Hunza Health Education Center

שפעת – האם היא בכלל "מחלה" והאם יש לה חיסון או מרפא טבעי?
מאמר מס' 5

ד”ר אשחר ערן N.D, נטורולוג – Naturalist Doctor ,M.P.H – (Master of Public Health 
 מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה  (מהפקולטה לרפואה, הדסה)
הערה: נא קראו קודם את מאמר מספר 4 בסדרה.

 אז מה באמת הסיבה לשפעת ו"למחלות החורף" ? 

הנטורולוגיה מסבירה את התופעה המכונה שפעת בהיגיון שונה לחלוטין, המבוסס על ניסיון קליני ותצפיות בבני אדם ובעלי חיים. לתפיסתם של הרופאים הנטורולוגים בכל הדורות, הסיבה הבלעדית להיווצרות השפעת הינה ריכוז גדול ובלתי נסבל מבחינת הגוף של רעלים בדם ובתאי הגוף. טמפרטורות קיצוניות, חום או קור, ארוחה כבדה, הוצאת אנרגיה רבה כשהגוף תשוש ועוד הם תנאים עקיפים שמסייעים לגוף להתניע את המהלך, אבל בשום אופן אינם הגורמים הישירים לשפעת(21). הניסיון הקליני שלנו מצביע על העובדה הבאה – בגוף שנקי מרעלים ברמה גבוהה שפעת לא יכולה להתרחש. יתר על כן, במצב של בריאות גבוהה, כלומר במצב של נוזלי דם ותאים נקיים, שום וירוס או חיידק לא יכול להכות אחיזה בגוף. בניגוד לדעה הרווחת, אין הכוונה כאן למה שנוהגים לקרוא – מערכת חיסון חזקה.
ברור שעדיף שמערכת החיסון תקבל את כל החומרים הטבעיים הדרושים לה כדי לבנות את כל מערכות ההגנה שלה, אבל הדבר החשוב כאן הוא הניקיון של נוזלי הדם והתאים. מערכת חיסון בריאה לא יכולה להגן בפני זיהום טוקסיני של נוזלי הדם והתאים. את הרעלים פשוט צריך להוציא מהגוף החוצה וזה לא התפקיד של מערכת החיסון. מערכות ההפרשה הן אלה שצריכות לדאוג להפרשת הפסולת מחוץ לגופנו. מערכות אלה הן הכליות והשתן, הקרום הרירי של מערכת הנשימה ובמידה מסוימת ההזעה. שפעת מיוצרת על ידי הגוף והתוצרת הרעלית שלה מופרשת בעיקר דרך מערכת הנשימה.

 

כיצד נבנית הרעילות בנוזלי הדם והתאים ?  

ידוע לכל שבעולמנו מצויים בשימוש האדם עשרות אלפי חומרים כימיים. חומרים אלה חודרים לגופנו דרך האוויר, המים והמזון התעשייתי המרוסס והמעובד. חומרים אלה הולכים ומצטברים בדמנו ובתאי הגוף עד לדרגה שאיננה נסבלת יותר מבחינת הגוף (20, 21) משום שהיא מסכנת את שלמות איבריו וחייו. במצב זה הגוף, בעזרת מערכות הניקוי וההפרשה, עושה מאמץ קבוע כדי לשמור על רמת ניקיון נסבלת שאיננה מסכנת אותו במוות. רמה זו איננה מושלמת ודרושה פעולה חזקה יותר כדי למנוע שפעת חוזרת ונשנית או מחלה כרונית בעתיד.
במערכת העצבים שלנו זורמת אנרגיה חשמלית שחיונית לפעולה של כל שריר ומערכת בגופנו. כמות האנרגיה החשמלית הזורמת במערכת העצבים קובעת את מידת היעילות של מערכות הניקוי וההפרשה. אנרגיה חשמלית זו מחולקת באופן רגיל לפעולות השונות של אברי הגוף. כאשר מוטל עומס נוסף כל שהוא על מערכת מסוימת, למשל מערכת חימום או קירור הגוף, בהתאם למזג האוויר או החשיפה של האדם לחום או קור, יורדת במקביל כמות האנרגיה שמוקצית לפעולת מערכות הניקוי וההפרשה (21). עובדה זו גורמת לירידה בתפוקה של הכליות והצטברות של פסולת בגוף. כאשר דרגת ההרעלה עולה לרמה מסוכנת מפעיל הגוף מנגנון חירום של הפרשת הפסולת באמצעות ליחה, נזלת וזיעה כדי להציל את עצמו מהרעלה קריטית וממוות (21). הסוג וכמות ההפרשה תלויים במגבלות וביכולות של הגוף עצמו ובדרגת הרעילות בגוף ולא בדרגת הקור. כאמור, אדם שניחן באנרגיה עצבית גבוהה ואולי גם בדם נקי יחסית יכול לקפוא מקור להפשיר ולהמשיך את חייו כרגיל ללא שום סימני מחלה, בדיוק כמו בעלי החיים בטבע.

