שיש מאות אלפי זנים של וירוסים). הטענה היא שמידי שנה מכינים חיסון שונה על פי תחזית של סוגי הוירוסים שיופיעו אחרי שבקיץ ובסתיו הוירוסים התארגנו מחדש, השתנו גנטית ותכננו את המתקפה החדשה שלהם על המין האנושי. מוזר מאוד, מה זה תחזית? איך חוזים השתנות גנטית של וירוס? מה זה מזג אוויר? הרי יש מליארדי אפשרויות להשתנות גנטית אקראית של חומר גנטי. מי יכול לחזות דבר כזה? צר לי אבל אני מריח כאן שמורחים אתכם.
לילדים וחולים מציעה הרפואה לקבל שתי מנות של חיסון בעונה. הרפואה מציעה להילחם בוירוסים גם באמצעות תרופות כמו : אמאנטאדין ורימאנטאדין שעשויות להגן משפעת של זן מסוים (3). אלה ניתנות במשך 2-3 שבועות ולפעמים עד 8 שבועות. יחד עם זאת מצהירה הרפואה שתרופות אלה עלולות לגרום לעצבנות, לנדודי שינה ולתופעות לוואי אחרות, במיוחד אצל קשישים ואצל חולים במחלות מוח וכליות (3).
בואו נפעיל את היגיון הבריא שלנו. כיצד יתכן שחומר חשוב וחיוני לגופו של אדם ולשמירת בריאותו גורם לו לתופעות שליליות כל כך?
האם אכילת מזון בריא גם אמורה לגרום לסימפטומים כאלה?
התשובה היא שהחיסונים אינם מזון ואינם חלק מהחומר הטבעי של גוף האדם ולכן לדעת הנטורולוגים אין סיבה להכניסם לגוף. הם מכילים חומרים שמוסיפים לרעילות של הגוף ולכן הגוף מגיב בעצבנות, בנדודי שינה, בבחילות ובהקצאות, בסחרחורות, בכאבים, בתחושת עילפון ועוד תופעות לוואי קשות.

הרפואה ממליצה לחולי "שפעת" על מנוחה, שתייה מרובה של "נוזלים". היא ממליצה על תרופות כדוגמת אצטאמינופן, אקמול, אופטלגין, אספירין, איבופרופן ונאפרוקסן כדי להשקיט את הסימפטומים שנוצרים. כמו כן היא ממליצה על תרופות ותרסיסים משחררי גודש באף. כלומר, עוד ועוד רעלים מכל הסוגים והמינים.
הרפואה טוענת ששימוש בתרופות בשלב מוקדם של שפעת מסייע להפחית את החומרה של החום ושל התסמינים הנשימתיים ולקצץ במשך הזמן שלהם (3). "זיהום חיידקי" מטופל באמצעות אנטיביוטיקה.

אך האם כל אלה נחוצים? האם כל המלחמה הזו בסימפטומים הגיונית, מוצדקת, מדעית ויעילה ומובילה לבריאות טובה יותר?
והחשוב מכל, אם המלחמה הזו מדעית, הגיונית ומוצדקת אז מדוע מאוד אלפי אנשים מתים כביכול כל שנה מהשפעת למרות הטיפול המצוין?

 

שיטות ריפוי עממי מסורתי 
שפעת בתפיסה של גישת הנטורולוגיה
מה הסיבה לשפעת ו"למחלות החורף" ?
מה ההשלכות ההרסניות של עצירת הסימפטומים של השפעת?
מה הוא הטיפול הטבעי באלרגיות, בנזלות ובהצטננויות כרוניות ובשפעת, כולל קורונה – covid 19.

 

לקבלת מענה על השאלות האלה קראו את המאמר ה- 4 בסדרה שיפורסם בימים הקרובים.

הערה:
אתם חושבים שהמאמר נתן לכם ערך?
אנא שלחו את הקישור למאמר לכל מכריכם, אני מאמין שיכול להיות שתצילו מישהו מחולי קשה, מסבל מיותר ואפילו ממוות מיותר.

