Hunza Health Education Center

שפעת – האם היא בכלל "מחלה" והאם יש לה חיסון או מרפא טבעי?
מאמר מס' 4

ד”ר אשחר ערן N.D, נטורולוג – Naturalist Doctor ,M.P.H – (Master of Public Health 
 מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה  (מהפקולטה לרפואה, הדסה)
הערה: נא קראו קודם את מאמר מספר 3 בסדרה.

 שיטות ריפוי עממי מסורתי:

בציבור רווחת הדעה ששפעת היא אכן מחלה והמשך הגיוני של תהליך "ההצטננות" (17). האמונה הינה שכאשר הגוף נחשף לקור פתאומי ויוצא דופן, אם ממזגן או משינוי במזג האוויר, הגוף יעבור "זעזוע", כלומר ירידה דראסטית בחום הגוף, ויחלה (17). לכן הם סבורים שיש להתלבש חם במיוחד בעונות המעבר, להימנע מלצאת לאוויר קר כשאת רטובה או מאוויר חם לקר בבת אחת ולהימנע מרוח פרצים.
לא אשכח את הנסיעה שלי בטורקיה באוטובוס מהדרום לצפון לפני 25 שנה. נסיעה שנמשכה כמה שעות עם אוטובוס מלא בנוסעים. האוויר באוטובוס היה דחוס ומחניק ביותר וכמות החמצן הלכה וירדה באופן קריטי. להפתעתי אף אחד לא פתח חלון כדי לנסות להכניס אוויר טרי לאוטובוס. ביאושי קמתי ופתחתי את הדלת הקטנה שהייתה בתקרת האוטובוס. מיד כמה צעקה גדולה באוטובוס וכמה אנשים החלו להמטיר עלי משפטים זועמים בטורקית. לא הבנתי אף מילה ורק הבנתי שהם מאוד מבוהלים וכועסים. כשלא הגבתי לצעקות שלהם כי אינני מבין טורקית קפץ אחד הנוסעים וסגר את החלון. סימנתי להם בתדהמה שאין לי חמצן לנשום אבל כל תחינותיי לא הועילו. חששתי שאני מסכן את שלומי ולכן המשכתי לסבול במשך כל הנסיעה בשתיקה כשאני על סף חנק מהריחות ומהמחסור החמור בחמצן. נזכרתי בהנחיות של הורי בילדותי להיזהר מאוויר קר, מרוח פרצים וכדומה והבנתי שהם מעדיפים למות מחנק ולו בלבד שלא להיחשף לאוויר המסוכן כנראה בעיניהם שיכנס מבחוץ.
אנשים רבים עדיין מאמינים שלהתהלך בלבוש קל במזג אוויר קר הוא מעשה בלתי אחראי, ונחשב כסכנת נפשות ממש (17). אחרים מאמינים שהקור מעודד את ההתרבות של החיידק או הווירוס של השפעת ולכן גם את ההידבקות בהם(,13,17). לכן טוענים שהשפעת נפוצה בעונת החורף, בסתיו ובאביב (עונות המעבר) אם כי לא מכחישים שלא מעטים חולים גם בחודשי הקיץ. בכל מקרה ההסתכלות על השפעת הינה כעל תופעה שלילית, כהתקפה של גורם חיצוני או יציאה מאיזון בגלל חשיפה לרוח קרירה ואי שמירה על חום הגוף (13, 17). אז מה בדיוק גורם למחלה, האם הוירוס או החשיפה לקור ולרוח? או שבזמן שקר קל יותר לוירוס לחדור לגופם של אנשים או הסיכוי להידבק בו גדל משום שהוא גדל כמותית בסביבה?
כמניעה וטיפול במחלה הציבור משתדל להימנע מטמפרטורות קיצוניות, ממעברים חדים בין חום לקור, לשמור על חום הגוף, לשתות חם, תה עם לימון, או עם דבש או עם חלב ויש שמציעים לשתות מרק עוף. אחרים לוקחים תרופות טבעיות, אכיניצאה, פרופוליס, ויטמין C ותוספי מזון, צמחי מרפא או תרופות הומאופטיות. כל התרופות "הטבעיות" או "תרופות הסבתא" מיועדות או להקל על הסימפטומים או כביכול "לחזק" את המערכת החיסונית במלחמתה במחלה.
למעשה אין עדות חותכת לכך שכל הפעולות האלה תורמות במשהו לקיצור משך המחלה ולהקטנת הסבל ובוודאי לא למניעת חזרתה שוב ושוב. למעשה גישת הנטורולוגיה איננה ממליצה על אף אחד מהאמצעים, התוספים או הטיפולים האלה כטיפול בשפעת.
ההנחה שהשפעת מתפתחת טוב יותר בגלל הקור מופרכת. נתונים סטטיסטיים מראים ש- 37% ממקרי השפעת באירופה מתרחשים בסתיו, 29% באביב ורק 21% בחורף כאשר – 13% מופיעים בחודשי הקיץ (13, 17). נתונים אלה סותרים את כל ההנחות הקודמות, או אולי הניחושים לגורמי השפעת.
האם זה הקור ?
האם זה הווירוס או החיידק ?
האם הצירוף של שניהם ?
יתר על כן, בראייה אפידמיולוגית אם "גורם" איננו מספיק לבדו לגרום למחלה הוא איננו נחשב לגורם !!
הרי ההגדרה המדעית של "גורם" היא שהימצאותו גורמת באופן ודאי וישיר למחלה, מחייבת את התפתחות המחלה. ובכלל הווירוס נמצא הרי בכל מקום ואיננו נעלם מהשטח לעולם, שהרי אם הצלחנו להעלים אותו על ידי תרופה זו או אחרת מהיכן הוא מופיע שוב ותוקף את קורבנותיו מאוחר יותר?
האם משהו בנו, בגופנו, מעודד את החולי?
והאם העובדה שיש חולים בשפעת בקיץ, אפילו בימי חמסין, איננה סותרת את ההנחות של התיאוריה של קור כגורם?
וכיצד זה שכל בעלי החיים, שמתהלכים בגשם, בשלג ובבוץ יחפים, בקור מקפיא וברוח פרצים, ללא לבוש במשך כל חייהם, אינם חולים או מתים ממגפות של שפעת ?

