האמת על שמן הזית ושמנים ממוצים אחרים 
מאמר מס' 3 (הסרטון יועלה בקרוב)

ד"ר ערן אשחר N.D  נטורולוג, M.P.H – מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה, (מהפקולטה לרפואה, האוניברסיטה העברית והדסה). 
מומחה לתזונה כירורגית המובילה לריפוי מבעיות בריאות, טל –  03-3724200 
שלום חברים

במאמר/סרטון השלישי בסדרה הזאת אני רוצה להמשיך ולדון בשאלה – מדוע צריכה של שמן זית מזיקה מאוד לבריאות.
ובכן רופאים, נטורופאים ויועצי תזונה טוענים ששמן זית מוריד את רמת הכולסטרול הרע, מה שקרוי LDL, בדם. האם יש אמת בטענה הזאת?
התשובה שלי היא שלא.
אז מאיפה צצה הטענה הזאת?
ממסקנות שגויות לגבי מחקרים שמראים ירידה ברמת הכולסטרול בדם אחרי שינוי תזונה משמעותי שהוציא מהתזונה את כל או כמעט את כל המזונות שמכילים שומנים רוויים שגורמים לעליית הכולסטרול הרע.
ברור שרמת ה- LDL בדם תרד אם הוצאתם מהתזונה את כל הרכיבים שמעלים את רמת הכולסטרול הרע בדם שלכם ובלי שום קשר לצריכה של שמן הזית.
אבל אלה שרצו מסיבות מסחריות לייצר מצג שווא קבעו – אהה הכולסטרול ירד בגלל צריכה של שמן זית, מסקנה שלא נתמכה בשום מחקר קליני בעולם.
אז שוב שיקולים של רווח עומדים בבסיס הפרסומים הכביכול מדעיים האלה.

למרות זאת גופים העוסקים בתזונה ותרופות כמו ה- FDA בארה"ב יוצאים בהמלצה לציבור לצרוך שתי כפות של שמן זית בכל יום משום שהוא עשיר בשומנים חד בלתי רוויים ויש לו השפעה חיובית על בריאות הלב, כלומר למנוע מחלות לב. אבל כבר הוכחנו בסרטונים הקודמים שלהצהרות האלה אין שום בסיס מדעי.
בהמשך הם מצהירים באופן מוזר ודי טיפשי שהתנאי לכך שה- LDL ירד הוא ששמן הזית יחליף את כל השמנים הרווים בתזונה וסך הקלוריות שהוא יספק לא יעלה על כמות הקלוריות שסיפקתם לגופכם משומן בכלל. כלומר, ספקו את אותה הכמות של שמן רק משומנים לא רווים.
האם זאת בדיחה?
הרי ברור שאם תורידו שומנים רוויים מהתפריט שלכם אז רמת הכולסטרול תרד בכל מקרה. מה הקשר אם כך לצריכה של שמן הזית?
אם הוא לכשעצמו מוריד את הכולסטרול כביכול אז לא היה צריך להוריד את כל המזונות שמעלים את הכולסטרול, אבל זה לא כך.
כלומר האמת מתגלה והיא ששמן זית בפני עצמו לא מוריד את רמת הכולסטרול הרע בדם.

גופי בריאות בישראל כמובן הולכים כעיוורים אחרי הגופים האלה וממשיכים בהמלצה השגויה הזאת.
ממש היום שלחו לי סרטון וידאו שבו איזה דוקטור מהלל את המתנה הנפלאה של הטבע שניתנה למדינות הים תיכוניות והיא שמן הזית. הוא מציג טענה כוזבת שהבריאות של תושבי הים התיכון (מדובר על מחקרים של לפני 70 שנה ולא עכשוויים) בריאים יותר ומצהיר שוב הצהרה כוזבת ובלתי מבוססת מדעית שזה בזכות צריכת שמן הזית.