 

האם זאת באמת "התקררות"?

סיפורי האנשים שסבלו מכפור במחנות הריכוז של הנאצים הם דוגמא מצוינת לכך שקור והתקררות אינם הסיבה לחולי או לשפעת.
בני ליאור בן ה – 4 התחמק ביום שלג בהרי יהודה מדלת הבית כשהוא לבוש בתחתון בלבד וכך צעד יחף על המדרכה המושלגת. רבים מכם יתייחסו לכך כרשלנות הורית, אך המציאות הוכיחה שהוא לא חלה אפילו בהצטננות קלה. למעשה הוא מעולם לא נזקק לטיפול רפואי כל שהוא וכיום הוא עלם בריא וחסון בן 17 שמעולם לא ביקר אצל רופא בגין מחלה כל שהיא. כך גם אחותו מעין בת ה- 14.
נטורולוגים כדוגמת ד"ר פז' שרצה להוכיח את העובדה שקור קיצוני לכשעצמו אינו גורם למחלה ישב שעה שלמה עירום לחלוטין לפני חלון פתוח בקור של מתחת לאפס מעלות. הוא כמובן לא חלה אפילו בהצטננות קלה (17, 13). לכן הכינוי של המחלה האקוטית המכונה שפעת במתכונתה המוחלשת "התקררות", פשוט שגוי. יש הוכחות חותכות לכך שאין מדובר כאן על התקררות כגורם לחולי. 

גוף האדם, המכונה המופלאה שאיננה מתוכנתת לטעות 

ובכן, הנטורולוגיה מזהה שהחכמה הפנימית של כל תא חי, ושל האורגניזם כולו המורכב ממיליארדים של תאים, מובילה אותו תמיד לעשות את הדרוש כדי לשפר את מצבו. בגופנו מתרחשים מידי שעה כ- 1.6 מיליארד תהליכים ביוכימיים באופן אוטומטי. האם מישהו מאתנו מודע לקיומם או לאופן התרחשותם?
ברור שהתא החי הוא פסגת האינטליגנציה על פני אדמות, היצירה המושלמת והמורכבת ביותר על פני כדור הארץ. כמות המידע והחוכמה הגנטית העצומה שמרוכזת בחלקיק קטן יותר מראש סיכה שטבועה בתא מאפשרת לגוף לבצע באופן עצמי כ- 1,000,000,000,000,000 פעולות ביוכימיות מורכבות ביממה וכל זה בהרמוניה ובתיאום מלא במשך כל החיים! האם מכונה כזו יכולה לטעות ?
האם המוח האנושי חכם יותר מהאינטיליגציה הזאת? האם זה לא יומרני לחשוב שאנחנו מבינים את השיקולים של המכונה האנושית ולנסות לתקן מכונה שחכמה פי מיליארד מהשכל האנושי?  האם נוכל להעלות בדעתנו שמכונה שתוכננה עם אינטיליגנציה אין סופית ממש יכולה לטעות, או לא להיות מסוגלת לשמור על עצמה בפני חיידק או וירוס?