רבים חושבים שיש הבדל מהותי בין יכולות ההישרדות של בעלי חיים בטבע לבין אלה של בני אדם. אבל זו טעות משום שאין שום הבדל מהותי בין מבנה הגוף, בביוכימיה, בפיסיולוגיה וביכולות הטבעיות ובמנגנונים לשמירה על הבריאות של כל בעלי החיים היונקים ובין אלה של האדם. האם יתכן שהיצור המפותח ביותר בעולם, האדם, הוא בעצם היצור הנחות יותר ביכולותיו לשמור על בריאותו בהשוואה לכל בעלי החיים בטבע? לצערי כך מאמינים מרבית בני האדם כיום. 

שפעת בתפיסה של גישת הנטורולוגיה (תורת הריפוי הטבעי)

כפי שאנחנו רואים "גורמי" השפעת, על פי הרפואה, אינם ניחנים בלוגיקה יתרה ובעקביות. פעם הם גורם ופעם לא. אצל אדם מסוים הם "גורם" ובזה שלידו לא תדבק המחלה. האם לזה ניתן לקרוא "גורם" ?
הנטורולוגיה איננה שוללת את קיומם של החיידקים, אפילו בתוך ההפרשות מהפה והאף, היא רק טוענת, ואני אנסה להוכיח זאת בהמשך, שלחיידקים ווירוסים אלה אין שום קשר ישיר להיווצרותה של השפעת !!!
אני יודע שלרבים מהקוראים אני מציג כאן טענה מהפכנית, אפילו כפירה מוחלטת באושיות אמונתם, כפי שהשתדלו להחדיר אותה למוחנו מילדותנו עד שהפכה לנו לדת נוספת.
אם כך הרשו לי להצהיר את הצהרה הבאה:

החיידקים והוירוסים מצויים על העור שלנו, בהפרשותינו, בפינו ובדרכי הנשימה שלנו תמיד גם כשאין האדם חולה בשפעת, אולי רק בכמויות קטנות יותר (13, 17). תפקידם של החיידקים בעולמנו הוא לא לתקוף בני אדם, אלא לחסל חומר אורגני מת, דהיינו פסולת. כל יצור מת, או תפוח שייפול לקרקע יירקב ויפורק על ידי חיידקים ויחזור לאדמה כעפר. אם כך, תפקידם של החיידקים בעולמנו הוא לחסל את הפסולת ולנקות את הסביבה. חיידקים אינם אוכלים ואינם מסוגלים לאכול חומר חי, כלומר גוף חי, ולכן באופן עקרוני הם עצמם אינם יכולים לגרום לנזק משמעותי לגוף בריא (8, 13, 17). אם החיידקים או הווירוסים שנמצאים על ובתוך גופנו תמיד יכלו לאכול, או כפי שמפחידים "לטרוף" בני אדם חיים המין האנושי היה מחוסל כבר מזמן. וכיצד זה ששרדנו אלפי/מיליוני שנים לפני שהיו רופאים, חיסונים ואנטיביוטיקה? הרי ברור שתנאי החיים של פעם היו הרבה פחות היגייניים, ולכן קשים בהרבה יותר למניעה של מחלות זיהומיות, שפעת ודלקת ריאות. הקדמונים התלבשו פחות, נרטבו יותר, ישנו במערות טחובים ובבתים רעועים וסבלו מקור ולחות ושרדו. יותר מזה, מיליוני אנשים בעולם נחשפים לקור עז, לפעמים עד לקיפאון של חלק מגופם וחוסר תנועה ממש, לאחר מכן מפשירים וחוזרים לפעילות רגילה לחלוטין ללא כל נזק. כל זה במקביל להימצאות חיידקים ווירוסים על האדם ובתוך גופו. לכולנו ידוע גם שיש אנשים שמוגדרים על ידי הרפואה כנשאים של וירוס אבל אינם סובלים משום תסמינים של מחלה כל שהיא.
מתעוררת כאן שאלה נוספת – אם החיידקים והווירוסים יוצרים מחלה בעזרת הקור, מדוע מחלות חורף מתבטאות בצורות שונות אצל אנשים שונים, הצטננות, שפעת, ברונכיטיס, דלקת ריאות, מדוע לא בצורה אחידה?
ד"ר שלטון כותב שנהג להתהלך בלבוש קל ביותר בימות החורף הקרים. האנשים מסביבו שהקפידו להתלבש היטב הזדעזעו ממש למראהו והזהירו אותו שיחלה בדלקת ריאות וימות. רבים מאותם אנשים שהקפידו להתלבש היטב בכל עת מתו על פי עדותו של ד"ר שלטון הרבה טרם זמנם משום שסירבו לקבל את דעתו שדווקא הם גורמים לעצמם נזק בהרגלי חייהם ומועדים לחלות בשפעת ובדלקת ריאות (13).
ד"ר שלטון מעיד שהוא עקב אחרי כלבים, סוסים, שפנים ופרות שרעדו מקור ולאחר מכן התחממו ברפת ובאורווה וחזרו לפעילות מבלי לחלות בשפעת (17). פעם שכנע ד"ר שלטון מגדל עופות, שבכל חורף מתו בלול שלו הרבה עופות, לאוורר ולקרר את הלול. בעקבות כך ירדה התמותה לקרוב לאפס !!
באירופה ישנם מועדונים שחבריהם טובלים עצמם במי אגם קפואים בכל עונות השנה. בחורף הם נאלצים לעיתים לשבור את הקרח כדי לטבול והם אינם חולים בשפעת או בדלקת ריאות, שאם כן הם היו מפסיקים את ההרגל המסוכן (17).
באשר אלי, לאורך כל השנים ערכתי ניסיונות על גופי כדי להוכיח שאין קשר בין חשיפה חדה לקור ולחולי. במשך שנים אני נוהג לצאת לריצה בחורף בשעות מוקדמות של הבוקר כשעדיין הכל מסביב קפוא במכנסיים וחולצת ספורט קצרים. מעולם לא חליתי בעקבות זאת במחלה כל שהיא.

יותר מזה, כשפגשתי חולה בשפעת נצמדתי איליו כל יכולתי כדי להידבק במחלתו. למרות מאמצי מעולם לא נדבקתי ממישהו בשפעת.
כל האמור לעיל מוכיח שקור, לחות ורטיבות, ואפילו נוכחות של וירוסים וחיידקים, שהרי הם נמצאים תמיד ובכל מקום, אינם תנאים מספיקים לחלות בהצטננות, בשפעת, ברונכיטיס או בדלקת ריאות. בזמנו פורסם הסיפור על גבר ואישה שהתרסקו בתאונת מטוס לתוך שלג עמוק, זחלו למחילה ושרדו שם 35 ימים ללא מזון, מזרן, שמיכות וחימום, רק על מי שלג בקור של מינוס מספר מעלות. כאשר מצאו אותם בריאותם הייתה מצוינת (9). אז מה אם כן הסיבה לשפעת ו"למחלות החורף" ?

מה הסיבה לשפעת ו"למחלות החורף" ? 
כיצד נבנית הרעילות בגוף?
האם זאת באמת התקררות?
גוף האדם, המכונה המופלאה שאיננה מתוכנתת לטעות
מה ההסבר לנוכחות חיידקים ווירוסים במשטח גרון ובגוף בזמן שפעת?
האם באמת אנשים מתים משפעת? 
מה הוא הטיפול הטבעי באלרגיות, בנזלות ובהצטננויות כרוניות ובשפעת, כולל קורונה – covid 19.

האם זה חכם ונכון לקבל חיסון נגד שפעת? 