אז בואו נדון בטענה שתזונה ים תיכונית מאריכה את החיים בגלל צריכה גבוה של שמן הזית ששומר על כלי הדם והלב מטרשת עורקים והתקפי לב.
חברים, גם הטענה הזאת איננה מבוססת מדעית.
מחקרים מראים שאוכלוסיות בעולם שתוחלת החיים שלהן היא הגבוהה ביותר לא צורכים בכלל שמן זית, אלא מזונות טבעיים מלאים ולא מעובדים ומזוקקים כמו שמן הזית.
חברים, שמן זית לא יכול להיקרא מזון מסיבה פשוטה, הוא מכיל בעיקר רכיב אחד, שמן. שום מזון טבעי בטבע לא מכיל רק רכיב אחד מרוכז שמהווה מאה אחוז מהמוצר ושום מזון טבעי לא מספק לנו קלוריות רק ממקור אחד, שמן.
שמן הוא מוצר תעשייתי מעובד ומזוקק מזיתים. זיתים לכשעצמם הם פרי פסול לאכילה משום שמדובר על פרי רעיל לאדם. מדוע הוא רעיל?
משום שהוא מר מעיקרו.
אדם לא אמור לאכול פרי מר ולהקיא בגללו. אין בזה שום היגיון. כל דבר מר הוא רעיל לגוף האדם. שום פרי טבעי לאדם איננו מר, נהפוך הוא, הוא מתוק. מדוע אם כך שנאכל זיתים מרים שמכילים חומרי רעל מרים לגוף?
מהסיבה הזאת תעשיית הזיתים מרמה אותנו כדי לטשטש את הטעם המר של הזיתים ומשרה ומערבבת אותם במלח, לימון, תבלינים וחומץ. לצערנו הציבור עט על הזיתים וחושב לתומו שהוא אוכל מוצר בריאות טבעי בשעה שהוא צורך מוצר מזיק לבריאות שלו.
בנוגע לשמן, מהזיתים המרים והרעילים לגוף מוצה למעשה רכיב אחד בלבד, השמן, עם שאריות מועטות ובלתי מאוזנות של רכיבים אחרים, כמו ויטמין E וויטמין K וקצת פוליפנולים. ככלל, לא יכול להיות שמוצר כזה יקרא מזון ויהיה בריא לגוף האדם. אכילה או שתייה של רכיב בודד שממוצא ממזון שלם היא שיבוש הכוונה של הבריאה והטבע. מוצר מזון חייב להיות מוצר שלם, מלא, נאכל על כל חלקיו המקוריים משום שאנחנו יוצאים מהנחה בסיסית שהטבע חכם מאיתנו פי מיליון והוא יצר את המזונות בהרכב המושלם עבור הגוף שלנו. מי אנחנו שניקח רק רכיב אחד מהמזון ונאכל רק אותו בריכוז של פי 20-100 מהריכוז שהוא נמצא במזון עצמו ונקדש אותו כרכיב או מוצר בריאות?
חברים, כמות השמן שהאדם צריך לצרוך באחוזים מכל מזון אמורה להיות נמוכה מאוד. אחוזים בודדים עשויים לספק את כל תצרוכת השמן של האדם. לעומת זאת שמן הזית המזוקק הוא מאה אחוז שמן מבלי להכיל שום מקור אחר לקלוריות. זה לא מזון טבעי, שלא ירמו אתכם.

אז בקורס שלי – ריפוי טבעי לגוף ולנפש, תקבלו 11 סיבות למדוע לא כדאי לכם לצרוך שמן זית ושמנים אחרים. פרטים על הקורס תוכלו למצוא כאן.
 
אז עד כאן המאמר הזה
תודה שהייתם איתי
ואתם מוזמנים לעקוב אחרי המאמרים והסרטונים הבאים בסדר
אני מאמין שתפיקו מהם תועלת לחיים שלכם
אז ביי חברים

התקשרו עכשיו לטל: 03-3724200 או – 054-5742631 והתחילו מיד בתהליך ההבראה שלכם מכל בעיית בריאות שהיא.