מנקודת מבט זאת אם כך השפעת כלל וכלל איננה מחלה, אלא תהליך שיקום והבראה יזום, גאוני של הפרשת הפסולת המזיקה מחוץ לגוף כדי לשמור על החיים (21).
שימו לב, מיליארדי דולרים מושקעים על ידי המדינות במלחמה עם וירוסים וחיידקים, אבל מעולם לא הוכח קשר סיבתי ישיר בין הימצאות חיידק או וירוס כל שהוא לבין גרימת שפעת. יש מדענים מובילים כמו פרופ' אנדרו קאופמן ואחרים שבכלל שוללים את הקביעה ששיטות הבדיקה אכן מזהות וירוס. פרופ' קאופמן טוען שמדובר ככל הנראה על הפרשות תאיות שמזוהות כשאריות דנא וכוירוס (https://www.youtube.com/watch?v=Kq8RpTMnMJ4&feature=youtu.be). כמובן שפרופ' קאופמן הותקף בשל עמדתו אבל לא ניתן לחשוד בפרופ' לביולוגיה מולקולרית שאיבד את שפיות דעתו וירד מהפסים ולכן הוא פולט דברי הבל. מה יש לו להרוויח מפרסום תוצאת מחקריו מלבד האמת?
בכל אופן גם ללא הכחשת קיומם של וירוסים אפשר כבר לקבוע בוודאות שהנוכחות של שני פרמטרים יחד באותו הזמן ובאותו מקום איננה מעידה עדיין על קשר סיבתי בניהם, יכול להיום גורם שלישי שקשור ומתווך בין השניים. באפידמיולוגיה קוראים לזה "משתנה מבלבל". הוא מבלבל משום שהוא מוביל למסקנה של סיבתיות שגויה. במקרה של השפעת והקורונה לדעתי לא רק מדובר על שגיאה תמימה, אלא על מסכת רחבה של אינטרסים של תעשיות הפארמה שמוליכות את האנושות לכיוון מאוד מסוים ומשתמשות בה לצרכיהן. ככל הנראה, זו הסיבה גם להתקפה על מדענים שיוצאים מהתלם ומפרסמים מידע אמיתי שנוגד את האינטרסים של תעשיית התרופות והחיסונים. לאורך כל ההיסטוריה מדענים ורופאים שגילו אמיתות חדשות הותקפו, הוקעו ואפילו הושבו בכלא בגלל פרסום דעותיהם בציבור (ראו לדוגמא – https://www.youtube.com/watch?v=5R4V75PTe1o&feature=youtu.be).

מה ההסבר לנוכחות חיידקים ווירוסים במשטח גרון ובגוף בזמן שפעת?

חיידקים מחפשים לחסל פסולת וכאשר כמות הפסולת גדלה גם כמות החיידקים תגדל בהתאם. לכן ניתן למצוא חיידקים בהפרשות מהגרון, בליחה ובכל הפרשות הגוף. אבל זו תוצאה ולא סיבה. מובן שגם ההפרשות של החיידקים עצמם שנוצר בתהליך חיסול הפסולת חייבות להיות מסולקות מהגוף.
אבל אם רואים בתהליך ההפרשה של הפסולת הפנימית דבר שלילי לכשעצמו ומצד שני מנסים להשמיד את החיידקים והוירוסים באמצעים מלאכותיים הרי שנלחמים בתהליכי הניקוי והריפוי של הגוף . בזה אין שום היגיון. המלחמה של כל שיטות הטיפול בתהליך ההפרשה וניסיון לעצור אותו בדרכים שונות, צמחים, הומאופתיה, תרופות ועוד, ולו רק כדי להקל על סבלו של החולה הוא מעשה לא חכם ולפעמים קטלני.
הוא עלול להיות קטלני משום שחסימה כזאת לא תאפשר לגוף לנקות את עצמו ואפילו תזהם את הגוף אף יותר באמצעות התרופות ולבסוף תגדיל את רמת הפסולת לרמה הרסנית וקטלנית ולמוות של החולה. כבר בשנת 1885 כתב ד"ר ג'ון טילדן, רופא M.D שהקדיש את חייו לחקר תופעת ההרעלה של רקמות הגוף לקביעה שסיבת המוות האחרונה בקרב בני אדם הינה הרעלה קריטית של הרקמות. הוא הוכיח זאת בדרכים שונות ולכן קבע שכל ניסיון לריפוי של אדם מחייב לסייע לגופו להוציא את הפסולת שאגורה ברקמותיו ולא להזריק סמים ורעלים בולמי הפרשה לדמו של החולה. מאות שנים חלפו מאז והמידע היקר מפז שנתגלה על ידי ד"ר טילדן נזנח בפינה חשוכה מסיבה פשוטה, הוא לא משרת את האינטרסים של תעשיית התרופות והחיסונים.

האם באמת אנשים מתים משפעת?  

מה הוא הטיפול הטבעי באלרגיות, בנזלות ובהצטננויות כרוניות ובשפעת, כולל קורונה – covid 19. 

האם זה חכם ונכון לקבל חיסון נגד שפעת? 

האם יש קשר בין הנפש למחלת השפעת?

ניצול אלמנט הפחד כדי לכפות חיסונים על מיליארדי אנשים תמימים. 

לקבלת מענה על השאלות האלה ועוד קראו את המאמר ה- 6 בסדרה שיפורסם בימים הקרובים.