 

לקבלת מענה על השאלות האלה ועוד קראו את המאמר ה- 5 בסדרה שיפורסם בימים הקרובים.

הערה:
אתם חושבים שהמאמר נתן לכם ערך?
אנא שלחו את הקישור למאמר לכל מכריכם, אני מאמין שיכול להיות שתצילו מישהו מחולי קשה, מסבל מיותר ואפילו ממוות מיותר.

התקשרו עכשיו לטל: 03-3724200 והתחילו מיד בתהליך המניעה של השפעת הבאה שלכם,
כולל קורונה – covid 19,
או הריפוי מהאלרגיות, מההצטננויות, דלקות הגרון ודלקות הסינוסים הכרוניות שלכם.

תוכלו גם למלא את פרטיכם בתיבת צור קשר פה למטה ואנחנו נחזור אליכם ככל שיותר מוקדם  

מקורות:
1. אשחר .ע: השפעת "הנטורולוגיה" ו "התזונה הכירורגית" על הפחתת ערכי לחץ-דם בקרב חולי יתר לחץ דם
בשנים 2001-2004 בישראל. המרכז להיגיינה טבעית מדעי הבריאות והתזונה, 2005.
2. אשחר. ע: כושר גופני, פעילות גופנית, התנהגויות בריאותיות ומאפייניהם בקרב בנים תלמידי כיתות יא בחינוך העברי בירושלים בשנת 1996, הפקולטה לרפואה, בית הספר לבריאות הציבור, האוניברסיטה העברית ירושלים, 1996.
3. . ברקוב. ר, בירס. מ, פלטשר.א: מרק – המדריך הרפואי השלם, 2002, זמורה ביתן, הד ארצי, כנרת.

4. Campbel TC: The China Study, The Most Comprehensive Study of Nutrition ever Conducted and the Startling Implications of Diet, Weight Loss and Long term Health, Benbella Books, Dallas, Texas, 1995.
5. Furman. J: Fasting and Eating For Health- A Medical Doctor Program for Conquering Disease, st. nartin’s press’ new york, 1995.
6. Furman J, Novick J: “Atkins and South Beach Diet – what you really need to know about
these dangerous diets”, in: Health Science, Jur’ of American Natural Hygiene Society, fall
2004, p.11.
7. Furman J: “Is Your Diet Killing you?”, in: Health Science, Jur’ of American Natural Hygiene Society, March, 1997, p.14.
8. Mendelsohn. RS: Confessions of a Medical Heretic, contemporary books, Chicago U.S.A,
1997.
9. Shelton. H, Oswald. J: Fasting for the Health Of it, Library of Congress, 1989.
10. Shelton. H: Fasting Can Save Your Life, American Natural Hygiene Society, Tampa, Flo,
1996.
11. Shelton. H, Oswald. J: Fasting for the Health Of it, Library of Congress, 1989.
12. Shelton. H: Fasting For Renewal of Life, American Natural Hygiene Society,
Tampa, Flo, Library of Congress, 1995.
13. Shelton. H: The Science and Fine Art of Natural Hygiene, the hygiene system :
volume 1, American Natural Hygiene Society, Library of Congress, Tampa, Flo,
Thi edi 1994.
14. Shelton. H: Health for the Millions, American Natural Hygiene Society, Library of
Congress, Tampa, Flo, fir 1968, sec 1969, thi edi 1996.
15. Shelton. H: The Science and Fine Art of Fasting, the hygiene system: volume 3, merican
Natural Hygiene Society, Library of Congress, Tampa, Flo, six 1993.
16. Shelton. H: The Science and Fine Art of Food and Nutrition, the hygiene system: volume
2, American Natural Hygiene Society, Library of Congress, Tampa, Flo, seventh edition
1996.
17. Shelton. H: Natural Hygiene-The Pristine Way of Life, American Natural Hygiene Society,
Library of Congress, Tampa, Flo, fir edi 1968, sec 1994.
18. Sidhwa.K.R: Medical drugs on Trial ? Verdict “Guilty!”, an expose of the present day
practice of medicine, the drug industry, and food technology, American Natural Hygiene
Society, Tampa, Flo, Natural Hygiene Press, 1976.
19 . Silberstein S: "New concepts in the pathogenesis of headache". Pain Mangment,
September 1990, pp/ 297-303.
20. Stephenson J: "Detox is crucial in chronic daily headache"', Family Practice News, July
1, 1993.
21. Tilden. J: Toxemia – the basic cause of disease, An Eminent Medical doctor tells how to
get well, how to stay well, the drugless way, American Natural Hygiene Society,1974.
Natural Hygiene Press.