התקשרו עכשיו לטל: 03-3724200 והתחילו מיד בתהליך המניעה של השפעת הבאה שלכם,
כולל קורונה – covid 19,
או הריפוי מהאלרגיות, מההצטננויות, דלקות הגרון ודלקות הסינוסים הכרוניות שלכם.

תוכלו גם למלא את פרטיכם בתיבת צור קשר פה למטה ואנחנו נחזור אליכם ככל שיותר מוקדם  

מקורות:
1. אשחר .ע: השפעת "הנטורולוגיה" ו "התזונה הכירורגית" על הפחתת ערכי לחץ-דם בקרב חולי יתר לחץ דם
בשנים 2001-2004 בישראל. המרכז להיגיינה טבעית מדעי הבריאות והתזונה, 2005.
2. אשחר. ע: כושר גופני, פעילות גופנית, התנהגויות בריאותיות ומאפייניהם בקרב בנים תלמידי כיתות יא בחינוך העברי בירושלים בשנת 1996, הפקולטה לרפואה, בית הספר לבריאות הציבור, האוניברסיטה העברית ירושלים, 1996.
3. . ברקוב. ר, בירס. מ, פלטשר.א: מרק – המדריך הרפואי השלם, 2002, זמורה ביתן, הד ארצי, כנרת.

4. Campbel TC: The China Study, The Most Comprehensive Study of Nutrition ever Conducted and the Startling Implications of Diet, Weight Loss and Long term Health, Benbella Books, Dallas, Texas, 1995.
5. Furman. J: Fasting and Eating For Health- A Medical Doctor Program for Conquering Disease, st. nartin’s press’ new york, 1995.
6. Furman J, Novick J: “Atkins and South Beach Diet – what you really need to know about
these dangerous diets”, in: Health Science, Jur’ of American Natural Hygiene Society, fall
2004, p.11.
7. Furman J: “Is Your Diet Killing you?”, in: Health Science, Jur’ of American Natural Hygiene Society, March, 1997, p.14.
8. Mendelsohn. RS: Confessions of a Medical Heretic, contemporary books, Chicago U.S.A,
1997.
9. Shelton. H, Oswald. J: Fasting for the Health Of it, Library of Congress, 1989.
10. Shelton. H: Fasting Can Save Your Life, American Natural Hygiene Society, Tampa, Flo,
1996.
11. Shelton. H, Oswald. J: Fasting for the Health Of it, Library of Congress, 1989.
12. Shelton. H: Fasting For Renewal of Life, American Natural Hygiene Society,
Tampa, Flo, Library of Congress, 1995.
13. Shelton. H: The Science and Fine Art of Natural Hygiene, the hygiene system :
volume 1, American Natural Hygiene Society, Library of Congress, Tampa, Flo,
Thi edi 1994.
14. Shelton. H: Health for the Millions, American Natural Hygiene Society, Library of
Congress, Tampa, Flo, fir 1968, sec 1969, thi edi 1996.
15. Shelton. H: The Science and Fine Art of Fasting, the hygiene system: volume 3, merican
Natural Hygiene Society, Library of Congress, Tampa, Flo, six 1993.
16. Shelton. H: The Science and Fine Art of Food and Nutrition, the hygiene system: volume
2, American Natural Hygiene Society, Library of Congress, Tampa, Flo, seventh edition
1996.
17. Shelton. H: Natural Hygiene-The Pristine Way of Life, American Natural Hygiene Society,
Library of Congress, Tampa, Flo, fir edi 1968, sec 1994.
18. Sidhwa.K.R: Medical drugs on Trial ? Verdict “Guilty!”, an expose of the present day
practice of medicine, the drug industry, and food technology, American Natural Hygiene
Society, Tampa, Flo, Natural Hygiene Press, 1976.
19 . Silberstein S: "New concepts in the pathogenesis of headache". Pain Mangment,
September 1990, pp/ 297-303.
20. Stephenson J: "Detox is crucial in chronic daily headache"', Family Practice News, July
1, 1993.
21. Tilden. J: Toxemia – the basic cause of disease, An Eminent Medical doctor tells how to
get well, how to stay well, the drugless way, American Natural Hygiene Society,1974.
Natural Hygiene Press.