הערה:
אתם חושבים שהמאמר נתן לכם ערך?
אנא שלחו את הקישור למאמר לכל מכריכם, אני מאמין שיכול להיות שתצילו מישהו מחולי קשה, מסבל מיותר ואפילו ממוות מיותר.

התקשרו עכשיו לטל: 03-3724200 והתחילו מיד בתהליך המניעה של השפעת הבאה שלכם,
כולל קורונה – covid 19,
או הריפוי מהאלרגיות, מההצטננויות, דלקות הגרון ודלקות הסינוסים הכרוניות שלכם.

תוכלו גם למלא את פרטיכם בתיבת צור קשר פה למטה ואנחנו נחזור אליכם ככל שיותר מוקדם  

מקורות:
1. אשחר .ע: השפעת "הנטורולוגיה" ו "התזונה הכירורגית" על הפחתת ערכי לחץ-דם בקרב חולי יתר לחץ דם
בשנים 2001-2004 בישראל. המרכז להיגיינה טבעית מדעי הבריאות והתזונה, 2005.
2. אשחר. ע: כושר גופני, פעילות גופנית, התנהגויות בריאותיות ומאפייניהם בקרב בנים תלמידי כיתות יא בחינוך העברי בירושלים בשנת 1996, הפקולטה לרפואה, בית הספר לבריאות הציבור, האוניברסיטה העברית ירושלים, 1996.
3. . ברקוב. ר, בירס. מ, פלטשר.א: מרק – המדריך הרפואי השלם, 2002, זמורה ביתן, הד ארצי, כנרת.

4. Campbel TC: The China Study, The Most Comprehensive Study of Nutrition ever Conducted and the Startling Implications of Diet, Weight Loss and Long term Health, Benbella Books, Dallas, Texas, 1995.
5. Furman. J: Fasting and Eating For Health- A Medical Doctor Program for Conquering Disease, st. nartin’s press’ new york, 1995.
6. Furman J, Novick J: “Atkins and South Beach Diet – what you really need to know about
these dangerous diets”, in: Health Science, Jur’ of American Natural Hygiene Society, fall
2004, p.11.
7. Furman J: “Is Your Diet Killing you?”, in: Health Science, Jur’ of American Natural Hygiene Society, March, 1997, p.14.
8. Mendelsohn. RS: Confessions of a Medical Heretic, contemporary books, Chicago U.S.A,
1997.
9. Shelton. H, Oswald. J: Fasting for the Health Of it, Library of Congress, 1989.
10. Shelton. H: Fasting Can Save Your Life, American Natural Hygiene Society, Tampa, Flo,
1996.
11. Shelton. H, Oswald. J: Fasting for the Health Of it, Library of Congress, 1989.
12. Shelton. H: Fasting For Renewal of Life, American Natural Hygiene Society,
Tampa, Flo, Library of Congress, 1995.
13. Shelton. H: The Science and Fine Art of Natural Hygiene, the hygiene system :
volume 1, American Natural Hygiene Society, Library of Congress, Tampa, Flo,
Thi edi 1994.
14. Shelton. H: Health for the Millions, American Natural Hygiene Society, Library of
Congress, Tampa, Flo, fir 1968, sec 1969, thi edi 1996.
15. Shelton. H: The Science and Fine Art of Fasting, the hygiene system: volume 3, merican
Natural Hygiene Society, Library of Congress, Tampa, Flo, six 1993.
16. Shelton. H: The Science and Fine Art of Food and Nutrition, the hygiene system: volume
2, American Natural Hygiene Society, Library of Congress, Tampa, Flo, seventh edition
1996.
17. Shelton. H: Natural Hygiene-The Pristine Way of Life, American Natural Hygiene Society,
Library of Congress, Tampa, Flo, fir edi 1968, sec 1994.
18. Sidhwa.K.R: Medical drugs on Trial ? Verdict “Guilty!”, an expose of the present day
practice of medicine, the drug industry, and food technology, American Natural Hygiene
Society, Tampa, Flo, Natural Hygiene Press, 1976.
19 . Silberstein S: "New concepts in the pathogenesis of headache". Pain Mangment,
September 1990, pp/ 297-303.
20. Stephenson J: "Detox is crucial in chronic daily headache"', Family Practice News, July
1, 1993.
21. Tilden. J: Toxemia – the basic cause of disease, An Eminent Medical doctor tells how to
get well, how to stay well, the drugless way, American Natural Hygiene Society,1974.
Natural Hygiene Press.